Valmieras Ziņas

Plāno veikt Trikātas pilsdrupu mūru konservācijas darbus

Beverīnas novada pašvaldība ir sagatavojusi divus dokumentus Trikātas pilsdrupu konservācijas darbu iespējamai sākšanai – būvprojektu minimālā sastāvā un mūru konservācijas būvprojektu, aģentūru LETA informēja novada projektu vadības speciāliste Linda Krūmiņa.

Viņa norādīja, ka būvprojekts minimālā sastāvā jau saskaņots būvvaldē, kamēr konservācijas projekta saskaņošana pašlaik ir procesā. Projekta laikā paredzēti būtiski mūru konservācijas darbi, lai novērstu mūra daļu nobrukuma draudus un darītu tās drošas apmeklētājiem.

Projekta dokumentācijas izstrādi veica SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa”, veicot apjomīgus pilskalna un mūru apsekošanas un novērtēšanas darbus. 

Krūmiņa skaidroja, ka pilsdrupu tālākai saglabāšanai kaut pašreizējā stāvoklī ievērojami jāsamazina pilskalna nogāzēs augošo koku skaits. “Šiem kokiem nav vēsturiskas nozīmes, jo vēl pagājušā gadsimta divdesmito gadu fotogrāfijās redzams, ka pilskalns ir bez apauguma, turklāt daudzi koki ir arī bīstami. Koku retināšana noteikti uzlabos arī pilskalna ainavisko vērtību,” viņa norādīja.

Beverīnas novada domes sēdē 20.decembrī, iepazinušies ar izstrādāto projektu un izmaksu aplēsēm, deputāti lēma konservācijas darbus veikt pa posmiem, sākot ar pils Ziemeļu torni, un piesaistot atbalstu no Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes administrētās Kultūras pieminekļu konservācijas un restaurācijas programmas, kā arī meklējot papildu finansējuma piesaistes iespējas, jo pašvaldības budžetā nav līdzekļu šāda mēroga būvdarbiem.

Trikātas viduslaiku pils bija Livonijas ordeņa pils Trikātā 13.-17.gadsimtā. Vēstures avotos Trikātas pils pirmo reizi pieminēta Indriķa hronikā kā Tālavas vecākā Tālivalža mītnes vieta, kur viņš tika nogalināts 1215.gadā. Pēc 1224.gada Tālavas dalīšanas līguma Trikāta nokļuva Zobenbrāļu ordeņa pārvaldē. 

Vartbergas Hermaņa Livonijas hronikā minēts, ka ordeņa mestrs Villekens no Endorpas 1284.gadā cēlis baznīcu Trikātā. Savukārt Rusova Livonijas hronikā minēts, ka Livonijas ordeņa mestrs cēlis trīs pilis – Valmieru, Burtniekus un Trikātu. Dokumentos Trikātas ordeņa pils pirmo reizi minēta 1429.gadā, kad tā kalpojusi par ordeņa fogta rezidenci.

Poļu-zviedru kara laikā 1600.gadā Trikātu ieņēma zviedri un 1622.gadā Zviedrijas karalis Gustavs II Ādolfs pili uzdāvināja valsts kancleram Akselam Oksenšernam. Pils pilnīgi nopostīta Lielā Ziemeļu kara laikā.

Līdz mūsdienām saglabājies ap divus metrus augsts dienvidaustrumu malas mūris un torņa drupu fragmenti ap četru līdz piecu metru augstumā. 20.gadsimta otrajā pusē pils pagalmā ierīkota estrāde, pavēstīja pašvaldībā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SS.COM Vakances (Vajadzīgi darbinieki) - Palīgs Mēs esam vadošais un pieredzes bagātākais saplānot prasme servisa - Sludinājumi Mēs esam vadošais un pieredzes bagātākais pilna servisa tirgus, sociālo, mediju pētījumu un konsultāciju uzņēmums Latvijā, un šobrīd aicinām uz sadarbību NTERVĒTĀJUS IEDZĪVOTĀJU DZĪVESVIETĀS VALMIERĀ UN VALMIERAS APKAIMĒ.Mēs sagaidām, ka Tev: ir teicamas latviešu un labas krievu valodas zināšanas; prasme pielietot praksē datorlietotāja iemaņas; ir iegūta vismaz vidējā izglītība; B kategorijas autovadītāja apliecība un Tev ir automašīna un/vai Tu spēj operatīvi saplānot pārvietošanās iespējas, izmantojot sabiedrisko transportu.  Augstu vērtēsim, ja Tev: ir sarunas vadītāja/-as, intervētāja/-as pieredze; piemīt drosme un prasme ieinteresēt un motivēt cilvēkus; ir personīga atbildības izjūta par Tev uzticēto uzdevumu; sagādā patiesu prieku sarunas; ir interese par pētījumu nozari.  Uzticēsim Tev: interviju veikšanu iedzīvotāju dzīvesvietās un iegūto datu kvalitatīvu ievadi programmā.  Piedāvāsim Tev: pieredzi starptautiskā pētījumu uzņēmumā Latvijā; individuālu apmācību pirms sadarbības uzsākšanas; veicamajiem pienākumiem, nozarei un tirgus situācijai atbilstošu atlīdzību - par katru kvalitatīvi paveiktu interviju (5.00€-12.00€ pēc nodokļu nomaksas) pienākumu veikšanai patērēto transporta un/vai degvielas izdevumu kompensāciju; nelaimes gadījumu apdrošināšanu; veselības apdrošināšanu pēc sešu mēnešu rezultatīvas sadarbības - tiek paveiks noteiktais uzdevums katrā no projektiem.  Sūti mums pieteikumu uz darbs@tns.lv, jautājumu gadījumā zvani uz tālruņiem 80000004, 67096313. *Piesakoties vakancei, pretendents piekrīt savu personas datu apstrādei saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzības regulējuma noteikumiem. Visa atlases procesā saņemtā informācija par pretendentu tiks izmantota tikai un vienīgi pretendenta profesionālās piemērotības izvērtēšanai konkrētajam amatam. Personas datu pārzinis: SIA “TNS Latvia”, Kronvalda bulvāris 3-2, Rīga, LV-1010. Profesija: INTERVĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Uzņēmuma līgums Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2020-03-31 Kontaktpersona: Sūtīt pieteikumu uz darbs@tns.lv, jautājumu gadījumā zvanīt uz 80000004, 67096313. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Noliktavas darbinieks - krāvējs Pienākumi: Komplektēt gatavās produkcijas kravas un izejvielu, taras, palīgmeteriālu pasūtījumus Veikt precīzu gatavās produkcijas un iepirkto materiālu pieņemšanu un izvietošanu atbilstoši uzņēmumā noteiktajai kārtībai Vizuāli novertēt pieņemto preču kvalitāti, ja nepieciešams veikt speciālo marķēšanu Veikt produkcijas pārvietošanu Veikt dažādus saimnieciskus darbus Prasības: Iniciatīva un labas komunikācijas spējas Augsta atbildības sajūta, spēja plānot darba uzdevumus un laiku, nosakot galvenās prioritātes B kategorijas autovadītāja apliecība, autokāra vadīšanas apliecība un vēlama C kategorijas atovadītāja apliecība Piedāvājam: Daudzveidīgu un interesantu darbu Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas Kolēģu atbalstu darba procesā Atalgojums - no 750 euro bruto Kontaktinformācija: CV ar norādi "Noliktavas darbinieks - krāvējs" lūdzam sūtīt uz e-pastu vai iesniegt personīgi Upes ielā 5, Rūjienā E-pasts: sanda.gute@rujienassaldejums.lv Tālrunis: 26037556 Profesija: NOLIKTAVAS DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Rūjienas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-27 Kontaktpersona: CV ar amata norādi sūtīt uz e-pastu sanda.gute@rujienassaldejums.lv; t. 26037556.

Mūsu partneri