Valmieras Ziņas

Pēc divu gadu pārtraukuma pārgaujieši svin Karoga svētkus

Lasīšanas laiks: 4 min

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā (VPVĢ) Karoga svētki ir viena no senākajām un skaistākajām skolas tradīcijām. Savulaik to iedibināja leģendārais mācību pārzinis Uldis Paeglis, viņa darbu no 2001.gada turpināja Māris Bušmanis, un tad sākās kovids… Bija liels izaicinājums, bailes un šaubas, kā būs pēc divu gadu pauzes, bet – viss notiek! Ceturtdien, 26.maijā, pārgaujiešiem bija lielā diena. Viss sākās ar Karoga svētku svinīgo daļu, tai sekoja pašdarbnieku koncerts “Senas pamācības mīlēšanā”, bet vakarā notika balle “Sitiet bungas, mani mīļie!”.

Tie, kas Pārgaujas ģimnāzijā mācījušies no 7.klases, tradīcijas vēl atceras, bet tie skolēni un skolotāji, kas kolektīvam pievienojušies pēdējos gados, Karoga svētki bija jauns un interesants pasākums. Tāds tas bija arī galvenajam organizatoram un pašreizējam mācību pārzinim Rūdolfam Roķim, ķīmijas skolotājai Ketijai Nēringai-Martinsonei, kas palīdzēja vadīt pasākumu, kā arī skolas psiholoģei Sabīnei Petrusevičai un ķīmiķim Kārlim Krastiņam, kuri ne tikai pārzina savu specialitāti, bet arī lieliski dzied un pārvalda mūzikas instrumentus, priecējot kolēģus un skolēnus arī šajos svētkos.

Šogad Karoga svētkos tika sveikti 60 ģimnāzijas jaunieši, kas guvuši panākumus pilsētas, novada un valsts olimpiādēs, kuri ir arī sabiedriski aktīvi, nodarbojas ar sportu, piedalās interešu izglītības pulciņos. Rūdolfs Roķis izveidojis savu zvaigžņu ranga tabulu, un olimpiskajā sešiniekā augstāko vietu ieņem Dāvis Krasts, viņam seko Rolands Brēža, Diāna Bērziņa, Santa Ābele, Anna Šakena un Pauls Odins Šmits.

Karoga svētki nevarētu pastāvēt bez sponsoriem un atbalstītājiem. Prieks, ka daudzi sveicēji bija paši ieradušies uz pasākumu, lai klātienē paspiestu roku un iepazītos ar jauniešiem, citi vēlējās palikt anonīmi, bija arī pavisam tāli sveicieni no Amerikas un Itālijas. Katrs izcilnieks no ziedu salona “Vētras” saņēma podiņu ar krāsaino kalanhoji, atspirdzinošos zelterus no “Valmiermuižas alus”, bet tirdzniecības centrs “Valleta” bija sagādājis “Lāču” cepumus pavasarīgi zaļā iepakojumā. Nav veikta matemātiskā analīze, bet dāvinātāju pulkā liela daļa bija skolas absolventi, kas paši pirms 5, 10 un vairāk gadiem sveikti Karoga svētkos.

Šajos svētkos vienmēr tiek gaidīts absolvents Edvīns Danovskis, kura gan nopietnā, gan humora pilnā runa pati par sevi jau ir dāvana. Par skolas patriotu un atbalstītāju kļuvis Ilmārs Pilinieks (Banku augstskola), savu kandidātu izvēlējies bijušais Valmieras mērs Inesis Boķis un pašreizējais Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks. Karoga svētkus atbalstīja arī SIA “Valpro”, AS “Valmiera Glass”, Vidzemes slimnīca, Valmieras Drāmas teātris, Toms Upners un Valmieras Kultūras centrs, AS “Latvijas Valsts meži”, Valmieras Olimpiskais centrs, grāmatnīca “Zvaigzne ABC”, Dr.Venta Beķera prakse ķirurģijā, Vidzemes Augstskola (paldies par iedvesmojošo runu dekānam Alvim Sokolovam!), SIA “Vaidava Ceramics”, Ieva un Mečislavs Maculēviči, Kaspars Kļaviņš, Vugars Ecmanis, SIA “Artifex plus” un SIA ” HJK grupa” ( Irita Kiršblūma un Heinrihs Kiršblūms), Gundars Ignats, Uvis Kalniņš, Samanta Berga, Sandis Eglītis, Artūrs Ķelpe (“LATVIN.lv”), Kārlis Roķis un Līva Ciemiņa, Karlīne Cercina, Iveta Cīrule.

Panākumi nav iedomājami bez smaga un apzinīga ikdienas darba, bez motivācijas un degsmes. Par ieguldījumu paldies arī skolēnu vecākiem un pedagogiem, kas visādi veicinājuši un atbalstījuši jauniešu izaugsmi.

Daudzus izcilniekus varēja vērot arī otrajā daļā, tikai šoreiz kā aktierus vai dejotājus, kas liecina, ka šie jaunieši nav sausi zubrītāji, bet grib un māk darīt arī daudz ko citu! Pēc Rūdolfa Blaumaņa darbu motīviem caur nenopietno nopietni tika meklētas atbildes uz jautājumu, kas ir cilvēcība un mīlestība un kas ir svarīgāk – ārējais veidols vai iekšējais saturs? Senas pamācības mīlēšanā mijās ar “Pārgaujas delveru” tautisko deju soļiem, bet modernus ritmus un kustības sniedza mūsdienu deju grupa “Flash”. Paldies VPVĢ teātra “Z.E.L.T.S” vadītājai Agitai Ziņģītei, delveru savaldītājai Martai Svīķei un “Flash” vadītājai Lindai Mīļajai!

Diena noslēdzās ar ziedojumu balli “Sitiet bungas, mani mīļie!”. Atbilstoši nosaukumam un sadarbībā ar Valmieras novada fonda JIL atbalstu skolas ansamblim tiks iegādātas bungas. Balle gan notika ceturtdienā, bet dejotājus izklaidēja VPVĢ grupa “Piektdiena”.

Karoga svētki Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā ir atgriezušies un, domājams, uz palikšanu!

SIA EASTCON AG LV Starptautisks uzņēmums ar 40 darba gadu pieredzi aicina pievienoties LATVIJAS komandai KLIENTU KONSULTANTU  * ja esi pozitīvs, aktīvs, komunikabls;  * ja novērtē iespēju, kad PATS vari sastādīt savu darba grafiku; MĒS PIEDĀVĀJAM: pievilcīgu atalgojumu ar bonusiem no pārdošanas rezultātiem no 1000 līdz 3000 un vairāk eiro bruto mēnesī; bezmaksas apmācību pirms darba uzsākšanas (nav nepieciešama iepriekšēja pieredze, visu iemācīsim); pilnu darba slodzi; līdzfinansētu veselības apdrošināšanu saskaņā ar uzņēmuma politiku; atbalstu ikdienas darbā, draudzīgu kolektīvu un motivējošu kolēģi – vadītāju. DARBA PIENĀKUMI: iepazīstināt klientus ar produktu; izskaidrot produkta darbības principus un atbildēt uz klientu jautājumiem; izzināt klientu vajadzības, konsultēt un piedāvāt risinājumu; (klientu meklēšana darba pienākumos neietilpst). Gaidām CV un pavadvēstuli uz e-pastu elita.juska@eastcon.lv līdz 20.09.2022. Paldies par atsaucību ! Profesija: PĀRDEVĒJS KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-10 Kontaktpersona: Gaidām CV un pavadvēstuli uz e-pastu: elita.juska@eastcon.lv

 MERKURITA LV SIA reģ.nr.40003907193 Tēraudlietuves iela 22, Rīga, LV-1026 Uzņēmums un preču zīme MERKURITA tika izveidota 2003. gadā. Jau vairāk kā 15 gadus MERKURITA veiksmīgi darbojas Baltijas valstīs. Mūs, MERKURITA LV komandu, apvieno vēlme ar savu ikdienas darbību Latvijas iedzīvotājiem piedāvāt un atklāt to, ka patiesībā IR LIETAS, kas rūpējās par mums ik dienu un, kas īpaši svarīgi, ik nakti – produkcija, kas labvēlīgi ietekmē veselību un dzīves kvalitāti: augstvērtīgi vilnas izstrādājumi un magnētiskā lauka terapijas produkti. Sakarā ar uzņēmuma paplašināšanos "MERKURITA LV" aicina darbā TIRDZNIECĪBAS KONSULTANTUS/-ES VIDZEMES REĢIONĀ (Valmiera, Cēsis, Limbaži)! Darba pienākumi: • Izstrādājumu prezentēšana un komunikācija ar uzņēmuma klientiem • Līgumu sastādīšana un preces piegāde Prasības kandidātiem: • Labas komunikācijas spējas • Vidējā vai augstākā izglītība • Labprāt savā komandā aicinām arī cilvēkus ar dzīves pieredzi • „B” kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto Mēs piedāvājam: • Kvalitatīvas profesionālās apmācības • Sakārtotu un labi organizētu darbu • Augstu atalgojumu • Visas sociālās garantijas un papildus bonusus CV un pieteikuma vēstuli ar norādi "Konsultants" lūdzam sūtīt uz epastu: info@merkurita.lv līdz šī gada 3. oktobrim. Uzziņas pa tālruni: 27007977 Darba laiks Pilna slodze Darba alga no 1000 EUR līdz 3000 EUR (bruto) Darba vieta Vidzemes pilsētās Profesija: TIRDZNIECĪBAS PĀRSTĀVIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov., Vidzeme Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-03 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas zināšanas C līmeņa 1.pakāpe; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme plānot un organizēt savu darbu; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 585 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 7.oktobrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-07 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri