Valmieras Ziņas

Pieci pārgaujieši uz valsts olimpiādi bioloģijā

Pēc ziemas brīvlaika janvāris skolās ir spraigs darba laiks gan skolēniem, gan skolotājiem, jo viena pēc otras notiek skolu, pilsētas un valsts olimpiādes dažādos mācību priekšmetos. Jāteic, ka arī laiks pēc 1.semestra liecību saņemšanas netika pavadīts ziemas miegā, taču tagad galvas kūp gan skolēniem, gan skolotājiem, mācot un apgūstot gan teoriju, gan dažādus praktiskus uzdevumus.

No 25. Līdz 27.janvārim Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā notiks bioloģijas valsts 39.olimpiāde, uz kuru uzaicināti pieci Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas jaunieši: 11.c klases skolniece Sindija Kezika, 10.d klases skolnieks Adrians Netlis, 10.c klases skolnieki Laura Dičeva, Venija Kalniņa un Danīls Ņikiforovs. Viņu skolotāja – Guna Taube.

Jāatzīst, ka šie skolēni uzmanības lokā nav nonākuši nejauši un pirmo reizi, viņus raksturo mērķtiecība, sistemātiskums, centība. Laura un Venija jau pamatskolā ieguva 1.vietu zinātniski pētniecisko darbu konkursā dabaszinību un vides zinību grupā, veiksmīgi piedalījās olimpiādēs, arī Danīls jau pamatskolā guvis ievērojamus panākumus dažādās olimpiādēs. Sindija pagājušajā gadā veiksmīgi startēja Latvijas komandas sastāvā, iegūstot bronzas medaļu Eiropas Savienības Dabaszinātņu olimpiādē Tartu. Adrians zināšanu pamatus ieguvis Ēveles pamatskolā (paldies šīs skolas skolotājiem!), beidzis Strenču Mūzikas skolu, spēlē trompeti, šogad pirmo gadu mācās Pārgaujas ģimnāzijā. Šogad viņš jau izcīnījis 1.vietu programmēšanas olimpiādē, bet drīz viņu redzēsim arī TV ekrānos, jo jaunietis iekļuvis 10.klašu pusfinālā spēlē “Gudrs, vēl gudrāks”.

Kā veiksies valsts olimpiādē, to rādīs pavisam drīza nākotne, bet iegūtās zināšanas, gatavojoties šim atbildīgajam pasākumam, nekur nepazudīs.

Prieks, ka visi minētie skolēni nav sausiņi un zubrītāji, katram ir arī kāds hobijs un intereses – dziedāšana, dejošana, peldēšana. Arī gatavojoties olimpiādei, skolēni pa vidu atļaujas iepozēt un pajokot.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri