Valmieras Ziņas

Kristens Krīgers: BMX – mīlestība no pirmā acu skatiena

Lasīšanas laiks: 4 min

“Mīlestība no pirmā acu skatiena, kura vēl joprojām nav apsīkusi” – tā par BMX riteņbraukšanu teic Valmieras Augstas klases sportistu sagatavošanas centra sportists Kristens Krīgers. BMX kurpēs iekāpis 4 gadu vecumā Jelgavā, “Mītavas kumeļu” sastāvā pie trenera Ivara Grantiņa. Tālāk dzīve savedusi kopā ar olimpiskā čempiona treneri Ivo Lakuču, un kopš 2013.gada viņš trenējas Latvijas BMX dzimtenē Valmierā.

Kā nokļuvi Valmieras AKSSC sastāvā?

Pieļauju, ka mani lielākie sasniegumi bija galvenais iemesls, kāpēc tiku iekļauts sastāvā – mana labākā junioru vecuma sezona, kurā izcīnīju sudrabu gan Eiropas čempionātā, gan Eiropas kausa kopvērtējumā. Biju ļoti priecīgs un pateicīgs, ka mani rezultāti tika novērtēti un tiku uzņemts AKSSC sastāvā!

Kas palīdz sasniegt savus mērķus?

Pirmkārt, lai man izdotos sasniegt savus mērķus, man ir jāpateicas par iespēju visu savu laiku veltīt sportam. Otrkārt, īstie cilvēki blakus – treniņu biedri un treneris, ģimene un draugi, kas atbalsta, kā arī savu lomu ir spēlējuši iegūtie rezultāti. Gan uzvaras, gan zaudējumi motivē iet uz priekšu, lai sasniegtu savus mērķus. Protams, ir brīži, kad uznāk slinkums kaut ko darīt, bet tas ir īslaicīgi, jo zinu, ka viss ieguldītais darbs ir pārāk vērtīgs, lai padotos. Līdz šim neesmu saskāries ar tādu lietu kā motivācijas trūkums.

Vai sākotnēji varēji sevi iedomāties kā profesionālu sportistu?

Jau no pirmajām dienām, kad sāku trenēties, BMX kļuva par manu lielāko prioritāti. Man tas tik ļoti patika, ka viss pārējais likās mazsvarīgāks. To, ka vēlos būt profesionāls sportists, sapratu ap 12-13 gadu vecumu, kad man radās iespēja trenēties kopā ar Māri Štrombergu, Edžu Treimani un Rihardu Veidi. Šie vīri man parādīja, ka tas ir iespējams, un deva man tādu pamatīgāku dzinuli turpināt savu iesākto darbu un iet uz savu mērķi.

Pastāsti par savu treniņu ikdienu!

Mans treneris ir Ivo Lakučs. Ivo savā paspārnē mani paņēma, kad man bija tikai 13 gadi. Tagad man ir 24. Mūsu sadarbība šo gadu laikā ir izveidojusies tik laba, ka saprotamies jau no pusvārda. Trenējos kopā ar Rinaldu Kārkliņu un Vanesu Buldinsku. Mūsu kolektīvs ir saliedēts, un visi esam labi draugi, kas, manuprāt, ir ļoti svarīgi, lai pilnvērtīgi trenētos un viens otru virzītu uz priekšu. Trenējamies vidēji 10 reizes nedēļā.

Treniņu apstākļi šeit Valmierā ir labākajā līmenī, kādā tie varētu būt. Protams, būtu ideāli, ja laikapstākļi Latvijā atļautu trenēties trasē visu cauru gadu, bet, neskatoties uz to, man ir iespēja trenēties starptautiska līmeņa BMX trasē. Nesen izveidota arī jauna trenažieru zāle ar visu vajadzīgo ekipējumu un speciāli pielāgotiem trenažieriem mūsu treniņu programmām, kā arī ir iespēja apmeklēt peldbaseinu un Sporta Veselības centru.

Kā vērtē pilsētas sporta infrastruktūras izmaiņas un attīstību?

Man kā BMX sportistam Valmiera viennozīmīgi ir labākā vieta, kur trenēties. Nekur citur Latvijā man nebūtu tādas iespējas gatavoties sacensībām un trenēties, nekur citur Latvijā nav 8 metru jeb “supercross” starta kalna, Valmieras apkārtnē tādi ir divi.

Salīdzinot iespējas starptautiskā līmenī, mēs esam iesākuši doties pareizā virzienā, taču citas valstis mums vēl ir soli priekšā ar to, ka tur ir iespēja braukt trasēs visu cauru gadu, jo trases ir zem jumta un sliktie laikapstākļi netraucē treniņu procesu.

Pastāsti par saviem augstvērtīgākajiem rezultātiem kopš esi iekļauts AKSSC sastāvā!

Izcīnīta 2.vieta Eiropas kausa kopvērtējumā, uzvaras atsevišķos kausa posmos. Esmu divkārtējs Latvijas čempions Elites grupā. Vairākkārt iekļuvis TOP10 Pasaules kausa posmos un 2019.gadā izcīnīju 9.vietu Eiropas čempionātā Elites grupā.

Vai izdodas sporta dzīvi savienot ar izglītību?

Es absolvēju Valmieras Pārgaujas ģimnāziju un par šo skolu varu teikt tikai labāko. Skolotāji bija ļoti atsaucīgi un pretimnākoši. Dodoties garākos braucienos, vienmēr atradām veidu, kā es varēju mācīties attālināti un izdarīt visus nepieciešamos darbus. Pēc vidusskolas devos uz Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju, kur ieguvu pirmā līmeņa augstāko izglītību kā BMX sporta treneris. Manuprāt, apvienot sportu un izglītību nav viegli, bet, pareizi saplānojot savu laiku, tas ir izdarāms.

COVID19… Kādi ir Tavi turpmākie mērķi, ņemot vērā šī vīrusa klātbūtni?

Manuprāt, ne man vienīgajam jāatzīst, ka šis gads un vīrusa ietekme apgrieza visus manus plānus kājām gaisā. Pirmo reizi saskāros ar motivācijas trūkumu, jo ir grūti trenēties, kad nezini, kam trenējies. Sacensības tika atceltas, un nebija zināms, kad tās atsāksies.

Šobrīd esmu iemācījies ar to sadzīvot, mans mērķis vēl joprojām ir nemainīgs. Tam, kam esmu gatavojies beidzamos četrus gadus, es turpinu gatavoties arī šobrīd – tā ir kvalificēšanās Olimpiskajām spēlēm, vienīgi šobrīd jau 2021 gadā.

Kā kopumā vērtē AKSSC projektu un būtību?

Šo projektu vērtēju tikai un vienīgi pozitīvi. Man tas atvieglo ikdienu un palīdz manās sporta gaitās, un, manuprāt, šādi centri ir vairāk kā vajadzīgi. Tas projektā esošajiem sportistiem palīdz turpināt tiekties uz savu mērķi un jaunajiem sportistiem dod papildu motivāciju iekļūt šajā programmā, redzot, ka viņu darbs tiks novērtēts.

Paldies AKSSC projektam, trenerim un treniņu biedriem un citiem atbalstītājiem! Novēlu visiem veselību un izturību! Turpinām strādāt, nepadoties, tiekties uz savu mērķi! Lai viss izdodas!

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina ietvju un ceļu tīrība Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

  SIA „VTU Valmiera” aicina darbā Telpu un teritorijas uzkopēju (Valmieras AO) uz noteiktu laiku DARBA PIENĀKUMI: · uzkopt darba, palīgtelpas un autoostas teritoriju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · pamatizglītība · vēlama iepriekšēja darba pieredze uzkopšanas un tīrīšanas darbos · iemaņas darbā ar sadzīves tehniku · vēlamas zināšanas telpaugu kopšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · sociālās garantijas · darba algu – valstī noteikto minimālo stundas tarifa likmi CV vēstuli ar norādi vakancei „Telpu un teritorijas uzkopējs” lūdzam līdz 2023. gada 06.decembrim iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi Valmieras autoostas kasē Stacijas ielā 1, Valmierā vai SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļos, Kocēnu pagastā, Valmieras novadā, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 Ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, sazināsimies divu nedēļu laikā pēc sludinājumā norādītā pieteikšanās termiņa beigām. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Informācija 26558027 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas iela 1, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-06 Kontaktpersona: CV ar norādi vakancei sūtīt uz e-pastu info@vtu-valmiera.lv, tālr. 26558027.

Aicinām darbā TEHNISKĀS PALĪDZĪBAS AUTOMOBIĻA VADĪTĀJU DARBA PIENĀKUMI: · tehniskās palīdzības sniegšana · transportlīdzekļu evakuācija · transportlīdzekļu remonts · transportlīdzekļu sagatavošana tehniskai apskatei PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · profesionālā vai vispārējā vidējā izglītība · DE, CE kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība · vēlama D, CE kategorijas transportlīdzekļa vadītāja pieredze vismaz 2 gadi · labas saskarsmes un komunikācijas prasmes · pieredze transportlīdzekļu remontu veikšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu no 1300 EUR (bruto) darba laiku pēc grafika: 1.dežūra 0800 - 1700, 2.dežūra 1630 - 0100, 7.dežūra 0800 - 2100. pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV ar norādi vakancei „Tehniskās palīdzības automobiļu vadītājs” iesniegt līdz 15.decembrim (ieskaitot): · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads) · 1 nedēļas laikā pēc konkursa termiņa beigām sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz tikšanos klātienē. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-15

Aicinām darbā AUTOVIRSBŪVJU REMONTATSLĒDZNIEKU (uz nenoteiktu laiku) DARBA PIENĀKUMI: · transportlīdzekļu remonts · transportlīdzekļu tehniskās apkopes PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · arodizglītība vai profesionālā vidējā izglītība · vēlama pieredze transportlīdzekļu remontu veikšanā · labas saskarsmes un komunikācijas prasmes UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu 1000 - 1400 EUR (bruto) motivējošu bonusu sistēmu atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem normālu darba laiku – piecu dienu darba nedēļa, 40 stundas nedēļā pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV ar norādi vakancei „Autoatslēdznieks” iesniegt līdz š.g. 15. decembrim: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads) * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOVIRSBŪVJU REMONTATSLĒDZNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-15

Mūsu partneri