Valmieras Ziņas

Latvijas BMX braucēji Veronā uzsāks izšķirošo cīņu Tokijas Olimpisko spēļu kvalifikācijā

Sestdien un svētdien Itālijas pilsētas Veronas trasē norisināsies sezonas pirmie divi Pasaules kausa izcīņas posmi BMX superkrosā. Sacensībām pieteikti septiņi Latvijas sportisti. Mūsu vadošajiem elites vīru un dāmu sportistiem šīs būs ļoti nozīmīgas sacensības Tokijas Olimpisko spēļu kvalifikācijā. Veronas posmu rezultāti iekļauti olimpiskajā nāciju rangā, caur kuru vienīgās izredzes kvalificēties Tokijai ir Latvijas vīriem un dāmai, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretārs Toms Markss.

Īsi pirms aizvadītajā nedēļā Veronā notikušajiem UEC Eiropas kausa posmiem ar novēlotu paziņojumu par BMX sportistu kvalifikācijas Tokijas Olimpiskajām spēlēm sistēmas izmaiņām klajā nāca Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI). Tā lēma noteikti gala termiņu – 2020. gada 3. martu – līdz kuram sportistiem bija iespēja kvalificēties Tokijas OS spēlēm pēc UCI individuālā ranga. UCI kavēšanās dēļ daudzu valstu sportisti, tostarp Latvijas, aizvadītā gada laikā un šīs sezonas sākumā devās uz virkni UCI līmeņa sacensībām, ar mērķi uzlabot savas pozīcijas individuālajā rangā. Tas mūsu braucējiem arī izdevās. Sieviešu elitē savas pozīcijas ievērojami uzlaboja Vineta Pētersone, bet vīriem to paveica gan Helvijs Babris, gan Kristens Krīgers.

Ņemot gan vērā, ka uz 2020. gada 3. martu mūsu sportisti Tokijas Olimpiskajām spēlēm pēc individuālā ranga nekvalificējās, latviešu braucējiem nu atliek koncentrēties uz Olimpisko nāciju rangu. Šis rangs arī ir iesaldēts uz 2020. gada 3. martu. Tomēr tas tiks atsaldēts uz tikai četrām sacensībām – sezonas pirmajiem četriem Pasaules kausa posmiem BMX superkrosā. Labas izredzes kvalificēties pēc šī ranga saglabā gan mūsu vīriem, kuriem galvenie konkurenti būs Itālijas un Vācijas braucēji, gan arī dāmām, kur šobrīd Latvijas pirmais numurs ir Vineta Pētersone.

Pirmie divi Pasaules kausa posmi gaidāmi jau šīs nedēļas nogalē. Pasaules BMX elite pulcējas Veronas trasē, Itālijā. Ja pagājušās nedēļas nogalē šeit notiekošos UEC Eiropas kausa posmus izjauca spēcīgs negaiss, tad prognoze šai nedēļas nogalei ir krietni vien patīkamāka. Sacensību pilnvērtīga norise nav apdraudēta.

Šīs sacensības būs īpašas vēl viena iemesla dēļ. Pirmo reizi Pasaules kausā iekļauta atsevišķa U23 vecuma grupa. Tas ļaus pirmo elites gadu sportistiem pakāpeniski ienākt lielajā elites sportā. Iespēja startēt šajā konkurences grupā būs arī junioru sportistiem.

Latviju nozīmīgajās sacensībās pārstāvēs septiņi sportisti. Elites vīru grupā startēs – Helvijs Babris, Kristens Krīgers un Mikus Strazdiņš. Dāmu elitē īkšķi jātur par Vinetu Pētersoni. Tikmēr jaunizveidotajā U23 vecuma grupā Latviju pārstāvēs – Edvards Glāzers, Edvards Emīls Liberts un Līva Lizete Glāzere.

Sacensībām būs iespējams sekot līdzi video tiešraidē interneta vietnē www.olympics.com. Pārraides sākums gaidāms pulksten 16:45 pēc Latvijas laika. Šādā pat laikā sacensību tiešraide sāksies arī svētdien.

Sacensību formāts paredz visām grupām aizvadīt pirmās kārtas braucienu. Pēc tā četri labākie no katra braucieni iekļūst nākamajā kārtā, bet pārējiem atliek cīnīties “pēdējās cerības” braucienā, kur, lai turpinātu sacensības jāiekļūst divu labāko braucēju skaitā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri