Valmieras Ziņas

Padomi autovadītājiem, braucot nakts laikā

Lasīšanas laiks: 4 min

Daudzi autovadītāji cenšas izvairīties no braukšanas naktī, un ne velti, jo braukt nakts laikā patiesi ir bīstamāk. Statistikas dati liecina, ka naktī notiek aptuveni trīs reizes vairāk ceļu satiksmes negadījumu, nekā dienā. Galvenais negadījumu iemesls – tumsas dēļ kaut kas netika pamanīts. Lai Tavs nakts brauciens būtu drošs, esam apkopojuši dažus noderīgus padomus!

Notīri vējstiklu un priekšējos lukturus

Pat tad, ja vējstikls liekas tīrs, pirms dodies ceļā nakts laikā, notīri to vēlreiz! Dienā taukainus plankumus pamanīt nav iespējams, savukārt naktī taukaini plankumi var izkropļot skatu, apgrūtinot apkārtējās vides uztveri.

Ieteicams notīrīt arī priekšējos lukturus. Ja priekšējie lukturi ir pārklāti ar netīrumiem, var mazināties to diapazons un spilgtums, līdz ar to pastāv risks nakts laikā nepamanīt kādu nekustīgu ceļa objektu, dzīvnieku vai pat gājēju. Tāpat pārliecinies, ka lukturi virza starus pareizā leņķī, nevis par augstu vai par zemu.

Samazini ātrumu

Lēnāk brauksi – tālāk tiksi! Naktī autovadītājam ir lēnāka reakcija, zemākas koncentrēšanās spējas, apgrūtināta redzamība, turklāt ceļu satiksme nekad nav paredzama, tādēļ labāk nonākt galapunktā nedaudz vēlāk, toties drošāk.

Svarīgi – naktī braukšanas ātrumam vajadzētu būt mazākam, nekā dienā, tomēr ne pārāk mazam, lai nekavētu citus ceļu satiksmes dalībniekus un neprovocētu tos izdarīt straujus manevrus. Vajadzības gadījumā samazini ātrumu par aptuveni 10-20 km/h.

Vēro dzīvniekus

Braucot naktī, jārēķinās, ka dzīvnieki mēdz sekot transportlīdzekļu gaismām, līdz ar to var jebkurā mirklī iznākt uz ceļa. Brieži, aļņi un citi meža dzīvnieki var nodarīt nopietnus postījumus, tādēļ, lai izvairītos no sadursmes, pastiprināti vēro ceļa malas! Līdz ko pamani spīdošas acis, samazini braukšanas ātrumu un esi gatavs apstāties. Centies palikt savā joslā un nekādā gadījumā nemaini braukšanas virzienu.

Neskaties uz citu transportlīdzekļu lukturiem

Nakts laikā neskaties uz citu transportlīdzekļu lukturiem – braucot naktī, acis pierod pie tumsas, līdz ar to lukturi var pamatīgi apžilbināt, un Tu vari zaudēt kontroli pār savu transportlīdzekli. Kad pretī brauc transportlīdzeklis, vērs skatienu uz vējstikla labo apakšējo stūri, taču tajā pašā laikā nenovērs skatienu no ceļa.

Rūpējies par acu modrību

Lai mazinātu acu nogurumu, centies bieži mirkšķināt, kā arī aktīvi vēro visu apkārtni, nevis koncentrējies vienā punktā. Ja Tev ir slikta redze, noteikti lieto piemērotas brilles! Tavam auto var būt ideāli tīrs vējstikls un lukturi, taču tam nav nozīmes, ja acis ir nogurušas un saspringtas.

Nenovērs uzmanību

Braucot ar auto, ne dienā, ne naktī nevajadzētu nodarboties ar blakus lietām. Neizmanto mobilo tālruni, neklausies skaļu mūziku, kā arī lūdz pasažieru palīdzību. Ideāli, ja Tev blakus ir kāds, kurš nevis guļ, bet gan runā ar Tevi un vēro apkārtējo vidi.

Papildu aizsardzība

Ja nāksies braukt naktī, rēķinies ar to – ja iespējams, pirms brauciena pasnaud savukārt, ja nāksies braukt pēc ballītes, nekādā gadījumā nelieto alkoholu!

Pat, ja izdodas pasnaust, naktī ceļu satiksme ir vienmuļa, līdz ar to nogurums var pārsteigt jebkurā mirklī. Ja jūti, ka esi noguris un nespēj koncentrēties, neriskē – apstājies tuvākajā stāvvietā un īsu mirkli paguli. Iespējams, vari palūgt, lai auto vadību pārņem kāds no pasažieriem.

Svarīgi – kafija un citi enerģiski dzērieni negarantē papildu aizsardzību!

Tehniskais stāvoklis

Lai braukšana ar auto būtu droša jebkurā diennakts laikā, regulāri pārbaudi sava auto tehnisko stāvokli – ikvienam autovadītājam jāzina, kā veicama šķidrumu, lampiņu, kā arī riepu nomaiņa.

Nepieciešamās apkopes jāveic laikus, nogādājot auto servisā, turklāt šķietamus sīkumus vajadzētu novērst nekavējoties, jo, piemēram, izdegusi luktura spuldzīte dienas laikā neietekmēs auto vadīšanu, savukārt naktī spuldzītes trūkums var radīt pamatīgas grūtības pārskatīt ceļu.

Tāpat atceries, ka ikvienam transportlīdzeklim Latvijā jābūt ar OCTA polisi. Nezini, cik ilgi derīga Tava auto OCTA polise? OCTAS pārbaude veicama jebkurā diennakts laikā – par to vairāk var lasīt šeit. Ja nepieciešama jauna polise, iegādājies OCTA no Octas.lv ātri, ērti un izdevīgi!

Tagad, kad esi iepazinies ar mūsu padomiem, nesteidzies uzreiz mainīt savus ieradumus! Lai braucieni naktī būtu tikpat droši kā dienā, integrē jaunus paradumus lēnām un pakāpeniski. Veiksmīgu ceļu!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJU (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: • pārzināt Pašvaldības autoparku, kā arī nepieciešamības gadījumā sniegt atbalstu Pašvaldības iestādēm/struktūrvienībām tā uzturēšanā; • koordinēt darbības, kas saistītas ar Pašvaldības autotransporta reģistrēšanu Ceļu satiksmes drošības direkcijā, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā, pasažieru autobusu licenču saņemšanu Autotransporta direkcijā; • nodrošināt Pašvaldības administrācijas ēku Lāčplēša ielā 2 un Rīgas ielā 25C, Valmierā, Valmieras novadā funkcionālo uzturēšanu; • piedalīties saimniecisko preču iegādes, uzskaites un izsniegšanas organizēšanā; • sagatavot specifikācijas noteiktu preču iepirkumu konkursiem Pašvaldības administrācijas vajadzībām - mēbeļu iegādei, grīdas segumu un logu mazgāšanai, ķīmiskās tīrīšanas pakalpojumiem u.c.; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība; • vismaz 2 gadu darba pieredze līdzīgā amatā; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību, pašiniciatīva, precizitāte, spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 1015 EUR līdz 1045 EUR, un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Saimniecības vadītāja/-as amatam” līdz 2021.gada 21.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-21 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

TEHNISKAIS STRĀDNIEKS TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: pārvietot un novietot norādītajā vietā saražoto produkciju, palīgmateriālus u.c.; veikt primāro produkcijas kvalitātes novērtēšanu, šķirot neatbilstošas kvalitātes produkciju; sagatavot produkciju tālākai pārstrādei (šķirošana, svēršana, ievadīšana datu bāzē, pavadzīmes izdrukāšana, reģistrēšana žurnālā); racionāli organizēt savu darbu, iekļauties maiņas uzdevuma izpildei noteiktajā laikā. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; noturīga uzmanība un precizitāte. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); atalgojumu sākot no 900-1100 EUR pirms nodokļu nomaksas; attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi TEHNISKAIS STRĀDNIEKS sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: TEHNISKAIS STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri