Valmieras Ziņas

Kāpēc Vidzemē joprojām nav diennakts veterinārās klīnikas?

Pēdējo nedēļu laikā pie mums vērsušies vairāki valmierieši, jautājot, ko darīt, ja mājdzīvniekam naktī pēkšņi nepieciešama neatliekama veterinārā palīdzība. Šajā laikā Valmierā un tuvējā apkārtnē speciālisti neesot pieejami un nākas mērot vairāk nekā stundu garu ceļu uz Rīgu. Iedzīvotāji ir neizpratnē, kāpēc Vidzemē joprojām nav diennakts veterinārās klīnikas?

Valmierā darbojas piecas veterinārās klīnikas, kas vienai pilsētai, šķiet, ir gana daudz. Apskatot visu veterināro klīniku darba laikus, var secināt, ka dzīvnieku dakteri valmieriešiem un tuvējo novadu iedzīvotājiem ir pieejami darbdienās no pusdeviņiem līdz septiņiem vakarā, un sestdienās no deviņiem līdz trijiem. Tātad, ja mājdzīvniekam pēkšņi nepieciešama neatliekamā palīdzība sestdienas vakarā, svētdienā vai naktīs, tad saimniekam nekas cits neatliek, kā doties uz Rīgu, kur atrodas tuvākā diennakts veterinārā klīnika. Kāpēc citviet Vidzemē šis pakalpojums joprojām netiek nodrošināts? Valmieras vetārsti saka – pieprasījums nav tik liels, lai strādātu diennakts režīmā.

Pārgaujas veterinārā klīnikas veterinārārste Ginta Gailuma stāsta, ka agrāk bija vairāk šādu gadījumu, bet tagad samazinās – vai nu cilvēki ir kļuvuši saprotošāki, vai apzinīgāki un ievēro ātrāk, ka mājdzīvnieks saslimis: ”Arī sestdienās mēs strādājam līdz pulksten 14:00, pēc darba laika mēs ar kolēģi vai nu viena, vai otra – atsaucamies. Ir brīvdienas, kad nevienu reizi nepiezvana pēc darbalaika.”

Latvijā darbojas trīs diennakts veterinārās klīnikas – divas no tām Rīgā. Dakteris Jānis Beinerts stāsta, ka savus mājdzīvniekus uz galvaspilsētu ārstēt ved cilvēki no visas Latvijas, un liels klientu pieplūdums ir arī naktīs – aptuveni 15% pacientu ierodas no citām pilsētām. Pārsvarā nakts stundās saimnieki pie speciālista vēršas akūtos gadījumos – ja dzīvnieks ir sabraukts, izkritis pa daudzstāvu nama logu, ar pēkšņām sāpēm, vājumu, vemšanu un asiņošanu. Nereti gan ir gadījumi, kad ceļš līdz Rīgai izrādās pārāk ilgs, un, ja klīnika atrastos tuvāk, dzīvnieku būtu iespējams glābt.

Dr. Beinerta klīnikas vadītājs Jānis Beinerts atzīst, ka brīnās, kādēļ Vidzemē līdz šim nav diennakts aprūpe dzīvniekiem, jo Limbažos, Valmierā vai Gulbenē, kādā attīstītā centrā vai pilsētā veterinārai klīnikai būtu vieta. “Vajadzīgi tikai uzņēmīgi cilvēki, dakteri. Jādomā par to, kas tur strādās un cik liela būs noslodze. Ja pa nakti būs viens vai divi, varbūt trīs pacienti, nezinu, vai ekonomiskajā plānā tas uzreiz atmaksāsies. Mums, piemēram, ir komanda – viens vai divi dakteri, ir asistenti, kas uzreiz var ielikt vēnas katetru, uztaisīt analīzes, rentgenus, sniegt visu palīdzību, likt uz galda un operēt. Vai tādu komandu uzreiz var nokomplektēt reģionā? Es nedaudz varbūt šaubos.”

Tam piekrīt arī vetārsti Valmierā. Turklāt, lai diennakts režīmā nodrošinātu kvalitatīvu dzīvnieku ārstēšanu, nepieciešams arī moderns tehniskais aprīkojums, kas akūtos gadījumos uzreiz ļauj noteikt precīzu diagnozi: “Veterinārmedicīna nav subsidēta no valsts. Viena vai divu gadījumu dēļ mēnesī nav iespējams uzturēt šo struktūrvienību, jo tas prasa resursus gan iekārtās un materiālos, gan arī cilvēkresursus.”

Vidzemes veterinārajā servisā gan atklāj, ka ideja būvēt diennakts klīniku uzņēmumam ir jau sen. Pērn izstrādāts projekts, pat apzināti būvnieku piedāvājumi, taču pagaidām tie ievērojami pārsniedz finansiālās iespējas, tāpēc projekta realizācija uz nenoteiktu laiku ir atlikta. Līdz tam speciālisti apsver citas iespējas, kā veterināro pakalpojumu Valmierā nodrošināt diennakts režīmā.

Sižeta autori:
Santa Baumane
Mārtiņš Balka
Emvats Mosakovskis
Vidzemes TV

#Labākai ikdienai

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “ top!” Valkas ielā 1, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 500-650 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ, Valkas ielā 1. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-06-19 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

Mūsu partneri