Valmieras Ziņas

Pirmais sociālais uzņēmums Valmierā – “Čaklās bites bode” turpina darbu par spīti krīzei

Lasīšanas laiks: 3 min

Kopš veikaliņa “Čaklās Bites Bode” atvēršanas Valmierā jau aizritējuši nepilni divi gadi. Fonda “Iespēju tilts” paspārnē esošais dienas aprūpes centrs pieaugušajiem ar garīgā attīstības traucējumiem savas darbības laikā sāka gatavot lietas, ko vēlējās parādīt arī citiem, tāpēc dzima doma par sociālo uzņēmumu.  Fondam “Iespēju tilts” pietika drosmes Valmierā atvērt pirmo sociālo uzņēmumu “Čaklās Bites Bode”. Fonda mērķis, dibinot uzņēmumu, bija – sniegt atbalstu cilvēkiem ar invaliditāti, ilgstošajiem bezdarbniekiem, cilvēkiem pirms pensijas vecumā, daudzbērnu ģimenēm, kuri prot un vēlas radoši izpausties, kā arī aicināt iedzīvotājus iegādāties preces ar pievienoto vērtību.

Kā uzņēmumam klājies kopš izveidošanas un ar kādiem izaicinājumiem tas saskāries Covid-19 krīzes laikā, portālam “Valmieras Ziņas” stāsta fonds “Iespēju tilts” valdes priekšsēdētāja ZITA GUSTAVSONE.

Mūsuprāt, sociālais uzņēmums dibināšanas mērķi ir sasniedzis. Kopš veikaliņš ir atvērts, mēs sajūtam, ka esam ļoti vajadzīgi, īpaši mūsu radošajiem amatniekiem. Veikaliņš regulāri tiek papildināts ar jaunām idejām dāvanām, sekojam līdzi aktualitātēm. Īpašs prieks, ka pircēji iegādājas preci un sūta uz ārzemēm radiem, tā saglabājot saikni ar Latviju, nosūtot siltu sveicienu no mājām.

Esam ļoti elastīgi, pieņemam ne tikai pasūtījumus, bet veicam arī mazus remontiņus rotām, noformējam dāvanas. Ja pratīsim, pagatavosim arī kādu apsveikuma kartīti. Ja noskatīsiet sev vēlamo preci sociālajos tīklos, izsūtīsim uz jūsu norādīto adresi. 

Cik darbinieku strādā veikalā un ražo nopērkamās preces?

Veikaliņa darbību nodrošina vadītāja Zita, grāmatvede Sanda, menedžere Gunta un pieredzes bagāta amatniece, kura prot izzināt pircēju vēlmes. Tādējādi piesaistīti jau 57 amatnieki. Jāatgādina, ka visam par pamatu ir dienas centra jauniešu radītie darbiņi, bet, lai kuplinātu sortimentu, piesaistīti arī pieaugušie, tostarp seniori, tostarp kvalitatīvu kokdarbu meistari no Valmieras. 

Kāda veida preces var iegādāties veikaliņā?

Mūsu amatnieku idejas ir fantastiskas! Piedāvājam adījumus, tamborējumus, lauku dziju, rotas, keramiku, koka izstrādājumus, vaska sveces, protams, mīļmantiņas bērniem.

Piedāvājums ir jāredz, nāciet, skatīsim kopā! Vispieprasītākie ir adījumi zīdainīšiem, rotaļlietas, atkarībā no āra temperatūras – cimdi, zeķes, cepures ziemas periodā. Ir melnā keramika no Latgales, koka ģitāras kā termometrs vai pulkstenis. Viss jāredz pašiem, droši nāciet!

Kur nonāk iegūtā peļņa?

Daudziem noteikti radīsies jautājums, bet peļņa, kur to liekam? Varam droši teikt, ka šobrīd peļņa ir tikai uzņēmuma darbības nodrošināšanai, kā arī instrumentu, darba rīku iegādei veikaliņa preču ražošanai.

Kādi ir izaicinājumi uzņēmuma darbībā?

Attiecībā uz izaicinājumiem un attīstības iecerēm, turpināsim sadarbību ar uzņēmējiem, lai nodrošinātu viņu vēlmes dažādu pasākumu īstenošanai. Un esam atvērti ātri reaģēt uz katra klienta vēlmi un pieprasījumu, kas noteikti varētu būt svarīgi.

Kā uzņēmums strādā Covid-19 krīzes apstākļos?

“Čaklās Bites Bodi”, protams, arī skāra ārkārtējā situācija. Mēs bijām spiesti slēgt veikaliņu, bet tagad jau esam atvērti. Līdz Covid 19, veikaliņam jau bija savi klienti, pircēji, atbalstītāji un draugi. Tas ir liels izaicinājums pastāvīgos pircējus saglabāt šādos neierastos apstākļos.

Bodē gaidīsim ikvienu, jo ikviens var veikt sociāli atbildīgu pirkumu, tādā veidā pozitīvi ietekmēt mūsu radošos amatniekus.

Bodes darba laiks: darbdienās no plkst.11-17, sestdienās no plkst.10-14, slēgts – pirmdien, svētdien. Bode atrodas Garā iela 10, Valmieras centrā.

Informācija ik pa brīdim tiek papildināta arī sociālajos tīklos https://www.facebook.com/caklasbitesbod/

http://fonds-iespeju-tilts.mozello.lv/caklas-bites-bode/aktualie-piedavajumi-galerija/

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

GRĀMATVEDI (profesiju klasifikatora koda Nr. 3313 01) uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: · 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā · Stabilu atalgojumu (no 1071 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas, ar iespēju papildus iesaistīties projektos) · Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise, papildatvaļinājums) · Apmaksātu profesionālo pilnveidi · Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā · Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: · Atlīdzības, avansa norēķinu, stipendiju, bezskaidras naudas darījumu un krājumu grāmatvedības uzskaite, aprēķināšana un pārskaitīšana · Grāmatvedības uzskaite finanšu vadības resursu sistēmā Horizon · Ceļazīmju pārbaude un kontrole · Pilnīgu un daļēju inventarizāciju veikšana · Pārskatu sagatavošana un iesniegšana EDS un Centrālās statistikas pārvaldē · Dalība mēneša, ceturkšņa un gada pārskata sastādīšanā Prasības pretendentam: · Izglītība ekonomikā vai grāmatvedībā · Praktiskā darba pieredze grāmatveža amatā vismaz 2 gadi · Iemaņas darbā ar finanšu vadības resursu sistēmu Horizon · Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze darbā ar dokumentu vadības sistēmu “Namejs” · Labas zināšanas darbā ar datoru (Ms Office) un biroja tehniku · Spēja operatīvi apstrādāt liela apjoma informāciju · Labas komunikācijas prasmes Tālrunis informācijai: Galvenā grāmatvede Madara Vilne T:28678088 CV, pieteikumu un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Grāmatveža vakancei” līdz 2023.gada 12.jūnijam plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē.

Mūsu partneri