Valmieras Ziņas

Pirmais sociālais uzņēmums Valmierā – “Čaklās bites bode” turpina darbu par spīti krīzei

Kopš veikaliņa “Čaklās Bites Bode” atvēršanas Valmierā jau aizritējuši nepilni divi gadi. Fonda “Iespēju tilts” paspārnē esošais dienas aprūpes centrs pieaugušajiem ar garīgā attīstības traucējumiem savas darbības laikā sāka gatavot lietas, ko vēlējās parādīt arī citiem, tāpēc dzima doma par sociālo uzņēmumu.  Fondam “Iespēju tilts” pietika drosmes Valmierā atvērt pirmo sociālo uzņēmumu “Čaklās Bites Bode”. Fonda mērķis, dibinot uzņēmumu, bija – sniegt atbalstu cilvēkiem ar invaliditāti, ilgstošajiem bezdarbniekiem, cilvēkiem pirms pensijas vecumā, daudzbērnu ģimenēm, kuri prot un vēlas radoši izpausties, kā arī aicināt iedzīvotājus iegādāties preces ar pievienoto vērtību.

Kā uzņēmumam klājies kopš izveidošanas un ar kādiem izaicinājumiem tas saskāries Covid-19 krīzes laikā, portālam “Valmieras Ziņas” stāsta fonds “Iespēju tilts” valdes priekšsēdētāja ZITA GUSTAVSONE.

Mūsuprāt, sociālais uzņēmums dibināšanas mērķi ir sasniedzis. Kopš veikaliņš ir atvērts, mēs sajūtam, ka esam ļoti vajadzīgi, īpaši mūsu radošajiem amatniekiem. Veikaliņš regulāri tiek papildināts ar jaunām idejām dāvanām, sekojam līdzi aktualitātēm. Īpašs prieks, ka pircēji iegādājas preci un sūta uz ārzemēm radiem, tā saglabājot saikni ar Latviju, nosūtot siltu sveicienu no mājām.

Esam ļoti elastīgi, pieņemam ne tikai pasūtījumus, bet veicam arī mazus remontiņus rotām, noformējam dāvanas. Ja pratīsim, pagatavosim arī kādu apsveikuma kartīti. Ja noskatīsiet sev vēlamo preci sociālajos tīklos, izsūtīsim uz jūsu norādīto adresi. 

Cik darbinieku strādā veikalā un ražo nopērkamās preces?

Veikaliņa darbību nodrošina vadītāja Zita, grāmatvede Sanda, menedžere Gunta un pieredzes bagāta amatniece, kura prot izzināt pircēju vēlmes. Tādējādi piesaistīti jau 57 amatnieki. Jāatgādina, ka visam par pamatu ir dienas centra jauniešu radītie darbiņi, bet, lai kuplinātu sortimentu, piesaistīti arī pieaugušie, tostarp seniori, tostarp kvalitatīvu kokdarbu meistari no Valmieras. 

Kāda veida preces var iegādāties veikaliņā?

Mūsu amatnieku idejas ir fantastiskas! Piedāvājam adījumus, tamborējumus, lauku dziju, rotas, keramiku, koka izstrādājumus, vaska sveces, protams, mīļmantiņas bērniem.

Piedāvājums ir jāredz, nāciet, skatīsim kopā! Vispieprasītākie ir adījumi zīdainīšiem, rotaļlietas, atkarībā no āra temperatūras – cimdi, zeķes, cepures ziemas periodā. Ir melnā keramika no Latgales, koka ģitāras kā termometrs vai pulkstenis. Viss jāredz pašiem, droši nāciet!

Kur nonāk iegūtā peļņa?

Daudziem noteikti radīsies jautājums, bet peļņa, kur to liekam? Varam droši teikt, ka šobrīd peļņa ir tikai uzņēmuma darbības nodrošināšanai, kā arī instrumentu, darba rīku iegādei veikaliņa preču ražošanai.

Kādi ir izaicinājumi uzņēmuma darbībā?

Attiecībā uz izaicinājumiem un attīstības iecerēm, turpināsim sadarbību ar uzņēmējiem, lai nodrošinātu viņu vēlmes dažādu pasākumu īstenošanai. Un esam atvērti ātri reaģēt uz katra klienta vēlmi un pieprasījumu, kas noteikti varētu būt svarīgi.

Kā uzņēmums strādā Covid-19 krīzes apstākļos?

“Čaklās Bites Bodi”, protams, arī skāra ārkārtējā situācija. Mēs bijām spiesti slēgt veikaliņu, bet tagad jau esam atvērti. Līdz Covid 19, veikaliņam jau bija savi klienti, pircēji, atbalstītāji un draugi. Tas ir liels izaicinājums pastāvīgos pircējus saglabāt šādos neierastos apstākļos.

Bodē gaidīsim ikvienu, jo ikviens var veikt sociāli atbildīgu pirkumu, tādā veidā pozitīvi ietekmēt mūsu radošos amatniekus.

Bodes darba laiks: darbdienās no plkst.11-17, sestdienās no plkst.10-14, slēgts – pirmdien, svētdien. Bode atrodas Garā iela 10, Valmieras centrā.

Informācija ik pa brīdim tiek papildināta arī sociālajos tīklos https://www.facebook.com/caklasbitesbod/

http://fonds-iespeju-tilts.mozello.lv/caklas-bites-bode/aktualie-piedavajumi-galerija/

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pastnieks/-ce automobiļa vadītājs/-a (0.8 slodze) Darbavieta: Strenču pasta nodaļa, Pulkveža Zemitāna iela 5, Strenči, LV-4730 Darba pienākumi: • kvalitatīva preses izdevumu un sūtījumu piegāde klientiem; • preses izdevumu abonementu un dažādu maksājumu noformēšana; • pensiju piegāde; • sadarbības partneru preču tirdzniecība; • klientu informēšana par "Latvijas Pasta" pakalpojumiem. Prasības kandidātiem: • valsts valodas zināšanas atbilstoši vidējā līmeņa B (1) pakāpei; • vēlme un spēja veidot pozitīvu komunikāciju ar klientiem; • atbildības sajūta un nopietna attieksme pret darba pienākumu izpildi; • laba teritorijas pārziņa; • B kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto.  Piedāvājam: • stabilu atalgojumu no 348.00 EUR (Bruto) par 0.8 slodzi; • papildus mainīgo algas daļu; • degvielas kompensāciju; • auto amortizācijas kompensāciju; • pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu; • darba laiku no 07:30-14:20.   Papildu informācija:  CV ar norādi Pastnieks automobiļa vadītājs/- a Strenču pasta nodaļā sūtīt AS "Latvijas Pasta" Personāla vadības departamentam pa pastu vai e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 22039507, 67608493 Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Pulkveža Zemitāna iela 5, Strenči, Strenču nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-09-30 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt pa pastu vai uz cv@pasts.lv, Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri