Valmieras Ziņas

Kas paveikts 2020.gadā un cik ielas Valmierā pārbūvēs 2021.gadā

Lasīšanas laiks: 4 min

Valmieras pilsētas pašvaldība šogad plāno ielu remontdarbus un pārbūves vairāk nekā 4 km kopgarumā. Pēdējos piecos gados Valmierā grantēto ielu garums samazināts par 12,6 km jeb 26 %. Kopumā Valmierā ir 120,4 km (01.01.2021.) ielu. No tām 85,2 km ir ar cieto (asfalta vai bruģa) segumu, 35,1 km – grantētas, 100 m ar citu segumu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece.

2021. gadā Valmierā notiks ielu pārbūve 3,565 km garumā un jaunas asfaltētās ielas būvniecība 0,523 km garumā. Papildu tam šogad tiks pabeigta arī apvienoto gājēju un velosipēdu ceļu izbūve Rubenes un Valkas ielās. Ielu pārbūve Valmierā tiek organizēta atbilstoši prioritārajam ielu pārbūves sarakstam un pieejamajam finansējumam, finansējuma avota, piemēram, Eiropas Savienības (ES) fondu nosacījumiem.

2020. gadā tika veikti gan ielu pārbūves darbi, gan arī ielu virsmas divkārtu apstrāde. Pēc būvdarbiem ekspluatācijā tika nodotas ielas 1,3 km kopgarumā, tostarp 0,235 km jaunas grantētās ielas izbūve un 1,081 km pārbūvētu ielu ar asfalta segumu. Pagājušajā gadā turpinājās arī grantēto ielu divkārtu apstrādes ar šķembām un bitumena emulsiju. Cieto segumu ieguva 5,145 km pilsētas grantēto ielu. Starp apstrādātajām ielām bija arī intensīvāk izmantotās Skolas un Sporta ielas, kurām pirms divkārtu apstrādes ar šķembām un bitumena emulsiju bija nepieciešama virsūdens kanalizācijas un drenāžas sistēmas izbūve, atrisinot ūdens noteces jautājumus.

Ielu pārbūve grantēto ielu divkārtu apstrāde ar šķembām un bitumena emulsiju šogad netiek īstenota. Tas ir saistīts ar darbu izpildītāju trūkumu, kuri šogad ir ļoti noslogoti, izpildot šī un pagājušā gada apjomīgo pasūtījumu uz valsts autoceļiem.

Plānojot un organizējot ielu pārbūvi Valmierā, prioritāras ir ielas, kas ir stratēģiski nozīmīgas uzņēmējdarbībai, un kuru izbūvei ir iespējama ES fondu līdzekļu piesaiste, tā atvieglojot pašvaldības budžetu. Nākamā prioritāte ir grantētās ielas ar lielāku satiksmes intensitāti, ielas, kurām blakus ir pirmsskolas izglītības iestādes un ielas ar esošu virsūdens noteci, jo virsūdens kanalizācijas un drenāžas sistēmas izbūve ir ļoti dārga un bez tās pārbūve – nelietderīga. Dzīvojamo teritoriju ielu pārbūvi iespējams realizēt tikai par pašvaldības budžeta līdzekļiem. Ir gadījumi, kad ielu prioritātes tiek mainītas. Galvenie iemesli, kāpēc kādas prioritāras ielas pārbūve tiek atlikta ir: 1) plānota jaunu inženierkomunikāciju izbūve (piemēram, gāzes apgādei); 2) nepieciešama novecojušo inženierkomunikāciju pārbūve (piemēram, gāzes, ūdensapgādes un kanalizācijas); 3) nepieciešama un plānota ielas savienojuma izveide ar citām ielām. 

Lai Valmierā turpinātu grantēto ielu divkārtu apstrādi, lielai daļai šobrīd prioritāro grantēto pilsētas ielu pirms darbu veikšanas ir nepieciešami būtiski ar virsūdens noteces sakārtošanu saistīti priekšdarbi. Daļai ielu grunts un ielas ģeometrijas dēļ vienīgais efektīvais brauktuves kvalitātes uzlabošanas risinājums ir ielas pārbūve, to asfaltējot (piemēram, Tālavas un Teodora Ūdera ielas).

Šāds risinājums (asfaltbetons) ir nepieciešams arī Vienības ielai posmā no Brīvības ielas līdz Loku ielai. Ielu divkārtu apstrāde nepieciešama arī Loku ielā un Mujānu ielā – šīm abām ielām ir izstrādāts virsūdens novadīšanas sistēmas būvprojekts. 2021.gadā paredzēts veikt darbu iepirkumu tās izbūvei. Sakārtojot Loku ielas virsūdens noteci, ar reljefa palīdzību būs iespējams novadīt lietus ūdeni arī no Rožu ielas un Mazās Loku ielas.

Ieguldītie līdzekļi

Ielu remonti, pārbūves un būvniecība Valmierā tiek organizēta atbilstoši pieejamajam finansējumam. No Valsts autoceļu fonda administrētajiem autoceļu lietotāju nodoklī samaksātajiem līdzekļiem pašvaldība ik gadu saņem apmēram 500 000 EUR. Pārējie izdevumi tiek segti, izmantojot dažādus citus finansējuma avotus: pašvaldības budžetu, ES struktūrfondu līdzekļus (Eiropas Reģionālās attīstības fonds, Eiropas Kohēzijas fonds), valsts budžeta dotācijas, valsts budžeta aizdevumu no Valsts kases.  

2020.gadā Valmieras ielu pārbūvēs un divkārtu apstrādē tika ieguldīti gandrīz 3,777 miljoni EUR, tostarp kā ES līdzfinansēti projekti 1,249 miljoni EUR. Savukārt 2021.gadā ielu pārbūvē plānots ieguldīt vismaz 5,022 miljoni EUR, tostarp kā ES līdzfinansēti projekti 3,815 miljoni EUR.  Šobrīd notiek iepirkums “Rūpniecības ielas (posmā no Kauguru ielas līdz Dzelzceļa ielai (2.kārta)) pārbūve, iebrauktuves un stāvlaukuma izbūve Rūpniecības ielā 1 un 9 un siltumtrases izbūve Rūpniecības ielā 1, Valmierā”, ko iecerēts uzsākt šogad un kuras pārbūve plānota Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētajā projektā “Industriālo teritoriju attīstība Valmierā – 2.kārta”.

Atbilstoši iepirkuma līgumiem par ielu pārbūvi, 1 km asfaltētas ielas izbūve atkarībā no komunikāciju izbūves izmaksā no 800 000 līdz 1 100 000 EUR (bez PVN), divkārtu virsmas apstrāde grantētajām ielām ar esošu noteci izmaksā 1 km – 80 000 EUR (bez PVN). Taču, ja nepieciešama virsūdens kanalizācijas un drenāžas sistēmas izbūve, kas ir ļoti dārga, ilgtspējīgāks risinājums ir ielas asfaltēšana, piemēram, kā Tālavas un Teodora Ūdera ielās.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldē ēku ugunsdrošības speciālistu/-i (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • uzraudzīt ugunsdrošības sistēmas un ugunsdrošības noteikumu ievērošanu Pašvaldības ēkās un telpās, kontrolēt to ievērošanu; • analizēt ēku/telpu ugunsdrošības stāvokli un sniegt priekšlikumus tā uzlabošanai; • organizēt ugunsdrošības apmācības Pašvaldības darbiniekiem; • sadarboties ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, kā arī citām iestādēm ugunsdrošības jautājumos; un ja Tev ir: • profesionālā augstākā izglītība ugunsdrošībā un civilajā aizsardzībā vai augstākā izglītība inženierzinātnēs (vai pēdējo kursu students) ar apmācību profesionālajā tālākizglītības programma par ugunsdrošību; • zināšanas un darba pieredze ugunsdrošības jomā; • amata pienākumu izpildei nepieciešamo normatīvo aktu pārzināšana un izpratne to pielietošanā; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: ļoti labas organizatoriskās un saskarsmes spējas, argumentācijas prasme; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; analītiskās spējas; augsta atbildības sajūta; precizitāte; spēja strādāt individuāli un komandā; pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • dinamisku, interesantu un atbildīgu darbu un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • pamatalgu pārbaudes laikā 1165 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1226 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. CV, motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”) un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Ēku ugunsdrošības speciālista/-es amatam” līdz 2024.gada 11.martam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Ugunsdrošības SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-11

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Būvvaldes būvinspektoru/-i (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • nodrošināt būvniecības tiesiskumu Pašvaldības administratīvajās robežās; • kontrolēt un pārraudzīt būvniecības procesu Pašvaldībā atbilstoši likumdošanā noteiktajai kompetencei, tai skaitā nodrošināt ekspluatācijā nodotu ēku uzraudzības kontroli; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība arhitektūras jomā arhitekta studiju programmā vai vismaz pirmā līmeņa profesionālā augstākā izglītība būvniecības jomā būvinženiera studiju programmā; • patstāvīgās prakses tiesības arhitektūras jomā arhitekta profesijā vai būvniecības jomā būvinženiera profesijā (turpmāk – būvspeciālista sertifikāts); • patstāvīgā prakse arhitektūras vai būvniecības jomā ne mazāka par diviem gadiem pēc būvspeciālista sertifikāta saņemšanas (minētajai praksei jābūt iegūtai pēdējo piecu gadu laikā); • pēdējo piecu gadu laikā nav anulēts būvspeciālista sertifikāts par profesionālās darbības pārkāpumiem, kas radīja vai varēja radīt apdraudējumu cilvēku dzīvībai, veselībai vai videi; • būvspeciālists ir reģistrēts būvinspektoru reģistrā vai arī tam ir visi priekšnosacījumi, lai to varētu reģistrēt būvinspektoru reģistrā; • pieredze nozares terminoloģijas, ar būvniecības nozari saistīto normatīvo aktu un standartu pielietošanā; • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: ļoti labas organizatoriskās un saskarsmes spējas, argumentācijas prasme; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; analītiskās spējas; augsta atbildības sajūta; precizitāte; spēja strādāt komandā; pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, “Būvniecības informācijas sistēma” (BIS) portālā vai BIS 2 profilā un biroja tehniku; • B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • atbildīgu un dinamisku darbu uz attīstību vērstā Pašvaldībā, ar iespēju rosināt un īstenot pārmaiņas Pašvaldības procesos; • pamatalgu pārbaudes laikā 2174 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 2304 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • nelaimes gadījumu apdrošināšanu, kā arī darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām; • citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. CV, motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”) un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Būvinspektora/-es amatam” līdz 2024.gada 11.martā. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207124. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: BŪVINSPEKTORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 25C, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-11

Mūsu partneri