Valmieras Ziņas

Par SBL sezonas čempioniem pirmo reizi kļūst “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”

Lasīšanas laiks: 4 min

Pirmdien, 20.martā, pirmo reizi Studentu basketbola līgas (SBL) vēsturē fināls norisinājās Valmierā. Spraigā un dramatiskā mājas spēlē, par pirmo vietu spēkiem mērojās “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” pret “Latvijas Lauksaimniecības universitāti”. Pēdējās mača sekundēs tablo ziņoja par 77:77, bet valmieriešu basketbolists J.Engers guva divus punktus pēdējā sekundē, izraujot uzvaru ar 79:77 un iegūstot komandai pirmo čempiona titulu SBL vēsturē.

Pirmais ceturksnis aizsākās par labu laukuma saimniekiem ar K.Dubulta un J.Engera rezultatīvajiem divu punktu metieniem no groza apakšas. Pirmos punktus pretiniekiem guva A.Justovičs. Mača sakumā Vidzemes Augstskolas studenti guva nelielu pārsvaru, taču LLU basketbolisti ātri piedzina rezultāta starpību. Komanda sekmīgi realizēja metienus no distances, taču ceturksni noslēdza ar 5 punktu deficītu (24:19).

Otro ceturtdaļu komandas aizvadīja sīvā cīņā. Pirmās piecas ceturkšņa minūtes, komandas nespēja realizēt metienus, līdz viesu spēlētājs K.Veitamnis veica rezultatīvu divu punktu metienu lēcienā. Attīstoties spēles gaitai, pretinieki ar vien vairāk piekopa agresīvu uzbrukumu un agresīvi sedza savu grozu, kā rezultātā komanda atpalika vien par pāris punktiem. Taču pēc T.Kohanova rezultatīvās trīs punktu piespēles R.Mihailovam un K.Dubultam, mājinieki bija atguvuši vadību, pirmo spēles puslaiku noslēdzot ar 37:31.

Trešajā ceturtdaļā komandas cīnījās plecu pie pleca. Reizēm valmierieši nenosedza trīs punktu līnijas, ko izmatoja viesu basketbolisti. Pretinieki nereti centās neitralizēt “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” līderus, taču laukuma saimnieki veiksmīgi pārtvēra uzbrukuma bumbas un spēcīgi nospēlēja aizsardzībā. Trešās ceturtdaļas beigās tablo vētīja 57:55, mājinieku labā.

Noslēdzošo ceturtdaļu iesāka M.Riekstiņa divu punktu metiens lēcienā. Uz ceturtdaļas otro pusi laukuma saimnieki bija guvuši deviņu punktu pārsvaru (69:60), taču realizējot vairākus soda metienus un metienus no distances, pretinieki izlīdzināja spēli un izvirzījās vadībā ar 73:74. Pēc T.Kohanova un J.Engera precīzajiem soda metieniem, valmierieši atguva vadību par trīs punktiem ar 77:74, taču tad pretinieku basketbolists J.Atelbauers realizēja trīs punktu metienu, panākot neizšķirtu ar 77:77. Ritēja pēdējās spēles sekundes, kurās “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” savā pēdējā uzbrukumā agresīvi devās uz grozu. Gan M.Riekstiņš, gan T.Kohanovs mēģināja realizēt metienus, taču tas izdevās J.Engeram, kurš pēc veiksmīgas atlēkušās bumbas veica divu punktu metienu lēcienā, panākot gaidīto uzvaru ar 79:77!

Šogad, pirmo reizi SBL fināla turnīrs norisinājās ārpus Rīgas un šis bija arī pirmais zelts “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”. Interesanti, ka komanda pirmo reizi SBL finālā piedalījās 2007. gadā, kad guva 6 vietu. Mājinieku basketbolists J.Engers saņēma SBL fināla spēles vērtīgākā spēlētāja balvu, taču K.Dubults regulārā čempionāta, otrā posma, MVP apbalvojumu.

Taču komandas cīņa vēl nav beigusies. Jau trešdien, 22.martā, gan LBL2, gan LBL3 uzsāks izslēgšanas spēles. LBL2 komanda dosies uz Ventspili, taču LBL3 aizvadīs mājas spēli pret “BK Dartija”. Mača sākums 20:00.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandas treneris R.Zeile par gūto uzvaru: “Jā, bijām gaidījuši sīvu cīņu, jo šis bija fināla mačs, kurš lēma par čempiona titulu. Stress, uztraukums un, protams, ka visi spēlē līdz galam. Šie mači vienmēr ir smagi un uzvar jau tie, kuri tur vairāk disciplīnu un spēj saglabāt mierīgu prātu arī līdz beigām. Uzvara ir gūta, taču bija pāris lietas ar kurām netikām galā, jo lielu lomu nospēlēja stress. Diezgan nesekmīgi veicām soda metienus, kā rezultātā nevarējām ātrāk nodrošināt uzvaru. Neskatoties uz to, domāju, ka skatītājiem šī bija interesanta cīņa”.

Viens no mača rezultatīvākajiem spēlētājiem un arī MVP balvas ieguvējs K.Dubults: “Manā skatījumā, lielākais sasniegums kāds līdz šim paveikts. Interesantāka spēle vēl vairāk nevarēja izvērties, bet pēc tā kā mēs nospēlējām, uzvara bija pelnīta. Arī MVP balva man piešķirta pirmo reizi. Emocijas, protams, ka labas, taču vēl lielāku prieku man sagādā gūtā uzvara, kuru izcīnījām kopā, kā komanda”!

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”- “Latvijas Lauksaimniecības universitāte”
(24-19, 37-31, 57-55, 79-77)

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”: Engers 18+9ab, Dubults 16+9ab, Ivanovs 12, Mihailovs 9, Kohanovs 7+8ab+16rp, Riekstiņš 7+9ab, Apsītis 6, Ermansons 4, Sārs

“Latvijas Lauksaimniecības universitāte”: Justovičs 25+6ab+6rp, Bērziņš 15, Atelbauers 15, Strogonovs 15, Jēkabsons 3, Veitmanis 2, Kravinskis 2, Frīdmanis

Aktuālais jautājums

Kā vērtē Valmieras apzaļumošanu, puķu dobes, rotācijas apļu stādījumus vasaras sezonā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā LATVIEŠU VALODAS SKOLOTĀJU (profesiju klasifikatora koda Nr.2320 01) ar 01.09.2026. Piedāvājam: 0,36 darba slodzi, 1-2 darba dienas nedēļā (360 kontaktstundas) Darba algu no 498,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas par 0,36 slodzi (11 stundas nedēļā) Apmaksātu veselības apdrošināšanas polisi (pēc pārbaudes laika) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Atbalstu no kompetentiem kolēģiem Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Ceļa izdevumu kompensāciju no 20.kilometra, nokļūšanai no dzīvesvietas uz darba vietu Prasības pretendentam: Augstākā pedagoģiskā izglītība specialitātē (var strādāt vidusskolas klasēs) Pozitīva un radoša attieksme pret darbu Teicama valsts valodas prasme Labas saskarsmes iemaņas Labas datorprasmes Prasme strādāt ar izglītības tehnoloģijām CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e pastu: personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Latviešu valodas skolotāja vakancei” līdz 2026.gada 26.jūlijam. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-07-26 Darba sākšanas datums: 2026-09-01 Kontaktpersona: Līva Veinberga - Kājiņa Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Valmieras tehnikums aicina darbā ATJAUNOJAMĀS ENERĢĒTIKAS UN ELEKTROTEHNIKAS SKOLOTĀJU (profesiju klasifikatora kods 2320 01) Mēs piedāvājam: 0,76 darba slodzi 3-4 darba dienas nedēļā (853 kontaktstundas) Darba algu no 1166 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas par 0,7 slodzi (21 stunda nedēļā) Apmaksātu veselības apdrošināšanas polisi (pēc pārbaudes termiņa) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Atbalstu no kompetentiem kolēģiem Ceļa izdevumu kompensāciju no 20.kilometra, nokļūšanai no dzīvesvietas uz darba vietu Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Tev nepieciešams: Augstākā izglītība nozarē vai profesionālā vidējā izglītība (atbilstoši 3.profesionālās kvalifikācijas līmenim) Pozitīva un radoša attieksme pret darbu Labas saskarsmes iemaņas Labas datorprasmes (Microsoft Excel, Word, PowerPoint) Prasme darboties ar izglītības tehnoloģijām Pasniedzamie mācību priekšmeti: Elektrodrošība elektroietaišu tehniskās ekspluatācijas un elektromontāžas darbos Elektroietaišu montāžas atslēdznieka darbi Atjaunojamo resursu izmantošana elektroenerģijas ražošanā Atjaunojamās enerģētikas iekārtu montāža un uzstādīšana Elektrodrošība elektroietaišu tehniskās ekspluatācijas un elektromontāžas darbos Elektrisko mašīnu un iekārtu iestatīšana un ekspluatācija Atjaunojamās enerģētikas iekārtu ekspluatācija Atjaunojamās enerģētikas iekārtu demontāža un materiālu utilizācija Hidrodinamisko un termodinamisko sistēmu uzstādīšana un ekspluatācija Tālrunis informācijai: Direktores vietniece Līva Veinberga-Kājiņa tālr. 27408850 CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “AET skolotāja vakancei” līdz 2026.gada 26.jūlijam. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-07-26 Kontaktpersona: Līva Veinberga - Kājiņa Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Valmieras tehnikums aicina darbā FIZIKAS SKOLOTĀJU (profesiju klasifikatora koda Nr.2320 01) 2 amata vietas ar 01.09.2026. Piedāvājam: 1,5 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā (1614 kontaktstundas kopā abām vakancēm) Darba algu no 1386 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas par 1 slodzi (30 stundas nedēļā) Apmaksātu veselības apdrošināšanas polisi (pēc pārbaudes laika) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Atbalstu no kompetentiem kolēģiem Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Ceļa izdevumu kompensāciju no 20.kilometra, nokļūšanai no dzīvesvietas uz darba vietu Prasības pretendentam: Augstākā pedagoģiskā izglītība specialitātē (var strādāt vidusskolas klasēs) Pozitīva un radoša attieksme pret darbu Teicama valsts valodas prasme Labas saskarsmes iemaņas Labas datorprasmes Prasme strādāt ar izglītības tehnoloģijām CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e pastu: personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Fizikas skolotāja vakancei” līdz 2026.gada 26.jūlijam. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-07-26 Darba sākšanas datums: 2026-09-01 Kontaktpersona: Līva Veinberga - Kājiņa Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri