Valmieras Ziņas

Lietoto automašīnu rulete ir beigusies

Lasīšanas laiks: 3 min

Automašīnas vēstures datu portāls autoDNA ir sagatavojis plašu ziņojumu par lietotu automobiļu tirgus realitāti. Līdzās automobiļu pirkšanas un pārdošanas paradumiem, ziņojums iekļauj detalizētu informāciju arī par pašiem tirgus dalībniekiem un viņu taktiku.

Iepriekš autoDNA publiskoja informāciju par tā sauktajiem “citroniem” – sliktas kvalitātes lietotajām automašīnām, kā arī Nobela balvas laureāta Ekonomikas zinātnēs Džordža Artūra Akerlofa atklāto informācijas asimetriju.

Lietotu automašīnu tirgus pētījums

Pētījumā ir nosprausta skaidra robeža starp lietotu transportlīdzekļu profesionālo un godprātīgu pārdošanu un pelēko tirgu, kurā vidusmēra pārdevējam nevar uzticēties. Lai gan no pirmā acu skatiena šķiet, ka ziņojumā izvirzītie jautājumi ir ļoti specifiski automobiļu tirgum, faktiskajām mūsu apskatītajām parādībām ir universālās raksturs.

Lai arī pētījums ir veikts Eiropā, pētījumā iezīmējas globāla problēma, un sabiedrībai joprojām trūkst izpratnes par to. AutoDNA uzdevums ir palīdzēt veidot pozitīvas attiecības lietotu automobiļu tirgū. Pētījuma autori ir ņēmuši vērā dažādus tirgus sociālos aspektus un apkopojuši daudzu svarīgu dalībnieku atsauksmes.

Pētījumā atklājas, ka 70% pircēju ir piedzīvoši apzinātu manipulāciju no lietotu auto pārdevēju puses. Labākajā gadījumā pircēji ir uzzinājuši tikai daļu informācijas par viņu interesējošo automašīnu; sliktākajos gadījumos viņiem atklāti meloja.

“No visiem aptaujātajiem 12% autovadītāju saskārās ar sludinājumā norādītu nepareizu vai pat viltotu VIN numuru. Vēl jo vairāk tas attiecas uz faktu, ka 18% no tiem, kas tiešsaistē meklēja transportlīdzekli, bija grūti iegūt VIN numuru no pārdevēja puses, kurš nepārprotami mēģināja slēpt transportlīdzekļa vēsturi no pircējiem,” stāsta Marius Savula (Mariusz Sawuła) autoDNA izpilddirektors.

Lietotu automašīnu tirgus problēmas

Daudzi no jums sev uzdod jautājumu – cik ilgi mēs būsim spiesti saskarties ar šādām problēmām? Izrādās, ka risinājums ir vienkārša 17 ciparu atslēga: katram transportlīdzeklim pasaulē piešķirtais VIN numurs. VIN ir unikāla burtu un ciparu kombinācija katram transportlīdzeklim; tas ir kā cilvēka DNS. Vienīgi tad, ja automašīnas pirkšanas – pārdošanas līgumā iekļauj informāciju ko sniedz VIN pārbaude, tikai tad to var uzskatīt par pilnībā caurspīdīgu un godīgu darījumu.

Rezultāti, kurus palīdzēja apkopot uzņēmums SW Research, skaidri parāda, ka mūsu sabiedrībai joprojām trūkst izpratnes par VIN numuriem un to nozīmi. Pircējiem, kuri nezina savas tiesības, ir grūti pieprasīt šādu informāciju no katra pārdevēja. Tāpēc autoDNA nolēma sagatavot ziņojumu, kas sniedz detalizētu ieskatu problēmā un piedāvā arī risinājumus.

Kā uzlabot lietotu automašīnu tirgu?

autoDNA komanda tic, ka šis ziņojums palīdzēs gan pircējiem, gan pārdevējiem strādāt efektīvi un pārredzami. Šī ir autoDNA zīmola misija. Tas ir pierādījies dažādās aptaujās un sarunās ar klientiem – lietots auto apvienojumā ar autoDNA vēstures atskaiti ir objektīvs un drošs rādītājs, ka automašīnai netiek slēpti defekti.

AutoDNA pakalpojumus izmanto gan auto dīleri, gan arī lietotu automašīnu pārdevēji, kuri vēlas tirgū ieviest patīkamas izmaiņas un pircējos tas rada drošības sajūtu. Ja auto pārdevējam nav autoDNA atskaite, tad pieprasiet to! Tas ir pārdevēja labākajās interesēs iespējami īsā laikā pārdot automašīnu un autoDNA vēstures atskaite būs laba drošības garantija abām darījumā iesaistītajām pusēm.

Bezmaksas informācija par automašīnu

Ikviens pircējs var bez maksas piekļūt dažādām transportlīdzekļu vēstures vietnēm, piemēram, CSDD vai LTAB. Ja jums ir izveidots profils attiecīgajās ārvalstu iestādēs, varat arī iegūt informāciju par transportlīdzekļiem no dažām Eiropas valstīm, piemēram, Vācijas, Francijas, Beļģijas, Nīderlandes un Zviedrijas, kā arī ASV un Kanādas.

Ja meklējat plašāku datu bāzi, bojājumu un remonta vēsturi, pieejamos transportlīdzekļu fotoattēlus un odometra rādījumus, laipni lūdzam apskatīt, kādus transportlīdzekļu vēstures ziņojumus jums esam sagatavojuši vietnē www.autoDNA.lv.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (profesiju klasifikatora kods 5312 01), darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām (C līmenis); • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 520 EUR līdz 620 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 8.decembrim personīgi (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv Tālrunis papildu informācijai: 64207544 vai 64281559. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-08

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz nenoteiktu laiku aicina darbā remontstrādnieku (1,0 slodzes). Ja Jūs vēlaties: • veikt ikdienas sanitārtehniskos, galdniecības, elektromontāžas, kosmētiskos un remontu darbus; • veikt telpu uzturēšanu, mēbeļu, inventāra pārvietošanu, citus remontdarbus un saimnieciskus darbus; • dažāda cita inventāra, priekšmetu, ierīču u.c. uzstādīšanu un remontdarbus; un Jums ir:   mēs piedāvājam: • atalgojumu 505 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras sākumskolā, L.Paegles ielā 40A, Valmierā, Valmieras novadā, līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.12.00. Tālrunis papildu informācijai: 64223208. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Iestāde) uz noteiktu laiku aicina darbā izglītības psihologu uz 0.5 likmēm. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Iestādes atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • atalgojumu 900 EUR par 1 (vienu) likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „ Izglītības psihologs/-ģe” līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224737. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Mūsu partneri