Valmieras Ziņas

Pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā par ārstniecības personu, kura bez medicīniskās nepieciešamības izrakstīja īpašas receptes medikamentus

Šodien, 20. novembrī, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas birojs prokuratūrai nosūtījis kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 250. panta otrās daļas – par ārstniecības personu, kurš ilgstošā laika periodā Valmierā plašam pacientu lokam izrakstījis īpašas receptes medikamentus, kas satur psihotropās un narkotiskās vielas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Pirms kāda laika Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 250. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm, proti, par īpašo recepšu izrakstīšanu psihotropo un narkotisko vielu saturošo medikamentu iegādei bez medicīniskās nepieciešamības.

Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā, pamatojoties uz iegūtiem pierādījumiem, viena persona tika atzīta par aizdomās turēto personu. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka kāds ārsts Valmierā, ilgstošā laika periodā plašam pacientu lokam izrakstījis īpašās receptes medikamentus, kas satur psihotropās un narkotiskās vielas. Zāles tika izrakstītas bez medicīniskas nepieciešamības lielā apmērā.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā un nodevušas to tālāk Valmieras rajona prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu paredzēts sods, kas saistīts ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos uz laiku līdz pieciem gadiem.

Aizdomās turētai personai piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Policija norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri