Valmieras Ziņas

Padomi, kā veikt skapja revīziju

Lasīšanas laiks: 3 min

Apģērbs, kā arī apavi ir tās lietas, kas daudziem cilvēkiem ir visai lielā skaitā. Tā kā mūsdienās modes industrija ir ļoti augusi un drēbju piedāvājums paliek arvien lielāks, cilvēkiem rodas vēlme nemitīgi iegādāties kādu jaunu apģērba gabalu, tādējādi papildinot savu garderobi.

Gan apģērbi, gan apavi ļoti ātri aizpilda drēbju skapi, tāpēc nereti rodas situācijas, kad jauno apģērbu vairs nav kur likt. Protams, var sastapt arī tādus cilvēkus, kuri iepērkas salīdzinoši reti, piemēram, reizi pusgadā, taču tas nenozīmē, ka šo cilvēku skapji nav pilni.

Lai ieviestu kārtību skapī un atbrīvotos no vairs nevajadzīgajiem apģērba gabaliem, nepieciešams veikt garderobes revīziju. Tomēr ne visi cilvēki vēlas to darīt, jo uzskata, ka tas ir visai nepatīkams darbs. Raksta turpinājumā varēsiet iepazīties ar padomiem, kas palīdzēs daudz veiksmīgāk tikt galā ar šo uzdevumu.

Skapja izkrāmēšana

Pats pirmais, ar ko nepieciešams sākt, ir skapja un tā atvilktņu izkrāmēšana. Pilnībā atbrīvojiet skapi no visām drēbēm, kas tajā atrodas, pretējā gadījumā būs grūti saprast, kuru apģērbu vajag atstāt, bet no kura obligāti jāatbrīvojas.

Kad skapi esat atbrīvojis, to nepieciešams iztīrīt no putekļiem, jo kā jau zināms, tad apģērbs rada diezgan daudz putekļu. Skapja tīrīšanu no putekļiem, kā arī garderobes pilnīgu revīziju nepieciešams veikt vismaz reizi gadā. Gads ir diezgan ilgs laika posms, kurā iespējams iegādāties daudz jaunu apģērbu, tāpēc arī reizi gadā vajadzētu pārskatīt savu garderobi.  

Apģērba šķirošana

Kad viss apģērbs ir izkrāmēts laukā no skapja, nepieciešams to sākt šķirot. Apģērbus var šķirot, izveidojot četras kaudzes. Pirmajā kaudzē Jums jāliek tas apģērbs, kuram laika gaitā ir radušies kādi bojājumi. Otrajā kaudzē nepieciešams likt tos apģērbus, kas vairs neder vai arī šķiet, ka vairs nepiestāv. Tālāk trešajā kaudzē Jums ir jāliek tas apģērbs, kas vairs nešķiet pievilcīgs un nepatīk. Ceturtajā kaudzē jāatstāj visas tās drēbes, kas Jums patīk un kuras Jūs nēsājat visai bieži. 

Apģērba gabalu izvērtēšana

Pirms ķerties klāt konkrētām apģērbu kaudzītēm, skapī atpakaļ ir jānovieto tie apģērbi, kas ikdienā tiek bieži nēsāti, jo šādiem apģērbiem noteikti ir jāatstāj vieta skapī.

Tālāk nepieciešams ķerties klāt pirmajai kaudzītei un izvērtēt katru apģērba gabalu un tā bojājumus. Ja šos bojājumus ir iespējams salabot, tad pēc salabošanas šīs drēbes var likt atpakaļ skapī. Taču, ja ir tādi bojājumi, ko nav iespējams salabot, tad šādas drēbes nepieciešams nodot otrreizējai pārstrādei.

Tāpat otrreizējai pārstrādei ir jāatdod visi tie apģērba gabali, kas vairs neder. Iespējams, ka kādu no šīm drēbēm varat atdot kādam ģimenes loceklim vai draugam. Pastāv iespēja apģērbu ziedot arī labdarībai.

Tālāk atliek izvērtēt kaudzīti, kurā atrodas apģērbs, kas vairs nešķiet pievilcīgs un šķiet, ka vairs nepiestāv. Ja pēdējā gada laikā šis apģērbs nav ticis ne reizi uzvilkts, tad šādam apģērbam nav jāatrodas skapī. Tāpat Jūs varat padomāt vai vēlreiz pirktu šādu apģērba gabalu. Ja atbilde ir nē, tad arī skapī nav vietas šādam apģērbam. Noteikti nevajag cerēt, ka kāds no šādiem apģērbiem iepatiksies no jauna un Jūs to atsāksiet valkāt.

Tādā pašā veidā var veikt arī apavu revīziju. Iespējams, ka Jums ir kādi pavisam nodiluši apavi, no kuriem ir laiks atvadīties. Tāpat varbūt skapī stāv apavi, kuri spiež vai nav ērti ilgstošai staigāšanai. Arī no šādiem apaviem vajadzētu atbrīvoties, tos atdodot kādam draugam vai arī labdarībai. 

Kad skapja revīzija ir veikta, iespējams, ka būs nepieciešams iegādāties kādu jaunu apģērba gabalu, it sevišķi, ja revīzija ir bijusi pamatīga. Sieviešu un vīriešu apģērbs plašā klāstā pieejams interneta veikalā 220.lv. Gan sieviešu, gan vīriešu apģērbi šajā interneta veikalā ir pieejami par izdevīgām cenām. Arī apavus varat iegādāties 220.lv. Sieviešu un vīriešu apavi, gluži tāpat kā apģērbs, šeit pieejami ļoti plašā izvēlē – atliks tikai izvēlēties piemērotākos!

Nav jābaidās iegādāties apģērbu internetā, jo nepieciešamības gadījumā to noteiktā laikā varēs atgriezt pārdevējam, saņemot atpakaļ samaksāto naudu.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJU (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: • pārzināt Pašvaldības autoparku, kā arī nepieciešamības gadījumā sniegt atbalstu Pašvaldības iestādēm/struktūrvienībām tā uzturēšanā; • koordinēt darbības, kas saistītas ar Pašvaldības autotransporta reģistrēšanu Ceļu satiksmes drošības direkcijā, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā, pasažieru autobusu licenču saņemšanu Autotransporta direkcijā; • nodrošināt Pašvaldības administrācijas ēku Lāčplēša ielā 2 un Rīgas ielā 25C, Valmierā, Valmieras novadā funkcionālo uzturēšanu; • piedalīties saimniecisko preču iegādes, uzskaites un izsniegšanas organizēšanā; • sagatavot specifikācijas noteiktu preču iepirkumu konkursiem Pašvaldības administrācijas vajadzībām - mēbeļu iegādei, grīdas segumu un logu mazgāšanai, ķīmiskās tīrīšanas pakalpojumiem u.c.; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība; • vismaz 2 gadu darba pieredze līdzīgā amatā; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību, pašiniciatīva, precizitāte, spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 1015 EUR līdz 1045 EUR, un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Saimniecības vadītāja/-as amatam” līdz 2021.gada 21.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-21 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

TEHNISKAIS STRĀDNIEKS TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: pārvietot un novietot norādītajā vietā saražoto produkciju, palīgmateriālus u.c.; veikt primāro produkcijas kvalitātes novērtēšanu, šķirot neatbilstošas kvalitātes produkciju; sagatavot produkciju tālākai pārstrādei (šķirošana, svēršana, ievadīšana datu bāzē, pavadzīmes izdrukāšana, reģistrēšana žurnālā); racionāli organizēt savu darbu, iekļauties maiņas uzdevuma izpildei noteiktajā laikā. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; noturīga uzmanība un precizitāte. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); atalgojumu sākot no 900-1100 EUR pirms nodokļu nomaksas; attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi TEHNISKAIS STRĀDNIEKS sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: TEHNISKAIS STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri