Valmieras Ziņas

Naukšēnu novadā izveidotas specializētās darbnīcas pilngadīgiem cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem

Lasīšanas laiks: < 1 min

Naukšēnu novadā uzsākta specializēto darbnīcu pakalpojuma sniegšana pilngadīgiem cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem.

Pakalpojums izveidotas ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālo atbalstu, pēc Vidzemes plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plāna izstrādes ieteikumiem. Specializētā darbnīca izveidota ainaviskā vietā, bijušajā “Mazaldaru” pasta ēkā, dalībnieki tajā apgūs jaunas darba prasmes un pilnveidos socializēšanās prasmes, kas mazina risku nonākt institucionālajā aprūpē.

Vispirms sāksim darboties ar mālu, vēlāk ir doma strādāt ar koku un papīru. Būs dažādas attīstošas nodarbības, arī kustību terapija un individuālas konsultācijas. Domājot par fizisko veselību, dienas ritmā iekļausim pastaigas ārā un vingrošanu. Mūsuprāt, šādas nodarbības palīdzēs cilvēkiem sajust sevi kā personību, paaugstinās viņu pašvērtējumu. Ceram, ka mums izdosies!” – tā par specializēto darbnīcu pakalpojuma uzsākšanu teic Naukšēnu novada sociālā dienesta vadītāja Aleksandra Ločmele.

Naukšēnu novadā dzīvo 35 pilngadīgi cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem, no kuriem Vidzemes plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas projektā “Vidzeme iekļauj” iesaistīti seši pašvaldības iedzīvotāji. Naukšēnu novada pašvaldība piedāvās iespēju pakalpojumu saņemt arī Rūjienas novada iedzīvotājiem.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri