Valmieras Ziņas

Noslēdzies biznesa ideju konkurss “Ideja Burtnieku novadam”

Piektdien, 30. novembrī, Ēveles Tautas namā norisinājās biznesa ideju konkursa “Ideja Burtnieku novadam” noslēguma pasākums. Ideju konkursā tika saņemtas piecas biznesa idejas, kuras noslēguma pasākumā tika arī aizstāvētas konkursa vērtēšanas žūrijai. Labāko ideju autori saņēma naudas balvas, informē Burtnieku novada pašvaldība.

Pirmo vietu un konkursa galveno balvu 1000,00 EUR apmērā saņēma Ivars Stumps, Ivo Mūrnieks un Agris Lasis par karpu dīķa izveides ideju. Otro vietu un 800 EUR idejas realizācijai saņēma Kristiāna Levija Munce. Viņa plāno uzsākt ķiploku audzēšanu un tirdzniecību. Daces Gobas ideja par kūku cepšanu un zīmola “Meža kūkas” izveidi tika novērta ar trešo vietu un 600 EUR.

Ceturto vietu ieguva Anete Ozola ar ideju par foto sesiju vietu nomu speciāli audzētos laukos, bet piekto – Kristīne Daļecka. Viņa plāno piedāvāt šūt apģērbu komplektus ģimenēm.

Vērtēšanas komisijā darbojās: Burtnieku novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītājs Valērijs Seilis, uzņēmēja Silvija Reņģe, Burtnieku novada pašvaldības Tautsaimniecības un attīstības komitejas priekšsēdētājs Raimonds Indrāns, Vidzemes uzņēmējdarbības centra komercdarbības speciāliste Laima Engere, SIA “Latvijas lauku konsultācijas un izglītības centrs” Valmieras biroja uzņēmējdarbības konsultante Inga Ozoliņa, Valmieras Attīstības aģentūras Uzņēmējdarbības virziena vadītāja Elīna Leimane.

Kā atzīst konkursa dalībnieki, biznesa plānu izveidē palīdzēja SIA “Latvijas lauku konsultācijas un izglītības centrs” organizētās apmācības. Astoņās tikšanās reizēs konkursa dalībniekiem bija iespēja attīstīt zināšanas, pieredzi un kompetences, kas nepieciešamas savas uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstīšanai.

Lektora Māra Rešņa vadībā tika definēta biznesa ideja un tās virzīšana darbībā, kā arī dalībnieki tika mācīti veikt tirgus analīzi. Ar uzņēmējdarbības pamatiem, biznesa plāna veidošanu, kā arī tirgus un konkurentu analīzi, mērķauditorijas noteikšanu, kā arī ar finansējuma piesaistes instrumentiem iepazīstināja Valda Empele. Inga Ozoliņa iepazīstināja ar tematu – kooperācija, kā produkcijas realizācijas tirgus nišas risinājums. Finanšu plānošana norisinājās kopā ar ekonomikas konsultantu Jāni Orleanu. Lai dalībniekus sagatavotu biznesa idejas aizstāvēšanai, notika arī publiskās runas nodarbības Sniedzes Ragžes vadībā.

Apmācībās dalībnieki devās arī pieredzes apmaiņas braucienos. Tika iepazīta SIA “Latvijas ķiploks”, SIA “Latnature”, SIA “Gardums”, SIA “Dabas prieks”, SIA “Bauņu sēta” darbība un smeltas zināšanas savai uzņēmējdarbībai. Apmācību noslēgumā notika biznesa plānu prezentācijas un sniegti ieteikumi to uzlabošanai.

Biznesa ideju konkursu “Ideja Burtnieku novadam 2018” organizēja Burtnieku novada pašvaldība sadarbībā ar SIA “Latvijas lauku konsultācijas un izglītības centrs” Valmieras biroju, lai attīstītu uzņēmējdarbības prasmes, sniegtu biznesa ideju autoriem nepieciešamās zināšanas un sekmētu dzīvotspējīgu uzņēmumu veidošanos. Konkursa tematika ir jaunu produktu un pakalpojuma radīšana, kā arī esošo produktu un pakalpojumu attīstīšana Burtnieku novadā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Gatavs lielām lietām! Veikals-noliktava DEPO Valmierā, Matīšu šosejā 6 aicina darbā PĀRDEVĒJU Pienākumi: · Pārdot preces un pakalpojumus · Rūpēties par klientiem · Izvietot preces un cenu zīmes · Uzturēt kārtību un tīrību nodaļā · Nepārtraukti uzlabot zināšanas par precēm Prasības: · Uz klientiem orientēta, pozitīva un atsaucīga personība · Labas latviešu un krievu valodas zināšanas · Vēlme mācīties un apgūt jaunas zināšanas Piedāvājam: · Dinamisku un interesantu darbu · Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas · Atalgojuma pieaugumu, pieaugot kvalifikācijai un darba stāžam · Izaugsmes iespējas Alga (BRUTO) no: 5 EUR/h. Piesakies! · Tālrunis informācijai 64250709 · Nāc uz veikalu un aizpildi pieteikuma anketu veikala Informācijas centrā · Vai sūti CV uz e-pastu cv@depo.lv, norādot amatu – “Pārdevējs būvmateriālu nodaļā Valmierā”. Datu aizsardzība Informējam - Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šī atlases konkursa norisei. Datu pārzinis un darba devējs ir SIA DEPO DIY (Reģ. Nr. 50003719281), Noliktavu iela 7, Dreliņi, Stopiņu nov., LV-2130. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Matīšu šoseja 6, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-15

Mūsu partneri