Valmieras Ziņas

Noderīgi padomi matraču izvēlē

Lasīšanas laiks: 4 min

Brīdis, kad interneta veikalā jāizvēlas matracis, var būt biedējošs un radīt šaubas par to, vai tiks atrasts piemērotākais. Šajā rakstā esam apkopojuši svarīgāko informāciju, kas Jums palīdzēs izvēlēties labāko.

Ir vairāki galvenie matrača izvēles kritēriji, kas jāņem vērā, lai izvēlētos labāko risinājumu.

Matrača veids

Vispirms jāizvērtē, kurš no matrača veidiem būs Jums piemērotākais.

Atsperu matrači

Atsperu matrači ir pazīstamākais to veids, kas vecākā gadagājuma cilvēkiem var asociēties ar neērtībām. Tomēr, attīstoties mūsdienīgām ražošanas tehnoloģijām, atsperu matraču ražotāji arvien vairāk pielieto jaunus inovatīvus risinājumus, piedāvājot patērētājiem ērtus un komfortablus matraču modeļus. Visbiežāk pieejamie ir:

  • Matrači ar atsperu blokiem – to pildījumu veido savstarpēji savienotas atsperes un polsterējums;
  • Matrači ar kabatas tipa atsperēm atšķiras ar to, ka atsperes nav savstarpēji savienotas, bet atrodas atsevišķās auduma kabatās, kas ir savienotas savā starpā.

Svarīgi! Atsperu matracis būs salīdzinoši lētāks nekā cita veida matrači, tomēr tas var nepielāgoties gulētāja augumam, bet kalpošanas laiks un garantija nebūs tik liela kā putu matracim.

Putu matrači

Putu matrači spēj pielāgoties gulētāja ķermenim, jo ķermeņa siltuma ietekmē putas kļūst mīkstākas. Istabas temperatūrā tas atgūst sākotnējo formu. Putu matrači vienmērīgi sadala ķermeņa svaru, sniedzot perfektu atbalstu spiediena punktiem, komfortu un labāku atpūtu. Izvēloties putu matraci, noteikti jāpievērš uzmanība ražotāja norādītajiem putu blīvuma rādītājiem un lietošanas instrukcijai.

Kad ir noteikts, tas būs atsperu vai putu matracis, var izvērtēt pārējos kritērijus.

Matrača pildījums

Nākamais kritērijs, kam jāpievērš uzmanība, ir matrača pildījums.

Matracis, kas pildīts ar dabisku un kvalitatīvu kokosa šķiedru, cenas ziņā būs dārgāks par sintētiskā pildījuma matraci, tomēr tā kvalitāte sniegs labāku atpūtu un veselīgāku miegu. Šo materiālu bieži izmanto ortopēdiskajos matračos.

Par cilvēka veselībai draudzīgākajiem matračiem, kā arī dārgākajiem, tiek uzskatīti lateksa matrači. To pildījums tiek veidots no pārstrādātas kaučuka koka sulas, tādēļ tiek ieteikts izmantot astmas slimniekiem, kā arī alerģiskiem cilvēkiem. Dabīgais lateksa matracis ir īpaši elastīgs, labi pielāgojams un iztur lielu slodzi, piemēram, gulētāju, kura svars sasniedz 140 kilogramus.

Svarīgi! Lateksa matraču ražošanā tiek izmatoti trīs dažādi lateksa veidi, kas ietekmē cenu un kvalitāti. Tie ir dabīgais, jauktais un sintētiskais, tādēļ izdarot izvēli, iepazīstieties ar preces specifikāciju.

Matrača pārvalks

Svarīgs kritērijs ir arī matrača pārvalks un tā kvalitāte. Vispirms pārliecinieties par divām lietām – auduma blīvumu un to, vai pārvalks ir noņemams. Atcerieties, ka blīva auduma pārvalks kalpos ilgāk arī tad, ja tas tiks noņemts un mazgāts.

Matrača stingrība

Svarīgs, taču subjektīvs kritērijs, kas katram cilvēkam var atšķirties, ir matrača stingrība.  Izvērtējiet savu pieredzi un salīdziniet – Jums patīk gulēt uz mīkstāka vai stingrāka matrača.

Ja izvēlaties atsperu matraci, pievērsiet uzmanību atsperu cietībai, tieši tam, cik cietas vai mīkstas atsperes būtu piemērotas tieši Jums.

Cilvēkiem ar lielāku ķermeņa svaru ieteicams izvēlēties stingrāku matraci, kas atpūtu padarīs komfortablāku, jo mīksts matracis var pārāk pakļauties svaram. Tāpat stingrāku matraci ieteicams izvēlēties cilvēkiem ar mugurkaula veselības problēmām, kā arī bērniem un pusaudžiem.

Jāņem vērā arī gulēšanas paradumi: tiem, kuri pieraduši gulēt uz muguras, jāizvēlas stingrākas cietības matracis, kas sniegs atbalstu un noturēs taisnu mugurkaulu. Savukārt tiem cilvēkiem, kuriem labāk tīk gulēt uz vēdera, ieteicams izvēlēties mīkstu vai vidējas stingrības matraci.

Cilvēkiem ar nelielu ķermeņa svaru vairāk piemēroti būs mīkstie matrači.

Katras preces aprakstā tiek norādīta arī matrača stingrība, tādēļ rūpīgi izlasiet to. Mīts, ka cietāks matracis noteikti ir tas labākais, nav patiess. Atcerieties, ka svarīgi ir tas, kā matracis atbalsta gulētāja ķermeni!

Citi svarīgi kritēriji

Pievērsiet uzmanību arī ražotāja garantijai, jo pareizi izvēlēta matrača iegāde ir ilgtermiņa ieguldījums pilnvērtīgai un komfortablai atpūtai un veselīgam miegam. Kvalitatīvs matracis noteikti kalpos ilgāk par ražotāja norādīto garantiju, tādēļ padomājiet vai ir vērts taupīt un pirkt lētāku, bet ne tik kvalitatīvu matraci.

Interneta veikalā 220.lv atradīsiet dažāda veida matraču modeļus. Pirms lēmuma pieņemšanas rūpīgi izvērtējiet galvenos izvēles kritērijus, savus gulēšanas paradumus un mugurkaula veselības stāvokli! Izvēlieties mierīgi un pārdomāti!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VIDZEMES AUGSTSKOLA (Reģ.nr. LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto vecākā grāmatveža amatu (uz noteiktu laiku; normālais darba laiks - 40 stundas nedēļā; darbs klātienē) Prasības pretendentam: · augstākā vai vidējā profesionālā izglītība grāmatvedības, finanšu vai ekonomikas jomā, · darba pieredze grāmatvedības darbā (vismaz 2 gadi), · teicamas prasmes darbā ar MS Office datorprogrammām, · iepriekšēja pieredze datorsistēmu Visma  HORIZON lietošanā tiks uzskatīta par priekšrocību, · prasme patstāvīgi plānot un organizēt savu darbu, · augsta atbildības sajūta, precizitāte, pienākuma apziņa, · iniciatīva, godīgums un spēja strādāt komandā, · grāmatvedības uzskaites principu un saistīto normatīvo aktu pārzināšana, · sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Galvenie pienākumi: grāmatvedības datu apstrāde, uzskaite, kontrole, sadarbība ar auditoriem nepieciešamās informācijas sniegšanā, dalība gada pārskata sagatavošanā. Mēs piedāvājam: · regulāru pamata atalgojumu (791,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) un sociālās garantijas, · interesantu un dinamisku darbu, iespēju iesaistīties papildus projektos, · profesionālās un karjeras izaugsmes iespējas. Interesentiem līdz 2021.gada 14.decembrim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv, 26681800; 26186555) ar norādi „Vecākā grāmatveža vakancei”. Profesija: GRĀMATVEDIS (CETURTĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Bankas / Apdrošināšana / Finanses/Grāmatvedība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-14 Kontaktpersona: Agrita Šomase Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: · Uzraudzīt ražošanas iekārtu nepārtrauktu un kvalitatīvu darbību; · Ražot produkciju, ievērojot kvalitātes prasības; · Pareizi, korekti un precīzi marķēt, pakot un svērt produkciju; · Savlaicīgi iekārtot darba vietu ar izejmateriāliem un palīgmateriāliem; · Vizuāli novērtēt produkcijas kvalitāti, kā arī veikt attiecīgo kvalitātes rādījumu pierakstus; · Nepieļaut neatbilstoša produkta ražošanu; · Regulāri, rūpīgi un savlaicīgi veikt iekārtu plānveida tīrīšanu; · Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: · Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; · Augsta atbildības sajūta; · Akurātība un precizitāte; · Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; · Noturīga uzmanība; · Noturība saspringtos darba apstākļos. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); Atalgojumu jau apmācību laikā ap 900 EUR pirms nodokļu nomaksas; Atalgojumu pēc apmācību pabeigšanas sākot no 1200-1400 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Organizētu transports uz-no darba 5 maršrutos; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E sūti uz e-pasta adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: SPOLĒŠANAS IEKĀRTAS OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri