Valmieras Ziņas

Ķibermaņa divnieku ekipāža izcīna sesto vietu pasaules čempionātā

Lasīšanas laiks: 3 min

Latvijas bobsleja divnieku ekipāža ar pilotu Oskaru Ķibermani un stūmēju Matīsu Mikni sestdien, 2.martā, Vistleras trasē Kanādā izcīnīja sesto vietu pasaules čempionātā, kamēr Ralfs Bērziņš ar Dāvi Spriņģi bija 21.pozīcijā.

Tikmēr piekto titulu pēc kārtas izcīnīja Vācijas pilots Frančesko Frīdrihs, kurš startēja kopā ar stūmēju Margisu Torstenu. Pagājušajā gadsimtā no 1957. līdz 1961.gadam piecus titulus pēc kārtas guva leģendārais itālis Eudženio Monti, kurš divniekos par pasaules čempionu kronēts kopumā septiņas reizes.

Frīdriha ekipāža pirmajā braucienā bija otrā, bet pārējos trīs braucienos uzrādīja ātrākos laikus.

Sudraba medaļu tikmēr izcīnīja mājinieks Džastins Kripss, kurš Frīdriham četru braucienu summā zaudēja 0,59 sekundes, bet pie bronzas tika vācietis Niko Valters, kurš no sava tautieša atpalika 0,89 sekundes. Tālāk 0,25 sekundes aiz goda pjedestāla bija kanādieša Krisa Springa un brita Breda Hola ekipāžas, kas dalīja ceturto vietu.

Vēl par vienu sekundes simtdaļu lēnāks bija Ķibermanis, kurš uzvarētājam zaudēja 1,24 sekundes. Latvieši piektdien pirmajos braucienos uzrādīja ceturto un sesto ātrāko laiku, kas summā deva piekto vietu. Sestdien pirmajā braucienā Ķibermanis bija desmitais, bet otrajā braucienā piekāpās tikai Frīdriham un Kripsam, tādējādi četru braucienu summā ieņemot sesto vietu.

Bērziņš pēc pirmajiem diviem braucieniem bija 20.vietā, bet trešajā braucienā uzrādīja 22.rezultātu, kas pēc trim braucieniem deva 21.pozīciju, līdz ar to otra Latvijas ekipāža pie ceturtā brauciena netika pielaista.

Šodien plkst.21.30 pēc Latvijas laika sacensības uzsāks arī sieviešu bobslejistes, kuras noslēdzošos divus braucienus aizvadīs svētdien.

Pagājušajā nedēļā noslēdzās Pasaules kausa sezona. Divniekos pārliecinoši triumfēja Frīdrihs, kurš uzvarēja visās astoņās sacensībās, kamēr Ķibermanis bija otrajā vietā, piecos no astoņiem etapiem kāpjot uz goda pjedestāla – divas otrās vietas un trīs trešās.

Savukārt šīs sezonas pasaules elites sacensību debitants Bērziņš sezonas kopvērtējumā ierindojās 18.vietā, taču viņš divos posmos nepiedalījās.

Svētdien šajā pasaules čempionātā būs arī komandu sacensības. Planētas meistarsacīkstes 2010.gada Vankūveras olimpisko spēļu mājvietā noslēgsies nākamnedēļ, kad trasē dosies skeletonisti un bobsleja četrinieki.

Pašlaik 25 gadus vecais Ķibermanis pēdējos gados bijis Latvijas bobsleja otrais pilots aiz Oskara Melbārža, kurš gan šosezon trasē neatgriezīsies. Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņš divniekos ieņēma devīto vietu, bet Pasaules kausā divniekiem sezonu noslēdza augstajā ceturtajā vietā kopvērtējumā.

Tikmēr 21 gadu vecais Bērziņš Pasaules kausa apritē ir debitants.

Iepriekšējais pasaules čempionāts bobslejā un skeletonā notika 2017.gadā, bet bobslejisti pie godalgām netika, taču pie zelta skeletonā tika Martins Dukurs, tiekot jau pie sava piektā šāda veida titula karjerā.

Pasaules čempionātā bobslejā un skeletonā Latvijas sportisti kopumā tikuši pie 11 medaļām – seši zelti, divi sudrabi un trīs bronzas. Bobslejā divniekos iepriekšējās godalgas bija 2015.gadā, kad Vinterbergā uz goda pjedestāla otrā pakāpiena kāpa pilots Melbārdis un stūmējs Daumants Dreiškens. Tās Latvijai ir vienīgās godalgas šajā bobsleja disciplīnā.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gads Jums būs veiksmīgāks par 2025. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā kolēģi uz nenoteiktu laiku  SANTEHNIĶI Galvenie darba pienākumi: • ūdensvadu un kanalizācijas tīklu, siltumapgādes sistēmu apkalpošana • sanitārtehnisko iekārtu uzstādīšana un apkalpošana • ūdens skaitītāju nomaiņa, ierīkošana un uzstādīšana • citu santehnisko darbu veikšana Prasības kandidātiem: • vēlama praktiska darba pieredze santehniķa darbā, būvniecībā • profesionālās kvalifikācijas apliecība vai cits specialitāti apliecinošs izglītības dokuments tiks uzskatīts par priekšrocību • izpratne par ēku tehnisko aprīkojumu (siltumapgāde, ūdensvads un kanalizācija) • prasme kontaktēties ar cilvēkiem • B kategorijas autovadītāja apliecība • valsts valodas zināšanas ne mazākas kā pamata līmenī (A2) Piedāvājam: • dinamisku darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē • stabilu atalgojumu no EUR 1280 – 1520 (bruto) mēnesī atkarībā no paveiktā darba, pieredzes un prasmēm • piemaksas par darbu dežūrā • veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem • nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem • labumu grozu atbilstoši koplīgumam • līdzmaksājumu sporta aktivitātēm • nepieciešamības gadījumā uzņēmums var nodrošināt īres tiesības darbiniekam uzņēmuma īpašumā esošajos īres namos Pieteikties līdz 2026.gada 31.martam, sūtot CV elektroniski uz Personals@v-nami.lv vai uz adresi: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 28329013. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-03-31 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Ābelīte” aicina darbā skolotāju logopēdu (likme 0,734) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Palejas iela 5, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt izglītojamo runas, valodas un rakstu valodas attīstības izvērtēšanu, attīstības dinamikas izpēti; • nodrošināt izglītojamajiem logopēdiskās nodarbības; • sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; • sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; • plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība pedagoģijā un skolotāja logopēda kvalifikācija; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; • prasmes darbā ar datoru; mēs piedāvājam: • atalgojums atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”, 862,45 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu: abelite@valmiera.edu.lv ar norādi “Skolotāja/-as logopēda/-es vakancei” līdz 2026.gada 2.martam. Tālrunis informācijai: 27313733. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJS LOGOPĒDS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Palejas iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-03-02 Kontaktpersona: abelite@valmiera.edu.lv 27313733

Mūsu partneri