Valmieras Ziņas

Kas ir svarīgi pērkot ceļojuma apdrošināšanu ziemā

Lasīšanas laiks: 3 min

Iegādājoties ceļojumu apdrošināšanu slēpošanas vai snovborda braucienam ārzemēs, piemēram uz tādiem populāriem galamērķiem, kā kalnu kūrorti Alpos vai Tatros, jāņem vērā daži svarīgi faktori, lai tava ceļojuma apdrošināšanas polise būtu atbilstoša plānotajam braucienam un tā spētu tev nodrošināt finansiālu atbalstu, kad tas būs nepieciešams.

Medicīniskie izdevumi

Tas ir ļoti svarīgs risks, kuru apdrošināt jebkurā ceļojumu polisē, bet jo īpaši ziemas sporta veidiem, kuros ir lielāks traumu risks. Lai gan teju ikviena Latvijā iegādāta ceļojumu apdrošināšanas polise šo risku iekļaus standartā, tomēr ir vērts pārliecināties par šī riska esamību tavā polisē un noteikti iepazīsties ar polises noteikumu sadaļā atrodamo informāciju par izņēmumu gadījumiem (šis attiecas uz jebkuru apdrošināšanas polises veidu un risku).

Medicīniskais transports

Ja nogāzē notiek negadījums, kurā gūta kāda nopietna trauma, tev var būt nepieciešama ārkārtas evakuācija, kas kalnos var tikt veikta ar mediķu helikopteri un tas gandrīz vienmēr ir ļoti dārgs brauciens – sākot no dažiem tūkstošiem līdz par vairākiem desmitiem tūkstošu eiro. Pārliecinieties, ka tava ceļojuma apdrošināšana sedz šāda riska izmaksas un pievērs uzmanību izmaksu limitam.

Inventāra apdrošināšana

Slēpošanas un snovborda inventārs nav lēts un īpaši, ja priekš jaunās sezonas esi to sev iegādājies jaunu, tad vēl jo mazāk gribētos, lai tas pazūd vai tiek sabojāts. Pirms polises iegādes tu jau noteikti zināsi vai uz kalnu kūrortu ar savu ziemas sporta inventāru dosies ar auto ai lidmašīnu, tāpēc gādā, lai tavā polisē būtu atbilstoši bagāžas un inventāra riska segumi. Ja inventāru priekš ceļojuma nomāsi, arī tad pārliecinies, ka tavā polisē būs atbilstošas atzīmes par šāda riska apdrošināšanu.

Ceļojuma atcelšana vai pārtraukšana

Tas attiecas uz apstākļiem, kas ietekmē tevi vau tavus ceļabiedrus pirms ceļojuma vai ceļojuma laikā, ja ceļojums ir jāatceļ vai jāsaīsina iepriekš neparedzētu apstākļu, piemēram, slimības, traumas vai nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ.

Civiltiesiskā atbildība

Civiltiesiskā atbildība attiecas uz juridiskām saistībām gadījumos, ja tu netīši esi savainojis kādu trešo personu vai sabojājis trešās personas mantu vai īpašumu.

Vai esi saņēmis savu EVAK?

EVAK ir Eiropas veselības apdrošināšanas karte. Īslaicīgi atrodoties citā Eiropas Savienības valstī, EVAK tev ļauj saņemt valsts nodrošināto veselības aprūpi tādā pat kvalitātē, kā tās valsts pilsoņiem. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka EVAK nav alternatīva ceļojumu apdrošināšanai un otrādi. EVAK nesedz privāto veselības aprūpi vai izmaksas, piemēram, glābšanas darbus slēpošanas kūrortos, repatriāciju vai tavas bagžās sabojāšanu.

EVAK vari saņemt bez maksas un tā ir derīga 3 gadus. To noteikti ir ieteicams pirms ceļojuma saņemt ikvienam, kurš dotas darba vai atpūtas braucienā uz kādu Eiropas Savienības valsti kaut tikai vienreiz.

Padoms par apdrošināšanu, ko ir vērtīgi atcerēties

Vienmēr der atcerēties neskaidrību gadījumā pirms ceļojuma sazināties ar savu apdrošinātāju un precizēt radušos jautājumus par tavu polisi un kā rīkoties gadījumos, ja ir noticis apdrošināšanas gadījums. It īpaši tad, ja ir atgadījies, kas neparedzēts un ārzemēs tev liek parakstīt kādu dokumentu par radušos situāciju.

Lai tu būtu drošs, ka apdrošināšanas noteikumi ir ievēroti un atlīdzības izmaksu tu saņemsi pilnā apmērā, piezvani savam apdrošinātājam un izrunā radušos situāciju pirms tu rīkojies tālāk. Visiem Latvijas lielākajiem apdrošinātājiem ir pieejams klientu atbalsta tālrunis, kas darbojas 24/7.

Ja vēlies ātri salīdzināt apdrošināšanas piedāvājumus, tad to tavā vietā katru nedēļu dara portāls SalidziniPolises.lv, kur regulāri tiek atjaunota informācija par OCTA, KASKO, ceļojuma, īpašuma un citu apdrošināšanas veidu aktuālajiem piedāvājumiem un atlaidēm no Latvijas lielākajām apdrošināšanas sabiedrībām.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri