Valmieras Ziņas

Restauratori glābj Valmiermuižas pils torni un atjauno dekoratīvo griestu gleznojumu

Lasīšanas laiks: 3 min

Burtnieku novada pašvaldība uzsākusi sadarbību ar Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi, kura Valmiermuižas pils torņa dekoratīvo griestu un sienu gleznojumu saglabāšanai piešķīrusi 20 000,00 eiro. Savukārt pašvaldība torņa fasādes konservācijas darbiem plāno izlietot 15 505,11 eiro, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Burtnieku novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Edīte Stērste.

Darbi tornī jau ir uzsākti un tos vada restaurators Juris Pavlovs. “Galvenais uzdevums ir nodrošināt to, ka ir droši uzturēties ēkas tuvumā, jo no fasādes krīt ķieģeļi un apmetums. Tāpat jānovērš nokrišņu iedarbība uz mūriem un ēku kopumā, kā arī jāsakārto nestabilās, brūkošās daļas. Sakārtojot kritiskās zonas, ēka tik ļoti nebojāsies līdz brīdim, kad tiks uzsākti lielāki atjaunošanas darbi. Savukārt iekšpusē griesti, uz kuriem atrodas gleznojumi, ir kritiskā stāvoklī – pārsegumi draud iebrukt. Līdz ar to mums jāveic glābšanas darbi. Saudzīgi nepieciešams noņemt gleznojumus un tos saglabāt tālākai eksponēšanai, ar iespēju tos novietot atpakaļ torņa interjerā,” stāsta Juris Pavlovs.

Pēc Jura Pavlova uzaicinājuma gleznojumu restaurēšanu veic poļu restaurators Bartolomejs Kubjaks ar palīgiem. Viņš ir diplomēts restaurācijas speciālists ar gandrīz 20 gadu pieredzi šajā arodā. Poļu speciālistam pieder uzņēmums, kas ir piedalījies restaurācijas darbos citos objektos Latvijā, Polijā, Ukrainā, Horvātijā, Rumānijā, Ungārijā, kā arī Norvēģijā. Latvijā poļu speciālists ir strādājis Dobeles pilsdrupu un Rīgas biržas ēkas restaurācijas darbos, kā arī vairākos citos objektos. Valmiermuižas pils torni viņš vērtē kā skaistu un vērtīgu objektu, kuram steidzami nepieciešama glābšana. Poļu speciālists uzsvēra, ka viņam ikviena vēstures liecība ir nozīmīga: “Gluži kā ārstam ikviena dzīvība ir svarīga, tā arī restauratoram ikviens vēstures objekts ir vienlīdz vērtīgs. Ar vērtēšanu lai nodarbojas vēsturnieki un mākslas eksperti. Manuprāt, ikvienu vēstures liecību ir svarīgi saglabāt, jo bez pagātnes zināšanas nevar veidot nākotni,” piebilda Bartolomejs Kubjaks.

No 17. augusta darbu veikšanā iesaistījušies arī jaunie speciālisti no Latvijas Mākslas akadēmijas, kuriem Bartolomejs Kubjaks mācīs divas metodes, kādā veidā no griestiem tiek noņemti vērtīgie gleznojumi, lai Latvijā turpmāk būtu zinoši eksperti, kuri būs kompetenti šādu gleznojumu restaurācijā. Viens no veidiem ir noņemt gleznojumus kopā ar apmetumu, bet otra metode ir – gleznojumu noņemšana bez apmetuma pamatnes. Šis darbs varētu ilgt apmēram trīs nedēļas. Pēc griestu remonta gleznojumi tiks saudzīgi piestiprināti atpakaļ vietā. Turpmākajā restaurācijas procesā varēs lemt, vai gleznojumi tiks atjaunoti pilnībā, vai atstāti esošajā autentiskajā stāvoklī.

Gleznojumu restaurācijas darbos piedalās trīs studentes un viena absolvente no Latvijas Mākslas akadēmijas Restaurācijas nodaļas. Viņas pastāstīja, ka šī prakse viņām ir īpaša, jo plānots apgūt jaunas darba metodes, ar kurām līdz šim nav nācies saskarties mācību procesā. Jaunietes atklāja, ka restaurācija ir ļoti pedantisks darbs. Tas sastāv ne tikai no praktiskās daļas, kad notiek darbs pašā objektā. Lielu daļu laika prasa izpēte un datu analīze. Tāpat aizraujoši ir spēt atšķirt viltojumus un oriģināliem, kā arī apgūt dažādas restaurācijas tehnikas, kas ļauj paveikt šķietami neiespējamo. Studentes atzīst, ka Latvijā ir daudz restaurējamu objektu, tādēļ pēc mācībām darba pietiks ilgam laikam.

Valmiermuižas pils tornis celts 1883. gadā un ir vienīgā līdz mūsu dienām saglabājusies liecība no senās kungu mājas. Tā interjeros fragmentāri saglabājušies vēsturiski vērtīgi sienu un griestu dekoratīvie gleznojumi – tie ir iekļauti Valsts nozīmes kultūras pieminekļu sarakstā.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valmierā,Rīgas ielā 64. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Darba alga no EUR 740-800 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Valmierā,Rīgas ielā,vai pieteikties WhatsApp +371 22307468. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp +371 22307468 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla degvielas kannu ražošanas uzņēmums Valmierā, SIA VALPRO, aicina darbā: Pārdošanas asistentu/-i (uz noteiktu laiku) Galvenie pienākumi: Klientu pasūtījumu apstrāde Informācijas un dokumentācijas apstrāde un uzturēšana Ikdienas atbalsts pārdošanas komandai Sagaidām kandidātu ar: interesi par pārdošanas un ražošanas procesiem labām angļu valodas zināšanām/ vēlamas krievu valodas zināšanas labām datorlietošanas prasmēm (MS Office) vēlama augstākā izglītība atbilstošā jomā vēlama augstākā izglītība vai atbilstošas specialitātes pēdējā kursa students pieredzi pārdošanā un tehniskas zināšanas uzskatīsim par priekšrocību loģisko domāšanu, analītiskām spējām un prasmi strādāt ar lielu informācijas apjomu precizitāti, atbildību un iniciatīvu darbā aktīvu, komunikablu ,uz sadarbību un rezultātu orientētu personību Piedāvājam: Interesantu un dinamisku darbu stabilā, uz attīstību orientētā Latvijas kapitāla uzņēmumā Iespēju mācīties, gūt profesionālu pieredzi un realizēt sevi dinamiskā darba vidē un darbā ar starptautiskiem tirgiem Darba rezultātiem, prasmēm un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu no EUR 900 mēnesī Dažādus papildu labumus un bonusus Sakārtotu, ērtu darba vidi draudzīgā kolektīvā E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Tālrunis papildus informācijai: 64207235. Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 50 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē. 91% saražoto produktu piedāvājam vairāk kā 30 valstīs. Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTA ASISTENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-01 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235; Adrese:Alejas iela 12A,Valmiermuiža,Valmieras pag.

Aicina darbā IT PROJEKTU VADĪTĀJU DARBA PIENĀKUMI: apzināt un dokumentēt informācijas sistēmu lietotāju prasības izstrādāt datu analīzes sistēmas modeli, veikt tā ieviešanu un uzturēšanu veikt atskaišu prasību izzināšanu, analīzi un izstrādi, pārskatu veidošanu un datu modelēšanu, tehniskās dokumentācijas izstrādi ieviest esošo informācijas sistēmu uzlabojumus (sadarbībā ar iekšējiem/ārējiem partneriem) pārstāvēt uzņēmuma intereses grāmatvedības uzskaites sistēmas jaunas versijas izstrādē, veikt lietotāju prasību apzināšanu un koordinēt sadarbību ar izstrādātāju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: izglītību IT vai finanšu jomā un pieredzi līdzvērtīgu projektu izstrādē pieredzi darbā ar Microsoft Power BI vai līdzvērtīgu risinājumu izstrādi Microsoft piedāvāto tehnoloģiju un pakalpojumu pārzināšana un pielietošana teicamas zināšanas datu bāzu tehnoloģijās, vēlams SQL vēlamas zināšanas datu izgūšanā no Microsoft Dynamics NAV un Horizon analītisku domāšanu un spēju proaktīvi risināt problēmsituācijas labas sadarbības un komunikācijas prasmes ļoti labas latviešu un angļu valodas zināšanas precizitāti un augstu atbildības sajūtu prasmi efektīvi apgūt jaunas tehnoloģijas spēju efektīvi strādāt gan individuāli, gan komandā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu 1550 EUR (bruto) pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „IT projektu vadītājs” līdz š.g. 12. jūlijam (ieskaitot) iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: PROJEKTA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-12 Kontaktpersona: CV un piet. vēstuli ar vakances norādi sūtīt uz info@vtu-valmiera.lv

Mūsu partneri