Valmieras Ziņas

Ko dara neirologs un kādu simptomu gadījumā šo ārstu vajadzētu apmeklēt

Izdzirdot par tādu ārstu kā neirologs, cilvēkiem mēdz būt dažādi viedokļi un pat nepareizos mītos balstītas pārliecības par to, ar ko tad īsti neirologs nodarbojas. Biežākais un nepareizākais mīts ir par to, ka neirologu apmeklē tie, kuriem “kaut kas nav kārtībā ar galvu”. Bet patiesība ir tā, ka neirologs nav tas ārsts, kurš ārstē psihiskas slimības. Neirologa darbības lauks ir pavisam cits.

Neirologa pārziņā – centrālā un perifērā nervu sistēma

Neirologs ir ārsts, kura pārziņā ir visas ar centrālo un perifēro nervu sistēmu saistītās saslimšanas, kas var izpausties ar dažādiem simptomiem. Neirologs palīdz izprast nervu sistēmas traucējumu cēloni, nosaka nervu bojājumu pakāpi un meklē labākos risinājumus ārstēšanai. Diagnozes noteikšanai neirologs var izmantot dažādus papildizmeklējumus. Tās var būt asins analīzes, rentgena izmeklējumi, datortomogrāfija, magnētiskā rezonanse un citi veidi.

Biežākie simptomi, kas var liecināt par neiroloģiskām problēmām

Nervu sistēmas bojājumi visbiežāk izpaužas kā sāpes dažādās ķermeņa vietās, tie var būt arī galvas reiboņi un neizskaidrojamas izcelsmes galvassāpes, jušanas traucējumi, koordinācijas trūkums, trīce, tirpšana, trauksme, arī miega traucējumi un vēl daudzi citi simptomi, kuru cēlonis var būt tieši nervu sistēmas bojājumi un saslimšanas.

Kā ārstē neiroloģiskās saslimšanas

Neirologa rīcībā, lai ārstētu pacientus un uzlabotu viņu pašsajūtu, ir dažādi instrumenti. Tā var būt medikamentoza terapija, speciāli vingrojumi un fizioterapija, masāžas. Vajadzības gadījumā var tikt izmantota ķirurģiska iejaukšanās. 

Diemžēl ir arī tādas neiroloģiskas saslimšanas, kas nav izārstējamas, to simptomus tikai var mazināt, atvieglojot pacienta stāvokli un uzlabojot viņa dzīves kvalitāti. Pie šādām slimībām var pieskaitīt Parkinsona slimību, multiplo sklerozi, smadzeņu infarktu un citas slimības.

Veģetatīvā distonija – modernā laikmeta slimība, kas nav iedoma

Arvien vairāk sakarā ar neirologa vārdu nākas dzirdēt arī tādu slimību kā veģetatīvā distonija. Lai gan daudzi joprojām uzskata, ka šī kaite ir tikai “smalko” ļaužu iedomas, ko var ātri atrisināt kārtīgs darbs, tomēr jau sen ārsti apstiprinājuši, ka veģetatīvā distonija ir pavisam reāla slimība, ko var raksturot kā līdzsvara traucējumus veģetatīvajā nervu sistēmā. Veģetatīvā distonija ir saistīta ar funkcionāliem organisma darbības traucējumiem. 

Stress, pārslodze, pārdzīvojumi, nepietiekama atpūta sāk radīt nepārejošu trauksmi, kas pāriet uz veģetatīvajiem nerviem un mezgliem, kas izvietoti gar mugurkaulu. Veģetatīvā nervu sistēma regulē visus iekšējos orgānus, distonijas gadījumā parādās orgānu darbības traucējumi. 

Visbiežāk tiek novērotas galvassāpes, slikta dūša, reiboņi, elpas trūkums, menstruālā cikla traucējumi, panikas lēkmes un vēl daudzi citi simptomi, kas pacientu var novest psiholoģiski ļoti smagā stāvoklī. Neirologs ir tas ārsts, kurš pēc izmeklējumu veikšanas var diagnosticēt, vai tā ir veģetatīva distonija vai cita rakstura veselības traucējumi. Veģetatīvās distonijas gadījumā neirologs palīdz atrast labākos veidus, kā cīnīties ar šo kaiti.

Neirologs palīdz arī migrēnas pacientiem

Migrēnu dēvē par visbiežāk fiksēto neiroloģisko saslimšanu, ar kuru sastopas miljoniem cilvēku visā pasaulē. Migrēna, neskatoties uz medicīnas attīstību, joprojām ir diezgan neskaidra slimība, kurai nav atrasti efektīvi veidi, kā to pilnībā izārstēt. Šī ir slimība, kas ir ar mainīgu dabu un individuālām iezīmēm, kas katram pacientam var atšķirties. To robežu, kas parastas galvassāpes nodala no migrēnas, neirologs spēj noteikti pēc dažādiem izmeklējumiem un pacienta iztaujāšanas. 

Mūsdienās migrēnas simptomu mazināšanai un lēkmju novēršanai ir pieejami dažādi medikamenti, kas palīdz daudziem, bet ne visiem. Bieži vien migrēnas ārstēšana nav tikai medikamenti, bet arī izmaiņas dzīvesveidā, savas slimības iepazīšana un izvairīšanās no lēkmju “palaidējiem”. Ar migrēnu nav jāsamierinās, to var ārstēt un uzlabot pašsajūtu, tāpēc ir svarīgi doties pie neirologa.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde “Buratino” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz nenoteiktu laiku speciālās izglītības skolotāju, darba vietas adrese: Beātes iela 42, Valmiera (pilna slodze (30 stundas nedēļā)). Ja Tev ir vēlme: organizēt un vadīt mācību un audzināšanas darbību pedagoģisko mērķu sasniegšanai; nodrošināt katram izglītojamajiem zināšanu, prasmju, kompetenču kvalitāti, maksimāli atbilstoši viņu spējām un veselības traucējumiem; vērtēt un analizēt izglītojamo sasniegumus; sniegt konsultācijas pedagogiem darbā ar bērniem, kuriem nepieciešama individuāla palīdzība; sadarbojoties ar bērnu vecākiem, palīdzēt veidot mācīšanās prasmes, kopīgi veidot atbalsta materiālus; un ja Tev ir: augstākā pedagoģiskā izglītība un speciālās izglītības skolotāja kvalifikācija, varbūt arī studiju programmas “Speciālās izglītības skolotājs” students; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; profesionālās zināšanas un prasmes darbā ar izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām; prasme strādāt ar biroja tehniku un informāciju tehnoloģijām; nepieciešamas labas saskarsmes, komunikatīvās un organizatoriskās spējas; mēs piedāvājam: atalgojums 750.00 euro pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; jauku un draudzīgu kolektīvu. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2020. gada 6.februārim personīgi (adrese: Beātes iela 42, Valmiera) vai e-pastā: buratino@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 29151878. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-02-06 Kontaktpersona: CV, piet.vēst. un izgl.dok.kopiju iesniegt pers. vai sūtīt uz buratino@valmiera.edu.lv, 29151878.

Konekesko Latvija ir lauksaimniecības, meža, celtniecības tehnikas tirdzniecības pārstāvis un pilna pēcpārdošanas servisa sniedzējs, augošs, starptautisks uzņēmums ar 20 gadu pieredzi un līdera pozīcijām Latvijas tirgū. Savai profesionālajai komandai aicinām pievienoties MEHĀNIĶI LAUKSAIMNIECĪBAS UN MEŽA TEHNIKAI (Valmierā) Tavi ieguvumi: pārstāvēt uzņēmumu, kas ir tirgus līderis un plaši atpazīstams tirgū; strādāt ar pasaulē pazīstamiem augstas kvalitātes tehnikas zīmoliem; regulāri attīstīt savas zināšanas un prasmes daudzpusējās mācībās gan Latvijā, gan ārzemēs; iegūt kolēģus, kas atbalsta, veicina izaugsmi un ir lojāli uzņēmumam; saņemt daudzus labumus saskaņā ar uzņēmuma lojalitātes programmu, piemēram, veselības apdrošināšanas polisi, apmaksātas sporta nodarbības u.c.; ietekmēt savu atalgojumu, kas atkarīgs no individuālajiem rezultātiem, mēnesī no 1100 EUR – 2200 EUR bruto (saskaņā ar kvalifikāciju un darba rezultātiem); Tev uzticēsim: atbildīgu darbu, veicot tehnikas diagnostiku, apkopes un remontdarbus gan servisa telpās, gan pie klientiem; nodrošināt augstas kvalitātes klientu apkalpošanu, kas balstīta uz ilgtermiņa sadarbību; veikt savus darba pienākumus, ievērojot augstus profesijas standartus un kvalitāti ikvienā darbībā; Sagaidām, lai Tev ir: tehniskā izglītība; pieredze darbā ar lauksaimniecības vai industriālo, vai meža tehniku (lietošana, apkalpošana, remonts); datorzināšanas labā lietotāja līmenī; teicamas latviešu valodas zināšanas, angļu valoda pamatzināšanu līmenī; B kategorijas autovadītāja apliecība; vēlme nodrošināt augstu klientu apkalpošanas līmeni un būt vienam no komandas spēlētājiem. Gaidīsim Tavu pieteikumu un CV uz e-pastu: cv@kesko.lv līdz 07.02.2020. SIA Konekesko Latvija, Reģ. Nr.40003450717. Sazināsimies ar kandidātiem, kurus aicināsim piedalīties atlases otrajā kārtā. Informējam, ka jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: SIA Konekesko Latvija, Reģ. Nr. 40003450717, Tīraines iela 15, Rīga, LV-1058, tālrunis: +371 67064335. Papildu informāciju par personas datu apstrādi var iegūt uzņēmuma mājaslapā sadaļā Privātuma politika. Profesija: LAUKSAIMNIECĪBAS TEHNIKAS MEHĀNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Mūrmuižas iela 5, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-02-07 Kontaktpersona: Pieteikumu un CV sūtīt uz e-pastu cv@kesko.lv, t. 67064302.

Mūsu partneri