Valmieras Ziņas

Noderīgi padomi matraču izvēlē

Lasīšanas laiks: 4 min

Brīdis, kad interneta veikalā jāizvēlas matracis, var būt biedējošs un radīt šaubas par to, vai tiks atrasts piemērotākais. Šajā rakstā esam apkopojuši svarīgāko informāciju, kas Jums palīdzēs izvēlēties labāko.

Ir vairāki galvenie matrača izvēles kritēriji, kas jāņem vērā, lai izvēlētos labāko risinājumu.

Matrača veids

Vispirms jāizvērtē, kurš no matrača veidiem būs Jums piemērotākais.

Atsperu matrači

Atsperu matrači ir pazīstamākais to veids, kas vecākā gadagājuma cilvēkiem var asociēties ar neērtībām. Tomēr, attīstoties mūsdienīgām ražošanas tehnoloģijām, atsperu matraču ražotāji arvien vairāk pielieto jaunus inovatīvus risinājumus, piedāvājot patērētājiem ērtus un komfortablus matraču modeļus. Visbiežāk pieejamie ir:

  • Matrači ar atsperu blokiem – to pildījumu veido savstarpēji savienotas atsperes un polsterējums;
  • Matrači ar kabatas tipa atsperēm atšķiras ar to, ka atsperes nav savstarpēji savienotas, bet atrodas atsevišķās auduma kabatās, kas ir savienotas savā starpā.

Svarīgi! Atsperu matracis būs salīdzinoši lētāks nekā cita veida matrači, tomēr tas var nepielāgoties gulētāja augumam, bet kalpošanas laiks un garantija nebūs tik liela kā putu matracim.

Putu matrači

Putu matrači spēj pielāgoties gulētāja ķermenim, jo ķermeņa siltuma ietekmē putas kļūst mīkstākas. Istabas temperatūrā tas atgūst sākotnējo formu. Putu matrači vienmērīgi sadala ķermeņa svaru, sniedzot perfektu atbalstu spiediena punktiem, komfortu un labāku atpūtu. Izvēloties putu matraci, noteikti jāpievērš uzmanība ražotāja norādītajiem putu blīvuma rādītājiem un lietošanas instrukcijai.

Kad ir noteikts, tas būs atsperu vai putu matracis, var izvērtēt pārējos kritērijus.

Matrača pildījums

Nākamais kritērijs, kam jāpievērš uzmanība, ir matrača pildījums.

Matracis, kas pildīts ar dabisku un kvalitatīvu kokosa šķiedru, cenas ziņā būs dārgāks par sintētiskā pildījuma matraci, tomēr tā kvalitāte sniegs labāku atpūtu un veselīgāku miegu. Šo materiālu bieži izmanto ortopēdiskajos matračos.

Par cilvēka veselībai draudzīgākajiem matračiem, kā arī dārgākajiem, tiek uzskatīti lateksa matrači. To pildījums tiek veidots no pārstrādātas kaučuka koka sulas, tādēļ tiek ieteikts izmantot astmas slimniekiem, kā arī alerģiskiem cilvēkiem. Dabīgais lateksa matracis ir īpaši elastīgs, labi pielāgojams un iztur lielu slodzi, piemēram, gulētāju, kura svars sasniedz 140 kilogramus.

Svarīgi! Lateksa matraču ražošanā tiek izmatoti trīs dažādi lateksa veidi, kas ietekmē cenu un kvalitāti. Tie ir dabīgais, jauktais un sintētiskais, tādēļ izdarot izvēli, iepazīstieties ar preces specifikāciju.

Matrača pārvalks

Svarīgs kritērijs ir arī matrača pārvalks un tā kvalitāte. Vispirms pārliecinieties par divām lietām – auduma blīvumu un to, vai pārvalks ir noņemams. Atcerieties, ka blīva auduma pārvalks kalpos ilgāk arī tad, ja tas tiks noņemts un mazgāts.

Matrača stingrība

Svarīgs, taču subjektīvs kritērijs, kas katram cilvēkam var atšķirties, ir matrača stingrība.  Izvērtējiet savu pieredzi un salīdziniet – Jums patīk gulēt uz mīkstāka vai stingrāka matrača.

Ja izvēlaties atsperu matraci, pievērsiet uzmanību atsperu cietībai, tieši tam, cik cietas vai mīkstas atsperes būtu piemērotas tieši Jums.

Cilvēkiem ar lielāku ķermeņa svaru ieteicams izvēlēties stingrāku matraci, kas atpūtu padarīs komfortablāku, jo mīksts matracis var pārāk pakļauties svaram. Tāpat stingrāku matraci ieteicams izvēlēties cilvēkiem ar mugurkaula veselības problēmām, kā arī bērniem un pusaudžiem.

Jāņem vērā arī gulēšanas paradumi: tiem, kuri pieraduši gulēt uz muguras, jāizvēlas stingrākas cietības matracis, kas sniegs atbalstu un noturēs taisnu mugurkaulu. Savukārt tiem cilvēkiem, kuriem labāk tīk gulēt uz vēdera, ieteicams izvēlēties mīkstu vai vidējas stingrības matraci.

Cilvēkiem ar nelielu ķermeņa svaru vairāk piemēroti būs mīkstie matrači.

Katras preces aprakstā tiek norādīta arī matrača stingrība, tādēļ rūpīgi izlasiet to. Mīts, ka cietāks matracis noteikti ir tas labākais, nav patiess. Atcerieties, ka svarīgi ir tas, kā matracis atbalsta gulētāja ķermeni!

Citi svarīgi kritēriji

Pievērsiet uzmanību arī ražotāja garantijai, jo pareizi izvēlēta matrača iegāde ir ilgtermiņa ieguldījums pilnvērtīgai un komfortablai atpūtai un veselīgam miegam. Kvalitatīvs matracis noteikti kalpos ilgāk par ražotāja norādīto garantiju, tādēļ padomājiet vai ir vērts taupīt un pirkt lētāku, bet ne tik kvalitatīvu matraci.

Interneta veikalā 220.lv atradīsiet dažāda veida matraču modeļus. Pirms lēmuma pieņemšanas rūpīgi izvērtējiet galvenos izvēles kritērijus, savus gulēšanas paradumus un mugurkaula veselības stāvokli! Izvēlieties mierīgi un pārdomāti!

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (profesiju klasifikatora kods 5312 01), darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām (C līmenis); • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 520 EUR līdz 620 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 8.decembrim personīgi (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv Tālrunis papildu informācijai: 64207544 vai 64281559. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-08

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz nenoteiktu laiku aicina darbā remontstrādnieku (1,0 slodzes). Ja Jūs vēlaties: • veikt ikdienas sanitārtehniskos, galdniecības, elektromontāžas, kosmētiskos un remontu darbus; • veikt telpu uzturēšanu, mēbeļu, inventāra pārvietošanu, citus remontdarbus un saimnieciskus darbus; • dažāda cita inventāra, priekšmetu, ierīču u.c. uzstādīšanu un remontdarbus; un Jums ir:   mēs piedāvājam: • atalgojumu 505 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras sākumskolā, L.Paegles ielā 40A, Valmierā, Valmieras novadā, līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.12.00. Tālrunis papildu informācijai: 64223208. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Iestāde) uz noteiktu laiku aicina darbā izglītības psihologu uz 0.5 likmēm. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Iestādes atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • atalgojumu 900 EUR par 1 (vienu) likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „ Izglītības psihologs/-ģe” līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224737. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Mūsu partneri