Valmieras Ziņas

Mājas siltums un komforts = atbilstošs apkures katls

Lasīšanas laiks: 3 min

Mājsaimniecībai piemērotākā apkures katla meklējumi nereti ir satraucoši, laikietilpīgi un prasa zināšanas. Kā izvēlēties labāko, lai tas ir ne tikai finansiāli izdevīgs, bet ir ar pozitīvu sniegumu arī ilgtermiņā? Ir vairāki faktori, kas jāņem vērā, izvēloties apkures katlu: mājsaimniecības platība, pieejamie enerģijas avoti, tā izmantošanas vajadzības (karstajam ūdenim, apkurei), apkures izmantošanas biežums (sezonāli vai visu gadu), esošie tehniskie pievadi u.c.

Atkarībā no enerģijas avotiem apkures katli iedalās vairākos veidos.

Gāzes un gāzes kondensācijas apkures katls. Ideāls variants, ja mājsaimniecība var tikt apgādāta ar dabasgāzi. Tie nodrošina ātru siltuma ražošanu, ir efektīvi, ar lielu siltumatdeves lietderības koeficientu. Piemērots mājsaimniecībās, kur siltums jāaizvada ne tikai uz radiatoriem, bet arī uz apsildāmo grīdu. Tiem ir plašas automatizācijas iespējas un tie nodrošina optimālu gāzes patēriņu.

Gāzes kondensācijas apkures katli darbojas, sadedzinot dabasgāzi, un tie izmanto sadegšanas rezultātā radušos siltumu. Atšķirībā no klasiskā gāzes katla – gāzes kondensācijas katls spēj izmantot lielāku daļu siltuma enerģijas, un tas ir  efektīvāks, ar mazākām apkures izmaksām. Šāda veida apkures katlus piedāvā Protherm, Ferroli, Motan.

Granulu apkures katls ar automātisku kurināmā dedzināšanu. Granulu katliem ir salīdzinoši zemas izmaksas, taču tie prasa regulāru katla tīrīšanu un apkopi, jo kurināmā sadegšanas procesā aizsērē dūmu kanāli, kas var samazināt apkures katla efektivitāti. Granulu apkures katla kurināmajam jānodrošina tiem atbilstoši uzglabāšanas apstākļi: sausa, slēgta telpa, piemēram, piebūve. ThermoFLUX granulu katli ir vieni no populārākajiem granulu apkures katliem.

Siltumsūkņiem ir autonoma darbība, zemas ekspluatācijas izmaksas, praktiski minimāla nepieciešamība pēc apkopes. Lielisks risinājums kombinētai siltuma nodrošināšanai mājoklī, piemēram, cietā kurināmā krāsniņa + siltumsūknis ziemas sezonā. Kamēr silst krāsniņa, tikmēr siltumsūknis ātri uzsilda telpu. Neaizņem daudz vietu, jo to var piestiprināt pie sienas.

Jāparedz, ka siltumsūknis darbojas konkrēti uzstādītās telpas ietvaros, tādēļ šis ir labākais risinājums telpās, kur nav iespējama cita veida apkures nodrošināšana mājokļa specifikas dēļ.

Elektriskais apkures katls, kas siltuma ražošanai izmanto elektrību. Šāda veida apkures katliem nav nepieciešams skurstenis, un tie ir drošāki salīdzinājumā ar tiem apkures katliem, kuros notiek degšanas process. Izmaksu ziņā – zemas aprīkojuma izmaksas, taču kopumā elektroenerģija ir samērā dārgs “kurināmais”.   

Lai apkures katls darbotos pilnvērtīgi un lai paildzinātu tā kalpošanas ilgumu, jāveic tā regulāra apkope. Apkures katlu apkope ietver gan tā ārējā korpusa un iekšējās sistēmas tīrīšanu, gan dūmgāzu sistēmas pārbaudi, degvielas uzpildi, skalošanu u.c. apkopes pasākumus atkarībā no apkures katla veida, kas palīdz saglabāt apkures katla efektivitāti un drošību.

Lai veiktu labāko un optimālāko izvēli, ieteicams konsultēties ar speciālistiem, kas varēs sniegt labākos padomus, individuāli izvērtējot situāciju un konkrētā apkures katla uzstādīšanas iespējas.

Interneta veikala 220.lv apkures katlu katalogā atrodami tādu ražotāju kā ThermoFLUX, Motan, Ferroli u.c. apkures katli. Preces ir iespējams iegādāties uz nomaksu, tādējādi neradot pārmērīgu tūlītēju robu mājsaimniecības budžetā. Pirms pirkuma veikšanas noteikti jāpakonsultējas ar speciālistiem, lai veiktais pirkums attaisno liktās cerības mājokļa siltuma nodrošināšanai!

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Rūjienas apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā palīgstrādnieku (Ipiķu pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā esošo Pašvaldības īpašumu un dzīvojamo māju, to teritoriju vispārējo saimniecisko uzturēšanu un remontdarbus; • veikt ikdienas saimnieciskos darbus Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā; • veikt teritorijas labiekārtošanas un uzturēšanas darbus t.sk. pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • uzraudzīt un apkopt apkures iekārtas; un ja Tev ir: • vismaz pamata izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu EUR 620 pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV un izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz rujienasapvieniba@valmierasnovads.lv vai personīgi Rūjienas apvienības valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, adrese: Raiņa iela 3, Rūjiena, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums palīgstrādnieka amatam”, līdz 2023.gada 4.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 25662217. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Papardes, Ipiķi, Ipiķu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-04

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā izglītības psihologu (profesijas kods 2634 03) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • konsultēt pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogus, audzēkņus un viņu vecākus audzēkņa psiholoģisko problēmu gadījumos; • veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; • sagatavot rakstisku atzinumu par izglītojamā psiholoģiskās izpētes vai konsultēšanas rezultātiem gadījumos, ja izglītojamais tiek nosūtīts uz valsts vai pašvaldības pedagoģiski medicīnisko komisiju vai saņem izglītības iestādes atbalsta komisijas palīdzību, kā arī normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos vai pēc vecāku rakstiska pieprasījuma; • sniegt atbalstu izglītojamajiem adaptācijas procesā; • kārtot dokumentāciju atbilstoši Iestādes noteiktajām prasībām; un ja Tev ir: • tiesības veikt psihologa profesionālo darbību atbilstoši Psihologu likuma 3.pantam, kā arī ir reģistrēts Psihologu reģistrā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām • izglītības jomu reglamentējošo normatīvo aktu pārzināšana; • mācību un audzināšanas darba satura pārzināšana; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci. mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilnu darba likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienībā “Varavīksne”; Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi Iestādes lietvedei (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Psihologa/-es amatam”. Tālrunis informācijai: 64281559 (lietvede). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskola aicina darbā pedagogu karjeras konsultantu (profesijas kods 2359 15) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese; Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt karjeras izglītības programmas izstrādi, pasākumu plānošanu un īstenošanu; • konsultēt, informēt un izglītot izglītojamos karjeras veidošanas jautājumos; • nodrošināt informācijas pieejamību karjeras virziena izvēlei; • meklēt un sadarboties ar partneriem karjeras veidošanas jautājumos; • veikt pētniecisko un metodisko darbu; • koordinēt, organizēt un vadīt karjeras attīstības atbalsta pasākumus dažādām mērķa grupām; • veidot dokumentāciju karjeras atbalsta plānošanai un pasākumu īstenošanai; • iesaistīties Iestādes attīstības mērķu un uzdevumu īstenošanā, kā arī Iestādes īstenotajos projektos; un ja Tev ir: • bakalaura vai maģistra grāds karjeras konsultanta profesionālajā kvalifikācijā, vai augstākā pedagoģiskā izglītība un profesionālās kompetences pilnveides programma “Pedagogs – karjeras konsultants ar individuālās konsultēšanas tiesībām” (karjeras konsultanta B programma vismaz 72 stundu apjomā); • tiesības sniegt individuālās karjeras konsultācijas (maģistra grāds karjeras konsultēšanā vai iegūts individuālās karjeras konsultēšanas sertifikāts); • vēlama pieredze karjeras izglītības un profesionālās orientācijas pasākumu organizēšanā un vadīšanā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: augsta saskarsmes kultūra, pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu, precizitāte, analītiskās un organizatoriskās prasmes; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilna vai pilna darba slodze – 1.-12.klasēm; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolā. Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi skolā (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Pedagoga karjeras konsultanta/-es vakancei”. Tālrunis informācijai: 64207543 (direktora vietnieks), 64207163 (direktors). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PEDAGOGS KARJERAS KONSULTANTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Mūsu partneri