Valmieras Ziņas

Kristīne Siksaliete: “Sasniedziet augstākās virsotnes sevis, nevis kāda cita dēļ!”

Lasīšanas laiks: 6 min

Trenera uzrunāta skolas sporta stundā, atnākusi uz savu pirmo vieglatlētikas treniņu, nezinādama, kas viņu sagaida. Tā Pētera Karlivāna pamanīta, sportista gaitas uzsākusi Valmieras Bērnu sporta skolā. Vēlāk par vairākkārtēju Latvijas čempioni septiņcīņā un pieccīņā, Valmieras rekordisti un Latvijas izlašu dalībnieci vieglatlētikā kļuvusi Valmieras Augstas klases sportistu sagatavošanas centra daudzcīņniece Kristīne Siksaliete.

Kā iekļuvi Valmieras AKSSC sastāvā?

Šķiet, ka pagrieziena punkts bija brīdis, kad izpildīju normatīvu septiņcīņā dalībai U-18 Pasaules čempionātā. Tas bija mans lielākais sasniegums pirms iekļūšanas AKSSC. Kad treneris paziņoja par iespēju iekļūt centrā, sajutu tādu kā atzinību, lepnumu par sevi un par to, ka man šāda iespēja vispār tiks dota. Vēl jau īsti neapjautu, ko šī programma nozīmēs un kādas iespējas tā sniegs, bet tas man, kā jaunajai sportistei, likās kaut kas liels un nozīmīgs.

Kas Tev palīdz sasniegt mērķus un ar kādām grūtībām nākas saskarties?

Man mērķus palīdz sasniegt iekšējais “velniņš” un mīlestība pret to, ko daru. Tas neļauj ne padoties pie grūtībām, ne atslābt, ja sasniegts kāds lielāks mērķis, ar ko gribētos palepoties vairāk. Interese, cik augstu es varu kāpt un saprast, cik daudz mans ķermenis vēl spēj. Protams, arī treneris un vīrs. Šie abi cilvēki nepārtraukti atrodas līdzās un nevienā brīdī neļauj apstāties un pamest iesākto!

Runājot par to, kas mani atmet atpakaļ gan fiziski, gan emocionāli, ir kādas traumas iegūšana. Lai pēc iespējas vieglāk pārdzīvotu, es cenšos ļoti daudz par to nedomāt un neiedziļināties tieši emocionāli. Zinu, cik ātri un viegli domas var cilvēku sagraut un atņemt “uguntiņu”, lai turpinātu cīnīties.

Vai varēji iedomāties sevi kā profesionālu sportisti?

Nedz sākotnēji, nedz arī pašlaik es tā īsti par profesionālo sportu neesmu aizdomājusies. Jau no paša sākuma esmu darījusi un aizvien daru to, kas mani tiešām aizrauj, patīk un sanāk. Tas, manuprāt, padara šo visu procesu tādu gaisīgu un vieglu, bez uzspiešanas un negribēšanas. Šīs sajūtas ļauj sasniegt vairāk. Zinu kas man padodas un kas nē, ko vajadzētu uzlabot, lai kļūtu sev pašai labāka. Ceļā uz nopietnu sportista karjeru daudz ir nācies strādāt ar savu domāšanas veidu. Galvenais bija un vēl aiz vien ir iemācīties atbrīvot savu prātu no bailēm un pārmērīga uztraukuma sacensībās. Ar treneri sapratām, ka tieši tas ir traucējošākais faktors, kurš neļauj sacensībās sasniegt augstāko rezultātu, kam īstenībā esmu fiziski gatava.

Pastāsti par savu ikdienu, treniņiem!

Ar treneri sadarbība ikdienā ir ļoti laba, saprotamies no pusvārda. Protams, reizēm jau sanāk kādas domstarpības, bet tas viss piederas pie treniņu procesa… tomēr pazīstam viens otru jau vairāk nekā 10 gadus. Trenējos kopā ar vēl 3-4 cilvēkiem, visi esam draudzīgi un atbalstam viens otru, kā vien varam. Treniņu biedru grupā ir pārstāvēta gan vieglatlētikas septiņcīņa, gan desmitcīņa.

Sagatavošanās periodā trenējamies visi kopā, bet sacensību periodā nākas bieži dalīt trenera uzmanību, jo tā ir vajadzīga katram no mums. Trenējamies vidēji septiņas reizes nedēļā. Nometņu laikā 9-11 reizes nedēļā. Treniņu skaits ir atkarīgs no pašsajūtas, sacensību kalendāra u.c. faktoriem.

Pastāsti par saviem treniņu apstākļiem!

Saistībā ar Jāņa Daliņa stadiona rekonstrukciju un arī Covid-19 pandēmiju pēdējos trīs gadus treniņu apstākļi ir bijuši ļoti mainīgi. Vasarā braukājām maksimāli daudz uz Rencēnu stadionu, Valgas stadionu, nometnēs uz Igauniju. Ziemā izmantojām iespēju trenēties Murjāņu sporta ģimnāzijas manēžā, Vidzemes slimnīcas sporta zālē, Valgas manēžā. No pavasara cītīgi trenējāmies tikai ārā, gluži kā šobrīd, Covid-19 pandēmijas ierobežojumu dēļ. Pateicoties AKSSC finansiālajam nodrošinājumam, varējām izmantot iepriekš minēto sporta infrastruktūru, protams, liels pluss ir arī ēdināšanas un nepieciešamo sporta apavu nodrošinājums, jo, kā zināms, septiņcīņā ir nepieciešami vismaz seši specifiski apavu pāri. Ir bijusi nepieciešamība izmantot arī Sporta veselības centra pakalpojumus, kurus nodrošina AKSSC. Varu teikt, ka šeit strādā patīkami un laipni speciālisti, kuri prot atrast labu kontaktu ar sportistiem.

Kā vērtē Valmieras pilsētas sporta infrastruktūras izmaiņas un attīstību?

Valmieras pilsētas attīstība mani gan kā sportisti, gan kā iedzīvotāju ļoti iepriecina! Tas ir fantastiski, ka mums ir un būs lieliska iespēja nodarboties ar sportu sakārtotā vidē un skaistā, modernā infrastruktūrā. Pagaidām manā sporta veidā iespējas ir ierobežotas, jo, kā zināms, Latvijā ar vieglatlētikas manēžu nodrošinājumu ir ne visai labi, bet, līdzko tiks atklāts jaunais stadions un ilgi gaidītā manēža Valmierā, domāju, viss mainīsies tikai uz labo pusi! Pavērsies krietni vairāk iespēju, nekā vispār līdz šim ir bijis.

Spriežot par brīvā laika pavadīšanu Valmierā, varu teikt, ka man ļoti patīk sakārtotie parki, pa kuriem varu pastaigāties kopā ar vīru un suni. Lai gan brīvā laika manā ikdienā ir ļoti maz, novērtēju iespēju ik pa reizei aiziet uz Valmieras peldbaseinu un atpūtas zonu, kur relaksēties pēc smagajiem treniņiem.

Pastāsti par saviem augstvērtīgākajiem sasniegumiem!

Esmu vairākkārtēja Latvijas čempione septiņcīņā un pieccīņā. Piedalījos Eiropas U-20 un U-23 čempionātos septiņcīņā, Eiropas komandu čempionātā daudzcīņā, Prezidenta balvas izcīņā tāllēkšanā. Man pieder Valmieras pilsētas rekords septiņcīņā un šķēpa mešanā sievietēm.

Kā izdodas sporta dzīvi savienot ar izglītību?

Šī gada vasarā pabeidzu Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžas programmu “Māszinības”, šobrīd turpinu bakalaura studijas Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē. Visgrūtāk ir apvienot intensīvus treniņus ar studijām, bet, pateicoties tam, ka jāmācās trīs reizes nedēļā, kopā ar treneri esam veiksmīgi pielāgojuši treniņu plānu – paspēju visur! Arī braucienus uz nometnēm cenšamies izplānot tā, lai nebūtu ļoti jākavē studijas. Man kā bonuss šobrīd ir pilnībā attālinātas studijas, kas atceļ lielo braukāšanu no Valmieras uz Rīgu! Līdz ar to arī pēc studijām uzreiz varu doties trenēties. Pasniedzējiem pagaidām īpaši neakcentēju, ka esmu sportiste, jo pagaidām nav bijusi tāda nepieciešamība. Bijušie un esošie kursa biedri paši ir noskaidrojuši šo faktu un ļoti cenšas atbalstīt!

COVID19. Kas mainījies Tavā ikdienā vai kāda mērķa sasniegšanā?

Ikdienā ir mainījušies treniņu apstākļi. Pārsvarā nākas trenēties ārā, kas ir ļoti, ļoti apgrūtinoši ziemā, īpaši, ja uznāk mīnusi. Pavasarī bija nedaudz citādāk – pielāgojāmies un ārā trenējāmies pilnībā līdz pat rudenim. Varētu teikt, ka tas bija pat ieguvums, jo tā bija sava veida veselības un rakstura norūdīšana, ne vienmēr ārā bija tie labākie laikapstākļi.

Negatīvais faktors – grūti prognozēt, kas notiks ar sacensību sezonu. Nepārtraukta sajūta “kā uz adatām”. Protams, sezonai palēnām gatavojamies, ilgāks šobrīd ir fiziskās sagatavotības treniņu periods, mazāk tehnikas un ātruma treniņi. Domāju, lai vai kāds būs lēmums saistībā ar sacensībām, mēs būsim gatavi sākt sezonu!

Kā vērtē AKSSC projektu?

Kopumā AKSSC projekts ir lieliska iespēja jaunajiem sportistiem. Uzskatu, ka šādi projekti ļoti palīdz sportistiem, kuri ir pārejas periodā no junioru posma uz pieaugušo posmu. Ne tikai sportā, bet arī ikdienas dzīvē, kad nākas pieņemt ļoti grūtu lēmumu, ko iesāk tālāk – mācīties un strādāt vai turpināt sportot augstvērtīgā līmenī. Otro variantu izvēlas reti, jo jauniešiem, lai to spētu, galvenokārt, trūkst finansiālā atbalsta. Tā nozare zaudē daudz labus sportistus ar lielu potenciālu. Savukārt iegūstot AKSSC atbalstu un sniegtās iespējas, sports augstvērtīgā līmenī kļūst reālāks un aizsniedzamāks.

Jaunajiem sportistiem Kristīne vēl: “ dariet šo visu tiešām ar prieku un mīlestību pret sevi un savu sporta veidu! Galvenais – sasniedziet augstākās virsotnes sevis, nevis kāda cita dēļ!”

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz noteiktu laiku pirmsskolas izglītības skolotāju (profesijas kods 2342 01), darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads (pilna darba likme, 40 stundas nedēļā) Ja Tev ir vēlme: • plānot un realizēt izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu, saskaņā ar Iestādē realizējamo pirmsskolas izglītības programmu; • veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; • nodrošināt izglītojamo adaptāciju Iestādē, sadarboties ar Iestādes izglītojamo vecākiem; • sadarbībā ar pirmsskolas izglītības mūzikas un sporta skolotājiem, organizēt svētkus, tematiskos pasākumos un citas aktivitātes; • sagatavot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; un ja Tev ir: • izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus vai veiktās darbības; • prasmes darbā ar datoru; • sadarbspējīgs COVID – 19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 872,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 30. decembrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-12-30

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā uz nenoteiktu laiku pirmsskolas izglītības sporta skolotāju (profesijas kods 2342 03), darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likmes) Ja Tev ir vēlme: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu; • sadarbībā ar pirmsskolas izglītības skolotājiem, organizēt sporta svētkus un citas sporta aktivitātes; • plānot savu darbību, sagatavojot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; un ja Tev ir: • izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus vai veiktās darbības; • prasmes darbā ar datoru; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 872,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 30. decembrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-12-30

SIA „Padtex Insulation” aicina savā komandā ŠUVĒJUS Tava darba apraksts: izgatavot šūtos izstrādājumus atbilstoši noteiktajām prasībām un izmēriem, izmantojot stikla šķiedras materiālus; vadīt un uzraudzīt iekārtas, kas paredzētas šūšanai; veikt šūto izstrādājumu vizuālo kvalitātes pārbaudi procesa laikā. Mūsu prasības kandidātiem: darba pieredze šūšanā; precizitāte, prasme organizēt savu darbu, augsta atbildības sajūta un apņemšanās mācīties. Mēs piedāvājam: stabilu darba vietu Valmierā - pilnas slodzes maiņu darbs, darba dienās no 06:00 līdz 15:00 un 15:00 līdz 00:00 (vienu nedēļu rīta, otru – vakara maiņa); akorda darba samaksas sistēma, no 500 EUR līdz 1000 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas, piemaksas par virsstundu darbu; labus darba apstākļus; apmācību darba vietā; atsaucīgus kolēģus un darbu lieliskā komandā. CV ar norādi “Šuvējs” gaidīsim uz e-pastu alise@padtex.lv. Mēs novērtējam katru pieteikumu, tomēr informējam, ka sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks izvirzīti atlases nākamajai kārtai. Piesakoties vakancei, Jūs piekrītat iesniegto personas datu apstrādei konkrētajā atlasē. Jums ir iespēja atsaukt piekrišanu, sūtot pieprasījumu uz e-pastu alise@padtex.lv. Profesija: ŠŪTO IZSTRĀDĀJUMU IZGATAVOTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-23 Darba sākšanas datums: 2021-12-13 Kontaktpersona: Alise Zvirbule Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri