Valmieras Ziņas

Kristīne Siksaliete: “Sasniedziet augstākās virsotnes sevis, nevis kāda cita dēļ!”

Lasīšanas laiks: 6 min

Trenera uzrunāta skolas sporta stundā, atnākusi uz savu pirmo vieglatlētikas treniņu, nezinādama, kas viņu sagaida. Tā Pētera Karlivāna pamanīta, sportista gaitas uzsākusi Valmieras Bērnu sporta skolā. Vēlāk par vairākkārtēju Latvijas čempioni septiņcīņā un pieccīņā, Valmieras rekordisti un Latvijas izlašu dalībnieci vieglatlētikā kļuvusi Valmieras Augstas klases sportistu sagatavošanas centra daudzcīņniece Kristīne Siksaliete.

Kā iekļuvi Valmieras AKSSC sastāvā?

Šķiet, ka pagrieziena punkts bija brīdis, kad izpildīju normatīvu septiņcīņā dalībai U-18 Pasaules čempionātā. Tas bija mans lielākais sasniegums pirms iekļūšanas AKSSC. Kad treneris paziņoja par iespēju iekļūt centrā, sajutu tādu kā atzinību, lepnumu par sevi un par to, ka man šāda iespēja vispār tiks dota. Vēl jau īsti neapjautu, ko šī programma nozīmēs un kādas iespējas tā sniegs, bet tas man, kā jaunajai sportistei, likās kaut kas liels un nozīmīgs.

Kas Tev palīdz sasniegt mērķus un ar kādām grūtībām nākas saskarties?

Man mērķus palīdz sasniegt iekšējais “velniņš” un mīlestība pret to, ko daru. Tas neļauj ne padoties pie grūtībām, ne atslābt, ja sasniegts kāds lielāks mērķis, ar ko gribētos palepoties vairāk. Interese, cik augstu es varu kāpt un saprast, cik daudz mans ķermenis vēl spēj. Protams, arī treneris un vīrs. Šie abi cilvēki nepārtraukti atrodas līdzās un nevienā brīdī neļauj apstāties un pamest iesākto!

Runājot par to, kas mani atmet atpakaļ gan fiziski, gan emocionāli, ir kādas traumas iegūšana. Lai pēc iespējas vieglāk pārdzīvotu, es cenšos ļoti daudz par to nedomāt un neiedziļināties tieši emocionāli. Zinu, cik ātri un viegli domas var cilvēku sagraut un atņemt “uguntiņu”, lai turpinātu cīnīties.

Vai varēji iedomāties sevi kā profesionālu sportisti?

Nedz sākotnēji, nedz arī pašlaik es tā īsti par profesionālo sportu neesmu aizdomājusies. Jau no paša sākuma esmu darījusi un aizvien daru to, kas mani tiešām aizrauj, patīk un sanāk. Tas, manuprāt, padara šo visu procesu tādu gaisīgu un vieglu, bez uzspiešanas un negribēšanas. Šīs sajūtas ļauj sasniegt vairāk. Zinu kas man padodas un kas nē, ko vajadzētu uzlabot, lai kļūtu sev pašai labāka. Ceļā uz nopietnu sportista karjeru daudz ir nācies strādāt ar savu domāšanas veidu. Galvenais bija un vēl aiz vien ir iemācīties atbrīvot savu prātu no bailēm un pārmērīga uztraukuma sacensībās. Ar treneri sapratām, ka tieši tas ir traucējošākais faktors, kurš neļauj sacensībās sasniegt augstāko rezultātu, kam īstenībā esmu fiziski gatava.

Pastāsti par savu ikdienu, treniņiem!

Ar treneri sadarbība ikdienā ir ļoti laba, saprotamies no pusvārda. Protams, reizēm jau sanāk kādas domstarpības, bet tas viss piederas pie treniņu procesa… tomēr pazīstam viens otru jau vairāk nekā 10 gadus. Trenējos kopā ar vēl 3-4 cilvēkiem, visi esam draudzīgi un atbalstam viens otru, kā vien varam. Treniņu biedru grupā ir pārstāvēta gan vieglatlētikas septiņcīņa, gan desmitcīņa.

Sagatavošanās periodā trenējamies visi kopā, bet sacensību periodā nākas bieži dalīt trenera uzmanību, jo tā ir vajadzīga katram no mums. Trenējamies vidēji septiņas reizes nedēļā. Nometņu laikā 9-11 reizes nedēļā. Treniņu skaits ir atkarīgs no pašsajūtas, sacensību kalendāra u.c. faktoriem.

Pastāsti par saviem treniņu apstākļiem!

Saistībā ar Jāņa Daliņa stadiona rekonstrukciju un arī Covid-19 pandēmiju pēdējos trīs gadus treniņu apstākļi ir bijuši ļoti mainīgi. Vasarā braukājām maksimāli daudz uz Rencēnu stadionu, Valgas stadionu, nometnēs uz Igauniju. Ziemā izmantojām iespēju trenēties Murjāņu sporta ģimnāzijas manēžā, Vidzemes slimnīcas sporta zālē, Valgas manēžā. No pavasara cītīgi trenējāmies tikai ārā, gluži kā šobrīd, Covid-19 pandēmijas ierobežojumu dēļ. Pateicoties AKSSC finansiālajam nodrošinājumam, varējām izmantot iepriekš minēto sporta infrastruktūru, protams, liels pluss ir arī ēdināšanas un nepieciešamo sporta apavu nodrošinājums, jo, kā zināms, septiņcīņā ir nepieciešami vismaz seši specifiski apavu pāri. Ir bijusi nepieciešamība izmantot arī Sporta veselības centra pakalpojumus, kurus nodrošina AKSSC. Varu teikt, ka šeit strādā patīkami un laipni speciālisti, kuri prot atrast labu kontaktu ar sportistiem.

Kā vērtē Valmieras pilsētas sporta infrastruktūras izmaiņas un attīstību?

Valmieras pilsētas attīstība mani gan kā sportisti, gan kā iedzīvotāju ļoti iepriecina! Tas ir fantastiski, ka mums ir un būs lieliska iespēja nodarboties ar sportu sakārtotā vidē un skaistā, modernā infrastruktūrā. Pagaidām manā sporta veidā iespējas ir ierobežotas, jo, kā zināms, Latvijā ar vieglatlētikas manēžu nodrošinājumu ir ne visai labi, bet, līdzko tiks atklāts jaunais stadions un ilgi gaidītā manēža Valmierā, domāju, viss mainīsies tikai uz labo pusi! Pavērsies krietni vairāk iespēju, nekā vispār līdz šim ir bijis.

Spriežot par brīvā laika pavadīšanu Valmierā, varu teikt, ka man ļoti patīk sakārtotie parki, pa kuriem varu pastaigāties kopā ar vīru un suni. Lai gan brīvā laika manā ikdienā ir ļoti maz, novērtēju iespēju ik pa reizei aiziet uz Valmieras peldbaseinu un atpūtas zonu, kur relaksēties pēc smagajiem treniņiem.

Pastāsti par saviem augstvērtīgākajiem sasniegumiem!

Esmu vairākkārtēja Latvijas čempione septiņcīņā un pieccīņā. Piedalījos Eiropas U-20 un U-23 čempionātos septiņcīņā, Eiropas komandu čempionātā daudzcīņā, Prezidenta balvas izcīņā tāllēkšanā. Man pieder Valmieras pilsētas rekords septiņcīņā un šķēpa mešanā sievietēm.

Kā izdodas sporta dzīvi savienot ar izglītību?

Šī gada vasarā pabeidzu Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžas programmu “Māszinības”, šobrīd turpinu bakalaura studijas Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē. Visgrūtāk ir apvienot intensīvus treniņus ar studijām, bet, pateicoties tam, ka jāmācās trīs reizes nedēļā, kopā ar treneri esam veiksmīgi pielāgojuši treniņu plānu – paspēju visur! Arī braucienus uz nometnēm cenšamies izplānot tā, lai nebūtu ļoti jākavē studijas. Man kā bonuss šobrīd ir pilnībā attālinātas studijas, kas atceļ lielo braukāšanu no Valmieras uz Rīgu! Līdz ar to arī pēc studijām uzreiz varu doties trenēties. Pasniedzējiem pagaidām īpaši neakcentēju, ka esmu sportiste, jo pagaidām nav bijusi tāda nepieciešamība. Bijušie un esošie kursa biedri paši ir noskaidrojuši šo faktu un ļoti cenšas atbalstīt!

COVID19. Kas mainījies Tavā ikdienā vai kāda mērķa sasniegšanā?

Ikdienā ir mainījušies treniņu apstākļi. Pārsvarā nākas trenēties ārā, kas ir ļoti, ļoti apgrūtinoši ziemā, īpaši, ja uznāk mīnusi. Pavasarī bija nedaudz citādāk – pielāgojāmies un ārā trenējāmies pilnībā līdz pat rudenim. Varētu teikt, ka tas bija pat ieguvums, jo tā bija sava veida veselības un rakstura norūdīšana, ne vienmēr ārā bija tie labākie laikapstākļi.

Negatīvais faktors – grūti prognozēt, kas notiks ar sacensību sezonu. Nepārtraukta sajūta “kā uz adatām”. Protams, sezonai palēnām gatavojamies, ilgāks šobrīd ir fiziskās sagatavotības treniņu periods, mazāk tehnikas un ātruma treniņi. Domāju, lai vai kāds būs lēmums saistībā ar sacensībām, mēs būsim gatavi sākt sezonu!

Kā vērtē AKSSC projektu?

Kopumā AKSSC projekts ir lieliska iespēja jaunajiem sportistiem. Uzskatu, ka šādi projekti ļoti palīdz sportistiem, kuri ir pārejas periodā no junioru posma uz pieaugušo posmu. Ne tikai sportā, bet arī ikdienas dzīvē, kad nākas pieņemt ļoti grūtu lēmumu, ko iesāk tālāk – mācīties un strādāt vai turpināt sportot augstvērtīgā līmenī. Otro variantu izvēlas reti, jo jauniešiem, lai to spētu, galvenokārt, trūkst finansiālā atbalsta. Tā nozare zaudē daudz labus sportistus ar lielu potenciālu. Savukārt iegūstot AKSSC atbalstu un sniegtās iespējas, sports augstvērtīgā līmenī kļūst reālāks un aizsniedzamāks.

Jaunajiem sportistiem Kristīne vēl: “ dariet šo visu tiešām ar prieku un mīlestību pret sevi un savu sporta veidu! Galvenais – sasniedziet augstākās virsotnes sevis, nevis kāda cita dēļ!”

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Nacionālie Bruņotie Spēki Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde (reģ.Nr. 90000040549) VALMIERĀ un GULBENES NOVADA STĀMERIENĀ aicina pieteikties pievienoties dienestam KAREIVJUS Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē tiek veidota jauna profesionālā dienesta apakšvienība. Apakšvienības sastāvs tiek komplektēts ar kandidātiem, kuri ir beiguši vismaz pamatizglītību, arodskolas un citas profesionālās izglītības iestādes bruņotajiem spēkiem nepieciešamajās specialitātēs. Latvijas armija aicina: Esi viens no mums - kļūsti karavīrs! PAMATPRASĪBAS: Latvijas Republikas pilsonis/-e vecumā no 18 līdz 40 gadiem; Valsts valodas zināšanas; Nav kriminālās sodāmības; Atbilstošs veselības stāvoklis un fiziskā sagatavotība; Vismaz pamatizglītība. PIEŅEMŠANA: Iesniedz atlasei nepieciešamos dokumentus; Nokārto atlasi (medicīnisko un fiziskās sagatavotības pārbaudes, psiholoģisko izpēti); Paraksti līgumu un uzsāc profesionālo dienestu. PIEDĀVĀJAM: Dažādu speciālistu amatus kareivju, instruktoru vai virsnieku profesijās; Bezmaksas apmācību un karjeras izaugsmi; GARANTIJAS: Motivējošu atalgojumu sākot no 900 EUR un piemaksas karavīrs saņem mēnešalgu atkarībā no viņa dienesta pakāpes, izdienas un militārās izglītības; mēnešalgu nosaka arī atbilstoša kvalifikācijas kategorija, kas to var palielināt līdz pat 30%; karavīrs saņem piemaksas par dienestu starptautiskajās operācijās, pedagoģisko darbu, par apmācību vadību, kā arī naudas balvas. Plašas sociālās garantijas Veselības aprūpi, zobārstniecības pakalpojumus, optisko redzes korekciju līdzekļu iegādes kompensāciju; Atvaļinājuma pabalstu, apmaksātu papildatvaļinājumu, apmaksātu mācību atvaļinājumu; Ar pārcelšanos saistīto izdevumu kompensāciju; Mantisko apgādi (formas tērpi, apavi un apakšveļa, speciālais apģērbs, apavi un aizsargierīces); Kompensāciju mācību izdevumu segšanai, ja karavīrs mācās valsts akreditētā izglītības iestādē; Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs; Garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma,  Atvaļināta karavīra veselības aprūpi, PIETEIKŠANĀS: Zvani – 26317364. Profesija: KAREIVIS /MATROZIS (JŪRAS SPĒKOS) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 54, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-09-12 Kontaktpersona: Zvani uz Zemessardzes 22.kaujas nodrošinājuma bataljonu – 26317364. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz noteiktu laiku no 01.09.2022. aicina darbā sociālo pedagogu.   Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarbībā ar sociālajiem dienestiem, bāriņu un pagasttiesām, citām valsts un pašvaldību iestādēm sekmējot bērnu un jauniešu sociālo vajadzību nodrošināšanu; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī komunicēt informāciju par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties izglītības iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Sociālā pedagoga amatam” līdz 2022.gada 31.augustam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224237. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Skola) uz noteiktu laiku no 01.09.2022. aicina darbā izglītības psihologu/-i uz 0.5 likmēm Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Skolas mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Skolas atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Skolas izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Psihologa/-es amatam” līdz 2022.gada 31.augustam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224237. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Mūsu partneri