Valmieras Ziņas

Kredīts mājokļa remontam

Laiks nestāv uz vietas, un ik pa laikam mums nākas mainīt vidi savā dzīvesvietā, vai tas būtu nolietojuma vai sajūtu maiņas dēļ. Pārmaiņu veikšana savā mājvietā ne tikai veicina patīkamas emocijas un dod jums praktisku nodarbi, bet bieži vien, veicot remontu, ir iespējams samazināt ikmēneša izmaksas nākotnē, piemēram, padarot to siltāku, izmantojot dažādus siltināšanas veidus. Remonta veikšana var izmaksāt vien dažus simtus, ja vēlaties piestrādāt tikai pie tādiem sīkumiem kā sienu pārkrāsošana, bet tie var būt arī vairāki tūkstoši, ja ir nepieciešams veikt kardinālākas pārmaiņas, kas kalpotu vairākus gadus.

Ja jums ir nepieciešama nauda, lai remontētu vai pārbūvētu mājvietu, bet izmaksu apmēri pārsniedz jums pieejamās naudas summas robežas, varat izmantot kredīta piedāvājumus no bankām vai nebanku aizdevējiem, pirms tam salīdzinot visas pieejamās opcijas https://www.raha247.fi/pikalaina/.

Vieglākais veids, kā atrisināt šo problēmu, ir paņemt patēriņa kredītu. Šajā gadījumā aizņēmējam finanšu iestādei ir jāsniedz minimāla dokumentācija – pases kopija, darba grāmatiņa un ienākumu pārskats. Jāpiebilst, ka var būt nepieciešams arī galvojums no trešajām pusēm, ja jūsu maksātspēja aizdevējam šķitīs nepietiekama. Šī aizdevuma saņemšanai nav nepieciešama ķīla un paziņojums bankai, kur ir ieguldīti aizņemtie finanšu līdzekļi.

Izvēloties šo kredīta veidu – aizdevumu dzīvokļa remontam, nevajadzētu paļauties uz lielu aizdevuma summu. Parasti tie ir vien pāris tūkstoši. Ja no aizņēmēja nav papildus garantijas, piemēram, jau pieminētā ķīla vai galvojums, patēriņa kredīts aizdevējam ir diezgan riskants pasākums. Šī iemesla dēļ ne vien aizdevuma summa ir neliela, bet arī aizdevuma laiks, kas parasti ir ne vairāk kā pieci gadi.

Otrs aizņemšanās veids ir reģistrēt patēriņa kredītu jebkuram mērķim, nodrošinot to ar nekustamā īpašuma ķīlu. Šajā gadījumā procentu likmes būs zemākas, bet aizdevuma summa – lielāka. Šajā situācijā ir jārēķinās arī ar to, ka būs nepieciešami papildus dokumenti, kas, savukārt, radīs papildus izmaksas, piemēram, nekustamā īpašuma novērtējums, apdrošināšana un citas formalitātes.

Trešā iespēja ir ņemt aizdevumu, kas tieši paredzēts mājokļa remontam. Šajā gadījumā aizņēmējam būs nepieciešams noslēgt līgumu ar kādu būvniecības uzņēmumu un sniegt novērtējumu bankai par remontu, lai aprēķinātu nepieciešamo aizdevuma summu. Pēc remonta pabeigšanas bankai jāiesniedz finanšu dokumenti, kas apliecina pareizu līdzekļu izmantošanu. Daži aizdevēji pieprasa no kredītņēmējiem, lai tie vēršas pie labi zināmiem būvniecības uzņēmumiem, jo tad bankai nav jāpārbauda, vai organizācija patiesi ir remonta un apdares pakalpojumu sniedzēja, kā arī, vai tai nav neizpildītas  saistības.

Šodien daudzas celtniecības firmas piedāvā saviem klientiem gatavas kredīta programmas, kas tiek īstenotas, vienojoties ar vienu vai vairākām bankām. Šādas programmas pieejamas daudzās bankās. Atkarībā no apstākļiem, bankas aizdevumu dzīvokļa remontam var izsniegt pret nekustamā īpašuma ķīlu vai bez ķīlas noformēšanas. Otrajā gadījumā procentu likmes ir augstākas nekā hipotēkas esamības gadījumā, bet zemākas nekā aizdevumam bez konkrēta mērķa.

Lai izvēlētos konkrētu aizdevuma programmu, aizņēmējam ir jāzina:

– cik liela summa nepieciešama un uz cik ilgu laiku;

– vai pastāv iespēja sniegt bankai garantiju;

– kas sniegs remonta un apdares pakalpojumus (privātpersonas, būvniecības uzņēmums u.tml.);

– vai aizņēmējs ir spējīgs sniegt kredītiestādei nepieciešamo remonta finanšu dokumentāciju.

Ņemiet vērā, ka kredītu, kas tieši paredzēts mājokļa remontam, ir vērts noformēt tikai tad, ja vēlaties labot vai, piemēram, pārbūvēt lauku māju. Ja jums ir nepieciešams remontēt dzīvokli, tad labāk izmantot patēriņa kredītu, izmantojot arī iespēju saņemt informāciju par lētākajiem ātrajiem kredītiem e-pastā (edullisin pikavippi lasku sähköpostiin), lai nepalaistu garām kādu īpaši izdevīgu piedāvājumu, kas kalpotu kā alternatīva patēriņa kredītam.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai atbalstāt iniciatīvu aizliegt videi nedraudzīgu maisiņu izmantošanu lielveikalos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri