Valmieras Ziņas

Lieldienu brīvdienās Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 25 izsaukumi, tostarp 7 uz kūlas ugunsgrēkiem

Aizvadītajās diennaktīs laika posmā no 1.aprīļa plkst. 6.30 līdz 6.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 25 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņus uz glābšanas darbiem, bet vēl četri bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Svētdien plkst. 12.02 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Launkalnes pagastu, kur kokapstrādes uzņēmumā aizdegusies konveijera lenta, elektromotors un ciklons 57m2 platībā.  Notikuma vietā strādāja 17 Smiltenes, Jaunpiebalgas, Cēsu, Strenču ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas četras autocisternas un autokāpnes. Plkst. 16.26 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika nodzēsts.

Svētdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Limbažu novada Umurgas pagastā, kur vieglās automašīnas bagāžas nodalījumā dega elektroinstalācijas vadi 0,5 m2 platībā (ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās), kā arī Tirgus ielā Valkā, kur pirmdien konteinerā dega atkritumi 1m2 platībā.

2. aprīlī plkst. 16.42 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Pils ielu Alūksnē, kur daudzdzīvokļu mājas trešā stāva dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens 0,1m2 platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts pirms VUGD ierašanās. Mājoklī bija uzstādīts dūmu detektors.

VUGD atgādina, ka uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības atstāts katliņš vai panna var būt iemesls nopietnam ugunsgrēkam, kura rezultātā mājokļa iemītnieku un kaimiņu veselība un pat dzīvība var tikt apdraudēta. Neatstāj ieslēgtu plīti bez uzraudzības!

Plkst. 18.57 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Pāles pagastu, kur dega vienstāva pirts 35m2 platībā. Plkst. 20.36 ugunsgrēks tika likvidēts.

1.aprīlī plkst. 7.06 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Lejasciema pagastu, kur vienstāva angārā dega akumulatora lādētājs 1m2 platībā. Plkst. 7.41 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā periodā reģistrēti arī septiņi kūlas ugunsgrēki:

  • aprīlī Pūpolu ielā Cēsīs 5m2 platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās);
  • aprīlī Limbažu novada Umurgas pagastā, kur pērnā zāle dega 2 hektāru lielā platībā;
  • aprīlī Gulbenes novada Rankas pagastā, kur kūla dega 100m2 platībā;
  • aprīlī Pārgaujas novada Raiskuma pagastā, kur kūla dega 600m2 platībā;
  • aprīlī Mazsalacas novada Mazsalacas pagastā, kur kūla dega 20m2 platībā;
  • aprīlī L. Paegles ielā Valmierā, kur pērnā zāle dega 10m2 platībā;
  • aprīlī Gulbenes novada Rankas pagastā, kur kūla dega 500m2 platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Lai gan daudzi kūlas dedzinātāji domā, ka viņi uguns liesmas spēs kontrolēt, diemžēl ikgadējā skarbā statistika liecina par pretējo – nodedzinātās ēkas un automašīnas, cietušie cilvēki un izdegušie vairāki desmiti hektāru teritorijas liecina par to, ka uguni un ugunsgrēku nav iespējams kontrolēt! Tā ir bīstama un nesaudzē neko, ko savā ceļā sastop.

Nedēļas izskaņā Vidzemē saņemti divi izsaukumi, kur māju dūmvados dega sodrēji. Ceturtdien šāds izsaukums tika saņemts uz Madonas novada Dzelzavas pagastu, savukārt svētdien uz Smiltenes novada Palsmanes pagastu.

Apkures sezonā daļa no traģiskajiem ugunsgrēkiem izceļas tieši nepareizas vai bojātu apkures ierīču ekspluatācijas dēļ. Iedzīvotāji krāsnis pārkurina un uz tām žāvē drēbes, neaiztaisa ciet krāsns durtiņas, kā arī pie tām novieto degtspējīgus priekšmetus. Šo ugunsgrēku izcelšanos var novērst, ievērojot drošības noteikumus apkures ierīču ekspluatācijas laikā un regulāri sekojot līdzi to tehniskajam stāvoklim. Esi uzmanīgs un pasargā sevi!

Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī svētdienas pievakarē Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā, kur uz ceļa braucamās daļas bija uzkritis koks. Ugunsdzēsēji glābēji koku sazāģēja un ceļa braucamo daļu atbrīvoja.

Svētdien Valkas novada Valkas pagastā ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja divas kazas, kuru galvas bija iesprūdušas alumīnija kannā.

Aizvadītajās piecās diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 297 izsaukumus – 144 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 68 kūlas ugunsgrēku un sešu meža ugunsgrēku dzēšanu, 105 uz glābšanas darbiem, bet 48 izsaukumi bija maldinājumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Valmieras pilsētas 2.pirmsskolas izglītības iestāde “Ezītis” steidzami aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (darba vietas adrese: Rubenes iela 38, Valmiera) uz noteiktu laiku pilnai darba likmei (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likmes). Ja Tev ir vēlme: veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; nodrošināt pedagoģisko procesu grupā; sadarboties ar izglītojamo vecākiem un kolēģiem; plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju; iesaistīties iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu 790 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 7.maijam e-pastā: ezitis@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 29446642 Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rubenes iela 38, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-05-07

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valkas iela 2, Strenči,Strenču novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 590-650 (bruto). Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs STRENČOS. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 2, Strenči, Strenču nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-06 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri