Valmieras Ziņas

Melbārža četrinieks Pasaules kausā Kēnigszē ieņem sesto vietu četriniekos

Lasīšanas laiks: 3 min

Pasaules kausa trešajās četrinieku sacensībās Latvijas pilots Oskars Melbārdis četriniekos ieņēma sesto vietu.

Trešo reizi sezonā uzvarēja vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža, kas finišēja pēc minūtes un 37,45 sekundēm.

Frīdrihs par 0,39 sekundēm apsteidza austrieša Benjamina Maiera pilotēto četrinieku un par 0,52 sekundēm – tautieti Johannesu Lohneru.

Melbārdis pēc devītās vietas pirmajā braucienā spēja pacelties trīs vietas augstāk, ieņemot sesto vietu un no Frīdriha atpaliekot par 0,97 sekundēm.

Pirmajā braucienā Melbārdim bija dažas nelielas kļūdiņas trasē, līkā taisne gan tika izbraukta ar četriem atsitieniem, kas deva devīto vietu braucienā 0,61 sekundi aiz līderiem – Vācijas pilota Frančesko Frīdriha vadītā četrinieka.

Frīdrihs pirmajā braucienā par 0,29 sekundēm apsteidza tautieša Kristofa Hāfera vadīto ekipāžu un vēl par divām sekundes simtdaļām – austrieti Benjaminu Maieru.

Otro braucienu sliktākos laika apstākļos, sākoties slapja sniega nokrišņiem, Melbārdis veica gandrīz ideāli, divu braucienu summā apsteigdams kanādieti Kristoferu Springu, krievu Rostislavu Gaitjukeviču un britu Bredu Halu.

Sacensībās piedalījās 22 četrinieki.

Pasaules kausa kopvērtējuma līderis četrinieku ieskaitē ar 675 punktiem ir Frīdrihs, Maiers seko ar 620 punktiem, bet kanādietis Džastins Kripss ir iekrājis 594 punktus. Melbārdis ar divās sacensībās gūtajiem 360 punktiem ieņem desmito vietu, bet vienā etapā startējušais Ralfs Bērziņš iekrājis 68 punktus un ieņem 24.pozīciju 25 pilotu konkurencē.

Sestdien divnieku sacensībās uz starta izgāja Melbārža un Oskara Ķibermaņa ekipāžas, bet svētdien četrinieku sacensībās Latviju pārstāvēja tikai olimpiskais čempions Melbārdis.

Melbārdim šajā posmā talkā nākuši stūmēji Dāvis Spriņģis, Matīss Miknis un Krists Lindenblats, kuram šīs bija tikai otrās četrinieku sacensības. Latvijas ekipāža trasē devās ar 17.numuru.

Ķibermanis aizvien turpina dziedēt ikra muskuļa savainojumu, kā rezultātā viņam pirms februārī gaidāmā pasaules čempionāta prasmes četrinieku sacensībās būs iespēja izmēģināt tikai vienā posmā Īglsas trasē.

Pārējie Latvijas sportisti šajā nedēļas nogalē spēkojas pasaules junioru čempionātā, kur paralēli noris arī pasaules U-23 čempionāts. Piektdien U-23 konkurencē par vicečempioniem kronēja pilotu Dāvi Kaufmani un stūmēju Ivo Danu Kleinbergu.

Šī ir mājas trase vācietim Johannesam Lohneram, bet viņa titulētais tautietis Frančesko Frīdrihs ir teicis, ka labprātāk brauktu 15 citās trasēs, nevis Kēnigszē.

Melbārdis šosezon bija piedalījies tikai vienās četrinieku sacensībās Sanktmoricas trasē, kur izdevās izcīnīt piekto vietu. Vinterbergā, kur paralēli Pasaules kausa posmam notika arī Eiropas meistarsacīkstes, latvieši nestartēja, jo iepriekš izlasē noteica Covid-19 klātbūtni.

Četrinieku sacensībās Pasaules kausa ieskaitē Melbārdis Kēnigszē trasē pēdējo reizi uz goda pjedestāla stājās 2018.gadā, izcīnot sudrabu. Pirmo medaļu šajā trasē – bronzu – pieredzējušais pilots izcīnīja 2009.gadā, bet pēcāk šo pašu godalgu ieguva arī 2015.gadā.

Pagājušajā sezonā Melbārdis četrinieku ieskaitē Pasaules kausa sacensībās nestartēja.

Aizvadītajā sezonā Kēnigszē trasē četrinieku sacensībās uzvarēja Frīdrihs, viņam sekoja Lohners, bet bronzu nopelnīja Džastins Kripss. Ķibermanis ierindojās ceturtajā vietā, un no bronzas viņu šķīra 0,16 sekundes.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Tiesa, Siguldas trase šobrīd nav piemērota bobsleja četrinieku sacensībām, tāpēc Latvijā vienā posmā norisinājās divas vīru divnieku sacensības. Un arī divās sacensību nedēļās Insbrukā bobslejisti katru nedēļu aizvadīja divas sacensības divniekiem.

Pēc posma Kēnigszē būs Pasaules kausa noslēgums Insbrukā, kas kalendārā aizvietojis 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu trasi. Pēc tam Altenbergā tiks dalītas pasaules meistarsacīkšu medaļas.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gads Jums būs veiksmīgāks par 2025. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aicina komandai pievienoties C vai C1 transportlīdzekļu vadītājus ar iespēju iegūt D kategorijas vadītāja kvalifikāciju.  APMĀCĪBU SĀKUMS Š.G. 23.JANVĀRĪ UN 13.MARTĀ PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vismaz 24 gadi vidējā vai profesionālā izglītība C vai C1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība vēlama pieredze, vadot B, C vai C1 kategorijas transportlīdzekli labas saskarsmes un komunikācijas prasmes APMĀCĪBU PROCESS UN FINANSIĀLĀ ATBALSTA APMĒRS: uzsākot sadarbību, tiks slēgts apmācību līgums finansiālais atbalsts: uzņēmums sedz 100% mācību maksu (~ EUR 1100), no kuras EUR 600 mums atmaksāsi viena gada laikā pēc tam, kad sāksi strādāt uzņēmumā apmācību izmaksās tiek iekļauts: skolas eksāmens, praktiskās braukšanas nodarbības 20h (ja ir iegūta C1 kategorija) vai 12h (ja ir iegūta C kategorija), CSDD teorijas un braukšanas eksāmens un profesionālā autovadītāju periodiskā apmācība (95 kods) apmācību izmaksu pilnīgai dzēšanai, uzņēmumā nepārtraukti jānostrādā vismaz 2 gadi DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku kvalitatīva pasažieru apkalpošana darbs ar kases aparātu UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā; darbavietu Vidzemes reģionā darba samaksu mēnesī līdz 1900 EUR (pirms nodokļu nomaksas); daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu; iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā; veselības apdrošināšanas polisi pēc viena nostrādāta gada; pilnas sociālās garantijas; 95. koda apmācības; apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas; profesionālu darba vidi. CV iesniegt sūtot elektroniski uz norādīto e-pasta adresi: info@vtu-valmiera.lv vai SIA  „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts,Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220). Informācijai zvanīt uz norādīto tālr.nr. 29231565. Ar pretendentiem, kurus aicināsim uz tikšanos, lai pārrunātu sadarbības iespējas, sazināsimies personīgi! Profesija: KRAVAS AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 5 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-01-30 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: info@vtu-valmiera.lv, mob.t.29231565

Aicinām darbā TRANSPORTLĪDZEKĻU VADĪTĀJU  uz nenoteiktu laiku DARBA PIENĀKUMI: veikt transportlīdzekļu pārņemšanu no autobusa vadītāja nogādāt transportlīdzekļus mazgāšanai un salona tīrīšanai veikt transportlīdzekļu nogādāšanu norādītajās stāvvietās PRASĪBAS PRETENDENTIEM: D kategorijas vadītāja apliecība profesionālā transportlīdzekļu vadītāja kategorija (95. kods) digitālā tahogrāfa karte darba pieredze darbā ar D kategorijas transportlīdzekļiem labas komunikācijas un sadarbības prasmes UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu 900 - 1100 EUR (pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas summēto darba laiku, saskaņā ar darba grafiku: dežūra 1530 – 0000 (dežūra 8 stundas) apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas CV ar norādi vakancei „ Transportlīdzekļu vadītājs” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-06 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: info@vtu-valmiera.lv, mob.t.29231565

Nāc mācīties par AUTOBUSA VADĪTĀJU! Aicina komandai pievienoties B transportlīdzekļu vadītājus ar iespēju iegūt D kategorijas vadītāja kvalifikāciju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vismaz 24 gadi vēlama vidējā vai profesionālā izglītība B kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība pieredze, vadot B kategorijas transportlīdzekli labas saskarsmes un komunikācijas prasmes APMĀCĪBU PROCESS UN FINANSIĀLĀ ATBALSTA APMĒRS uzsākot sadarbību, tiks slēgts apmācību līgums jāveic pirmā iemaksa EUR 100 finansiālais atbalsts: uzņēmums sedz atlikušo mācību maksu (~ EUR 2000), no kuras EUR 1200 mums atmaksāsi divu gadu laikā pēc tam, kad sāksi strādāt uzņēmumā apmācību izmaksās tiek iekļauts: skolas eksāmens, praktiskās braukšanas nodarbības, CSDD teorijas un braukšanas eksāmens un profesionālā autovadītāju periodiskā apmācība (95. kods) apmācību izmaksu pilnīgai dzēšanai, uzņēmumā nepārtraukti jānostrādā vismaz 2 kalendārie gadi DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku darbs ar kases aparātu biļešu pārdošana pasažieriem kvalitatīva pasažieru apkalpošana UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darbavietu Vidzemes reģionā darba samaksu mēnesī līdz 1900 EUR (bruto) daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā veselības apdrošināšanas iespējas pilnas sociālās garantijas apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas CV iesniegt: sūtot elektroniski info@vtu-valmiera.lv vai personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst. 13:00 līdz 16:00. INFORMĀCIJA T. 29231565 Ar pretendentiem, kurus aicināsim uz tikšanos, lai pārrunātu sadarbības iespējas, sazināsimies personīgi! Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 10 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-27 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: info@vtu-valmiera.lv, mob.t.29231565

Mūsu partneri