Valmieras Ziņas

“Liepāja” par Latvijas čempioni kronē “Riga” futbolistus; punktu tuvāk bronzai tiek “Valmiera”

Lasīšanas laiks: 5 min

Latvijas futbola virslīgas komanda “Liepāja” piektdien savā laukumā uzvarēja RFS komandu, palīdzot “Riga” izcīnīt čempiona titulu divas kārtas pirms turnīra beigām, bet otrā atliktajā spēlē “Jelgava” mājās spēlēja neizšķirti ar “Valmieru”, viesiem tuvinoties bronzas godalgām.

“Liepāja” savā laukumā 22.kārtas atliktajā mačā pieveica RFS komandu ar 1:0 (0:0).

Vārtus guva Dodo.

Šī bija atliktās spēles Liepājā pārspēle, kurā elektrības traucējumu dēļ mājinieki jau bija panākuši 1:0 pārsvaru, taču spēli Latvijas Futbola federācija lēma pārspēlēt no pirmās minūtes.

Pirmais puslaiks pagāja cīņā vienai komandai ar otru un spēcīgo vēju. Vārtu gūšanas momenti bija tikai viesiem, kuri spēlēja pa vējam. Roberta Savaļnieka raidījumu atvairīja mājinieku vārtsargs Oleksandrs Ribka, bet Jānis Ikaunieks raidīja bumbu pāri vārtiem.

70.minūtē pēc bīstamas standartsituācijas Jānis Ikaunieks bija tiešā mājinieku vārtu tuvumā, taču līdz sitienam netika. Četras minūtes vēlāk pēc centrējuma no labās puses Ikauniekam vēlreiz bija laba pozīcija soda laukuma vidū, taču sitiens sanāca tieši virsū vārtsargam Ribkam.

Tikmēr praktiski vienīgais mājinieku uzbrukums beidzās ar Milana Joksimoviča piespēli soda laukumā un Luisa Paulu Hilariu jeb Dodo negaidītu sitienu pa zemi, pārsteidzot vārtsargu Kasparu Ikstenu – 1:0.

Tas nozīmēja, ka priekšlaicīgi par čempioni trešo reizi pēc kārtas kļuvusi “Riga”, RFS tiekot sudraba medaļām.

“Liepājas” futbolisti virslīgā lieliski aizvada sezonas otro pusi. 15 pēdējos mačos virslīgā un Latvijas kausa sacensībās ciesti tikai divi zaudējumi, četras uzvaras izcīnot Latvijas kausa izcīņā, kā arī kļūstot par kausa ieguvējiem. Tomēr abi zaudējumi piedzīvoti pēdējās trijās virslīgas cīņās. Pēc 1:2 zaudējuma viesos pret “Riga” viesos ar 2:0 bija uzvarēta “Ventspils”, bet pēdējā kārtā 4.novembrī savā laukumā ar 0:1 atzīts Jūrmalas “Spartaka” pārākums.

Pēc Latvijas kausa celšanas virs galvas komandas spēlētājs Artūrs Karašausks izteicās, ka atlikušās spēles liepājniekiem ir maznozīmīgas, jo vieta nākamās sezonas Eiropas līgas sacensībās ir nodrošināta ar uzvaru kausa izcīņā.

RFS, tieši otrādi, šī bija iespēja aizķerties aiz cerības kļūt par čempioni jau šogad. Tās izredzes gan ir ietekmējusi Covid-19 sērga, kas trešdien lika klubam vēstīt par trim saslimšanas gadījumiem komandā. Lai izcīnītu čempionu titulu, RFS bija trīsreiz jāuzvar, bet “Riga” – divreiz jāzaudē.

RFS virslīgā nebija zaudējusi jau kopš 25.jūlija, kad ar 2:3 viesos piekāpās “Ventspilij”. Tomēr tuvošanos “Riga” vienībai piebremzēja neizšķirti ar “Spartaku”, “Ventspili” un “Valmieru”.

Šosezon abās savstarpējās spēlēs bija uzvarējusi RFS – 5:2 un 3:0.

“Liepājai” viena spēle diskvalifikācijas dēļ bija jāizlaiž Sejdinam Keitā.

Otrā piektdienas mačā “Jelgava” spēlēja 2:2 (1:0) ar “Valmieru”.

Abus vārtus mājiniekiem guva Aleksejs Grjaznovs, bet viesiem – Luka Silagadze un Ēriks Punculs.

Bīstamu momentu pie abiem vārtiem Jelgavā bija krietni vairāk nekā Liepājā. Pirmajā puslaikā abas komandas apmainījās ar 11 metru soda sitieniem – Krišs Kārkliņš 18.minūtē savu iespēju nerealizēja, bet Grjaznovs 20 minūtes vēlāk pārliecinoši realizēja par Ričarda Korzāna nogāšanu piešķirto “pendeli”.

63.minūtē no tuva attāluma vārtos netrāpīja valmierietis Aliuns Ndojē, bet septiņas minūtes vēlāk no brīvsitiena pēc Silagadzes raidījuma bumba skāra Korzānu, rikošetēja un ielidoja vārtos – 1:1

Vēl deviņas minūtes vēlāk Punculs pietuvināja “Valmieru” bronzas medaļām un startam nākamās sezonas Eiropas līgas sacensībās, taču jau pēc minūtes mājinieki atspēlējās, savus otros vārtus pret savu bijušo komandu gūstot Grjaznovam. Viņš no soda laukuma līnijas precīzi sita vārtu apakšējā kreisajā stūrī – 2:2.

“Jelgava” panāca sešu punktu pārsvaru pār priekšpēdējā vietā esošo “Metta”, taču teorētiski rīdzinieki vēl var apsteigt jelgavniekus cīņā par izvairīšanos no pārspēlēm ar pirmās līgas otru labāko komandu.

“Jelgavas” un “Valmieras” duelim bija jānotiek 7.novembrī 25.kārtas ietvaros, taču tas tika pārcelts uz šo piektdienu.

“Jelgava” pēdējās trīs virslīgas spēlēs bija piedzīvojusi “sauso” zaudējumu – 0:2 pret “Riga”, 0:1 pret RFS un 0:5 pret “Ventspili”. Ar 21 punktu 24 mačos septīto vietu turnīra tabulā ieņemošie jelgavnieki vēl teorētiski varēja nonākt arī pārspēļu par palikšanu līgā zonā, jo “Metta” bija pieci punkti mazāk, taču tad ir jāsagaida Rīgas kluba uzvaras pār “Ventspili” un “Valmieru”. Augstāk pakāpties jelgavnieki vairs nevarēja.

Tikmēr “Valmierai”, kura piektdienas spēli aizvadīs vājinātā sastāvā, iztrūkstot pieciem pašizolācijā esošajiem Latvijas U-21 izlases dalībniekiem – Rūdolfam Soloham, Danielam Balodim, Kristapam Liepam, Kristeram Lūsiņam un Daniilam Skopenko -, no kuriem Soloha un Balodis ir “Valmieras” pamatsastāva spēlētāji, ir jānotur trešā vieta, kas dos tiesības arī nākamsezon spēlēt Eiropas līgas kvalifikācijā.

Vājinātā sastāva dēļ un ņemot vērā Covid-19 uzliesmojumu Rīgas komandās, “Valmiera” ceturtdien publiski aicināja LFF pārtraukt 2020.gada sezonu.

Valmierieši pēdējās divas spēles bija zaudējuši – ar 0:1 Jūrmalas “Spartakam” virslīgā un ar 0:2 “Liepājai” Latvijas kausa finālā.

Šosezon abās savstarpējās spēlēs uzvarējusi “Valmiera” – 2:1 un 2:0.

Pirmo vietu turnīra tabulā ar 69 punktiem 25 mačos ieņem “Riga”, kas par deviņiem punktiem apsteidz RFS. 40 punkti 24 cīņās ir “Valmierai”, 38 punkti 25 mačos – “Ventspilij”, 35 punkti 24 dueļos – “Liepājai”, bet 34 punkti 25 spēlēs – “Spartakam”. Tālāk ar 22 punktiem 25 spēlēs ir “Jelgava”, 20 punktus 25 cīņās iekrājusi “Daugavpils”, 16 punkti 25 mačos ir “Metta” komandai, kamēr “Tukums 2000″/TSS tikpat cīņās ticis pie 14 punktiem.

Šajā sezonā virslīgā startē desmit komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn un par divām vairāk nekā aizpērn. Tāpat šosezon virslīgā leģionāru limits paaugstināts līdz astoņiem spēlētājiem. Tas nozīmē, ka laukumā vienlaicīgi jābūt vismaz trim asociācijā sagatavotiem spēlētājiem. Pērn limits bija pieci ārvalstu spēlētāji.

Tāpat kā daudzās citās valstīs pēc koronavīrusa pauzes virslīgas čempionāta reglamentā 2020.gada sezonā ir palielināts atļauto spēlētāju maiņu skaits no trim līdz piecām.

Trīs mēnešu piespiedu pauzes dēļ šosezon četru plānoto apļu vietā tiek aizvadīti trīs.

Pērn par Latvijas čempioni tika kronēta “Riga”, bet savu pirmo trofeju kluba vēsturē ieguva RFS, kas uzvarēja valsts kausa izcīņā.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē Valmieras apzaļumošanu, puķu dobes, rotācijas apļu stādījumus vasaras sezonā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā medicīnas māsu (1 likme – 40 stundas nedēļā) uz noteiktu laiku. Darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • sniegt pirmo medicīnisko palīdzību bērniem un personālam; • veikt bērnu veselības stāvokļa novērtēšanu; • sekot higiēnas prasību ievērošanai Iestādē; • saskaņot ēdienkartes un veikt produktu kvalitātes kontroli • veikt primāro pretepidēmijas pasākumu organizēšanu infekcijas slimību gadījumos; • aizpildīt nepieciešamo dokumentāciju, atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • sadarboties ar bērnu vecākiem; • popularizēt bērnu, viņu vecāku un personāla vidū veselīgu dzīvesveidu, iesaistoties Iestādes mācību un audzināšanas procesā; un ja Tev ir: • Latvijas Republikā atzīta profesionālā vai 1. līmeņa augstākā profesionālā izglītība medicīnas māsas specialitātē, reģistrācija ārstniecības personu reģistrā kā medicīnas māsai; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; spēja cieņpilni komunicēt ar bērniem un pieaugušajiem; • prasme strādāt ar biroja tehniku un informāciju tehnoloģijām; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.851 „Noteikumi par zemāko mēnešalgu un speciālo piemaksu veselības aprūpes jomā nodarbinātajiem”, 1189,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu: spriditis@valmiera.edu.lv ar norādi “Medicīnas māsas vakance” līdz 2026.gada 24.augustam, plkst.10:00. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi, atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: MĀSA/ vispārējās aprūpes MĀSA bērnu aprūpē Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-08-24 Kontaktpersona: spriditis@valmiera.edu.lv 64231434

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā skolotāja palīgu (profesiju klasifikatora kods 5312 01) uz nenoteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1.0 likme). Darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: veikt bērnu aprūpi ikdienā; sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: pamatalgu pārbaudes laikā 780,00 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 850,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2026.gada 16.augustam personīgi (adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pasts: pienenite@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64225551. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-08-16 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64225551

Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā strādnieku Vaidavas pagastā uz nenoteiktu laiku Ja Tev ir vēlme: • veikt teritorijas labiekārtošanas un uzturēšanas darbus t.sk. pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • veikt dažāda rakstura saimnieciskos darbus Pašvaldībai piederošā teritorijā (infrastruktūras uzturēšanas, transportēšanas un citus ar amata pienākumiem saistītus darbus); ja Tev ir: • vismaz pamata izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • fiziska izturība; • iemaņas darbā ar dārza tehniku (trimmeri, zāles pļāvēju u.c.); • spēja pastāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 780 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 800 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu: kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes strādnieka/-ces Vaidavas pagastā amatam”, līdz 2026.gada 12.augustam. Tālrunis papildu informācijai: 26072148 vai 26473533 Profesija: SAIMNIECĪBAS STRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-08-12 Kontaktpersona: kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv 26072148 vai 26473533

Mūsu partneri