Valmieras Ziņas

Kristens Krīgers: BMX – mīlestība no pirmā acu skatiena

Lasīšanas laiks: 4 min

“Mīlestība no pirmā acu skatiena, kura vēl joprojām nav apsīkusi” – tā par BMX riteņbraukšanu teic Valmieras Augstas klases sportistu sagatavošanas centra sportists Kristens Krīgers. BMX kurpēs iekāpis 4 gadu vecumā Jelgavā, “Mītavas kumeļu” sastāvā pie trenera Ivara Grantiņa. Tālāk dzīve savedusi kopā ar olimpiskā čempiona treneri Ivo Lakuču, un kopš 2013.gada viņš trenējas Latvijas BMX dzimtenē Valmierā.

Kā nokļuvi Valmieras AKSSC sastāvā?

Pieļauju, ka mani lielākie sasniegumi bija galvenais iemesls, kāpēc tiku iekļauts sastāvā – mana labākā junioru vecuma sezona, kurā izcīnīju sudrabu gan Eiropas čempionātā, gan Eiropas kausa kopvērtējumā. Biju ļoti priecīgs un pateicīgs, ka mani rezultāti tika novērtēti un tiku uzņemts AKSSC sastāvā!

Kas palīdz sasniegt savus mērķus?

Pirmkārt, lai man izdotos sasniegt savus mērķus, man ir jāpateicas par iespēju visu savu laiku veltīt sportam. Otrkārt, īstie cilvēki blakus – treniņu biedri un treneris, ģimene un draugi, kas atbalsta, kā arī savu lomu ir spēlējuši iegūtie rezultāti. Gan uzvaras, gan zaudējumi motivē iet uz priekšu, lai sasniegtu savus mērķus. Protams, ir brīži, kad uznāk slinkums kaut ko darīt, bet tas ir īslaicīgi, jo zinu, ka viss ieguldītais darbs ir pārāk vērtīgs, lai padotos. Līdz šim neesmu saskāries ar tādu lietu kā motivācijas trūkums.

Vai sākotnēji varēji sevi iedomāties kā profesionālu sportistu?

Jau no pirmajām dienām, kad sāku trenēties, BMX kļuva par manu lielāko prioritāti. Man tas tik ļoti patika, ka viss pārējais likās mazsvarīgāks. To, ka vēlos būt profesionāls sportists, sapratu ap 12-13 gadu vecumu, kad man radās iespēja trenēties kopā ar Māri Štrombergu, Edžu Treimani un Rihardu Veidi. Šie vīri man parādīja, ka tas ir iespējams, un deva man tādu pamatīgāku dzinuli turpināt savu iesākto darbu un iet uz savu mērķi.

Pastāsti par savu treniņu ikdienu!

Mans treneris ir Ivo Lakučs. Ivo savā paspārnē mani paņēma, kad man bija tikai 13 gadi. Tagad man ir 24. Mūsu sadarbība šo gadu laikā ir izveidojusies tik laba, ka saprotamies jau no pusvārda. Trenējos kopā ar Rinaldu Kārkliņu un Vanesu Buldinsku. Mūsu kolektīvs ir saliedēts, un visi esam labi draugi, kas, manuprāt, ir ļoti svarīgi, lai pilnvērtīgi trenētos un viens otru virzītu uz priekšu. Trenējamies vidēji 10 reizes nedēļā.

Treniņu apstākļi šeit Valmierā ir labākajā līmenī, kādā tie varētu būt. Protams, būtu ideāli, ja laikapstākļi Latvijā atļautu trenēties trasē visu cauru gadu, bet, neskatoties uz to, man ir iespēja trenēties starptautiska līmeņa BMX trasē. Nesen izveidota arī jauna trenažieru zāle ar visu vajadzīgo ekipējumu un speciāli pielāgotiem trenažieriem mūsu treniņu programmām, kā arī ir iespēja apmeklēt peldbaseinu un Sporta Veselības centru.

Kā vērtē pilsētas sporta infrastruktūras izmaiņas un attīstību?

Man kā BMX sportistam Valmiera viennozīmīgi ir labākā vieta, kur trenēties. Nekur citur Latvijā man nebūtu tādas iespējas gatavoties sacensībām un trenēties, nekur citur Latvijā nav 8 metru jeb “supercross” starta kalna, Valmieras apkārtnē tādi ir divi.

Salīdzinot iespējas starptautiskā līmenī, mēs esam iesākuši doties pareizā virzienā, taču citas valstis mums vēl ir soli priekšā ar to, ka tur ir iespēja braukt trasēs visu cauru gadu, jo trases ir zem jumta un sliktie laikapstākļi netraucē treniņu procesu.

Pastāsti par saviem augstvērtīgākajiem rezultātiem kopš esi iekļauts AKSSC sastāvā!

Izcīnīta 2.vieta Eiropas kausa kopvērtējumā, uzvaras atsevišķos kausa posmos. Esmu divkārtējs Latvijas čempions Elites grupā. Vairākkārt iekļuvis TOP10 Pasaules kausa posmos un 2019.gadā izcīnīju 9.vietu Eiropas čempionātā Elites grupā.

Vai izdodas sporta dzīvi savienot ar izglītību?

Es absolvēju Valmieras Pārgaujas ģimnāziju un par šo skolu varu teikt tikai labāko. Skolotāji bija ļoti atsaucīgi un pretimnākoši. Dodoties garākos braucienos, vienmēr atradām veidu, kā es varēju mācīties attālināti un izdarīt visus nepieciešamos darbus. Pēc vidusskolas devos uz Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju, kur ieguvu pirmā līmeņa augstāko izglītību kā BMX sporta treneris. Manuprāt, apvienot sportu un izglītību nav viegli, bet, pareizi saplānojot savu laiku, tas ir izdarāms.

COVID19… Kādi ir Tavi turpmākie mērķi, ņemot vērā šī vīrusa klātbūtni?

Manuprāt, ne man vienīgajam jāatzīst, ka šis gads un vīrusa ietekme apgrieza visus manus plānus kājām gaisā. Pirmo reizi saskāros ar motivācijas trūkumu, jo ir grūti trenēties, kad nezini, kam trenējies. Sacensības tika atceltas, un nebija zināms, kad tās atsāksies.

Šobrīd esmu iemācījies ar to sadzīvot, mans mērķis vēl joprojām ir nemainīgs. Tam, kam esmu gatavojies beidzamos četrus gadus, es turpinu gatavoties arī šobrīd – tā ir kvalificēšanās Olimpiskajām spēlēm, vienīgi šobrīd jau 2021 gadā.

Kā kopumā vērtē AKSSC projektu un būtību?

Šo projektu vērtēju tikai un vienīgi pozitīvi. Man tas atvieglo ikdienu un palīdz manās sporta gaitās, un, manuprāt, šādi centri ir vairāk kā vajadzīgi. Tas projektā esošajiem sportistiem palīdz turpināt tiekties uz savu mērķi un jaunajiem sportistiem dod papildu motivāciju iekļūt šajā programmā, redzot, ka viņu darbs tiks novērtēts.

Paldies AKSSC projektam, trenerim un treniņu biedriem un citiem atbalstītājiem! Novēlu visiem veselību un izturību! Turpinām strādāt, nepadoties, tiekties uz savu mērķi! Lai viss izdodas!

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” aicina darbā jaunatnes darbinieku/-ci uz nenoteiktu laiku. Ja Tu vēlies: • organizēt darbu ar jaunatni Valmieras pilsētā; • sadarboties ar jaunatnes politikas īstenošanā iesaistītajām personām un institūcijām; • īstenot un koordinēt informatīvus un izglītojošus pasākumus; • konsultēt jauniešus par pasākumu un projektu izstrādi, īstenošanu, kā arī veicināt jauniešu personības attīstību; un Ja Tev ir : • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • labas angļu valodas zināšanas; • kompetences: vēlme strādāt radoši un piemīt pašiniciatīva; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; pozitīva un atbildīga attieksme pret darbu; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu, saskaņā ar valsts un pašvaldības izvirzītajām prioritātēm jaunatnes politikas jomā; Par priekšrocību tiks uzskatīta: • pieredze jaunatnes politikas īstenošanā; • zināšanas un izpratne par jaunatnes lietām un tās reglamentējošiem dokumentiem; • augstākā izglītība sociālajās zinībās un apgūta jaunatnes darbinieka apmācību programma; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 720 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 758 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • interesantu, radošu, dinamisku un atbildīgu darbu; • darba vietu Valmieras Jauniešu mājā; • radošu, atsaucīgu kolektīvu; • iespējas profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas. Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz vinda@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda”, adrese: Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” jaunatnes darbinieka/-ces amatam”, līdz 2023.gada 14.jūnijam. Tālrunis papildu informācijai: 25663933. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: JAUNATNES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-06-14

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 4.80 €/h (pēc pārbaudes laika 5,50 €/h) Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 16.06.2023. uz e-pastu – megija.stalberga@voc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-16 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā vidējās izglītības skolotāju angļu valodā (uz nenoteiktu laiku). ja Tev ir vēlme: • īstenot izglītības programmu mācību priekšmetā Angļu valoda atbilstoši Valsts izglītības standartam; • piedalīties Iestādes pedagoģiskajās sēdēs, mācību priekšmeta jomas darbā, metodiskajās sanāksmēs; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: psiholoģiskā noturība un augsta emocionālā inteliģence; precizitāte; prasme strādāt komandā; komunikācijas un sadarbības prasmes; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; spēja reaģēt uz izglītojamo vajadzībām, kā arī motivēt izglītojamos darbam; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 1020 EUR mēnesī par vienu pedagoģisko likmi pirms nodokļu nomaksas; • pilnu darba slodzi (30 kontaktstundas/nedēļā, 1320 kontaktstundas/gadā); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli un CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz vdmv@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā, adrese: Purva iela 12, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Angļu valodas skolotājs/-a”, līdz 2023.gada 1.jūlijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207362. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VISPĀRĒJĀS VIDĒJĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-07-01

Mūsu partneri