Valmieras Ziņas

Plāno attīstīt Dabas un tehnoloģiju parka URDA infrastruktūru

Pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “ZAAO” vides izglītības realizēšanas vietā Dabas un tehnoloģiju parkā “URDA” notiek aktīva gatavošanās jaunajam mācību gadam. Ir saņemta mācību programmas licence, izstrādāts nodarbību plāns, kā arī notiek darbs pie mācību infrastruktūras attīstības projekta pie URDAS atrodošos mežos, portālu “Valmieras Ziņas” informēja ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Leimane.

Uzņēmumam rūp apkārtējās vides tīrība un ilgtspējīga attīstība, saglabājot dabas resursus nākamajām paaudzēm. Klātienes nodarbības URDĀ notiek gan mācību klasē, gan laboratorijā, gan iepazīstot Reģionālā atkritumu apsaimniekošanas centra “Daibe” infrastruktūru, gan dabas takās, apgūstot zināšanas par vidi dabas saudzēšanai, turklāt to darot praktiski, pētot un izzinot.

Lai sniegtu arvien plašākas zināšanas ar reāliem piemēriem un atbildot uz interesentu “Kāpēc?”, plānots paplašināt mācību vides infrastruktūru, paplašinot dabas taku un izveidojot jaunas laipas, kas ved cauri mācību objektiem. Jau šobrīd URDAS dabas takā ir iespēja iepazīt dabu un tās daudzveidību. Takas jaunā daļa un laipas dos iespēju dažādu vecumu interesentiem apskatīt izkoptus un brīvi augošus meža masīvus, uzzināt par koku augšanas intensitāti dažādos apstākļos, kopumā redzēt labo praksi meža apsaimniekošanā.

Infrastruktūras attīstības projekta konsultants, mežu eksperts, profesors Dagnis Dubrovskis norāda: “Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” infrastruktūras attīstības projekta mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni un paradumu maiņu par vides aizsardzības un ilgtspējīgas atjaunojamo resursu apsaimniekošanas jautājumiem. Plānotajās meža izglītības takās tiks demonstrēti ilgtspējīgas meža apsaimniekošanas principi. Tajās tiks izvietoti objekti, kuri palīdzēs skaidrot mežkopības principus, meža atjaunošanas un kopšanas nozīmi. Perspektīvā plānots attīstīt kvalifikācijas paaugstināšanas programmu skolotājiem, izveidot mūžizglītības programmu dažādām interešu grupām, tostarp mežu īpašniekiem un pašvaldību darbiniekiem.”

Jaunā infrastruktūras objekta izveidei šobrīd izsludināta meža ciršanas un kopšanas izsole, par kuru informācija pieejama uzņēmuma mājas lapā sadaļā “Iepirkumi” http://www.zaao.lv/lv/iepirkumi/sia-zaao-piederoso-cirsmu-izsole

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri