Valmieras Ziņas

Kas ir svarīgi pērkot ceļojuma apdrošināšanu ziemā

Lasīšanas laiks: 3 min

Iegādājoties ceļojumu apdrošināšanu slēpošanas vai snovborda braucienam ārzemēs, piemēram uz tādiem populāriem galamērķiem, kā kalnu kūrorti Alpos vai Tatros, jāņem vērā daži svarīgi faktori, lai tava ceļojuma apdrošināšanas polise būtu atbilstoša plānotajam braucienam un tā spētu tev nodrošināt finansiālu atbalstu, kad tas būs nepieciešams.

Medicīniskie izdevumi

Tas ir ļoti svarīgs risks, kuru apdrošināt jebkurā ceļojumu polisē, bet jo īpaši ziemas sporta veidiem, kuros ir lielāks traumu risks. Lai gan teju ikviena Latvijā iegādāta ceļojumu apdrošināšanas polise šo risku iekļaus standartā, tomēr ir vērts pārliecināties par šī riska esamību tavā polisē un noteikti iepazīsties ar polises noteikumu sadaļā atrodamo informāciju par izņēmumu gadījumiem (šis attiecas uz jebkuru apdrošināšanas polises veidu un risku).

Medicīniskais transports

Ja nogāzē notiek negadījums, kurā gūta kāda nopietna trauma, tev var būt nepieciešama ārkārtas evakuācija, kas kalnos var tikt veikta ar mediķu helikopteri un tas gandrīz vienmēr ir ļoti dārgs brauciens – sākot no dažiem tūkstošiem līdz par vairākiem desmitiem tūkstošu eiro. Pārliecinieties, ka tava ceļojuma apdrošināšana sedz šāda riska izmaksas un pievērs uzmanību izmaksu limitam.

Inventāra apdrošināšana

Slēpošanas un snovborda inventārs nav lēts un īpaši, ja priekš jaunās sezonas esi to sev iegādājies jaunu, tad vēl jo mazāk gribētos, lai tas pazūd vai tiek sabojāts. Pirms polises iegādes tu jau noteikti zināsi vai uz kalnu kūrortu ar savu ziemas sporta inventāru dosies ar auto ai lidmašīnu, tāpēc gādā, lai tavā polisē būtu atbilstoši bagāžas un inventāra riska segumi. Ja inventāru priekš ceļojuma nomāsi, arī tad pārliecinies, ka tavā polisē būs atbilstošas atzīmes par šāda riska apdrošināšanu.

Ceļojuma atcelšana vai pārtraukšana

Tas attiecas uz apstākļiem, kas ietekmē tevi vau tavus ceļabiedrus pirms ceļojuma vai ceļojuma laikā, ja ceļojums ir jāatceļ vai jāsaīsina iepriekš neparedzētu apstākļu, piemēram, slimības, traumas vai nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ.

Civiltiesiskā atbildība

Civiltiesiskā atbildība attiecas uz juridiskām saistībām gadījumos, ja tu netīši esi savainojis kādu trešo personu vai sabojājis trešās personas mantu vai īpašumu.

Vai esi saņēmis savu EVAK?

EVAK ir Eiropas veselības apdrošināšanas karte. Īslaicīgi atrodoties citā Eiropas Savienības valstī, EVAK tev ļauj saņemt valsts nodrošināto veselības aprūpi tādā pat kvalitātē, kā tās valsts pilsoņiem. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka EVAK nav alternatīva ceļojumu apdrošināšanai un otrādi. EVAK nesedz privāto veselības aprūpi vai izmaksas, piemēram, glābšanas darbus slēpošanas kūrortos, repatriāciju vai tavas bagžās sabojāšanu.

EVAK vari saņemt bez maksas un tā ir derīga 3 gadus. To noteikti ir ieteicams pirms ceļojuma saņemt ikvienam, kurš dotas darba vai atpūtas braucienā uz kādu Eiropas Savienības valsti kaut tikai vienreiz.

Padoms par apdrošināšanu, ko ir vērtīgi atcerēties

Vienmēr der atcerēties neskaidrību gadījumā pirms ceļojuma sazināties ar savu apdrošinātāju un precizēt radušos jautājumus par tavu polisi un kā rīkoties gadījumos, ja ir noticis apdrošināšanas gadījums. It īpaši tad, ja ir atgadījies, kas neparedzēts un ārzemēs tev liek parakstīt kādu dokumentu par radušos situāciju.

Lai tu būtu drošs, ka apdrošināšanas noteikumi ir ievēroti un atlīdzības izmaksu tu saņemsi pilnā apmērā, piezvani savam apdrošinātājam un izrunā radušos situāciju pirms tu rīkojies tālāk. Visiem Latvijas lielākajiem apdrošinātājiem ir pieejams klientu atbalsta tālrunis, kas darbojas 24/7.

Ja vēlies ātri salīdzināt apdrošināšanas piedāvājumus, tad to tavā vietā katru nedēļu dara portāls SalidziniPolises.lv, kur regulāri tiek atjaunota informācija par OCTA, KASKO, ceļojuma, īpašuma un citu apdrošināšanas veidu aktuālajiem piedāvājumiem un atlaidēm no Latvijas lielākajām apdrošināšanas sabiedrībām.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 8 stundas (0.271 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Sociālais pedagogs”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; • plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar Iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; • organizēt mācību darbu bērnu muzikālo, pašizpausmes, intelektuālo spēju attīstīšanai; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un Jums ir: • augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – mūzikas skolotājs; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 30 stundas (0,750 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs/-a”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri