Valmieras Ziņas

Pieci pārgaujieši uz valsts olimpiādi bioloģijā

Lasīšanas laiks: 2 min

Pēc ziemas brīvlaika janvāris skolās ir spraigs darba laiks gan skolēniem, gan skolotājiem, jo viena pēc otras notiek skolu, pilsētas un valsts olimpiādes dažādos mācību priekšmetos. Jāteic, ka arī laiks pēc 1.semestra liecību saņemšanas netika pavadīts ziemas miegā, taču tagad galvas kūp gan skolēniem, gan skolotājiem, mācot un apgūstot gan teoriju, gan dažādus praktiskus uzdevumus.

No 25. Līdz 27.janvārim Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā notiks bioloģijas valsts 39.olimpiāde, uz kuru uzaicināti pieci Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas jaunieši: 11.c klases skolniece Sindija Kezika, 10.d klases skolnieks Adrians Netlis, 10.c klases skolnieki Laura Dičeva, Venija Kalniņa un Danīls Ņikiforovs. Viņu skolotāja – Guna Taube.

Jāatzīst, ka šie skolēni uzmanības lokā nav nonākuši nejauši un pirmo reizi, viņus raksturo mērķtiecība, sistemātiskums, centība. Laura un Venija jau pamatskolā ieguva 1.vietu zinātniski pētniecisko darbu konkursā dabaszinību un vides zinību grupā, veiksmīgi piedalījās olimpiādēs, arī Danīls jau pamatskolā guvis ievērojamus panākumus dažādās olimpiādēs. Sindija pagājušajā gadā veiksmīgi startēja Latvijas komandas sastāvā, iegūstot bronzas medaļu Eiropas Savienības Dabaszinātņu olimpiādē Tartu. Adrians zināšanu pamatus ieguvis Ēveles pamatskolā (paldies šīs skolas skolotājiem!), beidzis Strenču Mūzikas skolu, spēlē trompeti, šogad pirmo gadu mācās Pārgaujas ģimnāzijā. Šogad viņš jau izcīnījis 1.vietu programmēšanas olimpiādē, bet drīz viņu redzēsim arī TV ekrānos, jo jaunietis iekļuvis 10.klašu pusfinālā spēlē “Gudrs, vēl gudrāks”.

Kā veiksies valsts olimpiādē, to rādīs pavisam drīza nākotne, bet iegūtās zināšanas, gatavojoties šim atbildīgajam pasākumam, nekur nepazudīs.

Prieks, ka visi minētie skolēni nav sausiņi un zubrītāji, katram ir arī kāds hobijs un intereses – dziedāšana, dejošana, peldēšana. Arī gatavojoties olimpiādei, skolēni pa vidu atļaujas iepozēt un pajokot.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "KOCĒNU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" aicina SANTEHNIĶI Pienākumi: Veikt komercuzskaites mēraparātu, ūdens patēriņa skaitītāju un siltumenerģijas skaitītāju mezglu montāžas darbus; Veikt ūdenssaimniecības un siltumapgādes inženierkomunikāciju un iekārtu montāžas, ekspluatācijas, remonta un pilnveidošanas darbus, izmantojot atbilstošas iekārtas, instrumentus un tehnoloģiskos paņēmienus; Iesaistīties ūdenssaimniecības/siltumapgādes avāriju novēršanas darbos. Prasības: Prasme patstāvīgi organizēt sava darba pienākumu izpildi, noteikt prioritātes, plānot savu darbu; Prasme pielietot mūsdienu tehnoloģijas darba procesā; Teicamas saskarsmes spējas, spēja strādāt gan patstāvīgi, gan komandā; Augsta atbildības sajūta, mērķtiecīgums, iniciatīva. B kategorijas autovadītāja apliecība. Uzņēmums piedāvā: Darbu stabilā uzņēmumā; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; Darba līgumu uz nenoteiktu laiku; Darba pienākumu pildīšanai darba automašīnu; Darba vieta – Kocēnu un Burtnieku apvienības teritorija Valmieras novadā. CV sūtīt uz e-pastu birojs@siakks.lv ar norādi santehniķis. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-05 Kontaktpersona: Māris Heinols Izglītības līmenis: Profesionālā pamatizglītība

Mūsu partneri