Valmieras Ziņas

Pieci pārgaujieši uz valsts olimpiādi bioloģijā

Lasīšanas laiks: 2 min

Pēc ziemas brīvlaika janvāris skolās ir spraigs darba laiks gan skolēniem, gan skolotājiem, jo viena pēc otras notiek skolu, pilsētas un valsts olimpiādes dažādos mācību priekšmetos. Jāteic, ka arī laiks pēc 1.semestra liecību saņemšanas netika pavadīts ziemas miegā, taču tagad galvas kūp gan skolēniem, gan skolotājiem, mācot un apgūstot gan teoriju, gan dažādus praktiskus uzdevumus.

No 25. Līdz 27.janvārim Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā notiks bioloģijas valsts 39.olimpiāde, uz kuru uzaicināti pieci Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas jaunieši: 11.c klases skolniece Sindija Kezika, 10.d klases skolnieks Adrians Netlis, 10.c klases skolnieki Laura Dičeva, Venija Kalniņa un Danīls Ņikiforovs. Viņu skolotāja – Guna Taube.

Jāatzīst, ka šie skolēni uzmanības lokā nav nonākuši nejauši un pirmo reizi, viņus raksturo mērķtiecība, sistemātiskums, centība. Laura un Venija jau pamatskolā ieguva 1.vietu zinātniski pētniecisko darbu konkursā dabaszinību un vides zinību grupā, veiksmīgi piedalījās olimpiādēs, arī Danīls jau pamatskolā guvis ievērojamus panākumus dažādās olimpiādēs. Sindija pagājušajā gadā veiksmīgi startēja Latvijas komandas sastāvā, iegūstot bronzas medaļu Eiropas Savienības Dabaszinātņu olimpiādē Tartu. Adrians zināšanu pamatus ieguvis Ēveles pamatskolā (paldies šīs skolas skolotājiem!), beidzis Strenču Mūzikas skolu, spēlē trompeti, šogad pirmo gadu mācās Pārgaujas ģimnāzijā. Šogad viņš jau izcīnījis 1.vietu programmēšanas olimpiādē, bet drīz viņu redzēsim arī TV ekrānos, jo jaunietis iekļuvis 10.klašu pusfinālā spēlē “Gudrs, vēl gudrāks”.

Kā veiksies valsts olimpiādē, to rādīs pavisam drīza nākotne, bet iegūtās zināšanas, gatavojoties šim atbildīgajam pasākumam, nekur nepazudīs.

Prieks, ka visi minētie skolēni nav sausiņi un zubrītāji, katram ir arī kāds hobijs un intereses – dziedāšana, dejošana, peldēšana. Arī gatavojoties olimpiādei, skolēni pa vidu atļaujas iepozēt un pajokot.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā BIROJA ADMINISTRATORU Strenču apvienības pārvaldē (turpmāk – Apvienība) (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • veikt dokumentu un arhīva pārvaldību Apvienībā, sniegt konsultācijas Apvienības darbiniekiem dokumentu pārvaldības jautājumos; • īstenot biroja administrēšanas funkcijas, nodrošinot Apvienības pārvaldes vadītāja darbu; • konsultēt apmeklētājus sniedzot vispārēju informāciju par Pašvaldības un Apvienības sniegtajiem pakalpojumiem, to saņemšanas kārtību, procedūru un nepieciešamajiem dokumentiem; un ja Tev ir: • augstākā izglītība; • vismaz trīs gadu darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā tiks uzskatīta par priekšrocību; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas datorprasmes, prasme strādāt ar MS Office programmām un biroja tehniku; • kompetences: labas komunikācijas prasmes, spēja strādāt gan individuāli, gan komandā, profesionāla attieksme pret darba pienākumiem; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; Mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 890 EUR līdz 955 EUR un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam • profesionālās pilnveidošanās iespējas. Pieteikuma vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopijas var iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā adrese: Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Biroja administrators” līdz 2022.gada 27.janvārim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 16, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-27 Kontaktpersona: CV, motivācijas vēst. un izgl.dok.kopiju sūtīt uz personals@valmierasnovads.lv, t. 64207148. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

 izsludina konkursu uz vakanto DATORSPECIĀLISTA amatu (0,8 slodze) Prasības pretendentam: augstākā izglītība datorzinībās vai inženierzinātnēs, vai pēdējo kursu students; labas latviešu un angļu valodas zināšanas; augsta atbildības sajūta, precizitāte, labas komunikācijas un sadarbības spējas; prasme patstāvīgi organizēt savu darbu un operatīvi risināt problēmas, augstas darba spējas un radoša pieeja darbam, vēlme apgūt jaunas prasmes un papildināt savas zināšanas; analītiska domāšana, iniciatīva; sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Galvenie pienākumi: nodrošināt IT atbalstu; veikt datortehnikas un aprīkojuma uzturēšanu, tehnisko apkopi un remontu, kā arī programmatūras atjaunināšanu; veikt audio, foto un video tehnikas izsniegšanu, uzturēšanu un apkopi; E-mācību vides sistēmas lietotāju atbalsts (Moodle). Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu; sociālās garantijas; garantētu atalgojumu par padarīto darbu (768.00 EUR pirms nodokļu nomaksas); papildu atalgojumu projektos vai akadēmiskajā darbā (0,2 slodze) pēc iespējām un intereses. Interesentiem līdz 2022.gada 23.janvārim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv) ar norādi „Datorspeciālista vakancei”. Profesija: DATORSISTĒMU TEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-23 Kontaktpersona: Sūtīt CV un motivācijas vēstuli ar amata norādi uz agrita.somase@va.lv, t. 26186555. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri