Valmieras Ziņas

Nedēļas nogalē Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 20 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 8.maija plkst. 6.30 līdz 11.maijam plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 20 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu un deviņus uz glābšanas darbiem, kā arī vēl divi bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Piektdien plkst. 20.13 tika saņemts izsaukums uz Raunas novada Raunas pagastu, kur dega divstāvu saimniecības ēkas jumts 70m2 platībā. Notikuma vietā strādāja septiņi ugunsdzēsēji glābēji no Smiltenes, Cēsīm un Valmieras. Plkst. 22.12 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī uz sestdienu plkst.3.14 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Limbažu pagastu, kur dega saimniecības ēka 180m2 platībā. Notikuma vietā strādāja deviņi Limbažu, Alojas un Saulkrastu ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Viļķenes ugunsdzēsēju formējums četru cilvēku sastāvā. Plkst.8.46 ugunsgrēks tika likvidēts.  Cietušo ugunsgrēkā nav.

Naktī uz pirmdienu plkst. 00.47 tika saņemts izsaukums uz Rūjienas novada Vilpulkas pagastu, kur dega vienstāva neapsaimniekota ēka 50m2 platībā. Notikuma vietā strādāja četri Mazsalacas un Rūjienas ugunsdzēsēji glābēji, kā arī četri Naukšēnu pašvaldības formējuma ugunsdzēsēji. Plkst. 5.06 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Siguldas ielā Līgatnē, kur dega elektrības balsts 1m2 platībā un kūla 200m2 platībā, Jaunpiebalgas novada Jaunpiebalgas pagastā, kur dega garāža 7m2 platībā, Rīgas ielā Cesvainē, kur dega koka dobums 6m2 platībā, kā arī svētdien Madonas novada Liezēres pagastā, kur dega autobusa pietura un kūla 62m2 platībā.

Piektdien Vidzemē dzēsts viens kūlas ugunsgrēks Gaujas ielā Madonā, kur kūla dega 1000m2 platībā, kā arī sestdien dzēsts meža ugunsgrēks Grīšļu ielā Valmierā, kur dega meža zemsedze 50m2 platībā.

Vakar Ērgļu novadā no Jumurdas ezera ugunsdzēsēji glābēji izcēla cilvēku, kuru nodeva Valsts policijas darbiniekiem. 

Palīdzot nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem, sestdien Gulbenē ugunsdzēsēji glābēji no 5,5 metrus augsta koka nocēla tur vairākas diennaktis sēdošu kaķi un nodeva saimniecei, savukārt vakar Valmierā atbrīvoja ēkas otrā stāva loga vērtnē iesprūdušu kaķi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ievēro prasību sabiedriskajā transportā lietot sejas masku?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valsts meža dienests (turpmāk – VMD) izsludina konkursu uz vakanto Ziemeļvidzemes virsmežniecības Rūjienas nodaļas Rūjienas apgaitas mežziņa ierēdņa amatu. Galvenie amata pienākumi: pārzināt noteikto teritoriju, darbam izmantojot GPS uztvērēju; praktiski uzraudzīt meža apsaimniekošanas, meža un vides aizsardzības, medības un ugunsapsardzību reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu noteiktā teritorijā, novērtēt to darbības efektivitāti; pārzināt meža īpašumu lietas noteiktajā teritorijā; sagatavot dokumentus, izskatīt administratīvās lietas un pieņemt lēmumus tajās; pārzināt VMD informācijas sistēmu (ĢIS), uzturēt un papildināt tajā esošo informāciju. Prasības pretendentiem: augstākā izglītība mežsaimniecībā; atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; vēlama darba pieredze mežsaimniecībā vai meža apsaimniekošanas normatīvo aktu ievērošanas uzraudzībā; augsta atbildības sajūta, prasme patstāvīgi organizēt savu darbu, kā arī sadarboties; labas prasmes darbā ar datoru (MS Office), vēlme apgūt specializētās VMD informācijas sistēmas, kā arī GPS uztvērēja izmantošanas iespējas. Piedāvājam: mēnešalgu, no 800.00 līdz 900.00 EUR (bruto alga); atbildīgu un stabilu darbu draudzīgā un profesionālā kolektīvā; sociālās garantijas. Motivētu pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības un izglītības aprakstu (CV) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pasta adresi personals@vmd.gov.lv, (tālrunis uzziņām 67211167). Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valsts meža dienests informē, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa norisi. Pieteikuma dokumentos norādīto personas datu apstrādes pārzinis ir Valsts meža dienests, kontaktinformācija: 13.janvāra iela 15, Rīga, LV-1932. Profesija: MEŽZINIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Ķoņu pag., Naukšēnu nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-11-01 Kontaktpersona: Motivētu piet.vēst., CV un izgl.apliec.dok. kopijas sūtīt uz personals@vmd.gov.lv, 67211167. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri