Valmieras Ziņas

Naukšēnu pagastā izcēlies ugunsgrēks graudu kaltē, Plāņu pagastā dedzis labības lauks

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītajā diennaktī laika posmā no 19.jūlija plkst. 6.30 līdz 20.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Vakar plkst. 12.03 tika saņemts izsaukums uz Valmieras novada Naukšēnu pagastu, kur graudu kaltes ciklonā gruzdēja zirņi 5m2 platībā. Lai piekļūtu gruzdošajiem zirņiem, no ciklona tika pārkrautas 15 tonnas zirņu. Notikuma vietā strādāja Rūjienas un Mazsalacas ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Naukšēnu pašvaldības formējuma ugunsdzēsēji. Plkst. 13.14 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Blaumaņa ielā Valkā, kur dega atkritumi 6m2 platībā.

Plkst. 17.53 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Valmieras novada Plāņu pagastu, kur dega nokults labības lauks 3200m2 platībā. Plkst. 18.36 ugunsgrēks tika nodzēsts.  

VUGD atgādina, ka degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz lauksaimniecības tehniku, citām automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 54 izsaukumus – 16 uz ugunsgrēku dzēšanu (tai skaitā divus uz meža ugunsgrēkiem), 26 uz glābšanas darbiem un vēl 12 bija maldinājumi.

Mūsu partneri