Valmieras Ziņas

Līgo brīvdienās Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 35 izsaukumi

Lasīšanas laiks: 4 min

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 22. jūnija plkst. 6.30 līdz 26. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 35 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem, bet vēl deviņi bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa.

Ceturtdien VUGD palīdzība bija nepieciešama Valmieras novada Brenguļu pagastā, kur dega elektrolīnijas balsts un stārķa ligzda 3m2 platībā, kā arī labība 3m2 platībā.

Piektdien plkst. 16.55 VUGD saņēma izsaukumu uz Madonas novada Lazdonas pagastu, kur dega pirts 15m2 platībā. Plkst. 18.44 ugunsgrēks likvidēts. 

Plkst. 22.57 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Cēsu novada Priekuļu pagastu, kur dega ugunskurs un krūmi 10m2 platībā. Plkst. 23.27 ugunsgrēks likvidēts.

Piektdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Limbažu novada Vidrižu pagastā, kur dega koka celms 4m2 platībā.

Naktī uz sestdienu plkst. 2.33 VUGD saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Salacgrīvas pagastu, kur dega divstāvu dzīvojamās mājas jumts 130m2 platībā. Plkst. 9.57 ugunsgrēks likvidēts. Notikumā strādāja deviņi Salacgrīvas, Limbažu un Alojas ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas divas autocisternas, kā arī četri Ainažu brīvprātīgie ugunsdzēsēji ar vienu autocisternu, kā arī divi Korģenes brīvprātīgie ugunsdzēsēji ar divām autocisternām.

Sestdienas pusdienlaikā tika saņemts izsaukums uz Cēsu novada Kaives pagastu, kur dega sausā zāle 6000m2 platībā.

Plkst. 13.26 VUGD saņēma izsaukumu uz Valmieras novada Plāņu pagastu, kur dega šķūnis 70m2 platībā, klēts jumts 0,5m2 platībā un elektrības vads 0, 01m2 platībā. Plkst. 15.35 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 14.55 VUGD saņēma izsaukumu uz Valmieras novada Valmieras pagastu, kur dega meža zemsedze 1600m2 platībā. VUGD ugunsgrēku ierobežoja un darbu notikuma vietā pabeidza plkst. 16.55, bet meža ugunsgrēka likvidācijas darbus turpināja Valsts meža dienests.

Sestdienas vakarā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Priekuļu ielā Cēsīs, kur dega ugunskurs 0,5m2 platībā, savukārt naktī uz svētdienu ugunsdzēsēji glābēji devās uz Cēsu novada Vecpiebalgas pagastu, kur dega atkritumi, sausā zāle un atsevišķi koki 15m2 platībā. Svētdienas vakarā viens izsaukums tika saņemts arī uz Cēsu novada Drabešu pagastu, kur dega vieglā automašīna 1m2 platībā.

Svētdien plkst. 21.13 VUGD saņēma izsaukumu uz Varakļānu novada Murmastienes pagastu, kur dega vienstāva garāža un šķūnis 200m2 platībā, kuros atradās un sadega traktora piekabe, mazs ekskavators, kā arī zāles pļāvējs. Plkst. 00.00 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 21.31 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Cēsu novada Jaunpiebalgas pagastu, kur dega divstāvu dzīvojamās mājas jumts 180m2 platībā. Notikuma vietā strādāja 12 Jaunpiebalgas, Smiltenes, Cesvaines un Gulbenes ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas četras autocisternas, kā arī Jaunpiebalgas pašvaldības formējuma ugunsdzēsējs ar autocisternu. Jumta demontāžai tika piesaistīta īpašnieka traktortehnika. Ugunsgrēkā cieta ugunsdzēsējs glābējs. Plkst. 3.23 ugunsgrēks likvidēts.

Vakar vakarā VUGD saņēma izsaukumu uz Madonas novada Indrānu pagastu, kur dega elektrības balsti un sausā zāle 1,5m2 platībā.

Nedēļas izskaņā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Ūdens ielā Valmierā, kur uz gājēju ietves un ceļa braucamās daļas bija aizlūzis un uzkritis zars. Līdzīgi izsaukumi brīvdienās tika saņemti arī uz Domes bulvāri Valkā un Valkas novada Kārķu pagastu, kur uz ceļa braucamās daļas bija uzkritis koks. Ugunsdzēsēji glābēji  kokus nozāģēja un ceļa braucamās daļas sakārtoja. Ceturtdien Smiltenē ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot absorbentu, savāca uz bruģa izlijušu degvielu 2m2 platībā.

Vakar plkst. 16.41 VUGD saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Ainažiem, kur jūrā bija apgāzusies laiva ar pieciem cilvēkiem. Divi cilvēki no jūras izpeldējuši pašu spēkiem, turoties pie vienas glābšanas vestes, bet vienu cilvēku ugunsdzēsēji glābēji izglāba un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem (NMPD). Plkst. 23.33 VUGD darbu notikuma vietā noslēdza, bet divu cilvēku meklēšanas darbus turpināja Latvijas krasta apsardze.

VUGD atgādina – nodarbojoties ar kādu no ūdens sporta veidiem, pārvietojoties ar ūdensmotociklu, burājot ar vējdēli, glābšanas vestei ir jābūt uzvilktai. Savukārt laivā glābšanas vestei obligāti ir jābūt uzvilktai bērniem līdz 12 gadu vecumam. Papildu drošībai arī pieaugušie tiek aicināti izmantot glābšanas vestes.

Aizvadītajās diennaktīs  VUGD kopumā saņēma 312 izsaukumus – 133 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā deviņus uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 77 uz glābšanas darbiem, bet 102 izsaukumi bija maldinājumi.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē Valmieras apzaļumošanu, puķu dobes, rotācijas apļu stādījumus vasaras sezonā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Draudzīgā veikala Humana komanda Valmierā, Rīgas ielā 32, aicina pievienoties pozitīvi noskaņotu, smaidīgu un aktīvu Pārdevēju. Būsim priecīgi, ja darbu veikalā varēsi uzsākt pēc iespējas drīzāk. Galvenie darba pienākumi: – apkalpot klientus tirdzniecības zālē; – apkalpot pircējus pie kases un strādāt ar kases aparātu; – uzturēt kārtību tirdzniecības zālē, izkārtot preces; – šķirot preci noliktavā; – atbalstīt un novadīt uzņēmuma mārketinga aktivitātes; – uzkopt telpas un veikt citus pienākumus veiksmīga pārdošanas procesa nodrošināšanai. No savas puses garantējam: – darba vietu draudzīgā komandā, kolēģu atbalstu un apmācību; – darbu pēc slīdošā grafika ar summēto darba laiku; – visas sociālās garantijas un savlaicīgu atalgojuma izmaksu; – garantētu pamatalgu EUR 996 bruto sākumā un EUR 1039 bruto pēc trim nostrādātiem mēnešiem; – darba līgumu uz nenoteiktu laiku; – “pirmās rokas” iespēju un atlaides, iepērkoties mūsu veikalā; – bezmaksas tēju un kafiju. Pievienojies mūsu komandai, ja: – esi pilngadīgs/-a un vēlies strādāt stabilā starptautiskā uzņēmumā; – vari strādāt pilnas slodzes darbu pēc darba grafika ar summēto darba laiku; – labprāt darba dienu pavadi aktīvi; – esi komunikabls/-a. Sūti savu pieteikumu ar CV uz e-pasta adresi cv@humanalatvia.lv vai WhatsApp 27788452. Tavs jaunais darbs un kolēģi Tevi jau gaida. Atbildi par konkursa rezultātiem sniegsim kandidātiem, kuri tiks uzaicināti uz darba interviju klātienē. Informējam, ka iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat, ka Jūsu personas dati tiks apstrādāti, lai izvērtētu pieteikumu SIA Humana Latvia personāla atlases procesa gaitā, saskaņā ar SIA Humana Latvia Personāla atlases privātuma politiku, ar kuras pilnu versiju varat iepazīties SIA Humana Latvia mājas lapā sadaļā Politikas.

Būvniecības uzņēmums SIA "SAIMNIEKS", vienotais reģistrācijas Nr. 44103051139 aicina darbā PALĪGSTRĀDNIEKU Pienākumi: Dažādu palīgdarbu veikšana celtniecībā atbilstoši iemaņām: sienu sagatavošana, attīrīšana, gruntēšana, grīdu slīpēšana, caurumu urbšana mūrī, mūra caurumu aizmūrēšana, labiekārtošanas darbi, demontāžas darbi, dažāda veida zemes rakšanas darbi; iekraut, izkraut, pārnēsāt dažāda veida lietas, materiālus un citas materiālās vērtības.  Prasības: Spēja laikā un pēc norādījumiem precīzi veikt uzdotos darba uzdevumus ātri un kvalitatīvi; Vēlama B kategorijas autovadītāja apliecība. Fiziskā izturība; Spēja strādāt gan patstāvīgi, gan komandā. Būvniecības objekti Valmieras un Valkas novadā Mēs nodrošinām: · Iespēju apmesties (dzīvot) uzņēmuma naktsmītnē. · Tiek nodrošināts transports no Valmieras līdz darba vietai. Šobrīd ļoti aktuāli objekti Valkā un Valmieras novadā. CV lūdzam sūtīt uz siasaimnieks@gmail.com Lūdzam ievērot, ka sazināsimies un informēsim par rezultātiem tikai uz interviju uzaicinātos Pretendentus. Tālrunis informācijai: 24422216. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ozoli, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 12 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-09-15 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: siasaimnieks@gmail.com

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskola (turpmāk – iestāde) aicina darbā direktora vietnieku/-ci izglītības jomā (profesijas kods 1345 04) uz nenoteiktu laiku. Paredzamais darba tiesisko attiecību uzsākšanas datums 2026.gada 1.septembris. Darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • plānot, organizēt un vadīt kvalitatīvu izglītības procesu; • analizēt un vērtēt izglītības procesa izpildes rezultātus, sniegt priekšlikumus un piedāvāt risinājumus mācību kvalitātes uzlabošanai; • izstrādāt un uzturēt stundu sarakstu, veikt izmaiņas; • organizēt un pārraudzīt iestādes pedagoģiskā procesa norisi un īstenošanu; • nodrošināt izglītības programmu īstenošanu un rezultātu analīzi; • veidot stundu plānus, sarakstus un pedagogu noslodzi; • vadīt pedagogu un atbalsta personāla darbu; • piedalīties iestādes attīstības plānošanā; • veidot lietišķu sadarbību ar kolēģiem, skolēniem, vecākiem un institūcijām; • iesaistīties iestādes attīstības mērķu un uzdevumu īstenošanā, kā arī iestādes īstenotajos projektos; • regulāri pilnveidot savu izglītību un profesionālo kvalifikāciju; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • izglītības jomu reglamentējošo normatīvo aktu pārzināšana; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; • kompetences: labas komunikācijas prasmes; psiholoģiskā noturība un saskarsmes kultūra; spēja strādāt patstāvīgi, pieņemt lēmumus un prasme rīkoties nestandarta situācijās; labas komunikācijas, sadarbības un motivēšanas prasmes; precizitāte un atbildība darbā; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”, EUR 1878,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas (par slodzi); • pilnā darba slodze – 1,00 likme uz nenoteiktu laiku; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolā. Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2026.gada 24.jūlijam iesniedzot personīgi iestādē (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Direktora vietnieka MD vakance”. Tālrunis informācijai: 64207543 (direktora vietnieks), 64207163 (direktors). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VADĪTĀJA VIETNIEKS /DIREKTORA VIETNIEKS /IZPILDDIREKTORS (IZGLĪTĪBAS JOMĀ) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-07-24 Kontaktpersona: v2v@valmiera.edu.lv 64207163

Mūsu partneri