Valmieras Ziņas

Kristens Krīgers: BMX – mīlestība no pirmā acu skatiena

Lasīšanas laiks: 4 min

“Mīlestība no pirmā acu skatiena, kura vēl joprojām nav apsīkusi” – tā par BMX riteņbraukšanu teic Valmieras Augstas klases sportistu sagatavošanas centra sportists Kristens Krīgers. BMX kurpēs iekāpis 4 gadu vecumā Jelgavā, “Mītavas kumeļu” sastāvā pie trenera Ivara Grantiņa. Tālāk dzīve savedusi kopā ar olimpiskā čempiona treneri Ivo Lakuču, un kopš 2013.gada viņš trenējas Latvijas BMX dzimtenē Valmierā.

Kā nokļuvi Valmieras AKSSC sastāvā?

Pieļauju, ka mani lielākie sasniegumi bija galvenais iemesls, kāpēc tiku iekļauts sastāvā – mana labākā junioru vecuma sezona, kurā izcīnīju sudrabu gan Eiropas čempionātā, gan Eiropas kausa kopvērtējumā. Biju ļoti priecīgs un pateicīgs, ka mani rezultāti tika novērtēti un tiku uzņemts AKSSC sastāvā!

Kas palīdz sasniegt savus mērķus?

Pirmkārt, lai man izdotos sasniegt savus mērķus, man ir jāpateicas par iespēju visu savu laiku veltīt sportam. Otrkārt, īstie cilvēki blakus – treniņu biedri un treneris, ģimene un draugi, kas atbalsta, kā arī savu lomu ir spēlējuši iegūtie rezultāti. Gan uzvaras, gan zaudējumi motivē iet uz priekšu, lai sasniegtu savus mērķus. Protams, ir brīži, kad uznāk slinkums kaut ko darīt, bet tas ir īslaicīgi, jo zinu, ka viss ieguldītais darbs ir pārāk vērtīgs, lai padotos. Līdz šim neesmu saskāries ar tādu lietu kā motivācijas trūkums.

Vai sākotnēji varēji sevi iedomāties kā profesionālu sportistu?

Jau no pirmajām dienām, kad sāku trenēties, BMX kļuva par manu lielāko prioritāti. Man tas tik ļoti patika, ka viss pārējais likās mazsvarīgāks. To, ka vēlos būt profesionāls sportists, sapratu ap 12-13 gadu vecumu, kad man radās iespēja trenēties kopā ar Māri Štrombergu, Edžu Treimani un Rihardu Veidi. Šie vīri man parādīja, ka tas ir iespējams, un deva man tādu pamatīgāku dzinuli turpināt savu iesākto darbu un iet uz savu mērķi.

Pastāsti par savu treniņu ikdienu!

Mans treneris ir Ivo Lakučs. Ivo savā paspārnē mani paņēma, kad man bija tikai 13 gadi. Tagad man ir 24. Mūsu sadarbība šo gadu laikā ir izveidojusies tik laba, ka saprotamies jau no pusvārda. Trenējos kopā ar Rinaldu Kārkliņu un Vanesu Buldinsku. Mūsu kolektīvs ir saliedēts, un visi esam labi draugi, kas, manuprāt, ir ļoti svarīgi, lai pilnvērtīgi trenētos un viens otru virzītu uz priekšu. Trenējamies vidēji 10 reizes nedēļā.

Treniņu apstākļi šeit Valmierā ir labākajā līmenī, kādā tie varētu būt. Protams, būtu ideāli, ja laikapstākļi Latvijā atļautu trenēties trasē visu cauru gadu, bet, neskatoties uz to, man ir iespēja trenēties starptautiska līmeņa BMX trasē. Nesen izveidota arī jauna trenažieru zāle ar visu vajadzīgo ekipējumu un speciāli pielāgotiem trenažieriem mūsu treniņu programmām, kā arī ir iespēja apmeklēt peldbaseinu un Sporta Veselības centru.

Kā vērtē pilsētas sporta infrastruktūras izmaiņas un attīstību?

Man kā BMX sportistam Valmiera viennozīmīgi ir labākā vieta, kur trenēties. Nekur citur Latvijā man nebūtu tādas iespējas gatavoties sacensībām un trenēties, nekur citur Latvijā nav 8 metru jeb “supercross” starta kalna, Valmieras apkārtnē tādi ir divi.

Salīdzinot iespējas starptautiskā līmenī, mēs esam iesākuši doties pareizā virzienā, taču citas valstis mums vēl ir soli priekšā ar to, ka tur ir iespēja braukt trasēs visu cauru gadu, jo trases ir zem jumta un sliktie laikapstākļi netraucē treniņu procesu.

Pastāsti par saviem augstvērtīgākajiem rezultātiem kopš esi iekļauts AKSSC sastāvā!

Izcīnīta 2.vieta Eiropas kausa kopvērtējumā, uzvaras atsevišķos kausa posmos. Esmu divkārtējs Latvijas čempions Elites grupā. Vairākkārt iekļuvis TOP10 Pasaules kausa posmos un 2019.gadā izcīnīju 9.vietu Eiropas čempionātā Elites grupā.

Vai izdodas sporta dzīvi savienot ar izglītību?

Es absolvēju Valmieras Pārgaujas ģimnāziju un par šo skolu varu teikt tikai labāko. Skolotāji bija ļoti atsaucīgi un pretimnākoši. Dodoties garākos braucienos, vienmēr atradām veidu, kā es varēju mācīties attālināti un izdarīt visus nepieciešamos darbus. Pēc vidusskolas devos uz Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju, kur ieguvu pirmā līmeņa augstāko izglītību kā BMX sporta treneris. Manuprāt, apvienot sportu un izglītību nav viegli, bet, pareizi saplānojot savu laiku, tas ir izdarāms.

COVID19… Kādi ir Tavi turpmākie mērķi, ņemot vērā šī vīrusa klātbūtni?

Manuprāt, ne man vienīgajam jāatzīst, ka šis gads un vīrusa ietekme apgrieza visus manus plānus kājām gaisā. Pirmo reizi saskāros ar motivācijas trūkumu, jo ir grūti trenēties, kad nezini, kam trenējies. Sacensības tika atceltas, un nebija zināms, kad tās atsāksies.

Šobrīd esmu iemācījies ar to sadzīvot, mans mērķis vēl joprojām ir nemainīgs. Tam, kam esmu gatavojies beidzamos četrus gadus, es turpinu gatavoties arī šobrīd – tā ir kvalificēšanās Olimpiskajām spēlēm, vienīgi šobrīd jau 2021 gadā.

Kā kopumā vērtē AKSSC projektu un būtību?

Šo projektu vērtēju tikai un vienīgi pozitīvi. Man tas atvieglo ikdienu un palīdz manās sporta gaitās, un, manuprāt, šādi centri ir vairāk kā vajadzīgi. Tas projektā esošajiem sportistiem palīdz turpināt tiekties uz savu mērķi un jaunajiem sportistiem dod papildu motivāciju iekļūt šajā programmā, redzot, ka viņu darbs tiks novērtēts.

Paldies AKSSC projektam, trenerim un treniņu biedriem un citiem atbalstītājiem! Novēlu visiem veselību un izturību! Turpinām strādāt, nepadoties, tiekties uz savu mērķi! Lai viss izdodas!

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Nacionālie Bruņotie Spēki Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde (reģ.Nr. 90000040549) VALMIERĀ un GULBENES NOVADA STĀMERIENĀ aicina pieteikties pievienoties dienestam KAREIVJUS Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē tiek veidota jauna profesionālā dienesta apakšvienība. Apakšvienības sastāvs tiek komplektēts ar kandidātiem, kuri ir beiguši vismaz pamatizglītību, arodskolas un citas profesionālās izglītības iestādes bruņotajiem spēkiem nepieciešamajās specialitātēs. Latvijas armija aicina: Esi viens no mums - kļūsti karavīrs! PAMATPRASĪBAS: Latvijas Republikas pilsonis/-e vecumā no 18 līdz 40 gadiem; Valsts valodas zināšanas; Nav kriminālās sodāmības; Atbilstošs veselības stāvoklis un fiziskā sagatavotība; Vismaz pamatizglītība. PIEŅEMŠANA: Iesniedz atlasei nepieciešamos dokumentus; Nokārto atlasi (medicīnisko un fiziskās sagatavotības pārbaudes, psiholoģisko izpēti); Paraksti līgumu un uzsāc profesionālo dienestu. PIEDĀVĀJAM: Dažādu speciālistu amatus kareivju, instruktoru vai virsnieku profesijās; Bezmaksas apmācību un karjeras izaugsmi; GARANTIJAS: Motivējošu atalgojumu sākot no 900 EUR un piemaksas karavīrs saņem mēnešalgu atkarībā no viņa dienesta pakāpes, izdienas un militārās izglītības; mēnešalgu nosaka arī atbilstoša kvalifikācijas kategorija, kas to var palielināt līdz pat 30%; karavīrs saņem piemaksas par dienestu starptautiskajās operācijās, pedagoģisko darbu, par apmācību vadību, kā arī naudas balvas. Plašas sociālās garantijas Veselības aprūpi, zobārstniecības pakalpojumus, optisko redzes korekciju līdzekļu iegādes kompensāciju; Atvaļinājuma pabalstu, apmaksātu papildatvaļinājumu, apmaksātu mācību atvaļinājumu; Ar pārcelšanos saistīto izdevumu kompensāciju; Mantisko apgādi (formas tērpi, apavi un apakšveļa, speciālais apģērbs, apavi un aizsargierīces); Kompensāciju mācību izdevumu segšanai, ja karavīrs mācās valsts akreditētā izglītības iestādē; Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs; Garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma,  Atvaļināta karavīra veselības aprūpi, PIETEIKŠANĀS: Zvani – 26317364. Profesija: KAREIVIS /MATROZIS (JŪRAS SPĒKOS) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 54, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-09-12 Kontaktpersona: Zvani uz Zemessardzes 22.kaujas nodrošinājuma bataljonu – 26317364. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz noteiktu laiku no 01.09.2022. aicina darbā sociālo pedagogu.   Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarbībā ar sociālajiem dienestiem, bāriņu un pagasttiesām, citām valsts un pašvaldību iestādēm sekmējot bērnu un jauniešu sociālo vajadzību nodrošināšanu; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī komunicēt informāciju par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties izglītības iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Sociālā pedagoga amatam” līdz 2022.gada 31.augustam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224237. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Mūsu partneri