Valmieras Ziņas

Māris Olte aicina jauniešus piedalīties erudīcijas spēlē

Lasīšanas laiks: 3 min

Lai veicinātu sabiedrības, īpaši jauniešu informēšanu un izglītošanu par videi draudzīgu dzīvesveidu, kanāls Re:TV veido erudīcijas spēli „Vides erudīts”. Šajā spēlē jauniešiem būs jāatbild uz jautājumiem un jātiek galā ar praktiskiem uzdevumiem par vides tēmām.

Spēli „Vides erudīts” vadīs Māris Olte. Šī būs jau piektā televīzijas spēle, kuru viņš vada. Iepriekš Māris līdzdarbojies spēlē „Ramtai”, „Rimi iepirkšanās spēle”, „Gribi būt miljonārs?”, „Vai Tu esi gudrāks par piektklasnieku?”, un tagad –  „Vides erudīts”. Iespējams, citai publikai raidījuma vadītājs pazīstams makšķerēšanas jomā, raidījumā „Makšķerē ar Olti”, kuru pārraida kanāls Re:TV.

„Vides erudīts” vadītājs Māris Olte uz jauniešiem skatās kā uz nākotnes cerībām. Ko viņi spēs? Kam viņi dzīvos? Kur viņi dzīvos? Kāpēc viņi ir tādi, kādi ir? Māris pats atbildot uz šiem jautājumiem secina, ka mēs dzīvojam laikmetā, kur mūs pašus no sevis nozog. Tas, kas nozog var būt Facebook vai jebkas cits, kas aizved tālu prom no sevis. „Tanī brīdī, kad Tu dzīvo laukos, saproti, ka tā pasaule galīgi nebīdās tādā virzienā, kādā tai vajadzētu bīdīties. Cilvēkiem liek gribēt kaut ko tādu, ko viņi nevis paši var izdarīt, bet viņiem liek gribēt pirkt. Viņiem liek gribēt pakļauties kaut kādām lietām, kas it kā nav pat loģiskas. Nu, kāpēc, piemēram, Tev būtu jāpērk Norvēģijas lasis, ja mēs paši varētu kaut ko izaudzēt vai varbūt noķert savās jūrās? Tas varbūt ir banāls piemērs, bet tomēr kā piemērs. Kāpēc mums jāēd poļu gaļa, ja mums ir pašiem sava gaļa? Tā nacionālā domāšana daudzās jomās ir pakļauta ļoti spēcīgai tirgus frēzei. Vienkārši ir tā – ja man ir nauda, tad es varu izdarīt visu. Bieži vien tie ir ārzemnieki, nevis latvieši, kuri uzvedās kā kungi, kaut gan savā zemē mēs šobrīd esam noteicēji”. Māris Olte uzskata, ka šobrīd pasaule ļoti interesanti un strauji mainās – ja agrāk likās normāli dzert no plastmasas pudelēm, tad tagad cilvēki pārmet un saka, ka ūdenī ir plastmasa nanodaļiņas un tādējādi cilvēkā uzglabājas plastmasa.

„Šis brīdis, šis laikmets ar visiem brīnišķīgi “debilajiem” piedāvājumiem, aicina mūs nemitīgi domāt līdzi. Kas notiek? Ko es darīšu? Vai es pareizi saku? Tagad jau vairs „pareizi” un „nepareizi” nav, tagad ir – „skaļi bļauj un uzvedās kā traki tītari, kuram vairāk taisnības”. Jāpadomā līdzi, varbūt mēs tomēr neesam tītaru fermā, varbūt no mums tiek prasīts tas ilgtspējīgais un gudrais lēmums. Attiecībā uz mūsu bērniem, attiecībā uz to, ko mēs valkājam, ko mēs izvēlamies, ko mēs gribam panāk savā zemē. Lūk, tās ir tās lietas, kuras es redzu, kas ieiet kā pamats tajā spēlē, ko mēs tagad mēģināsim pacelt augšā,” skaidro Māris.

Vidusskolēni šajā televīzijas erudīcijas spēlē domās līdzi. Mūsdienās vairs nav ne melns, ne balts, ne patiesības, ne nepatiesības, drīzāk esot veids, kā cilvēce to uztver. Ar spēles palīdzību, Māris Olte gribētu paskatīties uz izglītības sistēmu citādāk: „Fizika jau nav tikai fizika. Tā ir arī ķīmija, bioloģija, kultūrvēsture un darbmācība,” skaidro raidījuma vadītājs. Viņš piebilst, ka spēlē nepietiks vien ar gudru meitenīti, kura zinās pareizas atbildes uz visiem jautājumiem. Būšot vajadzīgs tas interesantais domāšanas process –  tas esot daudz vērtīgāks. „Man patīk jauno galvu klātbūtne. No viņiem var mācīties. No viņiem IR jāmācās”, atzīst Māris Olte.

Jaunieši no visas Latvijas ir aicināti pieteikties spēlei līdz 27. janvārim. Sīkāka informācija par konkursa norisi un pieteikšanos ir pieejama Re:TV mājaslapā : http://www.retv.lv/vides-erudits/ .

Erudīcijas spēli „Vides erudīts” kanālā Re:TV varēs vērot no 24. marta.

Erudīcijas spēli finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē Valmieras apzaļumošanu, puķu dobes, rotācijas apļu stādījumus vasaras sezonā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmiermuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Burtiņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā saimniecības vadītāju uz nenoteiktu laiku. Paredzamais darba tiesisko attiecību uzsākšanas datums 2026. gada 1. septembris. Darba vietas adrese: Ozolu iela 2A, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: organizēt un vadīt saimniecisko darbu Iestādē; nodrošināt Iestādes inženiertīklu (elektrotīkla, signalizācijas, ūdensvada un kanalizācijas, apkures sistēmas, baseina) savlaicīgu tehnisko apkopi un profilaktisko apkalpošanu, uzturēšanu kārtībā; organizēt Iestādes tehniskā personāla darbu un kvalitāti; piedalīties budžeta plānošanā un publisko iepirkumu specifikācijas sagatavošanā; un Jums ir: vismaz vidējā profesionālā izglītība; iepriekšēja pieredze līdzvērtīgā darbā (pieredze valsts vai pašvaldību iestādēs tiks uzskatīta par priekšrocību); prasme strādāt ar datoru, biroja tehniku, izmantot interneta iespējas un datu bāzes; prasme veikt sīkus remontdarbus; prasme orientēties normatīvajos aktos un pielietot tos darbā; kompetences: prasme plānot un organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; komunikācijas un sadarbības prasmes; psiholoģiskā noturība; prasme strādāt individuāli un komandā; mēs piedāvājam: 1 likmi darba slodzes (40 stundas nedēļā); pamatalgu pārbaudes laikā 1052 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1105 EUR pirms nodokļu nomaksas (par pilnu slodzi); darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; stabilu, sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā) lūdzam nosūtīt uz e-pasta adresi burtins@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Iestādē (adrese: Ozolu iela 2A, Valmieras pagasts, Valmieras novads) ar norādi „Saimniecības vadītāja/-s vakancei” līdz 2026. gada 28. augustam. Papildu informācija: vadītāja Ivaise Melkere, tālr. 26330075. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ozolu iela 2A, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-08-28 Kontaktpersona: burtins@valmiera.edu.lv 26330075

Mūsu partneri