Valmieras Ziņas

Melbārža četrinieks nākamnedēļ Siguldā saņems olimpiskās zelta medaļas

Lasīšanas laiks: 3 min

Latvijas bobsleja pilots Oskars Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu nākamnedēļ Siguldā gaidāmajā Pasaules kausa posmā saņems olimpiskās zelta medaļas, kas sportistiem piešķirtas pēc tam, kad par dopinga noteikumu pārkāpumiem tika diskvalificēta krieva Aleksandra Zubkova ekipāža, vēsta Latvijas Radio.

Jau otro gadu pēc kārtas Siguldā notiks Pasaules kausa posms bobslejā un skeletonā, bet šoreiz sacensības būs īpašākas tādēļ, ka 15.februārī neilgi pēc vīriešu skeletona mačiem svinīgā ceremonijā Latvijas bobslejistiem pasniegs pārdalītās 2014.gada Soču ziemas olimpisko spēļu medaļas.

Bobslejā četriniekiem olimpisko zeltu saņems Melbārdis, Dreiškens, Vilkaste un Strenga. Savukārt olimpiskās bronzas medaļas divnieku vērtējumā tiks pasniegtas Melbārdim ar Dreiškenu. Latvieši Sočos pasniegtās sudraba medaļas jau atdevuši atpakaļ.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis Latvijas Radio pastāstīja, ka zelta medaļas jau ir nogādātas Latvijā un dažiem bijusi ekskluzīva iespēja tās apskatīt. Latvijas bobslejisti saņems jaunas medaļas no organizatoru rezervēm. Medaļas vienmēr izgatavo vairāk nekā teorētiski nepieciešams, jo vienmēr var rasties neplānotas situācijas, paskaidrojis Vrubļevskis.

Medaļas Siguldā pasniegs atbilstoši Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) reglamentam, tāpat kā olimpiskajās spēlēs, vienīgi nebūs aizņemti visi apbalvošanas pjedestāla pakāpieni. Notiks divas apbalvošanas ceremonijas atsevišķi divnieka un četrinieka ekipāžai. Pirms ceremonijas skanēs SOK himna, bet pēc medaļu pasniegšanas – Latvijas himna, informēja LOK prezidents. Medaļas pasniegs Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) prezidents Ivo Feriāni un SOK izpildkomitejas loceklis.

“Ar klātbūtni un līdzjušanu par taisnīguma uzvaru varam iepriecināt savus sportistus, lai mazinātu rūgtumu, ka olimpisko sacensību norises vietā viņiem zelta medaļas tika nozagtas,” nepieciešamību līdzjutējiem apbalvošanā parūpēties par emocionālo fonu uzsvēra Vrubļevskis.

Olimpisko spēļu bronzas laureāts, tagad Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas viceprezidents, Zintis Ekmanis informēja, ka medaļu pasniegšana Eiropas čempionātā ieplānota tādēļ, lai sacensību vidē atgūtu pozitīvās emocijas par nozagtajām medaļām. Ceremoniju tiešraidē varēs redzēt Latvijas Televīzijā, kā arī apbalvošanu paredzēts parādīt starptautiskajā olimpiskajā televīzijas kanālā.

Piecus Krievijas bobslejistus sodīja par dopinga pārkāpumiem Soču ziemas olimpiskajās spēlēs un anulēja viņiem sākotnēji pasniegtās medaļas. Melbārža četrinieks Sočos saņēma sudraba medaļas, bet divnieku sacensībās tobrīd bija piektajā vietā.

Tikmēr Krievijas Bobsleja federācija jau pērn vēstīja, ka darīs visu, lai SOK atdotu Zubkova medaļas. Tiesa, pats Zubkovs, kurš ir bijušais Krievijas Bobsleja federācijas prezidents, negrasās atdot medaļas.

2017.gadā SOK anulēja Zubkova un viņa ekipāžu gūtos rezultātus Soču Olimpiādē, jo bijusi manipulācija ar sportistu dopinga analīzēm, tās aizvietojot ar “tīrām” provēm.

Zubkovs pēc diskvalifikācijas saņemšanas vērsās arī Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), tomēr viņa apelācija netika apmierināta. Tā savukārt tika apmierināta krievu skeletonistam Aleksandram Tretjakovam, kurš Sočos guva zeltu, apsteidzot Martinu Dukuru, lai gan arī šis Krievijas sportists sākotnēji saņēma diskvalifikāciju no SOK.

Melbārdis ar Dreiškenu, Strengu un Vilkasti ir arī 2016.gada pasaules čempioni. Pirms četriem gadiem viņš triumfēja Pasaules kausa kopvērtējumā kā divnieku, tā četrinieku konkurencē.

Aktuālais jautājums

Vai esi iepazinies ar jauno Valmieras novada teritoriālo plānojumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

LENOKA SIA, reģ. Nr.: 40003642393 "Mego" Stacijas ielā 35, Valmierā meklē kasieri-pārdevēju uz noteiktu laiku no jūnija līdz augustam, darbinieku prombūtnes laikāJa Tev ir:- darba pieredze tirdzniecībā;- labas komunikācijas prasmes;- latviešu valodas zināšanas B1 līmenīTavi galvenie darba pienākumi būs:- efektīva pircēju apkalpošana;- preču izvietošana, preču kvalitātes un realizācijas termiņa pārbaude.Mēs piedāvājam:- darba samaksu - 6 EUR stundā bruto;- darbu uzņēmumā, kur rūpējas par saviem darbiniekiem;- sociālās garantijas;- atsaucīgus kolēģus;- vadības atbalstu;- karjeras izaugsmes iespējas;- apmaksātu pirmreizējo obligāto veselības pārbaudi (OVP);Pieteikties vari:1. pie Mego veikala vadītāja Stacijas ielā 35, Valmierā;2. vai sūtot savas darba pieredzes aprakstu (CV) uz zemāk norādīto e-pastu;3. vai aizpildot pieteikuma anketu Mego mājas lapas sadaļā "Darbs", spiežot uz "Pieteikties vakancei".Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba interviju.Informējam, ka nosūtīto pieteikumā (CV) personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “LENOKA”, reģ. numurs 40003642393, juridiskā adrese: Krustpils iela 12, Rīga. Pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas dati tiek dzēsti pēc tam, kad personālatlase uz noteikto amatu būs noslēgusies. Profesija: KASIERIS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas iela 35, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-09-01 Darba sākšanas datums: 2026-06-04 Kontaktpersona: Lenoka 27045535 Izglītības līmenis: Vispārējā pamatizglītība

Pievienojies mūsu komandai! Rubenes pamatskola aicina darbā skolotāja palīgu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme) uz nenoteiktu. Darba vietas adrese: Rūķu iela 3, Rubene, Kocēnu pagasts, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: veikt bērnu aprūpi ikdienā; sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību. un ja Tev ir: vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams praktiskā pieredze darbā ar bērniem); valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; pozitīva un atbildīga attieksme pret darbu. mēs piedāvājam: pamatalgu pārbaudes laikā 780 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 850 EUR pirms nodokļu nomaksas; iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu par labu darba sniegumu; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu: rubenes.pamatskola @valmiera.edu.lv ar norādi “Skolotāja palīga vakance” līdz 2026. gada 19.jūnijam plkst. 17.00. Tālrunis papildu informācijai: 29487602. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūķu iela 3, Rubene, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-06-19 Kontaktpersona: rubenes.pamatskola@valmiera.edu.lv 29487602

Mūsu partneri