Valmieras Ziņas

Padomi, kā veikt skapja revīziju

Apģērbs, kā arī apavi ir tās lietas, kas daudziem cilvēkiem ir visai lielā skaitā. Tā kā mūsdienās modes industrija ir ļoti augusi un drēbju piedāvājums paliek arvien lielāks, cilvēkiem rodas vēlme nemitīgi iegādāties kādu jaunu apģērba gabalu, tādējādi papildinot savu garderobi.

Gan apģērbi, gan apavi ļoti ātri aizpilda drēbju skapi, tāpēc nereti rodas situācijas, kad jauno apģērbu vairs nav kur likt. Protams, var sastapt arī tādus cilvēkus, kuri iepērkas salīdzinoši reti, piemēram, reizi pusgadā, taču tas nenozīmē, ka šo cilvēku skapji nav pilni.

Lai ieviestu kārtību skapī un atbrīvotos no vairs nevajadzīgajiem apģērba gabaliem, nepieciešams veikt garderobes revīziju. Tomēr ne visi cilvēki vēlas to darīt, jo uzskata, ka tas ir visai nepatīkams darbs. Raksta turpinājumā varēsiet iepazīties ar padomiem, kas palīdzēs daudz veiksmīgāk tikt galā ar šo uzdevumu.

Skapja izkrāmēšana

Pats pirmais, ar ko nepieciešams sākt, ir skapja un tā atvilktņu izkrāmēšana. Pilnībā atbrīvojiet skapi no visām drēbēm, kas tajā atrodas, pretējā gadījumā būs grūti saprast, kuru apģērbu vajag atstāt, bet no kura obligāti jāatbrīvojas.

Kad skapi esat atbrīvojis, to nepieciešams iztīrīt no putekļiem, jo kā jau zināms, tad apģērbs rada diezgan daudz putekļu. Skapja tīrīšanu no putekļiem, kā arī garderobes pilnīgu revīziju nepieciešams veikt vismaz reizi gadā. Gads ir diezgan ilgs laika posms, kurā iespējams iegādāties daudz jaunu apģērbu, tāpēc arī reizi gadā vajadzētu pārskatīt savu garderobi.  

Apģērba šķirošana

Kad viss apģērbs ir izkrāmēts laukā no skapja, nepieciešams to sākt šķirot. Apģērbus var šķirot, izveidojot četras kaudzes. Pirmajā kaudzē Jums jāliek tas apģērbs, kuram laika gaitā ir radušies kādi bojājumi. Otrajā kaudzē nepieciešams likt tos apģērbus, kas vairs neder vai arī šķiet, ka vairs nepiestāv. Tālāk trešajā kaudzē Jums ir jāliek tas apģērbs, kas vairs nešķiet pievilcīgs un nepatīk. Ceturtajā kaudzē jāatstāj visas tās drēbes, kas Jums patīk un kuras Jūs nēsājat visai bieži. 

Apģērba gabalu izvērtēšana

Pirms ķerties klāt konkrētām apģērbu kaudzītēm, skapī atpakaļ ir jānovieto tie apģērbi, kas ikdienā tiek bieži nēsāti, jo šādiem apģērbiem noteikti ir jāatstāj vieta skapī.

Tālāk nepieciešams ķerties klāt pirmajai kaudzītei un izvērtēt katru apģērba gabalu un tā bojājumus. Ja šos bojājumus ir iespējams salabot, tad pēc salabošanas šīs drēbes var likt atpakaļ skapī. Taču, ja ir tādi bojājumi, ko nav iespējams salabot, tad šādas drēbes nepieciešams nodot otrreizējai pārstrādei.

Tāpat otrreizējai pārstrādei ir jāatdod visi tie apģērba gabali, kas vairs neder. Iespējams, ka kādu no šīm drēbēm varat atdot kādam ģimenes loceklim vai draugam. Pastāv iespēja apģērbu ziedot arī labdarībai.

Tālāk atliek izvērtēt kaudzīti, kurā atrodas apģērbs, kas vairs nešķiet pievilcīgs un šķiet, ka vairs nepiestāv. Ja pēdējā gada laikā šis apģērbs nav ticis ne reizi uzvilkts, tad šādam apģērbam nav jāatrodas skapī. Tāpat Jūs varat padomāt vai vēlreiz pirktu šādu apģērba gabalu. Ja atbilde ir nē, tad arī skapī nav vietas šādam apģērbam. Noteikti nevajag cerēt, ka kāds no šādiem apģērbiem iepatiksies no jauna un Jūs to atsāksiet valkāt.

Tādā pašā veidā var veikt arī apavu revīziju. Iespējams, ka Jums ir kādi pavisam nodiluši apavi, no kuriem ir laiks atvadīties. Tāpat varbūt skapī stāv apavi, kuri spiež vai nav ērti ilgstošai staigāšanai. Arī no šādiem apaviem vajadzētu atbrīvoties, tos atdodot kādam draugam vai arī labdarībai. 

Kad skapja revīzija ir veikta, iespējams, ka būs nepieciešams iegādāties kādu jaunu apģērba gabalu, it sevišķi, ja revīzija ir bijusi pamatīga. Sieviešu un vīriešu apģērbs plašā klāstā pieejams interneta veikalā 220.lv. Gan sieviešu, gan vīriešu apģērbi šajā interneta veikalā ir pieejami par izdevīgām cenām. Arī apavus varat iegādāties 220.lv. Sieviešu un vīriešu apavi, gluži tāpat kā apģērbs, šeit pieejami ļoti plašā izvēlē – atliks tikai izvēlēties piemērotākos!

Nav jābaidās iegādāties apģērbu internetā, jo nepieciešamības gadījumā to noteiktā laikā varēs atgriezt pārdevējam, saņemot atpakaļ samaksāto naudu.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri