Valmieras Ziņas

ReTV: No Covid-19 mirusi persona ar, iespējams, viltotu sertifikātu

Lasīšanas laiks: 3 min

ReTV Ziņu dienesta rīcībā nonākusi informācija, ka Vidzemes slimnīcā no Covid-19 mirusi viena persona, kurai bijis, iespējams, viltots vakcinācijas sertifikāts, vēl vairākas personas ārstējas slimnīcā ar smagu gaidu, kuriem ir šādi nelegāli dokumenti. Notikušo jau izmeklē Valsts policija un ierosināts kriminālprocess.  

Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska uzsver – saslimšanas gadījumā krāpniecības faktu noslēpt neizdosies. ReTV Ziņu dienests arī vēsta, ka, iespējams, ir nojaušams, kura ārstniecības prakse veikusi nelikumības darbības.  

Vidzemes slimnīcā ReTV Ziņas noskaidroja, ka šobrīd šeit ārstējas vairāki pacienti, kuru slimības gaita noris smagākā formā, nekā tad, ja viņi tiešām būtu vakcinējušies. Tāpēc mediķiem radušās aizdomas, vai pacienti vakcinācijas sertifikātu ir ieguvuši legāli.  Viena šāda persona ar iespējami viltotu sertifikātu septembra beigās mirusi.

Uģis Muskovs, SIA “Vidzemes slimnīca” valdes priekšsēdētājs: “Viens process, ko skatāmies, ir ļoti aizdomīgs. Es domāju, ka Valsts policija ar šo jautājumu arī nodarbosies.”

Slimnīcas direktors ReTV Ziņām apstiprināja, ka runa ir par vairākiem gadījumiem un ka slimnīca ir sniegusi visu nepieciešamo informāciju policijai. Un arī Valsts policija ReTV Ziņām apstiprināja, ka par iespējamu vakcinācijas sertifikātu viltošanu ir saņemts iesniegums no Vidzemes slimnīcas. 

Simona Grāvīte, Valsts policijas pārstāve: “Valsts policija par šo gadījumu sākusi kriminālprocesu pēc krimināllikuma 275. panta otrās daļa par dokumentu viltošanu vai viltus dokumentu izmantošanu, ja tas mantkārīgos nolūkos vai pēc iepriekšējas vienošanās. “

Aizdomās turamās personas ierosinātajā kriminālprocesā pagaidām nav.

Simona Grāvīte: “Bet ir apzinātas pārbaudāmās personas, tāpat pieprasīta informācija no ārstniecības iestādes, bet tā kā ir aktīva izmeklēšana, neko plašāk vairs nevarēšu paust.”

Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs skaidro, ka ārstniecības iestādē šobrīd nav veikta izpēte, kas iespējamos viltus vakcinācijas sertifikātu varētu būt izsniedzis. Taču pierādīt, ka persona nav vakcinēta, lai arī ir sertifikāts, mediķi var.

Dace Zavadska, Imunizācijas Valsts padomes priekšsēdētāja, profesore: ”Ja bijis ar viltus sertifikātu, tad tas spektrs, ko mēs redzēsim, viņa imūnajā atbildē noteikti atšķirsies no tā, kāds, ja viņš būtu pilnībā vakcinēts, tad kādu iemeslu dēļ saslimis.”

Profesore ReTV Ziņām arī norāda – valstī ir izstrādāts īpašs algoritms, kā ārstniecības iestādēm ir jārīkojas, ja stacionārā nonāk persona, kurai ir veikts pilns vakcinācijas kurss, bet ir aizdomas. 

Profesore Dace Zavadska: ”Jā mēs to noskaidrosim, tas ir izdarāms. Šāda taktika tiek veikta pie jebkura, kurš tiek stacionēts, ir pilnībā pabeidzis vakcinācijas kursu, neatkarīgi no tā, kāda ir viņa slimības gaita.”

ReTV Ziņu rīcībā nonākusi informācija no neoficiāliem, bet no drošiem avotiem, ka tas, iespējams, noticis kādā ģimenes ārstu praksē Valmierā, kura jau iepriekš ir nonākusi tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā. 

Uģis Muskovs, SIA “Vidzemes slimnīca” valdes priekšsēdētājs: “Klīst baumas, ka atsevišķi gadījumi, ka cilvēki tikuši pie šiem sertifikātiem, kas nav bijuši potēti, es pieņemu, ka tie ir daži ļoti īpaši gadījumi, tie ir jāizmeklē. Lai nodarbojas tiesībsargājošās iestādes ar šo jautājumu. Mēs sadarbosimies, kādu informāciju prasīs, tādu dosim, palīdzēsim noskaidrot reālo situāciju.”

Par iespējamo vakcinācijas sertifikātu viltošanu ir informēta arī Valmieras novada dome. 

Jānis Baiks, Valmieras novada domes priekšsēdētājs (“Valmierai un Vidzemei”): “Šorīt mums bija ārkārtas komisijas sēde, pārrunājām šo jautājumu. Tas vispirms ir jāpierāda, ka konkrēti tā ir bijis un ka tieši kāds konkrēts dakteris ir pie šīs lietas vainīgs, tālāk viss ir izmeklēšanas process.”

Baiks sola, ka pašvaldība rūpīgi sekos līdzi izmeklēšanas gaitai un sadarbosies ar tiesībsargājošajām iestādēm.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē Valmieras apzaļumošanu, puķu dobes, rotācijas apļu stādījumus vasaras sezonā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Draudzīgā veikala Humana komanda Valmierā, Rīgas ielā 32, aicina pievienoties pozitīvi noskaņotu, smaidīgu un aktīvu Pārdevēju. Būsim priecīgi, ja darbu veikalā varēsi uzsākt pēc iespējas drīzāk. Galvenie darba pienākumi: – apkalpot klientus tirdzniecības zālē; – apkalpot pircējus pie kases un strādāt ar kases aparātu; – uzturēt kārtību tirdzniecības zālē, izkārtot preces; – šķirot preci noliktavā; – atbalstīt un novadīt uzņēmuma mārketinga aktivitātes; – uzkopt telpas un veikt citus pienākumus veiksmīga pārdošanas procesa nodrošināšanai. No savas puses garantējam: – darba vietu draudzīgā komandā, kolēģu atbalstu un apmācību; – darbu pēc slīdošā grafika ar summēto darba laiku; – visas sociālās garantijas un savlaicīgu atalgojuma izmaksu; – garantētu pamatalgu EUR 996 bruto sākumā un EUR 1039 bruto pēc trim nostrādātiem mēnešiem; – darba līgumu uz nenoteiktu laiku; – “pirmās rokas” iespēju un atlaides, iepērkoties mūsu veikalā; – bezmaksas tēju un kafiju. Pievienojies mūsu komandai, ja: – esi pilngadīgs/-a un vēlies strādāt stabilā starptautiskā uzņēmumā; – vari strādāt pilnas slodzes darbu pēc darba grafika ar summēto darba laiku; – labprāt darba dienu pavadi aktīvi; – esi komunikabls/-a. Sūti savu pieteikumu ar CV uz e-pasta adresi cv@humanalatvia.lv vai WhatsApp 27788452. Tavs jaunais darbs un kolēģi Tevi jau gaida. Atbildi par konkursa rezultātiem sniegsim kandidātiem, kuri tiks uzaicināti uz darba interviju klātienē. Informējam, ka iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat, ka Jūsu personas dati tiks apstrādāti, lai izvērtētu pieteikumu SIA Humana Latvia personāla atlases procesa gaitā, saskaņā ar SIA Humana Latvia Personāla atlases privātuma politiku, ar kuras pilnu versiju varat iepazīties SIA Humana Latvia mājas lapā sadaļā Politikas.

Būvniecības uzņēmums SIA "SAIMNIEKS", vienotais reģistrācijas Nr. 44103051139 aicina darbā PALĪGSTRĀDNIEKU Pienākumi: Dažādu palīgdarbu veikšana celtniecībā atbilstoši iemaņām: sienu sagatavošana, attīrīšana, gruntēšana, grīdu slīpēšana, caurumu urbšana mūrī, mūra caurumu aizmūrēšana, labiekārtošanas darbi, demontāžas darbi, dažāda veida zemes rakšanas darbi; iekraut, izkraut, pārnēsāt dažāda veida lietas, materiālus un citas materiālās vērtības.  Prasības: Spēja laikā un pēc norādījumiem precīzi veikt uzdotos darba uzdevumus ātri un kvalitatīvi; Vēlama B kategorijas autovadītāja apliecība. Fiziskā izturība; Spēja strādāt gan patstāvīgi, gan komandā. Būvniecības objekti Valmieras un Valkas novadā Mēs nodrošinām: · Iespēju apmesties (dzīvot) uzņēmuma naktsmītnē. · Tiek nodrošināts transports no Valmieras līdz darba vietai. Šobrīd ļoti aktuāli objekti Valkā un Valmieras novadā. CV lūdzam sūtīt uz siasaimnieks@gmail.com Lūdzam ievērot, ka sazināsimies un informēsim par rezultātiem tikai uz interviju uzaicinātos Pretendentus. Tālrunis informācijai: 24422216. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ozoli, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 12 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-09-15 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: siasaimnieks@gmail.com

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskola (turpmāk – iestāde) aicina darbā direktora vietnieku/-ci izglītības jomā (profesijas kods 1345 04) uz nenoteiktu laiku. Paredzamais darba tiesisko attiecību uzsākšanas datums 2026.gada 1.septembris. Darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • plānot, organizēt un vadīt kvalitatīvu izglītības procesu; • analizēt un vērtēt izglītības procesa izpildes rezultātus, sniegt priekšlikumus un piedāvāt risinājumus mācību kvalitātes uzlabošanai; • izstrādāt un uzturēt stundu sarakstu, veikt izmaiņas; • organizēt un pārraudzīt iestādes pedagoģiskā procesa norisi un īstenošanu; • nodrošināt izglītības programmu īstenošanu un rezultātu analīzi; • veidot stundu plānus, sarakstus un pedagogu noslodzi; • vadīt pedagogu un atbalsta personāla darbu; • piedalīties iestādes attīstības plānošanā; • veidot lietišķu sadarbību ar kolēģiem, skolēniem, vecākiem un institūcijām; • iesaistīties iestādes attīstības mērķu un uzdevumu īstenošanā, kā arī iestādes īstenotajos projektos; • regulāri pilnveidot savu izglītību un profesionālo kvalifikāciju; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • izglītības jomu reglamentējošo normatīvo aktu pārzināšana; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; • kompetences: labas komunikācijas prasmes; psiholoģiskā noturība un saskarsmes kultūra; spēja strādāt patstāvīgi, pieņemt lēmumus un prasme rīkoties nestandarta situācijās; labas komunikācijas, sadarbības un motivēšanas prasmes; precizitāte un atbildība darbā; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”, EUR 1878,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas (par slodzi); • pilnā darba slodze – 1,00 likme uz nenoteiktu laiku; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolā. Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2026.gada 24.jūlijam iesniedzot personīgi iestādē (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Direktora vietnieka MD vakance”. Tālrunis informācijai: 64207543 (direktora vietnieks), 64207163 (direktors). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VADĪTĀJA VIETNIEKS /DIREKTORA VIETNIEKS /IZPILDDIREKTORS (IZGLĪTĪBAS JOMĀ) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-07-24 Kontaktpersona: v2v@valmiera.edu.lv 64207163

Mūsu partneri