Valmieras Ziņas

NĪN atvieglojumi atsevišķu kategoriju nodokļu maksātājiem Valmierā (1)

Lasīšanas laiks: 3 min

28.maijā Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē deputāti lēma par grozījumu veikšanu saistošajos noteikumos Nr.314 “Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtība Valmierā”, lai sniegtu atbalstu nodokļu maksātājiem ārkārtējā situācijā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.

Saistošie noteikumi papildināti ar jaunu kārtību, kādā atsevišķām nodokļu maksātāju kategorijām saistībā ar ārkārtējo situāciju piešķirami nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumi. 2020.gadā paredzēts atsevišķu nodokļu maksātāju kategorijām piešķirt šādus NĪN atvieglojumus:

 • par ēku ar nosaukumu “Tirdzniecības centrs”, ar platību lielāku par 10 000 m2 un vismaz 10 tirdzniecības vietām – 50%;
 • par saimnieciskās darbības veikšanu Pašvaldības telpās, nodrošinot sabiedriskās ēdināšanas vai sporta nodarbību pakalpojumus par ēku un zemi – 70%;
 • ja īpašumā ir viesnīcas ēka – 90%;
 • ja īpašumā ir sabiedriskās ēdināšanas ēkas vai vasaras kafejnīcas, kā arī īpašumā esošās ēkas tiek iznomātas sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai – 70%;
 • par ēku, kas paredzēta dažādiem izklaides pasākumiem, izņemot spēļu zāles – 50%.

Tāpat ir atviegloti nosacījumi nodokļa maksātājiem, kuriem paredzēts atvieglojums par ražošanas ēkām. Nodokļa maksātājam, kura īpašumā ir rūpnieciskās ražošanas ēkas tiek piemērots NĪN atvieglojums 25% pie nosacījuma:

 • ja taksācijas gada jūnijā ir saglabāta ražošana;
 • ja nodokļa maksātājam ir aktuāls tiesiskās aizsardzības process, un tā ieņēmumi no saimnieciskās darbības no 2020.gada marta līdz maijam (ieskaitot), salīdzinot ar 2019.gada attiecīgo laika posmu ir samazinājušies vismaz par 30%.

Nodokļu atvieglojumu saņemšanai par ražošanas ēkām 2020.gadā nepiemēro šādus nosacījumus:

 • investēti līdzekļi ražošanā laikā no iepriekšējā taksācijas gada 1.jūlija līdz ārkārtējā taksācijas gada 30.jūnijam;
 • saglabātas darbavietas virs 80% attiecībā pret vidējo darbavietu skaitu iepriekšējā taksācijas periodā.

Lai saņemtu iepriekš minētos NĪN atvieglojumus, nodokļa maksātājam līdz 2020.gada 30.septembrim jāiesniedz motivēts iesniegums un nodokļa maksātājam – juridiskai personai – uzskaites veidlapa par saņemto de minimis atbalstu. Iesnieguma veidlapa pieejama mājaslapā www.valmiera.lv, sadaļā “Pašvaldība” – “Dokumenti” – “Iesniegumu veidlapas”. Iesniegumu jāiesniedz Valmieras pilsētas pašvaldībā Apmeklētāju pieņemšanas centrā 1.stāvā vai jāievieto kastītē, kas izvietota pie Valmieras pilsētas pašvaldības ēkas.

Jāpiemin, ka jauns nodokļa maksātāja iesniegums nav nepieciešams, ja NĪN atvieglojums šajā taksācijas gadā jau piešķirts. Šādā gadījumā nodokļa pārrēķins saistībā ar palielināto atvieglojuma procentu tiks veikts automātiski.

Atvieglojumu nepiešķir, ja nodokļa maksātājam iesnieguma izskatīšanas brīdī ir Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parādi, kas lielāki par 1000 EUR.

Grozījumi saistošajos noteikumos Nr.314 “Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtība Valmierā” 2020.gada 5.jūnijā publicēti Latvijas Republikas oficiālajā izdevējā “Latvijas Vēstnesis”. Lēmums stājās spēkā 2020.gada 29.maijā. Ar saistošajiem noteikumiem pilnā apjomā iespējams iepazīties mājaslapā www.valmiera.lv, sadaļā “Pašvaldība” – “Dokumenti” – “Saistošie noteikumi” un likumi.lv.

Plašāka informācija pieejama, zvanot pa tālruni 64207128 vai rakstot e-pastu ilze.kirse@ valmiera.lv.

  Ābele - 05.06.2020

  Cik tirdzniecības centri atbilst pirmajam nosacījumam?

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri