Valmieras Ziņas

Pārgaujieši daudzveidīgi sporto Olimpiskajā dienā

Piektdien, 18.septembrī, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā (VPVĢ) notika ikgadējā Olimpiskā diena. Ikdienā mācību darbs dalās – pārmaiņus daļai skolēnu mācības notiek skolā, daļai – attālināti, bet šajā dienā visas klases satikās ģimnāzijas sporta laukumā, lai septembra vējos pārbaudītu savu fizisko formu un komandas vienotību. Īpaši svarīgi tas bija jaunajiem 7.un 10.klašu kolektīviem, kuri šajā dienā varēja labāk iepazīt viens otru un saliedēties.

Kā ierasts, Olimpiskā diena sākās ar kopīgu rīta rosmi, kuru vadīja BMX riteņbraucējs, 12.a klases skolēns Niks Rožukalns, bet lielajai ģimnāzijas saimei priekšgalā vingroja skolēnu domes pārstāvji. Pie dīdžeja pults visas dienas garumā bija Markuss Daniels Kolosovs. Sekoja iesildīšanās skrējiens apkārt sporta laukumam, un tad jau sākās nopietna cīņa pretstafetēs. Sacensības notika 7.-8.klašu un 9.-12.klašu grupā. Ne vienmēr ātrākie skrējēji bija arī uzvarētāji, jo bieži vien nepareiza vai pavirša stafetes kociņa nodošana atņēma tik vajadzīgās sekundes. Jaunākajā grupā 1.vietu izcīnīja 7.c klase, 2.vietu – 7.b klase, bet 3.vietu – 8.d klase. Savukārt vecākajā grupā par uzvarētājiem kļuva 12.a klase, 2.vietā – 10.b klase, bet 3.vietā – 9.d klase.

Tālāk sekoja sacensības 10 „stacijās”. Puse uzdevumu bija jau zināmi no iepriekšējām Olimpiskajām dienām, bet 5 pārbaudījumi bija jauni. Sporta skolotāji – Marta Empele, Evita Kornete un Gints Trēziņš ir izdomas bagāti, gadu no gada meklējot jaunus uzdevumus. Audzinātāji bija gan karstākie līdzjutēji savām klasēm, gan apģērbu turētāji un fotogrāfi, bet neaudzinātāji pildīja tiesnešu pienākumus. Direktore Agita Zariņa uzmundrināja visas klases, bet direktores vietnieces Ilva Lakuča un Arta Pūgule-Ignate rūpējās, lai tiesneši starp punktu skaitīšanu un hronometra pogu spaidīšanu nobaudītu kafiju un „Liepkalnu” pīrādziņus. Klašu komandām bija nepieciešama ritma izjūta, veiklība un izturība, kolektīvi lecot ar lecamauklu, šoreiz auklas griezējiem traucēja lielais vējš. Tāpat vienots ritms bija nepieciešams sinhronajā skrējienā pārim ar maisu un „Lidojošajā paklājā”. Jāteic, ka bija padomāts par dažādām skolēnu spējām. Ja kādam neveicās ar ātrumu un precizitāti stafetēs, varbūt veicās volejbola servēs vai futbolbumbas vārtu gūšanā. Netradicionāls bija foto uzdevums un atmiņas spēle, bet vissarežģītākā izrādījās stacija „Tilts”.

Kopvērtējumā jaunākajā grupā uzvarēja 8.c klase, 2.vietā – 7.c klase, bet 3.vietā – 7.a klase. Uzvarētāji vecākajā grupā – 12.b klase, 2.vieta – 12.a klasei, bet 3.vieta – 10.c klasei.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri