Valmieras Ziņas

Ķibermaņa divnieks pasaules čempionātā pēc pirmās dienas ierindojas sestajā pozīcijā

Lasīšanas laiks: 4 min

Latvijas bobsleja pilots Oskars Ķibermanis ar Matīsu Mikni sestdien Altenbergā pēc pirmajiem diviem braucieniem pasaules čempionātā divniekiem ieņem sesto vietu un būtībā jau ir zaudējuši iespējas pacīnīties par godalgotām vietām.

Otrajā no četriem braucieniem labāko rezultātu uzrādīja vācietis Frančesko Frīdrihs, kurš tuvāko sekotāju savu tautieti Johannessu Lohneru divu braucienu summā apsteidz par 0,88 sekundēm. Trešajā vietā pēc diviem braucieniem ar 0,93 sekunžu deficītu atrodas šveicietis Mihaels Fogts.

Ķibermanis otrajā braucienā startā uzrādīja otro ātrāko laiku, bet trases vidusdaļā pilots pieļāva dažas kļūdas, kas braucienā ļāva ieņemt vien desmito vietu. Pēc diviem braucieniem Ķibermanis līderim zaudē 1,19 sekundes un ierindojas sestajā vietā.

Oskars Melbārdis otrajā braucienā startā bija piektais ātrākais, bet trases vidusdaļā vienā no virāžām pilota vadītās kamanas nobrauca pa sniegu, kā dēļ izdevās sasniegt vien 15.ātrāko laiku. Pēc diviem braucieniem viņš vācietim zaudē 1,42 sekundes un ierindojas devītajā vietā.

Savukārt Emīla Cipuļa vadītais divnieks startā uzrādīja 16.labāko rezultātu, bet braucienā 22.vieta. Viņš Frīdriham pēc diviem braucieniem zaudē 3,01 sekundi.

Svētdien ceturto braucienu aizvadīs tikai 20 ātrākie divnieki, tāpēc pastāv liela iespēja, ka Cipuļa ekipāža pie pēdējā brauciena netiks.

Pirmajā braucienā labāko laiku uzrādīja vācietis Frīdrihs, kurš par 0,52 sekundēm apsteidza šveicieti Fogtu. Trešajā vietā ar 0,54 sekunžu atpalicību finišēja vācietis Lohners.

Ķibermaņa divnieks uzvarētājam zaudēja 0,59 sekundes un ierindojās ceturtajā pozīcijā, bet trasē tika pieļautas vairākas kļūdas, kas ļāva cerēt uz labāku rezultātu otrajā braucienā. Startā viņi sasniedza otro ātrāko laiku.

Pieredzējušais Melbārdis pirmajā braucienā startā uzrādīja ceturto rezultātu, bet finišu sasniedza trīs pozīcijas zemāk, lai arī aizvadīja labu braucienu. Viņš līderim zaudēja 0,69 sekundes.

Tikmēr Emīla Cipuļa pilotētais divnieks startā sasniedza 15.ātrāko laiku, bet finišēja 23.vietā un uzvarētājiem piekāpās 1,46 sekundes.

Svētdien trešais brauciens būs plkst.15.30, bet cīņa par medaļām noslēgsies ar braucienu, kas sāksies plkst.17. Sacensības tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Pirmajā braucienā sportisti startēja secīgi viņu numuriem, kamēr otrajā startēja no 20.vietas līdz pirmajai, bet pēc tam trasē devās pārējie sportisti. Trešajā braucienā kamanas startēs no pirmās līdz pēdējai vietai pēc diviem braucieniem, bet ceturtajā braucienā ledusrenē brauks no 20.pozīcijas līdz pirmajai, kamēr ārpus divdesmitnieka palikušie sportisti sacensības noslēgs jau pēc trešā brauciena.

Ķibermanis un Matīss Miknis startēja ar septīto numuru, Melbārdim un Kristam Lindenblatam bija desmitais numurs, bet Cipulis ar Arni Bebrišu trasē devās ar 23.numuru no 25 ekipāžu skaitā.

Melbārdis pasaules čempionātos divniekos startējis astoņas reizes, 2015.gadā kopā ar Daumantu Dreiškenu izcīnot sudrabu. Ķibermanim bagāžā ir seši čempionāti un trešā vieta 2020.gadā tajā pašā Altenbergas trasē, bet Cipulis šogad šajās sacensībās debitēs.

Pagājušajā sezonā pasaules meistarsacīkstes arī notika Altenbergas trasē, uzvarot mājiniekam Frančesko Frīdriham, otro vietu ieņemot viņa tautietim Johannesam Lohneram, trešo – Ķibermanim ar Mikni. 12.vietā finišēja Melbārdis ar Intaru Dambi, 17.vietā 25 ekipāžu konkurencē ierindojās Ralfa Bērziņa un Dāvja Spriņģa divnieks.

Ieskaitot startus PSRS izlases sastāvā, Ķibermaņa bronza latviešiem ir vienīgā divniekos izcīnīta medaļa pasaules čempionātos Altenbergā.

Altenbergas trasē šosezon neviens no šiem trim Latvijas pilotiem nav startējis.

Pasaules kausa sezonā no desmit sacensībām Ķibermanis uz goda pjedestāla kāpis sešreiz, otro vietu izcīnot trešajā Siguldas posmā, kā arī trijos pēdējos posmos Īglsas trasē Austrijā. Bronza viņa pilotētā divnieka kontā divos pirmajos posmos Austrijā.

Ķibermanis un pārējā Latvijas izlase Covid-19 uzliesmojuma komandā dēļ nestartēja šī gada sākumā Vinterbergā Pasaules kausa sacensībās, kas vienlaikus bija arī Eiropas čempionāts. Pēc tam Ķibermanis ārstēja muskuļa savainojumu, bet pēdējās sacensībās Austrijā jau varēja darboties ar pilnu spēku.

Pasaules kausa kopvērtējumā, kurā šosezon bija 12 posmi, ar 2685 punktiem uzvarēja Frīdrihs, 2453 punktus iekrāja viņa tautietis Johanness Lohners, kamēr trešo vietu ar 1880 punktiem izrāva čehs Dominiks Dvoržāks. Ķibermanis ar 1848 punktiem ierindojās ceturtajā vietā.

Ar 1440 punktiem deviņos posmos septītajā vietā ierindojās Melbārdis, kamēr Cipulis ar 216 punktiem divos startos ieņēma 27.vietu 33 divnieku konkurencē.

Vāciju sacensībās pārstāv četras ekipāžas, ieskaitot pasaules junioru čempionu Hansu Peteru Hannighoferu, Latvija startē ar trim pilotiem.

Nākamajā nedēļā sezonai punktu liks bobsleja četrinieku ekipāžas, kā arī par pasaules čempionāta medaļām cīnīsies skeletonisti.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē Valmieras apzaļumošanu, puķu dobes, rotācijas apļu stādījumus vasaras sezonā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Projektēšanas birojs meklē ESS projektētāju / Elektronisko sakaru sistēmu un tīklu projektētāju kā papildinājumu savai komandai Galvenie pienākumi: ESS būvprojekta daļas rasējumu un teksta dokumentācijas izstrāde atbilstoši Latvijas Republikas normatīvo aktu prasībām; elektronisko sakaru un vājstrāvu sistēmu risinājumu izstrāde; datu un telekomunikāciju tīklu, videonovērošanas, apsardzes signalizācijas, piekļuves kontroles, ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas un citu attiecīgo sistēmu projektēšana; nepieciešamo shēmu, pieslēgumu, iekārtu izvietojumu un tīklu plānu izstrāde; nepieciešamo aprēķinu veikšana atbilstoši projektējamajām ESS sistēmām; būvizstrādājumu un iekārtu specifikāciju, materiālu daudzumu un būvdarbu apjomu sagatavošana; objektu apsekošana; sadarbība ar citu būvprojekta daļu projektētājiem. Prasības: Vismaz 3 gadu darba pieredze attiecīgajā amatā; Latvijas Republikas normatīvu aktu pārzināšana; Datorprogrammu prasmes – AutoCAD, pieredze darbā ar Revit tiks uzskatīta par priekšrocību; Spēja strādāt komandā un individuāli; Labas laika plānošanas prasmes, spēja iekļauties termiņos. Mēs piedāvājam: Komfortablus darba apstākļus labiekārtotā birojā Valmierā. Draudzīgu, atsaucīgu, profesionālu komandu. Iespēju profesionāli attīstīties un pilnveidoties. Paredzamā alga – 2500-4000 EUR bruto (atkarībā no pieredzes). Mēs izskatīsim visus pieteikumus, taču sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz klātienes intervijām. Pieteikumus, lūdzu, sūtīt uz e pastu: info@projektill.lv Profesija: Inženiersistēmu projektēšanas būvINŽENIERIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-09-30 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: info@projektill.lv

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina pieteikties uz Kocēnu pamatskolas direktora/-es amatu (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: plānot un vadīt Kocēnu pamatskolas (turpmāk – Skola) stratēģisko attīstību; nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu, jaunā izglītības satura ieviešanu un profesionālu pārmaiņu vadību; veidot labvēlīgu vidi pedagogu, audzēkņu, to vecāku radošai un inovatīvai darbībai; vadīt un kopējam mērķim motivēt Skolas pedagogus/darbiniekus; rūpēties par Skolas reputāciju, sekmēt audzēkņu piesaisti; iedvesmot, virzīties uz izaugsmi, mācīties un palīdzēt mācīties citiem, rast inovācijas un radošus risinājumus; iesaistīt Skolu izglītības attīstības projektos; nodrošināt Skolas resursu efektīvu izmantošanu; pārstāvēt Skolas intereses valsts un pašvaldību institūcijās, sadarbības projektos u.c.; un ja Tev ir: izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; atbilstība Izglītības likumā un Bērnu tiesību aizsardzības likumā noteiktām prasībām; vismaz triju gadu pedagoģiskā darba pieredze izglītības jomā vai izglītības vadības darbā; izglītības jomas reglamentējošo normatīvo aktu pārzināšana un pieredze to sagatavošanā; stratēģisks redzējums par Skolas attīstību, izpratne par inovācijām izglītībā, prasmes tās ieviest; nevainojama reputācija; valsts valodas prasme augstākajā līmenī, vismaz viena Eiropas Savienības oficiālā valoda profesionālajai darbībai nepieciešamajā apjomā; kompetences: līdera dotības, prasme organizēt un vadīt komandas darbu; spēja argumentēt savu viedokli un pieņemt lēmumus, iedvesmot kolektīvu; labas komunikācijas, sadarbības un prezentācijas prasmes; augsta atbildības sajūta, precizitāte un spēja vadīt pārmaiņas; teicamas prasmes darbā ar MS Office programmām; vēlama B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: dinamisku, interesantu un atbildīgu darbu un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; stabilu atalgojumu, kas tiek noteikts atbilstoši Ministru kabineta 05.07.2016. noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi” (2026.86 EUR pirms nodokļu nomaksas); darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā; Darba vietu adresē: Alejas iela 2, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads. Motivācijas vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, kā arī stratēģisko redzējumu par Skolas attīstības prioritārajiem virzieniem līdz divām A4 lapām datorrakstā, Arial fontā, ar burtu lielumu “11”, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi “Kocēnu pamatskolas direktora/-es amatam”, līdz 2026.gada 3.septembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Ar nolikumu "Pretendentu atlases nolikums Kocēnu pamatskolas direktora/-es amatam" varat iepazīties šeit. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLAS DIREKTORS /PRIEKŠNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 2, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-09-03 Kontaktpersona: personals@valmierasnovads.lv 64207148

Pievienojies mūsu komandai! Valmiermuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Burtiņš” (turpmāk – Iestāde) darbā saimniecības vadītāju uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Ozolu iela 2A, Valmieras pagasts, Valmieras novads Paredzamais darba tiesisko attiecību uzsākšanas datums 2026. gada 1. septembris. Ja Jūs vēlaties: organizēt un vadīt saimniecisko darbu Iestādē; nodrošināt Iestādes inženiertīklu (elektrotīkla, signalizācijas, ūdensvada un kanalizācijas, apkures sistēmas, baseina) savlaicīgu tehnisko apkopi un profilaktisko apkalpošanu, uzturēšanu kārtībā; organizēt Iestādes tehniskā personāla darbu un kvalitāti; piedalīties budžeta plānošanā un publisko iepirkumu specifikācijas sagatavošanā; kārtot saimniecisko dokumentāciju atbilstoši iestādes nomenklatūras prasībām; un Jums ir: vismaz vidējā vai vidējā profesionālā izglītība; iepriekšēja pieredze līdzvērtīgā darbā (pieredze valsts vai pašvaldību iestādēs tiks uzskatīta par priekšrocību); prasme strādāt ar datoru, biroja tehniku, izmantot interneta iespējas un datu bāzes; prasme veikt sīkus remontdarbus; prasme orientēties normatīvajos aktos un pielietot tos darbā; kompetences: prasme plānot un organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; komunikācijas un sadarbības prasmes; psiholoģiskā noturība; prasme strādāt individuāli un komandā; mēs piedāvājam: 1 likmi darba slodzes (40 stundas nedēļā); pamatalgu pārbaudes laikā 1052 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1105 EUR pirms nodokļu nomaksas (par pilnu slodzi); darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; stabilu, sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā) lūdzam nosūtīt uz e-pasta adresi burtins@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Iestādē (adrese: Ozolu iela 2A, Valmieras pagasts, Valmieras novads) ar norādi „Saimniecības vadītāja vakancei” līdz 2026. gada 28. augustam. Papildu informācija: vadītāja Ivaise Melkere, tālr. 26330075 Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Ozolu iela 2A, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-08-28 Kontaktpersona: burtins@valmiera.edu.lv 26330075

Mūsu partneri