Valmieras Ziņas

Reizniece-Ozola: valdībai jādomā par nestandarta risinājumiem ekonomikas “sildīšanai”

Ņemot vērā Latvijas ekonomikas izaugsmes tempu samazināšanos, valdībai ir jādomā par nestandarta risinājumiem ekonomikas “sildīšanai”, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma”  teica ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Viņa atzīmēja, ka valdībai jau šobrīd ir nācies koriģēt izaugsmes tempu prognozes – ja pērn budžets tika veidots ar 2,8% iekšzemes kopprodukta (IKP) prognozi, tad šobrīd prognozes ir samazinātas līdz 2%.

“Ekonomika atdziest un ir jāpiekrīt Latvijas Bankas prezidentam, ka nepieciešami nestandarta risinājumi, kā sildīt ekonomiku,”

 teica Reizniece-Ozola.

Viņa norādīja, ka Latvijas bankām ir “iedots liels avanss”, deputātiem pieņemot grozījumus Maksātnespējas likumā un atsakoties no obligātā nolikto atslēgu principa.

“Mēs gaidām, kad bankas no savas puses veiks savu, jāsaka pat, sociālo pienākumu palielināt kreditēšanu, kas ir īpaši svarīgi uzņēmumiem,”

teica ekonomikas ministre.

Tāpat Reizniece-Ozola uzsvēra, ka ir svarīgi laicīgi sākt Eiropas Savienības fondu apguvi.

“Mums ir 4,4 miljardi eiro nākamo gadu laikā, kas varētu tautsaimniecību atbalstīt,”

piebilda ministre.

Savukārt tiem uzņēmumiem, kas spēcīgi izjūt Krievijas krīzes sekas, pēc ekonomikas ministres teiktā, ir nepieciešams piedāvāt krīzes mehānismus, piemēram, apgrozāmo līdzekļu nodrošināšanai, eksporta garantijas utt.

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs iepriekš norādījis, ka Latvijas valdībai budžeta plānošanā ir jābūt piesardzīgai un ir jādomā par visaptverošu ekonomikas sildīšanas plānu.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Latvijas IKP 2014.gada ceturtajā ceturksnī, pēc sezonāli neizlīdzinātiem ātrā novērtējuma datiem, pieaudzis par 1,9%, salīdzinot ar 2013.gada attiecīgo laika periodu. Savukārt pērn ceturtajā ceturksnī, salīdzinot ar trešo ceturksni, IKP, pēc sezonāli izlīdzinātajiem datiem, ir audzis par 0,4%.

Precizēti un izvērsti 2014.gada ceturtā ceturkšņa IKP dati tiks publicēti piektdien, 27.februārī.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā uz nenoteiktu laiku Valmieras novada Izglītības pārvaldes METODISKĀ DIENESTA VADĪTĀJU! Ja Tev ir vēlme:   nodrošināt Metodiskā dienesta darbu: konsultēt, informēt un sniegt metodisko atbalstu Valmieras novada izglītības iestāžu pedagogiem, skolu vadības komandām, jomu koordinatoriem, mācīšanās konsultantiem; plānot un organizēt pētījumus, datu ievākšanu un analīzi par mācīšanas darba kvalitāti un tās uzlabošanas iespējām Pašvaldības izglītības iestādēs; · apkopot un publiskot metodiskos materiālus un labās prakses piemērus izglītības procesa kvalitātes pilnveidei, veicināt zināšanu pārnesi; · rosināt metodisko materiālu izstrādi un savstarpējo mācīšanos; · piedalīties ar izglītību saistītu inovāciju un investīciju projektu izstrādāšanā un ieviešanā; · veidot aptaujas par izglītības jautājumiem, analizēt aptauju rezultātus un sniegt priekšlikumus izglītības kvalitātes celšanai;  un ja Tev ir: · otrā līmeņa augstākā izglītība pedagoģijā vai izglītības vadībā; · darba pieredze pedagoģijā, metodiskajā darbā vai izglītības vadībā ne mazāk kā 3 gadi; · valsts valodas prasme augstākajā līmenī un vismaz vienas Eiropas Savienības oficiālās valodas prasmes profesionālajai darbībai nepieciešamajā apjomā; · zināšanas jomu reglamentējošo normatīvo aktu normu piemērošanā; · labas prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; · kompetences: labas komunikācijas, prezentācijas un saskarsmes prasmes; prasme analizēt situācijas, atrast piemērotākos risinājumus; spēja analizēt liela apjoma datus; precizitāte un augsta atbildības sajūta; vēlme strādāt komandā; izvirzīt un sasniegt mērķus; mēs piedāvājam: labus darba apstākļus sakārtotā darba vidē; stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1195 EUR līdz 1400 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); profesionālās pilnveidošanās iespējas; sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Motivācijas vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, kā arī redzējumu par Metodiskā dienesta darbības principiem un attīstības vīziju līdz divām A4 lapām datorrakstā, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads ar norādi „Metodiskā centra vadītāja/-as amatam”, līdz 2021.gada 4.oktobrim plkst.12:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 26121155. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: GALVENAIS SPECIĀLISTS METODIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-10-04

Sociālās korekcijas izglītības iestāde „Naukšēni” (reģ.nr.4418000073), sākot ar 2021./2022. mācību gadu piedāvā darbu IZGLĪTĪBAS PSIHOLOGAM Darba slodze: 15 stundas nedēļā. Mēnešalga 540,00 EUR. Pretendentiem izvirzītās prasības: Izglītības atbilstība MK noteikumiem Nr.569 ,,Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” Galvenie amata pienākumi: Veikt psiholoģisko izpēti un sniegt atbalstu izglītojamajiem Veikt izglītojamo audzināšanas apstākļu izpēti un piedalīties konfliktsituāciju risināšanā Analizēt ar izglītojamo izglītošanu, attīstību saistītās problēmas, piedāvāt risinājumus Darba vietas adrese: Sociālās korekcijas izglītības iestādē „Naukšēni”, „Naukšēnu muiža”, Naukšēnu pagasts, Valmieras novads. Pieteikumu un CV uz sūtīt uz e-pastu info@skiinaukseni.lv vai pieteikties personīgi pie direktora (tālrunis 29293630) līdz 2021.gada 15.oktobrim Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Naukšēnu muiža, Naukšēni, Naukšēnu pag., Valmieras nov. Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-10-15 Kontaktpersona: Pieteikumu un CV sūtīt uz info@skiinaukseni.lv vai iesniegt personīgi, t. 29293630 (direktors). Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri