Valmieras Ziņas

Patriotiskās – muzikālās un literārās – noskaņās aizvadīta Valmieras Integrētās bibliotēkas 15 gadu jubileja

Lasīšanas laiks: 5 min

Kamēr leģendārā grupa “Līvi” atzīmē pusgadsimta jubileju, tikmēr Valmieras Integrētā bibliotēka (VIB) svin savu tīņa vecumu – 15 gadus. Ceturtdien, 1.decembrī, daļa jubilāru satikās bibliotēkā, kur dziesmās un atmiņās tika aizvadīts emocionāls un patriotisks vakars, varētu pat teikt, ka tas turpināja Lāčplēša dienas un Latvijas valsts svētku sajūtas, kuras ar savām dziesmām šajā vakarā stiprināja Juris Pavītols ar dēlu Matīsu.

Pasākumu atklāja VIB vecākā bibliotekāre Anita Apine, dodot vārdu izdevniecības “Jumava” valdes priekšsēdētājam Jurim Visockim, kurš bija ieradies ar vairākām grāmatu kastēm. Īpaši akcentētas tika trīs grāmatas: “Ukrainas vēsture”, “Liecinieka spoguļportrets” un “80 stāsti par Ivaru Strautiņu”.

Valmieras Rotari kluba prezidents Guntars Štrombergs “Ukrainas vēsturi” uzskata kā mācību grāmatu, ar kuru dziļāk jāiepazīstas arī pašam. Šo grāmatu Valmieras skolas saņems kā dāvinājumu no Rotari kluba.

Cik varena un dižena būs tauta, tik liela un stipra būs valsts – tā žurnāliste Irēna Bērziņa ievadvārdos grāmatai “80 stāsti par Ivaru Strautiņu”. Divu stāstu autori bija klāt arī pasākumā un dalījās atmiņās par šo personību, kurš nu jau divus gadus ir citā saulē. Jurists un uzņēmējs Aivars Borovkovs:

Ja pasakām vārdu “Maestro”, tad nepārprotami ir skaidrs, ka tas ir Raimonds Pauls, – skaidras un ļoti tiešas asociācijas. Ja saka “Tautsaimnieks” – un ar lielo burtu, tad tas ir Ivars!

Arī Jurģim Ābelem ir savs stāsts par Ivaru Strautiņu. Jurģis aicina lasītājus iedziļināties grāmatā paustajās pamatvērtībās, bet viņa moto ir: Latvija būs tik stipra, cik stipri būs tās uzņēmēji!

Iepazīstinot ar memuāru grāmatu “Liecinieka spoguļportrets”, Anita Apine nolasa Ingus Ulmaņa trāpīgi rakstīto uz grāmatas aizmugures vāka: Izspūruši, noliedzoši, lecīgi un bezbailīgi. Kā latviešu streļķi ar ģitārām rokās viņi kājās cēla manu paaudzi. Šīvakara līvs un galvenais vakara viesis Juris Pavītols ar dēlu Matīsu nav ne izspūruši, ne lecīgi. Viņi ir sirsnīgi un atvērti klausītājiem. Starp atmiņām, nopietnajām un savulaik aizliegtajām dziesmām vērojama arī draudzīga apcelšanās, sarkasms un humors.

Kad “Līviem” tuvojās 50 gadu jubileja, Juris Pavītols sapratis, ka jāuzraksta grāmata:

Par “Līviem”, mazāk par “Saimi” runāts un rakstīts gana daudz laba, tomēr bieži vien arī nepatiesi un kļūdaini, tāpēc kaut kas no manis paustā, iespējams, varētu saērcināt kādu draugu vai paziņu.

Armand, par tevi arī tur ir! Un par Igoru arī…Draugi un paziņas grāmatu gan vēl nav lasījuši, bet uz tikšanos ieradies gan Armands Trambickis, gan Igors Vītols, ar kuriem kopā 80.gados muzicēts grupā “Saime”, kas darbojās Valmieras rajona kolhozā “Matīši”. Sveikt mūziķi ieradusies arī Matīšu Tautas nama vadītāja Ligita Jenča un citi matīšnieki. Labi, ka pie stūres bija Matīss, jo man, braucot uz Valmieru, pat mugura palika silta! – tā par gaidāmo tikšanos stāsta Juris Pavītols. Bet par “Līvu” un “Saimes” laikiem padomju Latvijā Jurim atmiņas un atziņas ir nevis siltas, bet skarbas un sāpīgas:

  • Mēs dzīvojām mucā un tikām pa spundi baroti, un paši nemaz nezinājām, ka esam mucā.
  • Bija tāda sistēma – pa dienu esmu amatieris, bet vakarā, kad spēlē simfoniskajā orķestrī, tad esi profesionālis.
  • Ja esi “Mikrofona” dziesmu aptaujā, tad tevi zina, ja ne, tad nekā!
  • 70. gados programmā nedrīkstēja būt vairāk par divām savām dziesmām, tāpēc reizēm dziesmas pieteicu ar pseidonīmu un taisīju dziesmu ciklus.

Viens no šādiem cikliem ir “XYZ”:

Mans tēvs ir pazudis,

Man viņa nams.

Mans tēvs ir aizgājis.

Teic, dziesmu dziedādams. /I.Ziedonis/

Runājot par tēva un dēla attiecībām, Matīss aizkustina ne tikai tēva, bet arī klausītāju jūtas: Varbūt tas upuris, ka tēvs tik bieži nebija mājās, tomēr bija tā vērts? Paldies tev, tēt!

Tēvs un dēls māk arī pasmies par sevi, viens otru un citiem. Tā Juris Pavītols ar smaidu atceras, ka “Līviem” bijusi sadarbība ar Robertu Gobziņu, bet Matīss piebilst: Labi, ka ne ar Gobzemu…

Juris Pavītols atzīst, ka nacionālā stīga visu laiku gājusi cauri viņa dzīvei un dziesmām, tāpēc nācies saskarties ar daudziem aizliegumiem par grupas nosaukumu, par dziesmu repertuāru, un arī viņš pats 1982.gadā ar kultūras ministra pavēli tika atstādināts no grupas vadītāja  amata.

Bet dziesmas skan un dzīvo! Pat miroņi, kas sen jau stīvi, sāk dejot tad, kad spēlē “Līvi”! – tā satīriķis Valdis Artavs. Jurim Pavītolam visvairāk dziesmu ir ar Imanta Ziedoņa, Vitauta Ļūdēna, Olafa Gūtmaņa, arī Māras Zālītes un citu autoru dzeju. Un dziesmas nav nekādas trallallā, bet ar dziļu saturu un nozīmi: Mūsu dziesmas ir vairogi seni; ja mēs tās par pagalvjiem liksim – ne sapnī, ne mūžos neaizmigsim (“Vairogi”, V.Ļūdēns).

Skaņuplate “Liecinieka spoguļportrets” ir turpinājums Jura Pavītola dubultajam CD “Pareizi – nepareizās dziesmas”, un viena no šādām nepareizajām dziesmām skan par latviešiem tik sāpīgo tēmu – appludināto Staburagu:

Kam raudāji, ak, daiļā Staburadze…

Nu pāri viļņi smagi galvas klana.

Nu redzi, kā tev nepiedeva

To žēlo raudāšanu. (“Ziņģes atmiņa”, M.Zālīte)

Pēc saviļņojošā koncerta pie mūziķa sastājas rinda pēc autogrāfa, notiek foto sesija, un sarunas turpinās neformālā gaisotnē pie kafijas galda. Vakars ir beidzies, bet dziesma turpina skanēt:

Mēs līdzināmies laukakmeņiem, kas lēni nodilst durvju priekšā,

bet tie ir tie – notašķītie ar svešiem dubļiem sāpju sliekšņi,

pret kuriem nobrucina kājas un mēles ienācēji svešie.

No kādiem kuitiem izlīduši, no kādiem pirmatnējiem mežiem?

 

Kad beidzot pacelsimies augstāk un iestāsimies namdurvīs,

par slieksni pazemotā tauta? (“Sliekšņi”, O.Gūtmanis)

*kuiti – krūmājs (apvidvārds)

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aicinām darbā DISPEČERU VALMIERĀ (uz nenoteiktu laiku) DARBA PIENĀKUMI: pārdot braukšanas dokumentus organizēt un koordinēt autobusu ikdienas maršrutu plānošanu un izpildi nodrošināt autobusu vadītāju dienas darba uzdevumu sagatavošanu PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā vai vidējā profesionālā izglītība augsta atbildības sajūta, precizitāte un labas komunikācijas spējas labas iemaņas darbā ar datoru un elektronisko kases aparātu latviešu valodas un vēlamas svešvalodas zināšanas atbilstoši darba raksturam UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba laiku: maiņu grafiks (1. dežūra no pl. 05:20 līdz pl. 16:20, 2. dežūra no pl. 12:50 līdz pl. 21:00) darba samaksa sākot no 1050EUR ( pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas CV ar norādi vakancei „Dispečers Valmierā” iesniegt līdz 2024. gada 29. jūlijam (ieskaitot): sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera”, Reģ.nr. 40003004220, „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, personāla daļā darba dienās no plkst. 13:00 līdz 16:00. 2 nedēļu laikā pēc konkursa termiņa beigām sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks aicināti uz tikšanos klātienē. Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: TRANSPORTA DISPEČERS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-29

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „VIDZEMES SLIMNĪCA” Vidzemes slimnīca aicina savā komandā MAIŅAS VECĀKO PAVĀRU/-I  Darba pienākumi: Darba pienākumi: gatavot ēdienus pēc sastādītās ēdienkartes un kalkulācijas, atbilstoši tehnoloģiskajam procesam un diētas formām; organizēt virtuves strādnieku un pavāru darbu ēdienu gatavošanas un sadales procesā. Prasības kandidātam: vēlama iepriekšēja pieredze pavāra amatā vai profesionālās skolas students pavāra profesijas apguvē; augsta atbildības sajūta un spēja strādāt komandā; izpratne par kvalitātes prasībām, higiēnas un paškontroles normu ievērošana; nevainojama darba kvalitāte; pozitīva un godīga attieksme pret darbu un kolēģiem. Jaunā kolēģa ieguvumi: iespēja veikt atbildīgu un interesantu darbu vienā no labākajām ārstniecības iestādēm Vidzemē un TOP 10 labākā darba devēja Vidzemē; summētais darba laiks, ar iespēju elastīgi plānot darba grafiku; darba līgums uz nenoteiktu laiku; profesionālo skolu studentiem un absolventiem iespēja uzsākt karjeru un pilnveidot zināšanas; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas (mēnešalga no 1300 EUR); papildus piemaksas; prēmijas un motivējošs labumu grozs; darba devēja apmaksātas apmācības; veselības apdrošināšanas polise (pēc pārbaudes laika beigām); Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 5.augustam uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: SIA„Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie Virtuves un kafejnīcas vadītājas p.i. Sandras Priedītes, tel. 28354712. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA “Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “Vidzemes slimnīca” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos SIA “Vidzemes slimnīca” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 25277799. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi SIA “Vidzemes slimnīca”: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/ Profesija: VECĀKAIS PAVĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Jumaras iela 195, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-05

Klondaika ir izklaides un atpūtas vietu tīkls, kas Latvijā pastāv jau gandrīz 30 gadus 14 lielākajās Latvijas pilsētās, nodrošinot saviem klientiem aizraujošu, azartisku un daudzpusīgu atpūtu gan klātienē, gan interneta kazino un sporta totalizatorā Klondaika. lv. Tagad Klondaika ir pievienojusies vienam no lielākajiem azartspēļu uzņēmumiem visā pasaulē - Entain, kurā ir vairāk kā 25 pasaulē pazīstami zīmoli - BetMGM, Bwin, Coral, Ladbrokes, Optibet, Laimz, NinjaCasino un kurā strādā vairāk kā 24 000 cilvēku 19 valstīs, piecos kontinentos un Tu vari būt viens no mums. Aicinām darbāĒKAS UZRAUGU/ KĀRTĪBAS UN FIZISKĀS DROŠĪBAS NODROŠINĀTĀJU SDTRUKTŪRVIENĪBĀ Darba pienākumi: nodrošināt kārtību un drošību. Vēl mēs Tev piedāvāsim: - interesantu, dinamisku un aizraujošu darbu strauji augošā starptautiskā uzņēmumā; - enerģiskus, azartiskus un profesionālus kolēģus; - nelaimes gadījuma apdrošināšanu no pirmās darba dienas; - mācību un attīstības iespējas, un apmaksātu mācību atvaļinājumu; - citus uzņēmuma piedāvātos labumus – veselīgus našķus darba vietā, darbinieku saliedēšanas pasākumus, darbinieku vasaras festivālu, aizraujošas un noderīgas vieslekcijas, darbinieku atlaižu karti un vēl citus unikālus labumus. Darba grafiks: ceturtdienās, piektdienās, seststdienās no 22:00 – 06:00/08:00. Mēnesī vidēji no 32 – 80 stundām. Samaksa par 32h – 233.28 bruto un samaksa par 80h – 583.20 bruto. Darba samaksa atkarīga no nostrādāto maiņu/stundu daudzuma. JA TU DZĪVO BLAKUS PILSĒTĀ MĒS APMAKSĀSIM TEV NOKĻŪŠANU NO UN UZ DARBU. Sūti savu CV uz epastu darbs@gmg.lv. Profesija: ĒKAS UZRAUGS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-17 Kontaktpersona: Linda Liljē

Mūsu partneri