Valmieras Ziņas

Pirmais sociālais uzņēmums Valmierā – “Čaklās bites bode” turpina darbu par spīti krīzei

Kopš veikaliņa “Čaklās Bites Bode” atvēršanas Valmierā jau aizritējuši nepilni divi gadi. Fonda “Iespēju tilts” paspārnē esošais dienas aprūpes centrs pieaugušajiem ar garīgā attīstības traucējumiem savas darbības laikā sāka gatavot lietas, ko vēlējās parādīt arī citiem, tāpēc dzima doma par sociālo uzņēmumu.  Fondam “Iespēju tilts” pietika drosmes Valmierā atvērt pirmo sociālo uzņēmumu “Čaklās Bites Bode”. Fonda mērķis, dibinot uzņēmumu, bija – sniegt atbalstu cilvēkiem ar invaliditāti, ilgstošajiem bezdarbniekiem, cilvēkiem pirms pensijas vecumā, daudzbērnu ģimenēm, kuri prot un vēlas radoši izpausties, kā arī aicināt iedzīvotājus iegādāties preces ar pievienoto vērtību.

Kā uzņēmumam klājies kopš izveidošanas un ar kādiem izaicinājumiem tas saskāries Covid-19 krīzes laikā, portālam “Valmieras Ziņas” stāsta fonds “Iespēju tilts” valdes priekšsēdētāja ZITA GUSTAVSONE.

Mūsuprāt, sociālais uzņēmums dibināšanas mērķi ir sasniedzis. Kopš veikaliņš ir atvērts, mēs sajūtam, ka esam ļoti vajadzīgi, īpaši mūsu radošajiem amatniekiem. Veikaliņš regulāri tiek papildināts ar jaunām idejām dāvanām, sekojam līdzi aktualitātēm. Īpašs prieks, ka pircēji iegādājas preci un sūta uz ārzemēm radiem, tā saglabājot saikni ar Latviju, nosūtot siltu sveicienu no mājām.

Esam ļoti elastīgi, pieņemam ne tikai pasūtījumus, bet veicam arī mazus remontiņus rotām, noformējam dāvanas. Ja pratīsim, pagatavosim arī kādu apsveikuma kartīti. Ja noskatīsiet sev vēlamo preci sociālajos tīklos, izsūtīsim uz jūsu norādīto adresi. 

Cik darbinieku strādā veikalā un ražo nopērkamās preces?

Veikaliņa darbību nodrošina vadītāja Zita, grāmatvede Sanda, menedžere Gunta un pieredzes bagāta amatniece, kura prot izzināt pircēju vēlmes. Tādējādi piesaistīti jau 57 amatnieki. Jāatgādina, ka visam par pamatu ir dienas centra jauniešu radītie darbiņi, bet, lai kuplinātu sortimentu, piesaistīti arī pieaugušie, tostarp seniori, tostarp kvalitatīvu kokdarbu meistari no Valmieras. 

Kāda veida preces var iegādāties veikaliņā?

Mūsu amatnieku idejas ir fantastiskas! Piedāvājam adījumus, tamborējumus, lauku dziju, rotas, keramiku, koka izstrādājumus, vaska sveces, protams, mīļmantiņas bērniem.

Piedāvājums ir jāredz, nāciet, skatīsim kopā! Vispieprasītākie ir adījumi zīdainīšiem, rotaļlietas, atkarībā no āra temperatūras – cimdi, zeķes, cepures ziemas periodā. Ir melnā keramika no Latgales, koka ģitāras kā termometrs vai pulkstenis. Viss jāredz pašiem, droši nāciet!

Kur nonāk iegūtā peļņa?

Daudziem noteikti radīsies jautājums, bet peļņa, kur to liekam? Varam droši teikt, ka šobrīd peļņa ir tikai uzņēmuma darbības nodrošināšanai, kā arī instrumentu, darba rīku iegādei veikaliņa preču ražošanai.

Kādi ir izaicinājumi uzņēmuma darbībā?

Attiecībā uz izaicinājumiem un attīstības iecerēm, turpināsim sadarbību ar uzņēmējiem, lai nodrošinātu viņu vēlmes dažādu pasākumu īstenošanai. Un esam atvērti ātri reaģēt uz katra klienta vēlmi un pieprasījumu, kas noteikti varētu būt svarīgi.

Kā uzņēmums strādā Covid-19 krīzes apstākļos?

“Čaklās Bites Bodi”, protams, arī skāra ārkārtējā situācija. Mēs bijām spiesti slēgt veikaliņu, bet tagad jau esam atvērti. Līdz Covid 19, veikaliņam jau bija savi klienti, pircēji, atbalstītāji un draugi. Tas ir liels izaicinājums pastāvīgos pircējus saglabāt šādos neierastos apstākļos.

Bodē gaidīsim ikvienu, jo ikviens var veikt sociāli atbildīgu pirkumu, tādā veidā pozitīvi ietekmēt mūsu radošos amatniekus.

Bodes darba laiks: darbdienās no plkst.11-17, sestdienās no plkst.10-14, slēgts – pirmdien, svētdien. Bode atrodas Garā iela 10, Valmieras centrā.

Informācija ik pa brīdim tiek papildināta arī sociālajos tīklos https://www.facebook.com/caklasbitesbod/

http://fonds-iespeju-tilts.mozello.lv/caklas-bites-bode/aktualie-piedavajumi-galerija/

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mazsalacas novada pašvaldība, reģistrācijas Nr.90009114167, Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas nov., aicina pieteikties Dzimtsarakstu nodaļas un Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra vadītāju (pilns darba laiks – 1 amata vieta uz noteiktu laiku). Prasības pretendentam: 1) augstākā juridiskā izglītība; 2) valsts un pašvaldības normatīvo aktu pārzināšana; 3) labas komunikācijas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; 4) labas datora lietošanas iemaņas. Galvenie darba pienākumi: 1) reģistrēt dzimšanas, miršanas faktus un laulības; 2) izsniegt civilstāvokļa aktu reģistrācijas apliecības, izziņas un izrakstus no reģistru ierakstiem; 3) atjaunot, anulēt, papildināt un labot civilstāvokļa aktu reģistru ierakstus; 4) sagatavot dokumentus vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņai un iesniegt tos Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentam; 5) sagatavot un sniegt pārskatus par nodaļas darbību, normatīvajos aktos noteiktajos termiņos; 6) kārtot nodaļas lietvedību atbilstoši normatīvajiem aktiem; 7) veidot reģistru arhīva fondu un nodrošināt arhīva fonda dokumentu glabāšanu, uzskaiti un izmantošanu; 8) sniegt noteiktus Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras un Lauksaimniecības datu centra pakalpojumu; 9) sniegt informāciju un atbalstu e-pakalpojumu pieteikšanā par Nodarbinātības valsts aģentūras, Uzņēmumu reģistra, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Valsts darba inspekcijas, Valsts zemes dienesta, Lauku atbalsta dienesta sniegtajiem pakalpojumiem; 10) sniegt informāciju par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem. 11) veidot un uzturēt kārtībā pašvaldības pastāvīgi un ilgtermiņa glabājamo dokumentu uzskaiti, sastādot pašvaldības arhīva fonda lietas; 12) sastādīt lietu nomenklatūras. Atalgojums: no 736,65 euro – 802,95 euro  Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot šādus dokumentus: CV un motivācijas vēstuli. Dokumentus iesniegt līdz 2020. gada 11. decembrim, nosūtot to uz e-pastu: mazsalaca.dome@mazsalacasnovads.lv vai pasta adresi Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas novads LV-4215, vai iesniedzot personīgi Mazsalacas novada pašvaldības Kancelejā darba laikā no plkst.8.00 līdz 16.00. Profesija: PAŠVALDĪBAS IESTĀDES VADĪTĀJS /PRIEKŠNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-11 Kontaktpersona: Dokumentus, norādot amatu, iesniegt, nosūtot uz mazsalaca.dome@mazsalacasnovads.lv

Rimi veikals Valmierā, Rīgas ielā 74, aicina darbā PĀRDEVĒJU (vitrīnas zonā). Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievad apmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāts transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Vēlme strādāt un iegūt jaunas prasmes un zināšanas Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un spēja strādāt komandā Iepriekšēja pieredze mazumtirdzniecībā vai klientu apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Mēs Tev uzticēsim: Veidot pozitīvu un profesionālu uz klientu orientētu servisa līmeni Nodrošināt efektīvu, ātru pircēju apkalpošanu, konfliktsituāciju novēršanu Veikt skaidras un bezskaidras naudas norēķinus Atalgojums: 3.40 EUR/h – 3.80 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 6.80 EUR/h – 7.60 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu līdz 80 EUR Piesakies, sūtot savu CV uz e-pastu personals@rimibaltic.com (norādot vakanci: Pārdevējs Valmierā) vai zvanot uz tālruni 80007464. Informējam, ka iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat, ka Jūsu un/vai Jūsu likumiski aizbilstamā personas dati tiks apstrādāti, lai izvērtētu pieteikumu Rimi Latvia atlases procesa gaitā, saskaņā ar Rimi Latvia Informāciju par personas datu apstrādi atlases procesu ietvaros, ar kuras pilnu versiju varat iepazīties Rimi mājas lapā sadaļā Privātuma noteikumi. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 74, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-10 Kontaktpersona: CV sūtīt uz personals@rimibaltic.com (norādot amatu_Valmierā) vai zvanot uz 80007464. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri