Valmieras Ziņas

Noderīgi padomi matraču izvēlē

Lasīšanas laiks: 4 min

Brīdis, kad interneta veikalā jāizvēlas matracis, var būt biedējošs un radīt šaubas par to, vai tiks atrasts piemērotākais. Šajā rakstā esam apkopojuši svarīgāko informāciju, kas Jums palīdzēs izvēlēties labāko.

Ir vairāki galvenie matrača izvēles kritēriji, kas jāņem vērā, lai izvēlētos labāko risinājumu.

Matrača veids

Vispirms jāizvērtē, kurš no matrača veidiem būs Jums piemērotākais.

Atsperu matrači

Atsperu matrači ir pazīstamākais to veids, kas vecākā gadagājuma cilvēkiem var asociēties ar neērtībām. Tomēr, attīstoties mūsdienīgām ražošanas tehnoloģijām, atsperu matraču ražotāji arvien vairāk pielieto jaunus inovatīvus risinājumus, piedāvājot patērētājiem ērtus un komfortablus matraču modeļus. Visbiežāk pieejamie ir:

  • Matrači ar atsperu blokiem – to pildījumu veido savstarpēji savienotas atsperes un polsterējums;
  • Matrači ar kabatas tipa atsperēm atšķiras ar to, ka atsperes nav savstarpēji savienotas, bet atrodas atsevišķās auduma kabatās, kas ir savienotas savā starpā.

Svarīgi! Atsperu matracis būs salīdzinoši lētāks nekā cita veida matrači, tomēr tas var nepielāgoties gulētāja augumam, bet kalpošanas laiks un garantija nebūs tik liela kā putu matracim.

Putu matrači

Putu matrači spēj pielāgoties gulētāja ķermenim, jo ķermeņa siltuma ietekmē putas kļūst mīkstākas. Istabas temperatūrā tas atgūst sākotnējo formu. Putu matrači vienmērīgi sadala ķermeņa svaru, sniedzot perfektu atbalstu spiediena punktiem, komfortu un labāku atpūtu. Izvēloties putu matraci, noteikti jāpievērš uzmanība ražotāja norādītajiem putu blīvuma rādītājiem un lietošanas instrukcijai.

Kad ir noteikts, tas būs atsperu vai putu matracis, var izvērtēt pārējos kritērijus.

Matrača pildījums

Nākamais kritērijs, kam jāpievērš uzmanība, ir matrača pildījums.

Matracis, kas pildīts ar dabisku un kvalitatīvu kokosa šķiedru, cenas ziņā būs dārgāks par sintētiskā pildījuma matraci, tomēr tā kvalitāte sniegs labāku atpūtu un veselīgāku miegu. Šo materiālu bieži izmanto ortopēdiskajos matračos.

Par cilvēka veselībai draudzīgākajiem matračiem, kā arī dārgākajiem, tiek uzskatīti lateksa matrači. To pildījums tiek veidots no pārstrādātas kaučuka koka sulas, tādēļ tiek ieteikts izmantot astmas slimniekiem, kā arī alerģiskiem cilvēkiem. Dabīgais lateksa matracis ir īpaši elastīgs, labi pielāgojams un iztur lielu slodzi, piemēram, gulētāju, kura svars sasniedz 140 kilogramus.

Svarīgi! Lateksa matraču ražošanā tiek izmatoti trīs dažādi lateksa veidi, kas ietekmē cenu un kvalitāti. Tie ir dabīgais, jauktais un sintētiskais, tādēļ izdarot izvēli, iepazīstieties ar preces specifikāciju.

Matrača pārvalks

Svarīgs kritērijs ir arī matrača pārvalks un tā kvalitāte. Vispirms pārliecinieties par divām lietām – auduma blīvumu un to, vai pārvalks ir noņemams. Atcerieties, ka blīva auduma pārvalks kalpos ilgāk arī tad, ja tas tiks noņemts un mazgāts.

Matrača stingrība

Svarīgs, taču subjektīvs kritērijs, kas katram cilvēkam var atšķirties, ir matrača stingrība.  Izvērtējiet savu pieredzi un salīdziniet – Jums patīk gulēt uz mīkstāka vai stingrāka matrača.

Ja izvēlaties atsperu matraci, pievērsiet uzmanību atsperu cietībai, tieši tam, cik cietas vai mīkstas atsperes būtu piemērotas tieši Jums.

Cilvēkiem ar lielāku ķermeņa svaru ieteicams izvēlēties stingrāku matraci, kas atpūtu padarīs komfortablāku, jo mīksts matracis var pārāk pakļauties svaram. Tāpat stingrāku matraci ieteicams izvēlēties cilvēkiem ar mugurkaula veselības problēmām, kā arī bērniem un pusaudžiem.

Jāņem vērā arī gulēšanas paradumi: tiem, kuri pieraduši gulēt uz muguras, jāizvēlas stingrākas cietības matracis, kas sniegs atbalstu un noturēs taisnu mugurkaulu. Savukārt tiem cilvēkiem, kuriem labāk tīk gulēt uz vēdera, ieteicams izvēlēties mīkstu vai vidējas stingrības matraci.

Cilvēkiem ar nelielu ķermeņa svaru vairāk piemēroti būs mīkstie matrači.

Katras preces aprakstā tiek norādīta arī matrača stingrība, tādēļ rūpīgi izlasiet to. Mīts, ka cietāks matracis noteikti ir tas labākais, nav patiess. Atcerieties, ka svarīgi ir tas, kā matracis atbalsta gulētāja ķermeni!

Citi svarīgi kritēriji

Pievērsiet uzmanību arī ražotāja garantijai, jo pareizi izvēlēta matrača iegāde ir ilgtermiņa ieguldījums pilnvērtīgai un komfortablai atpūtai un veselīgam miegam. Kvalitatīvs matracis noteikti kalpos ilgāk par ražotāja norādīto garantiju, tādēļ padomājiet vai ir vērts taupīt un pirkt lētāku, bet ne tik kvalitatīvu matraci.

Interneta veikalā 220.lv atradīsiet dažāda veida matraču modeļus. Pirms lēmuma pieņemšanas rūpīgi izvērtējiet galvenos izvēles kritērijus, savus gulēšanas paradumus un mugurkaula veselības stāvokli! Izvēlieties mierīgi un pārdomāti!

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras bibliotēka aicina darbā Rencēnu pagasta 2.bibliotēkas (turpmāk – bibliotēka) vadītāju, klientu apkalpošanas punkta speciālistu/-i uz nenoteiktu laiku.   Ja Tev ir vēlme: • nodrošināt bibliotēkas darbību, tai skaitā dokumentu apriti, finanšu plānošanu; • kvalitatīvi veikt bibliotēkas lietotāju bibliotekāro un informacionālo apkalpošanu; • palīdzēt iedzīvotājam digitālo rīku lietošanā un izglītot iedzīvotāju grupas digitālajās prasmēs; • organizēt bibliotēkas profilam atbilstošus pasākumus un sadarboties ar Valmieras novada bibliotēkām un citām organizācijām; • veikt bibliotēkas krājuma uzskaiti, organizēšanu un papildināšanu; • veikt novadpētniecības darbu; • nodrošināt Valmieras novada pašvaldības klientu apkalpošanas punkta darbu Rencēnu pagasta 2. bibliotēkā; • veikt amata aprakstā norādītos saimniecības vadītāja darbus; un ja Tev ir: • augstākā izglītība; • teicamas latviešu valodas zināšanas, labas angļu valodas prasmes; • teicamas zināšanas un iemaņas darbā ar informācijas tehnoloģijām un vēlme tās pilnveidot un praktizēt darbā; • kompetences: labas komunikācijas un prezentācijas prasmes; teicamas darba plānošanas un organizēšanas prasmes; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus, atbildības sajūta, precizitāte, vēlme sasniegt mērķus; spēja strādāt individuāli un komandā; pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; mēs piedāvājam: • dinamisku, interesantu un atbildīgu darbu un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; • 0,7 slodze - bibliotēkas vadītājs; 0,3 slodze - saimniecības vadītājs; • pamatalgu pārbaudes laikā 900,60 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 948,40 EUR pirms nodokļu nomaksas; ● iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; ● darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; ● profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas; ● interesantu, atbildīgu un dinamisku darbu. CV, motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”) un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz daiga.rokpelne@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras bibliotēkā, adrese: Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras novads ar norādi “Pieteikums Rencēnu pagasta 2. bibliotēkas vadītāja/-as amatam”, līdz 2023.gada 30.jūnijam. Tālrunis papildu informācijai: 64250830. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Bibliotēkas struktūrvienības VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Nākotnes iela 2, Lizdēni, Rencēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-06-30

Mūsu partneri