Valmieras Ziņas

Pēc divu gadu pārtraukuma pārgaujieši svin Karoga svētkus

Lasīšanas laiks: 4 min

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā (VPVĢ) Karoga svētki ir viena no senākajām un skaistākajām skolas tradīcijām. Savulaik to iedibināja leģendārais mācību pārzinis Uldis Paeglis, viņa darbu no 2001.gada turpināja Māris Bušmanis, un tad sākās kovids… Bija liels izaicinājums, bailes un šaubas, kā būs pēc divu gadu pauzes, bet – viss notiek! Ceturtdien, 26.maijā, pārgaujiešiem bija lielā diena. Viss sākās ar Karoga svētku svinīgo daļu, tai sekoja pašdarbnieku koncerts “Senas pamācības mīlēšanā”, bet vakarā notika balle “Sitiet bungas, mani mīļie!”.

Tie, kas Pārgaujas ģimnāzijā mācījušies no 7.klases, tradīcijas vēl atceras, bet tie skolēni un skolotāji, kas kolektīvam pievienojušies pēdējos gados, Karoga svētki bija jauns un interesants pasākums. Tāds tas bija arī galvenajam organizatoram un pašreizējam mācību pārzinim Rūdolfam Roķim, ķīmijas skolotājai Ketijai Nēringai-Martinsonei, kas palīdzēja vadīt pasākumu, kā arī skolas psiholoģei Sabīnei Petrusevičai un ķīmiķim Kārlim Krastiņam, kuri ne tikai pārzina savu specialitāti, bet arī lieliski dzied un pārvalda mūzikas instrumentus, priecējot kolēģus un skolēnus arī šajos svētkos.

Šogad Karoga svētkos tika sveikti 60 ģimnāzijas jaunieši, kas guvuši panākumus pilsētas, novada un valsts olimpiādēs, kuri ir arī sabiedriski aktīvi, nodarbojas ar sportu, piedalās interešu izglītības pulciņos. Rūdolfs Roķis izveidojis savu zvaigžņu ranga tabulu, un olimpiskajā sešiniekā augstāko vietu ieņem Dāvis Krasts, viņam seko Rolands Brēža, Diāna Bērziņa, Santa Ābele, Anna Šakena un Pauls Odins Šmits.

Karoga svētki nevarētu pastāvēt bez sponsoriem un atbalstītājiem. Prieks, ka daudzi sveicēji bija paši ieradušies uz pasākumu, lai klātienē paspiestu roku un iepazītos ar jauniešiem, citi vēlējās palikt anonīmi, bija arī pavisam tāli sveicieni no Amerikas un Itālijas. Katrs izcilnieks no ziedu salona “Vētras” saņēma podiņu ar krāsaino kalanhoji, atspirdzinošos zelterus no “Valmiermuižas alus”, bet tirdzniecības centrs “Valleta” bija sagādājis “Lāču” cepumus pavasarīgi zaļā iepakojumā. Nav veikta matemātiskā analīze, bet dāvinātāju pulkā liela daļa bija skolas absolventi, kas paši pirms 5, 10 un vairāk gadiem sveikti Karoga svētkos.

Šajos svētkos vienmēr tiek gaidīts absolvents Edvīns Danovskis, kura gan nopietnā, gan humora pilnā runa pati par sevi jau ir dāvana. Par skolas patriotu un atbalstītāju kļuvis Ilmārs Pilinieks (Banku augstskola), savu kandidātu izvēlējies bijušais Valmieras mērs Inesis Boķis un pašreizējais Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks. Karoga svētkus atbalstīja arī SIA “Valpro”, AS “Valmiera Glass”, Vidzemes slimnīca, Valmieras Drāmas teātris, Toms Upners un Valmieras Kultūras centrs, AS “Latvijas Valsts meži”, Valmieras Olimpiskais centrs, grāmatnīca “Zvaigzne ABC”, Dr.Venta Beķera prakse ķirurģijā, Vidzemes Augstskola (paldies par iedvesmojošo runu dekānam Alvim Sokolovam!), SIA “Vaidava Ceramics”, Ieva un Mečislavs Maculēviči, Kaspars Kļaviņš, Vugars Ecmanis, SIA “Artifex plus” un SIA ” HJK grupa” ( Irita Kiršblūma un Heinrihs Kiršblūms), Gundars Ignats, Uvis Kalniņš, Samanta Berga, Sandis Eglītis, Artūrs Ķelpe (“LATVIN.lv”), Kārlis Roķis un Līva Ciemiņa, Karlīne Cercina, Iveta Cīrule.

Panākumi nav iedomājami bez smaga un apzinīga ikdienas darba, bez motivācijas un degsmes. Par ieguldījumu paldies arī skolēnu vecākiem un pedagogiem, kas visādi veicinājuši un atbalstījuši jauniešu izaugsmi.

Daudzus izcilniekus varēja vērot arī otrajā daļā, tikai šoreiz kā aktierus vai dejotājus, kas liecina, ka šie jaunieši nav sausi zubrītāji, bet grib un māk darīt arī daudz ko citu! Pēc Rūdolfa Blaumaņa darbu motīviem caur nenopietno nopietni tika meklētas atbildes uz jautājumu, kas ir cilvēcība un mīlestība un kas ir svarīgāk – ārējais veidols vai iekšējais saturs? Senas pamācības mīlēšanā mijās ar “Pārgaujas delveru” tautisko deju soļiem, bet modernus ritmus un kustības sniedza mūsdienu deju grupa “Flash”. Paldies VPVĢ teātra “Z.E.L.T.S” vadītājai Agitai Ziņģītei, delveru savaldītājai Martai Svīķei un “Flash” vadītājai Lindai Mīļajai!

Diena noslēdzās ar ziedojumu balli “Sitiet bungas, mani mīļie!”. Atbilstoši nosaukumam un sadarbībā ar Valmieras novada fonda JIL atbalstu skolas ansamblim tiks iegādātas bungas. Balle gan notika ceturtdienā, bet dejotājus izklaidēja VPVĢ grupa “Piektdiena”.

Karoga svētki Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā ir atgriezušies un, domājams, uz palikšanu!

Aktuālais jautājums

Kā vērtē aizvadīto 2022. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VSIA “Valmieras drāmas teātris” aicina darbā AUDIO IEKĀRTU OPERATORU Galvenie pienākumi: veikt izrāžu un mēģinājumu apskaņošanu gan stacionārā, gan izbraukumos uzstādīt un noņemt skaņu aparatūru Prasības: vidējā vispārējā vai profesionālā izglītība vēlama pieredze darbā ar skaņu iekārtām precizitāte un augsta atbildības sajūta spēja strādāt komandā prasme plānot spēja pielāgoties elastīgam darba laikam Mēs piedāvājam: pilnas slodzes darbu sociālās garantijas apmācību darba vietā dinamisku, interesantu darbu radošā vidē draudzīgu kolektīvu atalgojums no 1000.- līdz 1150.- eiro mēnesī (bruto) Pieteikumu un CV sūtīt līdz 13.februārim uz e-pastu: vdt@vdt.lv ar norādi “Audio iekārtu operatora vakancei”. Lūdzam ievērot, ka sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti otrajai atlases kārtai (darba intervijai). Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu pretendentu atlasi. Personas datu apstrādes pārzinis ir VSIA “Valmieras drāmas teātris”. Pēc konkursa noslēgšanās, Jūsu personas dati tiks dzēsti vai iznīcināti. Profesija: AUDIO IEKĀRTU OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Kultūra / Māksla Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-13 Kontaktpersona: CV un motivāc. vēstuli sūtīt uz e-pastu vdt@vdt.lv vai nodādāt personīgi teātrī. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri