Valmieras Ziņas

Kāpēc mainās “Valmieras ūdens” noteiktais siltumenerģijas apgādes tarifs?

Lasīšanas laiks: 2 min

Kopš 2022. gada novembra “Valmieras ūdens” klientiem piemērotais siltumenerģijas apgādes tarifs mainīts vairāk nekā desmit reizes, un tas saistīts ar iepirktās siltumenerģijas piegādātāja cenas izmaiņām. Sagaidot jauno apkures sezonu, kopumā tarifa samazinājums ir gandrīz uz pusi jeb 46 procentiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA “Valmieras ūdens” Sabiedrisko attiecību speciāliste Ingrīda Upīte.

SIA  “Valmieras ūdens” Finanšu daļas vadītāja Maija Mole:

“Mūsu uzņēmums iepērk siltumenerģiju no trīs piegādātājiem – AS “Valmieras Enerģija”, AS “Valmieras Piens” un SIA “ITA LTD”. Tāpēc mūsu piemērotais tarifs, kuru piemērojam centralizētās siltumapgādes pakalpojuma saņēmējiem, ir tieši atkarīgs no tā, kāda konkrētajā brīdī ir siltumenerģijas pārdošanas cena. Tā savukārt ražotājam mainās, ietekmējoties no izejvielu iepirkuma izmaksām. Spilgts piemērs tam bija iepriekšējā apkures sezona, kad kurināmā, piemēram, dabasgāzes un šķeldas cena piedzīvoja strauju kāpumu, un to secīgi piedzīvoja arī patērētājs, jo sadārdzinājās siltumenerģijas piegādātāja cena, tātad arī piemērotais tarifs par centralizētās siltumapgādes pakalpojumu.”

Ar aizvadītā gada laikā notikušajām siltumenerģijas apgādes gala tarifa izmaiņām iespējams iepazīties sekojošajā tabulā.

*spied uz tabulas, lai to palielinātu

Jāatzīmē, ka siltumenerģijas apgādes gala tarifa izmaiņas, kas izstrādātas saskaņā ar likumā noteikto aprēķināšanas metodiku, izskata un apstiprina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK), kas sniedz savu lēmumu, vai plānotais tarifa samazinājums vai palielinājums ir pamatots. Tikai pēc šīs institūcijas apstiprinājuma stājas spēkā jaunais siltumenerģijas apgādes gala tarifs.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri