Valmieras Ziņas

Pirms iegādājies lietotu auto, pārbaudi tā vēsturi!

Viens īpašnieks, oriģināls nobraukums, nekad nav cietis avārijā. Ja patlaban meklējat sev lietotu auto, šādu aprakstu jūs esat redzējis ne vienu reizi vien. Patiesībā tā ir sava veida klišeja vairumam lietoto automobiļu pārdošanas sludinājumu. Un, būdams rūpīgs pircējs, jūs zināt, ka tā ne vienmēr ir taisnība. Reti kurš auto tirgotājs sniegs atklātu informāciju par pārdodamo auto vēsturi, tāpēc ir nepieciešams pašam pircējam veikt izpēti par izvēlētās automašīnas vēsturi.

Esiet uz ceļa drošībā un ietaupiet tūkstošiem eiro!

Iegādājoties automašīnu, nezinot pilnu tās vēsturi, Jūs riskējat vadīt nedrošu transportlīdzekli. Pārliecinieties, ka Jūsu topošā lietotā automašīna nav piedzīvojusi ievērojamas avārijas, kas varētu padarīt to bīstamu gan Jums, gan Jūsu mīļajiem.

Pat neliels informācijas par transportlīdzekļa vēsturi trūkums var nozīmēt tūkstošiem lielus izdevumus remontdarbos. Tāpat pirms lietotas automašīnas pirkšanas ir diezgan svarīgi pārbaudīt VIN numuru, jo zagļi bieži aizvieto zagtas automašīnas VIN ar līdzīga transportlīdzekļa numuru, kas jau ir likumīgi reģistrēts.

Pārliecinieties, ka zināt visu par interesējošo automašīnu, pirms to iegādājaties! Investējiet pavisam nedaudz, lai iegādātos vēstures atskaiti! Jebkura papildu informācija var Jums palīdzēt, izvēloties pareizo automašīnu vai kaulējoties par labāku cenu. Viss, kas nepieciešams – veikt detalizētu VIN pārbaudi.

Kas ir VIN numurs?

Transportlīdzekļa identifikācijas numurs (arī VIN numurs no angļu: Vehicle identification number) ir unikāls katram transportlīdzeklim. Dažkārt to sauc arī par šasijas numuru. VIN numurs unikāls un tiek piešķirts katram transportlīdzeklim individuāli – pasaulē nav divu transportlīdzekļu ar vienādiem identifikācijas numuriem.

Parasti ražotāji VIN numuru iespiež transportlīdzekļa šasijā, vēl VIN varat meklēt šādās vietās:

 • pie informācijas paneļa transportlīdzekļa vadītāja pusē,
 • vadītāja puses durvīs,
 • apdrošināšanas kartē,
 • apdrošināšanas polisē,
 • transportlīdzekļa reģistrācijas apliecībā.

Kad esat noskaidrojis sava auto VIN numuru, tad tas ir jāpārbauda. carVertical ir lielisks palīgs – atkodējiet VIN numuru un iegūstiet mieru un pārliecību. Pārbaudiet, vai iespiestais VIN numurs transportlīdzekļa reģistrācijas dokumentā atbilst numuram, kas iespiests automašīnas šasijā, un vai tas atbilst numuram uz visām citām plāksnēm un informācijas devējiem, kas atrodas uz automašīnas. carVertical VIN numura pārbaude ir viens no vissvarīgākajiem uzdevumiem, kas būtu jāveic, pērkot lietotu automašīnu. Vēl ir svarīgi atcerēties, ka ražotāji izmanto arī VIN numuru, lai izziņotu automašīnu atsaukumus.

Kāpēc izvēlēties carVertical VIN numura pārbaudi?

carVertical VIN numura pārbaudes atskaites ir balstītas uz padziļinātiem tirgus pētījumiem un jaunākajām tehnoloģijām, pirmkārt jau blokķēdi, kuras vēl neizmanto citi auto tirgus dalībnieki. Izkliedētu datubāzu tehnoloģija paver iespēju decentralizēt informācijas glabāšanu un novērst iespēju manipulēt ar to vai krāpties. Tas nozīmē, ka automašīnas vēsturi nevar izmainīt, viltot vai kā citādi grozīt. Kas ir vēl svarīgāk, carVertical datubāze ir globāla un ļauj apkopot datus par visiem konkrētā transportlīdzekļa dzīves cikliem arī tad, ja tas ir šķērsojis valstu robežas. Tādējādi tiek mazināts “starpvalstu datu zuduma” risks, padarot auto tirgu vēl caurspīdīgāku.

Ikvienā carVertical atskaitē tiek sniegta informācija par:

 • Transportlīdzekļa apkopes vēsturi
 • Slēpto bojājumu atskaiti
 • Atpakaļ atgriezto nobraukumu
 • Vairākiem īpašniekiem
 • Ierakstiem par zādzībām
 • Modelim raksturīgiem defektiem
 • Citu svarīgu informāciju
 • Vēsturiskās fotogrāfijas

Mūsu partneri