Valmieras Ziņas

ReTV: Paciente atklāti pauž savu pieredzi par saslimšanu ar Covid-19 un ārstēšanos slimnīcā

Lasīšanas laiks: 4 min

Skaudrs stāsts no sievietes, kura saslima ar Covid-19. Viņas piedzīvotais un redzētais slimnīcā un ikdienā, kur ģimenē visi ir inficējušies ar Covid-19, vēsta par bargo realitāti.

 Sigita Norvele ir friziere, kurai pašai pieder friziera salons Rīgā, Cēsīs un Valmierā. Viņa ir vakcinējusies pret Covid-19, bet saslima. Redzot slimnīcā notiekošo un pašai izjūtot slimību, viņa nolēma dalīties ar pieredzi, cerot, ka vismaz kāds aizdomāsies, ievēros noteikumus un vakcinēsies. “Ir ļoti liels nogurums, kā jau notiek pēc katras slimības, bet organisms jūt to, ka sāp kaut kādi orgāni, ir nepatīkami. Klepošana naktī, tas tāds izteiktāks, paldies Dievam, ka temperatūra nav, tiešām – tā ir smagākā un grūtākā,” saka Sigita Norvele, inficējusies ar Covid-19.

Sigita Norvele sākumā nenojauta, ka ir saslimusi ar Covid-19, jo, kā viņa saka, katram tie simptomi atšķiras. “No rīta bija drebuļi un augsta temperatūra – tā es mājās nogulēju vairākas dienas. Tā kā stāvoklis neuzlabojās, augsta temperatūra un klepus, man oksometrs rādīja, ka ir zems skābekļa daudzums asinīs, tad pakāpeniski iesnas, vemšana pie lielas temperatūras.”

Sigita izlēma veikt Covid-19 siekalu testus, viens rādīja pozitīvu, otrs – negatīvu. Tāpēc nācās pierakstīties rindas kārtībā, lai veiktu nopietnāku testu, kas tomēr izrādījās pozitīvs. Ģimene, redzot, ka Sigitai paliek sliktāk, izlēma vest viņu uz slimnīcu. Mājās palika trīs bērni un vīrs, kuri nu jau arī ir inficējušies. “Tad, kad mani ieveda palātā, tad tu redzi tos elpošanas aparātus, ka cilvēki guļ pie šiem skābekļa baloniņiem, viņi paši nespēj īsti paelpot. Gārdzoša sajūta, un tad tu saproti – bāc, šī nav joku spēle. Šis vīruss patiesībā ir ļoti bīstams. Tāpēc skaudrā patiesība ir tur slimnīcā, ne jau te, ārpusē. Cilvēki ar nievājošiem apgalvojumiem un komentāriem, tāpēc es gribētu aicināt. Mēs esam tāds, šeit mājās izveidojies kā tāds kartelis, saslimstības kartelis. Laipni aicināti apmeklēt mūsu mājas, varbūt pēc saslimšanas sapratīs, kas tad īsti ir īstā pasaule.”

Palātā kopā Sigitu bija vēl četri cilvēki, un sajūtas, tur guļot, bija dramatiskas. “Jutos tā kā karcerī, ka tev nav iespējas iziet. Varbūt, ja man būtu šīs maskas vēl jāliek un kad būtu ļoti līdzīgā stāvoklī kā dāmas, kas tur gulēja, ja man vēl būtu tā, tad es justos kā ieslodzījumā un lielās bailēs par to, vai ar mani viss būs kārtībā – bailes par nezināmo.” 

Par to, ka slimnīcās vairs nav vietu, stāsta arī Sigita, daloties redzētajā savā palātā. “Telpā, manuprāt, ir paredzētas četras gultas, varēja redzēt to, ka piektā ir pievienota, kvadrātveidīga, ar stūrī ierīkotu dušu un tualeti, nu, kā standarta istabiņa, bet pielikta vēl piektā gulta klāt, lai mēs tur varam būt visi kopā”

Sigitas palātā tikai viņa bija vakcinējusies. Pārējās dāmas atradās daudz smagākā stāvoklī; Sigitai slimības gaita bija daudz vieglāka.

Sarunas palātā arī nebija raitas – lielākā daļa no viņas kolēģiem nevarēja parunāt, jo vienkārši nebija spēka. Tomēr, kad sarunas sāka raisīties, tās nebūt nebija par ikdienišķām lietām. Izskanēja tikai viens: cerība, ka varbūt paliks dzīvas. “Es neprasīju detalizētāk, kādas ir domas par Covidu-19, bet mēs tieši runājām par vakcīnu, es teicu – nu, dāmas, es šeit vienīgā esmu vakcinēta, cik es noprotu, to, ka mani tas glābj, un tad mums domstarpības radās arī tur. Viņas palika pie sava, ka nevakcinētos tāpat,” saka Sigita Norvele.

Šobrīd Sigita atrodas mājas kopā ar ģimeni. Viņu izrakstīja no slimnīcas, jo palika labāk un nebija tik smagi, lai turpinātu ārstēšanos slimnīcā. Pārējās palātas biedrenes turpina cīņu par veselību. Tikmēr mājās sagaidīja nākamā drāma – slimi ar vīrusu ir ne tikai ģimenes locekļi, bet arī blakus dzīvojošie vīra vecāki. Esot visiem slimiem, draugi sniedz palīdzīgu roku. “Man palīdz ļoti daudz draugu un tiešām. Cepuri nost, visi ar vēlmi ir palīdzēt. Tie, kas zina, kādā stāvoklī esam mēs, visa ģimene, ir ļoti gatavi palīdzēt, iesaistīties. Pat uzvāra zupu, noliek zupas katlu pie durvīm. Asaras pat raisās par šo visu, ka cilvēkiem nav vienalga, ka cilvēkiem tu esi svarīgs, ka cilvēkiem tu neesi vienaldzīgs,” saka Sigita Norvele.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VIDZEMES AUGSTSKOLA (Reģ.nr. LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto vecākā grāmatveža amatu (uz noteiktu laiku; normālais darba laiks - 40 stundas nedēļā; darbs klātienē) Prasības pretendentam: · augstākā vai vidējā profesionālā izglītība grāmatvedības, finanšu vai ekonomikas jomā, · darba pieredze grāmatvedības darbā (vismaz 2 gadi), · teicamas prasmes darbā ar MS Office datorprogrammām, · iepriekšēja pieredze datorsistēmu Visma  HORIZON lietošanā tiks uzskatīta par priekšrocību, · prasme patstāvīgi plānot un organizēt savu darbu, · augsta atbildības sajūta, precizitāte, pienākuma apziņa, · iniciatīva, godīgums un spēja strādāt komandā, · grāmatvedības uzskaites principu un saistīto normatīvo aktu pārzināšana, · sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Galvenie pienākumi: grāmatvedības datu apstrāde, uzskaite, kontrole, sadarbība ar auditoriem nepieciešamās informācijas sniegšanā, dalība gada pārskata sagatavošanā. Mēs piedāvājam: · regulāru pamata atalgojumu (791,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) un sociālās garantijas, · interesantu un dinamisku darbu, iespēju iesaistīties papildus projektos, · profesionālās un karjeras izaugsmes iespējas. Interesentiem līdz 2021.gada 14.decembrim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv, 26681800; 26186555) ar norādi „Vecākā grāmatveža vakancei”. Profesija: GRĀMATVEDIS (CETURTĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Bankas / Apdrošināšana / Finanses/Grāmatvedība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-14 Kontaktpersona: Agrita Šomase Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: · Uzraudzīt ražošanas iekārtu nepārtrauktu un kvalitatīvu darbību; · Ražot produkciju, ievērojot kvalitātes prasības; · Pareizi, korekti un precīzi marķēt, pakot un svērt produkciju; · Savlaicīgi iekārtot darba vietu ar izejmateriāliem un palīgmateriāliem; · Vizuāli novērtēt produkcijas kvalitāti, kā arī veikt attiecīgo kvalitātes rādījumu pierakstus; · Nepieļaut neatbilstoša produkta ražošanu; · Regulāri, rūpīgi un savlaicīgi veikt iekārtu plānveida tīrīšanu; · Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: · Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; · Augsta atbildības sajūta; · Akurātība un precizitāte; · Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; · Noturīga uzmanība; · Noturība saspringtos darba apstākļos. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); Atalgojumu jau apmācību laikā ap 900 EUR pirms nodokļu nomaksas; Atalgojumu pēc apmācību pabeigšanas sākot no 1200-1400 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Organizētu transports uz-no darba 5 maršrutos; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E sūti uz e-pasta adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: SPOLĒŠANAS IEKĀRTAS OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri