Valmieras Ziņas

Mājas siltums un komforts = atbilstošs apkures katls

Lasīšanas laiks: 3 min

Mājsaimniecībai piemērotākā apkures katla meklējumi nereti ir satraucoši, laikietilpīgi un prasa zināšanas. Kā izvēlēties labāko, lai tas ir ne tikai finansiāli izdevīgs, bet ir ar pozitīvu sniegumu arī ilgtermiņā? Ir vairāki faktori, kas jāņem vērā, izvēloties apkures katlu: mājsaimniecības platība, pieejamie enerģijas avoti, tā izmantošanas vajadzības (karstajam ūdenim, apkurei), apkures izmantošanas biežums (sezonāli vai visu gadu), esošie tehniskie pievadi u.c.

Atkarībā no enerģijas avotiem apkures katli iedalās vairākos veidos.

Gāzes un gāzes kondensācijas apkures katls. Ideāls variants, ja mājsaimniecība var tikt apgādāta ar dabasgāzi. Tie nodrošina ātru siltuma ražošanu, ir efektīvi, ar lielu siltumatdeves lietderības koeficientu. Piemērots mājsaimniecībās, kur siltums jāaizvada ne tikai uz radiatoriem, bet arī uz apsildāmo grīdu. Tiem ir plašas automatizācijas iespējas un tie nodrošina optimālu gāzes patēriņu.

Gāzes kondensācijas apkures katli darbojas, sadedzinot dabasgāzi, un tie izmanto sadegšanas rezultātā radušos siltumu. Atšķirībā no klasiskā gāzes katla – gāzes kondensācijas katls spēj izmantot lielāku daļu siltuma enerģijas, un tas ir  efektīvāks, ar mazākām apkures izmaksām. Šāda veida apkures katlus piedāvā Protherm, Ferroli, Motan.

Granulu apkures katls ar automātisku kurināmā dedzināšanu. Granulu katliem ir salīdzinoši zemas izmaksas, taču tie prasa regulāru katla tīrīšanu un apkopi, jo kurināmā sadegšanas procesā aizsērē dūmu kanāli, kas var samazināt apkures katla efektivitāti. Granulu apkures katla kurināmajam jānodrošina tiem atbilstoši uzglabāšanas apstākļi: sausa, slēgta telpa, piemēram, piebūve. ThermoFLUX granulu katli ir vieni no populārākajiem granulu apkures katliem.

Siltumsūkņiem ir autonoma darbība, zemas ekspluatācijas izmaksas, praktiski minimāla nepieciešamība pēc apkopes. Lielisks risinājums kombinētai siltuma nodrošināšanai mājoklī, piemēram, cietā kurināmā krāsniņa + siltumsūknis ziemas sezonā. Kamēr silst krāsniņa, tikmēr siltumsūknis ātri uzsilda telpu. Neaizņem daudz vietu, jo to var piestiprināt pie sienas.

Jāparedz, ka siltumsūknis darbojas konkrēti uzstādītās telpas ietvaros, tādēļ šis ir labākais risinājums telpās, kur nav iespējama cita veida apkures nodrošināšana mājokļa specifikas dēļ.

Elektriskais apkures katls, kas siltuma ražošanai izmanto elektrību. Šāda veida apkures katliem nav nepieciešams skurstenis, un tie ir drošāki salīdzinājumā ar tiem apkures katliem, kuros notiek degšanas process. Izmaksu ziņā – zemas aprīkojuma izmaksas, taču kopumā elektroenerģija ir samērā dārgs “kurināmais”.   

Lai apkures katls darbotos pilnvērtīgi un lai paildzinātu tā kalpošanas ilgumu, jāveic tā regulāra apkope. Apkures katlu apkope ietver gan tā ārējā korpusa un iekšējās sistēmas tīrīšanu, gan dūmgāzu sistēmas pārbaudi, degvielas uzpildi, skalošanu u.c. apkopes pasākumus atkarībā no apkures katla veida, kas palīdz saglabāt apkures katla efektivitāti un drošību.

Lai veiktu labāko un optimālāko izvēli, ieteicams konsultēties ar speciālistiem, kas varēs sniegt labākos padomus, individuāli izvērtējot situāciju un konkrētā apkures katla uzstādīšanas iespējas.

Interneta veikala 220.lv apkures katlu katalogā atrodami tādu ražotāju kā ThermoFLUX, Motan, Ferroli u.c. apkures katli. Preces ir iespējams iegādāties uz nomaksu, tādējādi neradot pārmērīgu tūlītēju robu mājsaimniecības budžetā. Pirms pirkuma veikšanas noteikti jāpakonsultējas ar speciālistiem, lai veiktais pirkums attaisno liktās cerības mājokļa siltuma nodrošināšanai!

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Naukšēnu vidusskola (ar 01.08.2024. – Naukšēnu pamatskola) (turpmāk – Iestāde) 2024./2025.m.g. aicina darbā fizikas skolotāju 8.-9.klasēm (4 kontaktstundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku.  Darba vietas adrese: Naukšēnu vidusskola, Naukšēni, Naukšēnu pagasts, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • īstenot fizikas programmu pamatskolā (izglītības programma 21011111) atbilstoši Valsts izglītības standartam; • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: • izglītība, kvalifikācija un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un izglītības dokumenta kopiju/-as lūdzam iesniegt personīgi (adrese: Naukšēnu vidusskola, Naukšēni, Naukšēnu pagasts, Valmieras novads) vai e-pastā nauksenu.vidusskola@valmiera.edu.lv līdz 2024.gada 12.augustam. Tālrunis informācijai: 28677285. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VISPĀRĒJĀS PAMATIZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Naukšēnu vidusskola, Naukšēni, Naukšēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-12 Kontaktpersona: nauksenu.vidusskola@valmiera.edu.lv 28677285

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) ar 2024.gada 1.septembri aicina darbā speciālo pedagogu (1,0 likme jeb 30 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku.  Darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • īstenot pirmsskolas izglītības programmas apguvi izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām; • sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; • sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; • plānot un organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķiem un uzdevumiem; • aktīvi iesaistīties Atbalsta komandas darbā; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālas garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2024.gada 23.augustam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64231434. Informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SPECIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-23 Kontaktpersona: spriditis@valmiera.edu.lv 64231434

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” ar 2024.gada 1.septembri aicina darbā pirmsskolas izglītības sporta skolotāju (1,0 likme jeb 40 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku.  Darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme:  plānot un nodrošināt kvalitatīvu, izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu;  veikt bērna attīstības traucējuma korekciju, konsultēt bērnu vecākus bērnu fiziskās attīstības jautājumos, apmācīt vienkāršu vingrinājumu veikšanai mājās;  radīt labvēlīgu vidi un apstākļus katra bērna vispusīgai personības attīstībai, ievērojot pirmsskolas vecuma bērnu vajadzības, pieredzi, domāšanas veidu, spējas, veselības stāvokli un sniegt īpašu atbalstu bērniem, kuriem ir valodas traucējumi;  plānot savu darbību, sagatavojot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālas garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2024.gada 23.augustam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64231434. Informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-23 Kontaktpersona: spriditis@valmiera.edu.lv 64231434

Mūsu partneri