Valmieras Ziņas

Patēriņa kredīts – gudra izvēle atbildīgiem cilvēkiem

Lai segtu visus izdevumus un atrisinātu neplānotas situācijas, dažkārt ar rīcībā esošajiem naudas līdzekļiem var nepietikt. Šādos gadījumos piemērots risinājums var būt aizdevums. Tā ir iespēja salīdzinoši īsā laikā saņemt sev nepieciešamo naudas summu. Taču vienmēr jāatceras, ka ikviens kredīts ir atbildība, tādēļ pirms tam jāizvērtē gan tā nepieciešamība, gan savas iespējas veikt savlaicīgu kredīta atmaksu. Turpini lasīt un uzzini, kā pieņemt gudrus lēmumus!

Patēriņa kredīts internetā

Mūsdienās populāra aizņemšanās iespēja ir kredīts internetā.  Un ne velti – šāda tipa aizdevumi ir ērti noformējami. Ņemot vērā dažādās klientu vajadzības, nebanku kredītdevēji piedāvā vairākus aizdevumus veidus. 

Viens no populārākajiem risinājumiem ir patēriņa kredīts – aizdevums uz ilgāku laika posmu. Pieejamās aizdevumu summas pie dažādiem kredītdevējiem atšķiras, taču parasti var saņemt līdz vairākiem tūkstošiem eiro. 

Kādiem mērķiem noderīgs patēriņa kredīts?

Dažkārt aktuālā naudas summa ir visai ievērojama – to nav iespējams aizņemties no draugiem vai radiniekiem, tādēļ patēriņa kredīts var būt noderīgs risinājums. 

Pateicoties salīdzinoši lielajām summām, patēriņa kredīts var noderēt gan ikdienišķu situāciju risināšanai, gan lielāku ieceru realizēšanai, piemēram, mājokļa remontam, medicīnas pakalpojumu segšanai, sadzīves tehnikas iegādei. 

Lai arī kāda būtu vajadzība, svarīgi aizdevumu noformēt atbildīgi, rūpīgi izvērtējot gan tā nepieciešamību, gan savas iespējas. 

Būtiskākie faktori, kas jāņem vērā, izvēloties patēriņa kredītu

Patēriņa kredītu piedāvājums ir visnotaļ daudzveidīgs, tādēļ, lai atrastu piemērotāko risinājumu, vajadzētu veltīt nedaudz laika vairāku variantu salīdzināšanai. Svarīgākie faktori, ko ņemt vērā, ir:

  • Pieejamā aizdevuma summa – izvēloties aizdevumu, svarīgi ņemt vērā ne tikai maksimālo, bet arī minimālo pieejamo summu – īpaši, ja nepieciešamā naudas summa ir salīdzinoši neliela, bet to neesi gatavs atdot jau no nākamās algas;
  • Atmaksas termiņš – izvērtē savas iespējas, ņemot vērā plānoto ikmēneša maksājumu. Izvēlies savām finansiālām iespējām atbilstošu aizdevuma atmaksas termiņu, tikai atceries  – jo garāks tas būs, jo vairāk samaksāsi par kredīta izmantošanu.  Lai saglabātu finansiālo stabilitāti, ikmēneša kredītmaksājumiem nevajadzētu pārsniegt 25-30% no ienākumiem. Protams,  jāņem vērā arī citi izdevumi;
  • Procentu likme – vēlies pārmaksāt pēc iespējas mazāk? Izvēlies aizdevumu ar zemāko procentu likmi!  Šis ir vēl viens iemesls veltīt mazliet laika dažādu aizdevumu salīdzināšanai. 

Pirms noformē aizdevumu, iepazīsties ar aizņemšanās nosacījumiem un citu būtisku informāciju pa kredīta noformēšanu un atmaksu. Jo labāk būsi informēts, jo vienkāršāk būs pieņemt lēmumu. 

Kas nepieciešams, lai aizņemtos?

Lai arī patēriņa kredīts internetā pieejams bez ķīlas, galvojuma un citām laikietilpīgām procedūrām, tas nenozīmē, ka to izsniedz ikvienam. Iespēja saņemt aizdevumu ir Latvijas republikas pastāvīgajiem iedzīvotājiem ar pozitīvu kredītvēsturi un pietiekamu ienākumu līmeni. Katrs aizdevējs ir arī noteicis vecuma ierobežojumu, kā ietvaros aizdevumi tiek izsniegti. 

Lai pieteiktos aizdevumam, jāaizpilda pieteikums izvēlētā kredītdevēja interneta vietnē. Tas aizņem vien dažas minūtes. Ja to izdarīsi kredītdevēja darba laikā, atbildi saņemsi pavisam drīz. Ja tā būs pozitīva, piešķirtais aizdevums pēc dažām minūtēm būs Tavā rīcībā. 

Atbildīga aizņemšanās

Noformējot aizdevumu, atbildīga rīcība ir ļoti būtiska. Lai noformētais kredīts negatīvi neietekmētu budžetu, pirms tam:

  • Izvērtē savu ienākumu līmeni;
  • Pārliecinies, ka pēc visu obligāto maksājumu veikšanas Tavā rīcībā būs pietiekami daudz naudas kredīta atmaksai

Ja jūties pietiekami pārliecināts par savām iespējām, vari pieteikties aizdevumam. 

Patēriņa kredīts – gudra izvēle atbildīgajiem. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs aicina darbā Dabaszinību jomas skolotāju (dabaszinības un ģeogrāfija) pamatskolas klasēs izglītojamiem ar speciālām vajadzībām (darba vietas adrese: Leona Paegles iela 5/7, Valmiera) uz nenoteiktu laiku nepilnai darba likmei (10 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme: īstenot Dabaszinību un Ģeogrāfijas programmas apguvi izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām  atbilstoši Valsts izglītības standartam; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem. un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra. mēs piedāvājam: atalgojumu 287 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas (par 10 stundām nedēļā), kā arī papildus piemaksu par darbu specifiskos apstākļos; sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2019.gada 23.oktobrim personīgi (adrese: Leona Paegles iela 5/7, Valmiera) vai e-pastā vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 64207668, 29535243, 64222475. Iesniegtos personas datus Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Iestādes personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5/7, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-23

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs aicina darbā speciālās izglītības skolotāju sākumskolas klasēs izglītojamiem ar speciālām vajadzībām (darba vietas adrese: Leona Paegles iela 5/7, Valmiera) uz nenoteiktu laiku nepilnai darba likmei (20 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme: īstenot sākumskolas programmas apguvi izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām  atbilstoši Valsts izglītības standartam; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu 575 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas (par 20 stundām nedēļā), tai skaitā papildus piemaksa par darbu specifiskos apstākļos; sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2019.gada 23.oktobrim personīgi (adrese: Leona Paegles iela 5/7, Valmiera) vai e-pastā vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 64207668, 29535243, 64222475. Iesniegtos personas datus Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Iestādes personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5/7, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-23

Mūsu partneri