Valmieras Ziņas

Līdz šim Latvijā no Covid-19 varētu būt atveseļojušies aptuveni 30 cilvēki; pašizolācijā atrodas vismaz 2200 (1)

Lasīšanas laiks: 2 min

Līdz šim Latvijā no jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 varētu būt atveseļojušies aptuveni 30 cilvēki, savukārt pašizolācijā atrodas vismaz 2200 Latvijas iedzīvotāji, aģentūrai LETA pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) eksperts Jurijs Perevoščikovs.

Perevoščikovs skaidroja, ka epidemiologi par Covid-19 pacientu tuvajām kontaktpersonām identificējis aptuveni 2200 cilvēkus. Šiem cilvēkiem 14 dienas ir jāievēro pašizolācija, paliekot mājās, un jānovēro savas veselības stāvoklis.

Minētie cilvēki ir Covid-19 slimnieku gan ģimenes locekļi, kolēģi, pacienti, draugi. “Vīruss nešķiro,” teica Perevoščikovs.

Speciālists skaidroja, ka SPKC ik dienu informē par unikālajiem diennaktī veiktajiem testiem, proti, ikdienas statistikā neietilpst tie testi, kas veikti līdz šim jau slimai personai, lai noteiktu, vai ir notikusi izveseļošanās. Dati par atkārtotajiem testiem pagaidām nav sistematizēti.

SPKC kontaktējas ar ģimenes ārstiem, kuriem ir galavārds saistībā ar to, vai personu var uzskatīt par atveseļojušos no Covid-19. Perevoščikoks skaidroja, ka ģimenes ārstam ir jāorganizē kontroles testi un par to jāpaziņo. Vakar SPKC audiokonferencē ģimenes ārstiem atgādināja minēto prasību.

Ģimenes ārsti SPKC jau paziņojuši par aptuveni 30 vairs neinfekcioziem cilvēkiem. SPKC gan vēlas ar šiem cilvēkiem atkārtoti sazināties, lai noskaidrotu pilnīgu informāciju.

“Viņi noteikti ir izveseļojušies, bet mēs gribam būt pārliecināti, ka viņi ir atbrīvojušies no vīrusiem,” piebilda speciālists.

Vērtējot situāciju visā pasaulē, izslimošana un atbrīvošanās no vīrusa prasa aptuveni vienu mēnesi, stāstīja Perevoščikovs. Līdz ar to, lai saskaitītu datus, tāpat nepieciešams aptuveni mēnesis.

Kā ziņots, Covid-19 pēdējā diennaktī apstiprināts vēl 22 cilvēkiem, līdz ar to kopumā ar to valstī saslimuši 398 cilvēki. Patlaban ārstniecības iestādē ir stacionēti 27 Covid-19 pacienti, no viņiem 24 ir ar vidēju slimības gaitu, bet trīs – ar smagu.

Perevoščikovs 25.marta preses konferencē paziņoja, ka epidemiologiem vairs neizdodas iegūt informāciju par vairāku Covid-19 slimnieku inficēšanās gaitu, līdz ar to uzskatāms, ka Latvijā ir sākusies Covid-19 transmisija sabiedrībā.

Jau ziņots, ka no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

    hartijs - 31.03.2020

    …..Viņi noteikti ir izveseļojušies…. bet kā? Kā tas notiek? Zāļu nav!

Aktuālais jautājums

Vai esi iepazinies ar jauno Valmieras novada teritoriālo plānojumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”, Reģ.Nr. 4003115846 - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā "minitop!" Matīši Valmieras18, Burtnieku pag. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu,marķējuma,kvalitātes,uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole; Darba laiku maiņās no plkst.8.00-22.00 Prasības kandidātiem: Labas komunikācijas prasmes; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Darba algu no 900-950 EUR (bruto) "top! Labumu karti" pusdienu un pārtikas preču iegādei summā līdz 700 EUR gadā ( pēc 3 mēnešiem) Īpaši labumi pirkumiem mūsu veikalos; Veselības apdrošināšanu un papildus bonusus pēc nostrādāta gada; Kompensāciju redzes korekcijas līdzekļiem 100 EUR Svētku dāvanas un pasākumus; Atmaksātus papildatvaļinājumus. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs "minitop!" Matīši Valmieras18, Burtnieku pag.,zvanot vai WhatsApp +37125676864 Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmieras iela 18, Matīši, Matīšu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-06-09 Kontaktpersona: mini top MATĪŠI Whatapp

Mūsu partneri