Valmieras Ziņas

Risina Imantas ielas satiksmes organizēšanas jautājumu

Lasīšanas laiks: 4 min

Otrdien, 13.jūlijā, Valmieras pilsētas Satiksmes drošības komisija pārrunāja situāciju un risinājumus Jāņparka iedzīvotāju parakstītajam iesniegumam, kurā pausts atbalsts satiksmes mierināšanai un dzīvojamo zonu izveidei Jāņparkā Valmierā, taču lūgts atcelt galvenā ceļa nozīmes maiņu Imantas ielu skarošajos Imantas, Straupes un Viršu ielas, kā arī Nauču un Imantas ielas krustojumā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Galvenā ceļa nozīmes maiņa Imantas, Straupes un Viršu ielas, kā arī Nauču un Imantas ielas maiņa izriet no 2018.gadā apstiprinātā Valmieras pilsētas tematiskā plānojuma “Transporta infrastruktūras attīstības koncepcija”, kurai tika rīkota arī publiskā apspriešana. Balstoties uz teritorijas izpēti un esošās situācijas novērtējumu veidotajā koncepcijā kā pilsētai vienots satiksmes mierināšanas risinājums mazstāvu dzīvojamajiem rajoniem noteikta 22 dzīvojamo zonu izveide. Atbilstoši koncepcijai Imantas iela ir viena no dzīvojamās zonas iekškvartāla ielām. Tādējādi atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumiem, pa Imantas ielu izbraucot no dzīvojamās zonas, ir jādod ceļš pa zonas atdalošo ielu – Straupes un Viršu ielu – braucošajām automašīnām. 

 Satiksmes organizēšanas izmaiņas un risinājumi, tai skaitā dzīvojamo zonu izveide, Jāņparkā tiek ieviesta ar mērķi uzlabot satiksmes un tādējādi šīs pilsētas apkaimes iedzīvotāju drošību. Tādēļ šīs nedēļas laikā pašvaldība ievieš papildu drošības risinājumus Imantas ielas krustojumu izbraukšanai:

 • zīmes “Dodiet ceļu” ir papildinātas ar luminiscējoši dzeltenas krāsas, atstarojošu apmali;
 • ņemot vērā, ka dzīvojamās zonas iekškvartāla Imantas, Straupes un Viršu ielas krustojumam ir pietiekami intensīva satiksme, ikviena autobraucēja uzmanības pievēršanai uz asfaltēto ielu brauktuves pirms krustojuma papildus tiks uzkrāsots arī horizontālais akustiskais marķējums. Šādu horizontālo marķējumu ir iespējams uzklāt vienīgi uz ielām ar asfaltbetona segumu – tas tiks uzklāts uz Imantas un Viršu ielām.

Lai novērtētu aktuālās automašīnu plūsmas Imantas, Viršu un Straupes ielās, turpmāko divu mēnešu laikā paredzēts atkārtoti veikt automašīnu plūsmu mērījumus, uzskaitot braucošās automašīnas un to braukšanas ātrumus.  Papildu tam 20.jūlija Satiksmes drošības komisija sēdē lems par konkrētām vietām, kurās uzstādīt braukšanas ātrumu samazinošus ātrumvaļņus uz asfaltētās Viršu ielas. Komisija vērtēs arī iespēju ierīkot nelielu apļveida krustojumu Imantas, Viršu un Straupes ielu krustojumā kā satiksmes mierināšanas risinājumu.

Būtiski par dzīvojamajām zonām:

 • Zīmes “Dzīvojamā zona” noteikumu prasības ir spēkā līdz zīmei “Dzīvojamās zonas beigas”. Zīme “Dzīvojamā zona” ir zīme, kas tās aptvertajā iekškvartālā neatkārtojas. Kad automašīna ir iebraukusi dzīvojamajā zonā, zīmes regulējums ir spēkā arī, automašīnai nogriežoties krustojumos.
 • Izbraucot no dzīvojamās zonas, kas apzīmēta ar zīmi “Dzīvojamās zonas beigas”, autovadītājam krustojumā vienmēr ir jādod ceļš. Tas nozīmē, ka braucot pa Imantas ielu, autovadītājam ir jādod ceļš pa Viršu un Straupes ielu braucošajām automašīnām. Līdzīgi arī Imantas ielas krustojumā ar Nauču ielu, Nauču iela krustojumā ir galvenā iela.
 • Atbilstoši satiksmes noteikumiem pie zīmes “Dzīvojamās zonas beigas” papildu zīmes “Dodiet ceļu” krustojumā nav nepieciešamas. Taču, ņemot vērā nepieciešamību nodrošināt satiksmes drošību, kamēr autovadītāji pie jaunā regulējuma vēl nav pieraduši, Imantas, Straupes un Viršu ielas krustojums, Imantas un Nauču ielas krustojums, kā arī Sloku un Viršu ielas krustojums tiks aprīkoti ar papildu zīmēm “Dodiet ceļu”, kas uzmanības pievēršanai tiks aprīkotas arī ar dzeltenām, atstarojošām malām. Asfaltētās ielas pie krustojuma tiks aprīkotas arī ar rievotu horizontālo marķējumu, kas krustojumam liek pievērst papildu uzmanību. Būtiski, ka arī pirms šiem krustojumiem, kur mainās ielu braukšanas nozīme, ir uzstādītas dzeltenas ceļa zīmes, kas vēsta par satiksmes organizācijas izmaiņām.

Dzīvojamajā zonā ievēro:

 • automašīnu braukšanas ātruma ierobežojums ir 20 km/h;
 • gājējiem un velosipēdu vadītājiem ir atļauts pārvietoties pa ietvēm un pa brauktuvi visā tās platumā;
 • gājējiem un velosipēdu vadītājiem ir priekšroka, taču viņiem ir aizliegts nepamatoti traucēt citu transportlīdzekļu braukšanu;
 • transportlīdzekļu stāvēšana dzīvojamās zonās atļauta tikai speciāli paredzētās stāvvietās. Ja tādu stāvvietu nav vai ja tās ir aizņemtas, transportlīdzekļu stāvēšana atļauta tikai vietās, kur tas netraucē gājēju pārvietošanos vai citu transportlīdzekļu braukšanu. Šādas vietas ir gar ielu malām atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumiem, saudzējot zaļo zonu;
 • aizliegts stāvēt transportlīdzekļiem ar iedarbinātu motoru ilgāk par piecām minūtēm;
 • aizliegts iebraukt kravas automobiļiem, kuru pilna masa pārsniedz 5t, kā arī traktortehnikai (izņemot gadījumus, ja tas nepieciešams kravas iekraušanai, izkraušanai vai darbu veikšanai) un autobusiem, kuru garums pārsniedz 6m (izņemot gadījumus, ja tas nepieciešams pasažieru iekāpšanai vai izkāpšanai no tā).

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā sētnieku/-ci (Vaidavas pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt fiziski intensīvu darbu; • nodrošināt Vaidavas ciema teritorijas kārtību - uz ielām, gājēju ietvēm, piebraucamām vietām, parku celiņiem, citās sabiedriskās vietās, tīrot sniegu, pļaujot zālienu, savācot atkritumus un lapas; • veikt palīgdarbus gan iekštelpās, gan āra darbos; • veikt citus darba pienākumus, saskaņā ar amata aprakstu; ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu neatkarīgi no laika apstākļiem; • kompetences: pozitīva, atbildīga attieksme pret darbu; prasmes noteikt prioritātes un plānot ikdienas darbu atbilstoši savai kompetencei, uzticētos darba pienākumus veikt kvalitatīvi; spēja strādāt ātri un rūpīgi; mēs piedāvājam: • pamatalgu 700 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes sētnieka/-ces amatam”, līdz 2024.gada 3.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 26072148 vai 26473533. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-05-03 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri