Valmieras Ziņas

Noslēdzies biznesa ideju konkurss “Ideja Burtnieku novadam”

Piektdien, 30. novembrī, Ēveles Tautas namā norisinājās biznesa ideju konkursa “Ideja Burtnieku novadam” noslēguma pasākums. Ideju konkursā tika saņemtas piecas biznesa idejas, kuras noslēguma pasākumā tika arī aizstāvētas konkursa vērtēšanas žūrijai. Labāko ideju autori saņēma naudas balvas, informē Burtnieku novada pašvaldība.

Pirmo vietu un konkursa galveno balvu 1000,00 EUR apmērā saņēma Ivars Stumps, Ivo Mūrnieks un Agris Lasis par karpu dīķa izveides ideju. Otro vietu un 800 EUR idejas realizācijai saņēma Kristiāna Levija Munce. Viņa plāno uzsākt ķiploku audzēšanu un tirdzniecību. Daces Gobas ideja par kūku cepšanu un zīmola “Meža kūkas” izveidi tika novērta ar trešo vietu un 600 EUR.

Ceturto vietu ieguva Anete Ozola ar ideju par foto sesiju vietu nomu speciāli audzētos laukos, bet piekto – Kristīne Daļecka. Viņa plāno piedāvāt šūt apģērbu komplektus ģimenēm.

Vērtēšanas komisijā darbojās: Burtnieku novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītājs Valērijs Seilis, uzņēmēja Silvija Reņģe, Burtnieku novada pašvaldības Tautsaimniecības un attīstības komitejas priekšsēdētājs Raimonds Indrāns, Vidzemes uzņēmējdarbības centra komercdarbības speciāliste Laima Engere, SIA “Latvijas lauku konsultācijas un izglītības centrs” Valmieras biroja uzņēmējdarbības konsultante Inga Ozoliņa, Valmieras Attīstības aģentūras Uzņēmējdarbības virziena vadītāja Elīna Leimane.

Kā atzīst konkursa dalībnieki, biznesa plānu izveidē palīdzēja SIA “Latvijas lauku konsultācijas un izglītības centrs” organizētās apmācības. Astoņās tikšanās reizēs konkursa dalībniekiem bija iespēja attīstīt zināšanas, pieredzi un kompetences, kas nepieciešamas savas uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstīšanai.

Lektora Māra Rešņa vadībā tika definēta biznesa ideja un tās virzīšana darbībā, kā arī dalībnieki tika mācīti veikt tirgus analīzi. Ar uzņēmējdarbības pamatiem, biznesa plāna veidošanu, kā arī tirgus un konkurentu analīzi, mērķauditorijas noteikšanu, kā arī ar finansējuma piesaistes instrumentiem iepazīstināja Valda Empele. Inga Ozoliņa iepazīstināja ar tematu – kooperācija, kā produkcijas realizācijas tirgus nišas risinājums. Finanšu plānošana norisinājās kopā ar ekonomikas konsultantu Jāni Orleanu. Lai dalībniekus sagatavotu biznesa idejas aizstāvēšanai, notika arī publiskās runas nodarbības Sniedzes Ragžes vadībā.

Apmācībās dalībnieki devās arī pieredzes apmaiņas braucienos. Tika iepazīta SIA “Latvijas ķiploks”, SIA “Latnature”, SIA “Gardums”, SIA “Dabas prieks”, SIA “Bauņu sēta” darbība un smeltas zināšanas savai uzņēmējdarbībai. Apmācību noslēgumā notika biznesa plānu prezentācijas un sniegti ieteikumi to uzlabošanai.

Biznesa ideju konkursu “Ideja Burtnieku novadam 2018” organizēja Burtnieku novada pašvaldība sadarbībā ar SIA “Latvijas lauku konsultācijas un izglītības centrs” Valmieras biroju, lai attīstītu uzņēmējdarbības prasmes, sniegtu biznesa ideju autoriem nepieciešamās zināšanas un sekmētu dzīvotspējīgu uzņēmumu veidošanos. Konkursa tematika ir jaunu produktu un pakalpojuma radīšana, kā arī esošo produktu un pakalpojumu attīstīšana Burtnieku novadā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

BAZALTS – viena no straujāk augošajām būvkompānijām Vidzemē, aicina pievienoties TEVI mūsu kopīgo komandas mērķu sasniegšanai: Aicinām mūsu komandai pievienoties personāla vadības speciālistu/i Uzņēmums piedāvā Intensīvu, dinamisku darbu uz sasniegumiem vērstā komandā Personīgās un profesionālās pilnveides, pieredzes iegūšanas iespējas Konkurētspējīgu atalgojumu Modernu, inovatīvu darba vidi Darba apraksts Personāla atlases procesa organizēšana un nodrošināšana Ikdienas situāciju precīza un punktuāla risināšana Aktīva kandidātu meklēšana un uzrunāšana Brigāžu darba koordinēšana, grafiku sastādīšana Rezultātu analīze Priekšlikumu sagatavošana Prasības kandidātiem Pieredze un procesu izpratne vispārējā būvniecībā Labas datora prasmes Labas komunikācijas prasmes, kas vērstas uz sadarbību Spēja ātri reaģēt uz situācijas izmaiņām Sistemātiskums, labas plānošanas, koordinēšanas prasmes Orientācija uz rezultātu. Darba laiks: Pilna slodze Darba vieta: Stacijas laukums 7, Valmiera Darba alga no EUR 1500,00 (bruto) Lai pieteiktos, sūtiet CV ar norādi “Personāla vadības specialists/e” uz e-pastu: personals@bazalts.lv līdz 2019. gada 18. septembrim! Profesija: PERSONĀLA ATLASES SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas laukums 7, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-09-18 Kontaktpersona: Ingūna Sāre Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri