Valmieras Ziņas

Lai novērstu ūdensvada aizsalšanu, aicina laikus rūpēties par pietiekamu siltumizolāciju

Līdz ar sala iestāšanos, atbildīgajiem dienestiem nākas saskarties ar ziemai tipiskām problēmām. Vairāk darba ir ugunsdzēsējiem, jo netīrītie dūmvadi un pārkurinātās krāsnis izraisa ugunsgrēkus. Aukstajā laikā mēdz aizsalt ūdens un kanalizācijas caurules. 

Kā informē SIA “Valmieras Namsaimnieks”,

ūdensvadu cauruļu aizsalšana daudzdzīvokļu namos iespējama vien laikā, kad ilgstoši ir liels sals. Tas var atgadīties namiem, kam nav bijusi pietiekama cauruļu izolācija, un tām brīvi var piekļūt aukstums, piemēram, vaļēju pagraba logu gadījumos.

SIA “Valmieras Namsaimnieks” apsaimniekotajiem Valmieras daudzdzīvokļu namiem aizsalušas ūdensvadu caurules tiek konstatētas ļoti reti. Saskaņā ar SIA “Valmieras Namsaimnieks” sniegto informāciju šoziem tādi gadījumi nav tikuši konstatēti. Arī uzņēmums “Valmieras ūdens” pagaidām nav saņēmis nevienu sūdzību no klientiem par aizsalušām caurulēm. 

Lai gan šodien gaisa temperatūra pakāpusies līdz pat nullei grādu, taču sagaidāms, ka nākamās nedēļas sākumā valsts lielākajā daļā gaisa temperatūra daudzviet noslīdēs zem -10 grādiem. Tādēļ atkal pieaugs cauruļvadu aizsalšanas risks.

Lai nepieļautu ūdensvadu aizsalšanu ēkā, svarīgi ir rūpēties, lai caurulēm būtu pietiekama siltumizolācija, lai ēkas pagrabam būtu salaboti un aizvērti logi un durvis. Ieteicama ir ēkas pamatu siltināšana, novecojušu cauruļvadu nomaiņa un siltināšana.

Par aizsalušu cauruļvadu var liecināt aukstā ūdens piegādes pārtraukums. Gadījumos, ja tā notiek, iedzīvotājiem būtu jāsazinās ar mājas pārvaldnieku. SIA “Valmieras Namsaimnieks” apsaimniekoto māju iedzīvotāji ir aicināti zvanīt pa tālruni 642 81118, kā arī ārpus darba laika sazināties ar Valmieras Operatīvās informācijas centru pa tālruni 8484.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri