Valmieras Ziņas

ReTV: 500 eiro – atbalsts ģimenēm, bet partijām arī priekšvēlēšanu iespēja

Lasīšanas laiks: 2 min

Emvats ir tētis diviem dēliem. Vecākais mācās pamatskolā, bet jaunākais apmeklē bērnudārzu. Ziņa, ka valdība par katru bērnu ģimenēm apņēmusies piešķirt 500 eiro, bijis pārsteigums, sākumā pat šķitusi neticama. Tomēr saprotot, ka tā ir reāla valdības apņemšanās, ģimene par to ļoti priecājās.

Emvats Mosakovskis stāsta: “Es iedomājos, ka nomaksāšu kredītu datoram, kuru izmanto attālinātajām mācībām, vēl sanāks gultai, bērnu istabā uztaisīšu remontu.”

ReTV Ziņām Emvats saka, ka arī viņa draugi un radi valsts piešķirto pabalstu plāno ieguldīt savu bērnu izglītībā un ikdienas vajadzību segšanā. Tam piekrīt arī vecāku organizācija Mamamuntetiem.lv vadītāja Inga Akmentiņa–Smiltiņa, jo tieši tas arī apstiprinājies aptaujājot vecākus.

Inga Akmentiņa–Smiltiņa: “Daļa ikdienas tēriņiem, daļa plāno iegādāties un uzlabot digitālās ierīces, lai labāk var mācīties un strādāt no mājām, nomaksāt kredītus, lai nebūtu stress, citi apsver iespēju ieguldīt bērnu nākotnē.”

Inga Akmentiņa-Smiltiņa ReTV uzsver, ka būtiski, ka šo pabalstu saņems visas ģimenes un netiks šķirots, kurš pandēmijas apstākļos ir cietis vairāk, kurš mazāk.

Tam, ka ģimenes ar bērniem šobrīd piedzīvo grūtus laikus, piekrīt arī politologs Jānis Ikstens. Viņš ReTV Ziņām norāda, lai gan nodoms par pabalsta piešķiršanu ģimenēm ir cēls un arī ekonomiski efektīvs, Ikstens tomēr šeit saredz ciešu sasaisti ar gatavošanos gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām.

Jānis Ikstens: “Es arī nevaru nepamanīt šo, ka šis dāsnais piešķīrums, kas citu starpā pārsniedz pat atbalstu par jaundzimušu bērnu, ka parādās dažus mēnešus pirms pašvaldību vēlēšanām.”

Sociālajos medijos daudzi cilvēki komentāru sadaļās atzīst, ka šim valsts vīru lēmumam spēs noticēt vien tad, kad nauda tiks ieskaitīta viņu kontos. Daudzi arī dalās iespaidos, ka šim lēmumam noteikti ir kāds slepens valsts plāns, kā valsts naudu dabūs atpakaļ, tikmēr citi jau plāno, kā ģimene pabalstu izlietos.

Jāpiemin, ka 500 eiro izmaksās par katru bērnu, kurš piedzimis ārkārtējās situācijas laikā – līdz 6. aprīlim. Pabalsta izmaksu automātiski nodrošinās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra. No izmaksātā atbalsta netiks atskaitīti nodokļi.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aicinām pievienoties saldējuma ceha strādniekus “Rūjienas saldējums” komandai! Mēs Tev uzticēsim: Veikt darbu pie ražošanas līnijām saldējuma ražotnē; Veikt gatavās produkcijas, iepakojuma kvalitātes, marķējuma novērtēšanu; Darboties saldētavās – saldējuma krāmēšana un palešu formēšana; Veikt citus līdzīga rakstura uzdevumus pēc maiņas vadītāja norādēm. No Tevis sagaidām: Precizitāti, atbildības sajūtu, spēju produktīvi darboties intensīvos darba apstākļos, tai skaitā aukstumā; Spēju strādāt maiņu grafikā; Vēlmi mācīties un apgūt jaunas prasmes; Medicīnisko izziņu Nr. 027/u. Piedāvājam: Atalgojumu sākot no 6 EUR stundā pirms nodokļu nomaksas; Sociālās garantijas; Apmācības darbu uzsākot, kas nepieciešamas darba pienākumu veikšanai; Darbu maiņu grafikā – dienas un nakts maiņas; Darba apģērbu; Bezmaksas kafiju un saldējumu. Darba vieta: Rūjienā, Upes ielā 5 Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV) uz e-pastu: personals@rujienassaldejums.lv Tālrunis informācijai: 29468727 (personāla vadītāja). Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka SIA “Rūjienas saldējums” reģ. nr. 44103057131, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: CEHA STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 10 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-06-30 Kontaktpersona: Nora Kārkliņa

Uzņēmums SIA "ARASM", 40103214797,kas nodarbojas ar stikloto konstrukciju ražošanu un montāžu (PVC un alumīnija logi, durvis, fasādes u.t.t.), aicina darbā strādniekus montāžā Mūsu komanda paplašinās, un mēs meklējam uzticamu un zinošu logu un durvju montieri.  Darba pienākumi: PVC, alumīnija un koka logu montāža; Ārdurvju un iekšdurvju uzstādīšana; Palodžu un apžuves elementu montāža; Veco konstrukciju demontāža.  Prasības kandidātiem: Pieredze logu un durvju montāžā (vismaz 1 gads); Precizitāte un atbildības sajūta pret paveikto darbu; Spēja strādāt komandā un patstāvīgi; B kategorijas vadītāja apliecība tiks uzskatīta par priekšrocību.  Mēs piedāvājam: Atalgojumu: no 2000 EUR (bruto) gala summa ir atkarīga no paveiktā darba apjoma un kvalitātes; Stabilu darba apjomu visa gada garumā; Visu nepieciešamo aprīkojumu un instrumentus; Draudzīgu darba vidi. Kontaktinformācija: valerija@arasm.lv +371 20758135 Profesija: MONTĒTĀJS (ROKU DARBA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 8D, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 4 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-08-31 Darba sākšanas datums: 2026-05-01 Kontaktpersona: Valērija Streļčeņa Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri