Valmieras Ziņas

LBL play-off ceturtdaļfinālā valmierieši cīnīsies ar liepājniekiem

Lasīšanas laiks: 5 min

Klāt sezonas gaidītākais mirklis – Latvijas Basketbola līgas izslēgšanas spēļu turnīrs. Ceturtdaļfināla stadijā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti sērijā līdz trīs uzvarām sacentīsies ar “Liepājas” komandu. Abu pilsētu vienības Latvijas čempionāta play-off cīņās savstarpējās attiecības skaidrojušas gana regulāri, tādēļ dueli caurstrāvo arī vēsturiska elpa. Sērijas pirmā spēle norisināsies otrdien, 13. aprīlī pulksten 18:00 vēju pilsētā.

Valmieras un Liepājas pilsētas pārstāvošajām komandām ceļi Latvijas čempionāta izslēgšanas spēlēs krustojušies ļoti bieži. Līdz šai sezonai valmierieši un liepājnieki vietējās līgas play-off’ā cīkstējušies deviņas reizes, bet nu pienākusi kārta desmitajam duelim pilsētu komandu starpā. Jā, laiki gājuši un mainījušies. Arī basketbolu augstākajā līmenī pārstāvošās organizācijas vairākkārt mainījušās gan Valmierā, gan Liepājā, taču caurvijošais stāsts par savstarpējo sāncensību nav apstājies. 

Pirmo reizi kādā no LBL izslēgšanas spēļu turnīra posmiem abu pilsētu komandas tikās tālajā 1998. gadā. Toreiz “Valmiera/Rūjiena” piekāpās Liepājas “Baltikai” ar 0-3. Arī gadu vēlāk 1999. valmierieši cieta neveiksmi pret liepājniekiem divu spēļu sērijā. Nākamreiz abu pilsētu vienības tikās 2003. gadā, sērijā, kas, iespējams, vērtējama kā vissvarīgākā abu komandu starpā. Ar rezultātu 3-1 “Valmiera/Rūjiena” basketbolisti bija pārāki pār Kurzemes vienību sērijā par 3. vietu, izcīnot Valmieras basketbola vēsturē pirmās bronzas medaļas! Turpmākajos gados abas komandas bija regulāras sāncenses, valmieriešiem uzvarot savstarpējās cīņās gan 2004. gadā, gan 2006. gada pavasarī. Par iepriekšējās trīs tikšanās reizēs piedzīvotajiem zaudējumiem “Liepāja” reabilitējās 2007. gada LBL ceturtdaļfinālā, uzvarot ar 2-1. Tādējādi sešās aizvadītajās sērijās tika panākts neizšķirts, katrai no pilsētu pārstāvošajām komandām uzvarot pa trīs sērijām.

Pēc divu gadu pauzes komandas izslēgšanas spēlēs atkal satikās 2010. gadā, kad ceturtdaļfināla sērijā pie divām uzvarām tika BK “Valmiera”, iesoļojot turnīra pusfinālā un atgūstot pārsvaru savstarpējos mačos ar vēju pilsētas pārstāvjiem. Nākamos piecus gadus izslēgšanas spēļu zari komandas kopā nesaveda, bet atkal redzēšanās notika 2016. gadā. Tobrīd “Valmiera/Ordo” nosaukumu ieguvusī valmieriešu komanda bija uzņēmusi pamatīgus apgriezienus un pārspēja “Liepāju” pusfināla sērijā ar 3-0, pieveicot kurzemniekus ceļā pretī Valmieras pilsētas pirmajam un pagaidām vienīgajam čempiontitulam. Devīto reizi abu pilsētu komandas tikās jau nākamgad – 2017. gada pavasarī. Ceturtdaļfināla sērijā valmierieši izrāva panākumu pār liepājniekiem ar 3-2. Tādējādi pēc deviņām savstarpējām play-off sērijām vidzemnieki bija iekrājuši solīdu pārsvaru ar 6-3.

2021. gadā atkal Valmieras un Liepājas ceļi Latvijas basketbola izslēgšanas spēlēs ir krustojušies. Abās pilsētās basketbola dzīves vadīšanu uzņēmušās jaunas organizācijas. Valmieru Latvijas basketbola augstākajā līmenī pārstāv no studentu komandas izaugusī “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”. Savukārt vēju pilsētā “Liepājas Lauvu” vietā pilsētas basketbola dzīves organizēšanu pārņēmusi organizācija “Liepājas Basketbols”, kas valsts augstākajā līmenī spēlē ar nosaukumu BK “Liepāja”.

Pavisam tuvu klāt esošajai ceturtdaļfināla sērijai likme būs augsta priekš abām komandām. Komanda, kas tiks līdz trīs panākumiem, turpinās sezonu un cīņu par Latvijas čempionāta medaļām. Savukārt zaudētājai sezona būs noslēgusies. Sērija sāksies otrdien 13. aprīlī Liepājā, bet valmierieši uzņems otro spēli piektdien 16. aprīlī. Ja sērija ievilksies līdz maksimālajam spēļu skaitam, tad piektais mačs norisināsies 23. aprīlī Baltijas jūras krastos.

Ceturtdaļfināla spēļu kalendārs:
13. aprīlis pulksten 18:00 Liepājā
16. aprīlis pulksten 19:00 Valmierā
19. aprīlis pulksten 18:00 Liepājā
21. aprīlis Valmierā *
23. aprīlis Liepājā *

* – ja nepieciešams. Šo spēļu laiki vēl tiks precizēti.

Regulārajā sezonā piecās savstarpējās spēlēs valmieriešu un liepājnieku starpā četros gadījumos tika fiksētas uzvaras Kurzemes komandai, bet valmierieši tika pie viena panākuma. Četras no cīņām bija ar nelielu rezultāta starpību, bet piektajā Liepājai izdevās panākt vērienīgu atrāvienu. Lai gan tendence pamatturnīrā bija par labu Artūra Visocka-Rubeņa trenētajai komandai, taču izslēgšanas spēlēs viss sākas no jauna un vecajām spēlēm vairs nav nozīmes.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” rindās regulārajā sezonā produktīvākais spēlētājs bija komandas kapteinis Edmunds Elksnis. Saspēles vadītājs izcēlās ar 15 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm vidēji mačā. Liets palīgs bija sezonas otrajā pusē komandas sastāvu pastiprinājušais Kārlis Apsītis, kurš valmieriešu labā 10 mačos vidēji guva 11,9 punktus, tālmetienus realizējot ar 40% precizitāti. Garajā galā efektīvākais bijis Ervīns Jonāts, kurš vidēji sezonā guvis 11,2 punktus un izcīnījis 6,2 atlēkušās bumbas. Savukārt Valters Vēveris uzņēmies lomu kā enerģijas ienesējs no rezervistu soliņa, jaunajam basketbolistam šosezon gūstot 11,5 punktus vidēji mačā.

“Liepājai” šosezon izdevies izveidot konkurētspējīgu sastāvu no tikai vietējiem spēlētājiem, mainot iepriekš veidoto trajektoriju, mēģinot laimi meklēt ārzemju spēlētājos. Komandas līdera lomu uzņēmies Dāvis Geks, kurš pēc vairākām sezonām ārzemēs atgriezies mājās, izceļoties ar 14,2 punktiem un 2,9 rezultatīvām piespēlēm mačā. No sezonas leģionāra gaitās Krievijā atgriezies arī centra spēlētājs Iļja Gromovs, kurš šosezon valdījis zem “Liepājas” groziem ar 12,6 punktiem un 8,6 izcīnītām atlēkušajām bumbām. Saspēles vadīšanu vienībai uzņēmies iepriekšējo gadu LU līderis Renārs Birkāns. Viņa kontā 11,9 punkti un labākais sezonas piespēļu rādītājs spēlē – 6,6. Tāpat “Liepājas” komandas spēlētāju rotācijā ir valmieriešiem pērn labi iepazītie Roberts Krastiņš un Roberts Blumbergs.  

Sērijai starp “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” un BK “Liepāja” komandām būtu jābūt patiesi aizraujošai un spriedzes bagātai.

Kamēr “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” un “Liepāja” cīkstēsies savā starpā, otrā ceturtdaļfināla pārī sacentīsies “Ogre” un “Latvijas Universitāte”, lai sacenstos par tiesībām pusfinālā cīkstēties ar “Ventspili”. Savukārt valmieriešu un liepājnieku dueļa uzvarētāji tiksies ar valsts čempiontitulu turošo “VEF Rīga” komandu. 

Jāatzīmē, ka izslēgšanas spēlēm “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” sagatavojusies ar unikālu fotosesiju. Atceroties faktu, ka pirms divdesmit gadiem Valmieras komanda, laikā, kad 5. vidusskolas zāle atradās remontā, savas mājas spēles aizvadīja netālu no Rūjienas esošajā Virķēnu zālē, tieši tur sagatavoti vizuālie materiāli izslēgšanas spēļu turnīram. Spēlētājiem pozējot šosezon izmantotajās retro formās, fotogrāfs Uģis Brālēns notvēris fantastiskus kadrus. Ceram uz garu izslēgšanas spēļu turnīru “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandai, lai varam pēc iespējas vairāk no šīm bildēm jums atrādīt! ;)

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gads Jums būs veiksmīgāks par 2025. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

  SIA “ZAAO” VRN 44103015509 SIA "ZAAO" ir viens no vadošajiem atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem Latvijā, un mēs meklējam jaunu kolēģi, kurš vēlas iesaistīties mūsu pakalpojumu nodrošināšanā Vidzemes iedzīvotājiem. Aicinām pievienoties savai komandai Atkritumvedēja vadītāju Pienākumi: Sadzīves atkritumu, lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana Pārvietot konteinerus (fizisks darbs) un strādāt ar hidrauliskajiem manipulatoriem, ievērojot darba drošības noteikumus Strādājot lietot darba apģērbu un individuālos aizsardzības līdzekļus Uzturēt automašīnu tehniski labā stāvoklī un savlaicīgi ziņot par tehniskajiem bojājumiem Ievērot uzņēmumā izstrādāto atkritumu savākšanas pakalpojumu sniegšanas kārtību. Mēs piedāvājam: Stabilu darbu dinamiskā un uz attīstību vērstā uzņēmumā Pilnu darba slodzi ar summētā darba laika uzskaiti, uz nenoteiktu laiku Labus darba apstākļus Bruto atalgojumu sākot no 1450 EUR mēnesī Piemaksas par papildus darba apjomu Transporta bāzes vieta: "Brandeļi", Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba apģērbu atbilstoši sezonai Draudzīgu un atbalstošu komandu Darbam nepieciešamās apmācības un kolēģu atbalstu pārbaudes laikā Sociālās garantijas Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika Nelaimes gadījumu apdrošināšanu no pirmās darba dienas Mēs sagaidām: Vidējā vai vidējā speciālā izglītība  C kategorijas autovadītāja apliecība; 95.kods Vismaz trīs gadu pieredze automašīnas vadīšanā Vēlama pieredze darbā ar hidrauliskajiem manipulatoriem Labas tehniskās zināšanas Prasme rīkoties ārkārtas situācijās Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru Organizatoriskās prasmes Augsta pienākuma un atbildības sajūta par veicamo darbu Spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību. Pieteikties:  Pieteikties: CV (dzīves apraksts) lūdzam sūtīt pa e-pastu darbs@zaao.lv līdz 2026.gada 13.februārim. Tālrunis uzziņām 26207402. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “ZAAO”, Rīgas iela 32, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: ATKRITUMVEDĒJA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-13 Kontaktpersona: Personāla daļa

 Aicinām darbā TRANSPORTLĪDZEKĻU MAZGĀTĀJU DARBA PIENĀKUMI: transportlīdzekļu virsbūvju mazgāšana darbs ar mazgāšanas portālu PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā vai vidējā profesionālā izglītība vēlama iepriekšēja darba pieredze transportlīdzekļu mazgāšanā vēlamas iemaņas darbā ar sadzīves tehniku un mazgāšanas iekārtām B kategorijas vadītāja apliecība labas saskarsmes un komunikācijas prasmes UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu valstī noteiktā minimālā stundas tarifa likme plus piemaksa summēto darba laiku pēc grafika: 1. dežūra 0600 - 1500, 2. dežūra 1530 – 2400 (dežūra 8 stundas) veselības apdrošināšanas polisi pēc viena nostrādāta gada pilnas sociālās garantijas CV ar norādi vakancei „Transportlīdzekļu mazgātājs” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst. 09:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācija pa tālr.: 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOMOBIĻU MAZGĀTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-13 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: info@vtu-valmiera.lv, mob.t.29231565

  SIA “ZAAO” VRN 44103015509 SIA "ZAAO" ir viens no vadošajiem atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem Latvijā, un mēs meklējam jaunu kolēģi, kurš vēlas iesaistīties mūsu pakalpojumu nodrošināšanā Vidzemes iedzīvotājiem. Aicinām pievienoties savai komandai Atkritumu savācēju Pienākumi: Sadzīves atkritumu, lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana saskaņā ar maršruta lapu; Pārvietojot konteinerus (fizisks darbs) ievērot darba drošības noteikumus; Strādājot lietot darba apģērbu un individuālos aizsardzības līdzekļus; Prasme lietot darbā tehnisko inventāru; Ievērot uzņēmumā izstrādāto atkritumu savākšanas pakalpojumu sniegšanas kārtību. Mēs piedāvājam: Stabilu darbu dinamiskā un uz attīstību vērstā uzņēmumā; Pilnu darba slodzi ar summēto darba laika uzskaiti, uz nenoteiktu laiku; Transporta bāzes vieta: "Brandeļi", Kocēnu pag., Valmieras nov.; Bruto atalgojumu sākot no 950.00 mēnesī; Piemaksas par papildus darba apjomu; Sociālās garantijas; Nelaimes gadījumu apdrošināšanu no pirmās darba dienas; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; Labus darba apstākļus; Darba apģērbu atbilstoši sezonai; Draudzīgu un atbalstošu komandu; Ģimenei draudzīgu darba vietu. Mēs sagaidām: Vidējā vai pamatizglītība; Godprātīga attieksme pret darbu un kolēģiem; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu; Pieteikties: CV (dzīves apraksts) lūdzam sūtīt pa e-pastu: darbs@zaao.lv līdz 2026.gada 13.februārim. Tālrunis informācijai 26207402. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “ZAAO”, Rīgas iela 32, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: ATKRITUMU SAVĀCĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-13 Kontaktpersona: Personāla daļa Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri