Valmieras Ziņas

Kāpēc Vidzemē joprojām nav diennakts veterinārās klīnikas?

Pēdējo nedēļu laikā pie mums vērsušies vairāki valmierieši, jautājot, ko darīt, ja mājdzīvniekam naktī pēkšņi nepieciešama neatliekama veterinārā palīdzība. Šajā laikā Valmierā un tuvējā apkārtnē speciālisti neesot pieejami un nākas mērot vairāk nekā stundu garu ceļu uz Rīgu. Iedzīvotāji ir neizpratnē, kāpēc Vidzemē joprojām nav diennakts veterinārās klīnikas?

Valmierā darbojas piecas veterinārās klīnikas, kas vienai pilsētai, šķiet, ir gana daudz. Apskatot visu veterināro klīniku darba laikus, var secināt, ka dzīvnieku dakteri valmieriešiem un tuvējo novadu iedzīvotājiem ir pieejami darbdienās no pusdeviņiem līdz septiņiem vakarā, un sestdienās no deviņiem līdz trijiem. Tātad, ja mājdzīvniekam pēkšņi nepieciešama neatliekamā palīdzība sestdienas vakarā, svētdienā vai naktīs, tad saimniekam nekas cits neatliek, kā doties uz Rīgu, kur atrodas tuvākā diennakts veterinārā klīnika. Kāpēc citviet Vidzemē šis pakalpojums joprojām netiek nodrošināts? Valmieras vetārsti saka – pieprasījums nav tik liels, lai strādātu diennakts režīmā.

Pārgaujas veterinārā klīnikas veterinārārste Ginta Gailuma stāsta, ka agrāk bija vairāk šādu gadījumu, bet tagad samazinās – vai nu cilvēki ir kļuvuši saprotošāki, vai apzinīgāki un ievēro ātrāk, ka mājdzīvnieks saslimis: ”Arī sestdienās mēs strādājam līdz pulksten 14:00, pēc darba laika mēs ar kolēģi vai nu viena, vai otra – atsaucamies. Ir brīvdienas, kad nevienu reizi nepiezvana pēc darbalaika.”

Latvijā darbojas trīs diennakts veterinārās klīnikas – divas no tām Rīgā. Dakteris Jānis Beinerts stāsta, ka savus mājdzīvniekus uz galvaspilsētu ārstēt ved cilvēki no visas Latvijas, un liels klientu pieplūdums ir arī naktīs – aptuveni 15% pacientu ierodas no citām pilsētām. Pārsvarā nakts stundās saimnieki pie speciālista vēršas akūtos gadījumos – ja dzīvnieks ir sabraukts, izkritis pa daudzstāvu nama logu, ar pēkšņām sāpēm, vājumu, vemšanu un asiņošanu. Nereti gan ir gadījumi, kad ceļš līdz Rīgai izrādās pārāk ilgs, un, ja klīnika atrastos tuvāk, dzīvnieku būtu iespējams glābt.

Dr. Beinerta klīnikas vadītājs Jānis Beinerts atzīst, ka brīnās, kādēļ Vidzemē līdz šim nav diennakts aprūpe dzīvniekiem, jo Limbažos, Valmierā vai Gulbenē, kādā attīstītā centrā vai pilsētā veterinārai klīnikai būtu vieta. “Vajadzīgi tikai uzņēmīgi cilvēki, dakteri. Jādomā par to, kas tur strādās un cik liela būs noslodze. Ja pa nakti būs viens vai divi, varbūt trīs pacienti, nezinu, vai ekonomiskajā plānā tas uzreiz atmaksāsies. Mums, piemēram, ir komanda – viens vai divi dakteri, ir asistenti, kas uzreiz var ielikt vēnas katetru, uztaisīt analīzes, rentgenus, sniegt visu palīdzību, likt uz galda un operēt. Vai tādu komandu uzreiz var nokomplektēt reģionā? Es nedaudz varbūt šaubos.”

Tam piekrīt arī vetārsti Valmierā. Turklāt, lai diennakts režīmā nodrošinātu kvalitatīvu dzīvnieku ārstēšanu, nepieciešams arī moderns tehniskais aprīkojums, kas akūtos gadījumos uzreiz ļauj noteikt precīzu diagnozi: “Veterinārmedicīna nav subsidēta no valsts. Viena vai divu gadījumu dēļ mēnesī nav iespējams uzturēt šo struktūrvienību, jo tas prasa resursus gan iekārtās un materiālos, gan arī cilvēkresursus.”

Vidzemes veterinārajā servisā gan atklāj, ka ideja būvēt diennakts klīniku uzņēmumam ir jau sen. Pērn izstrādāts projekts, pat apzināti būvnieku piedāvājumi, taču pagaidām tie ievērojami pārsniedz finansiālās iespējas, tāpēc projekta realizācija uz nenoteiktu laiku ir atlikta. Līdz tam speciālisti apsver citas iespējas, kā veterināro pakalpojumu Valmierā nodrošināt diennakts režīmā.

Sižeta autori:
Santa Baumane
Mārtiņš Balka
Emvats Mosakovskis
Vidzemes TV

#Labākai ikdienai

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Galvenie darba pienākumi: • Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība. • Pircēju apkalpošana pie kases. • Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē. • Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: • Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; • Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; • Mūsdienīgu darba vidi; • Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba vietas: Tērbatas 43,Valmiera un Stacijas 44, Valmiera. CV ar norādi "Pārdevējs" lūdzam sūtīt uz e-pastu austris_ag@inbox.lv  vai pieteikties personīgi SIA "Austris AG" birojā Tērbatas ielā 43, Valmierā, 2 stāvā, vai zvanīt uz tālruni 29154756. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 43, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-31 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV ar norādi "Pārdevējs" sūtīt uz austris_ag@inbox.lv vai zvanīt uz t.29154756. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

4* viesnīca “Wolmar” Valmierā godam nes pilsētas vēsturisko nosaukumu no 2000. gada.  Pateicoties labai komandai un viesmīlīgai attieksmei, esam viena no iecienītākām viesnīcām Valmierā. Lai turpinātu priecēt viesus, aicinām komandai pievienoties brokastu un banketu VIESMĪLI. Darba pienākumu apraksts: · apkalpot viesus brokastīs un banketos · uzturēt viesmīlības atmosfēru restorānā  Prasmes un īpašības: · ievērot viesmīlības standartus viesu apkalpošanā un galdu klāšanā · prasme organizēt komandas darbu · pacietība, stila izjūta, spēja ievērot uzvedības, kultūras un pieklājības normas · apkalpot viesus, sazinoties latviešu un angļu valodā  Izglītības prasības un iemaņas: · Profesionālā izglītība un darba pieredze viesmīlības sfērā  Piedāvājam: · maiņu darbu · nepilnu darba slodzi /darbu iespējams apvienot ar studijām/ vai pilnu darba slodzi · iegūt labu darba pieredzi · apmaksātus ēdināšanas pakalpojumus · sociālās garantijas Ja gribi pieteikties, sūti CV uz e-pasta adresi liana@wolmar.lv . Tālrunis informācijai: 29469709. Profesija: VIESMĪLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 16A, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-30 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu liana@wolmar.lv, tālrunis informācijai 29469709. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri