Valmieras Ziņas

Plāno attīstīt Dabas un tehnoloģiju parka URDA infrastruktūru

Pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “ZAAO” vides izglītības realizēšanas vietā Dabas un tehnoloģiju parkā “URDA” notiek aktīva gatavošanās jaunajam mācību gadam. Ir saņemta mācību programmas licence, izstrādāts nodarbību plāns, kā arī notiek darbs pie mācību infrastruktūras attīstības projekta pie URDAS atrodošos mežos, portālu “Valmieras Ziņas” informēja ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Leimane.

Uzņēmumam rūp apkārtējās vides tīrība un ilgtspējīga attīstība, saglabājot dabas resursus nākamajām paaudzēm. Klātienes nodarbības URDĀ notiek gan mācību klasē, gan laboratorijā, gan iepazīstot Reģionālā atkritumu apsaimniekošanas centra “Daibe” infrastruktūru, gan dabas takās, apgūstot zināšanas par vidi dabas saudzēšanai, turklāt to darot praktiski, pētot un izzinot.

Lai sniegtu arvien plašākas zināšanas ar reāliem piemēriem un atbildot uz interesentu “Kāpēc?”, plānots paplašināt mācību vides infrastruktūru, paplašinot dabas taku un izveidojot jaunas laipas, kas ved cauri mācību objektiem. Jau šobrīd URDAS dabas takā ir iespēja iepazīt dabu un tās daudzveidību. Takas jaunā daļa un laipas dos iespēju dažādu vecumu interesentiem apskatīt izkoptus un brīvi augošus meža masīvus, uzzināt par koku augšanas intensitāti dažādos apstākļos, kopumā redzēt labo praksi meža apsaimniekošanā.

Infrastruktūras attīstības projekta konsultants, mežu eksperts, profesors Dagnis Dubrovskis norāda: “Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” infrastruktūras attīstības projekta mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni un paradumu maiņu par vides aizsardzības un ilgtspējīgas atjaunojamo resursu apsaimniekošanas jautājumiem. Plānotajās meža izglītības takās tiks demonstrēti ilgtspējīgas meža apsaimniekošanas principi. Tajās tiks izvietoti objekti, kuri palīdzēs skaidrot mežkopības principus, meža atjaunošanas un kopšanas nozīmi. Perspektīvā plānots attīstīt kvalifikācijas paaugstināšanas programmu skolotājiem, izveidot mūžizglītības programmu dažādām interešu grupām, tostarp mežu īpašniekiem un pašvaldību darbiniekiem.”

Jaunā infrastruktūras objekta izveidei šobrīd izsludināta meža ciršanas un kopšanas izsole, par kuru informācija pieejama uzņēmuma mājas lapā sadaļā “Iepirkumi” http://www.zaao.lv/lv/iepirkumi/sia-zaao-piederoso-cirsmu-izsole

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA "Lat Met" aicina darbā ROKAS LOKMETINĀTĀJU (MMA). Darba vieta: Rubenes metāla apstrādes cehs „Meistari”, Rubene, Kocēnu pag., Kocēnu nov., LV-4227 (300 metri no Rubenes baznīcas). Amata pienākumi: Atbilstoši rasējumiem un metāldarbnīcu vadītāja norādījumiem izgatavot nestandarta metāla izstrādājumus t. sk. sagatavot detaļas, veikt sagatvoto detaļu metināšanu. Nepieciešamības gadījumā veikt arī izstrādājumu montāžu objektā. Prasības pretendentiem: Spēja pastāvīgi, precīzi un savlaicīgi paveikt uzticētos pienākumus; Precizitāte un augsta atbildības sajūta. Par priekšrocību tiks uzskatīta: Autovadītāja apliecība; Papildus zināšanas citās jomās. Lat Met nodrošina: Pilnībā rekonstruētas ražošanas telpas; Mūsdienīgus darba apstākļus; Paveiktajam darbam un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu; Iepazīstināšanu ar amata pienākumiem un ražošanas procesa nodrošināšanas kārtību. Darba laiks: darba dienās 09:00 – 17:00, sestdienas, svētdienas un svētku dienas brīvas. Pieteikties uz brīvo metinātāja vietu iespējams sazinoties pa tālruni 29429956 vai sūtot CV uz e-pasta adresi info@latmet.com Vispārēju informāciju par Lat Met darbību iespējams iegūt apmeklējot mūsu mājas lapu www.latmet.com SIA "Lat Met" pamatā ir metāla apstrādes uzņēmums, kas specializējies praktisku dekoratīvo metāla izstrādājumu ražošanas jomā (vārti, sētas, margas, tirdzniecības stendi, nestandarta metāla izstrādājumi, kuru vienas detaļas svars nepārsniedz 0,5t, garums- 12m). Uzņēmums nodarbojas arī ar sekciju veida garāžu vārtu tirdzniecību, montāžu un servisa nodrošināšanu, vizuālās reklāmas izgatavošanu, skārda izstrādājumu izgatavošanu, vārtu automātikas tirdzniecību un apkalpošanu. Daļa no produkcijas tiek eksportēta. Profesija: ROKAS LOKMETINĀTĀJS (MMA) Darba vietas adrese: LATVIJA, Meistari, Kocēnu pag., Kocēnu nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-23 Kontaktpersona: Pieteikties iespējams sazinoties pa tālr.29429956 vai sūtot CV uz e-pasta adresi info@latmet.com

Mūsu partneri