Valmieras Ziņas

Kāpēc izvēlēties mākslīgā akmens palodzes

Palodzes ir it kā nemanāms, bet tajā pašā laikā ļoti būtisks mājas interjera elements, par kuru mājokļa būvniecības vai remonta laikā vajadzētu padomāt īpaši, izvēloties piemērotāko materiālu, no kā izgatavot palodzes. Arvien lielāku popularitāti līdzās tradicionālajām plastikāta palodzēm iegūst palodzes tieši no mākslīgā akmens. Tāpēc apskatīsim būtiskākos aspektus, kāpēc ir vērts dot priekšroku mākslīgā akmens palodzēm.

Mākslīgais akmens pielāgojas jūsu vajadzībām

Par mākslīgo akmeni tiek saukts uz akrila bāzes veidots kompozītmateriāls, ko ar lieliem panākumiem izmanto virtuvju un vannasistabu aprīkošanā, izgatavojot kvalitatīvas letes, virsmas un citus elementus. Bet mākslīgā akmens īpašības ļauj to izmantot tiešām plaši, palodzes ir viens no mājokļu elementiem, kas kļūst arvien pieprasītāks, jo spēj sniegt daudzas priekšrocības. 

Būtiskākā no tām ir iespēja izgatavot mājoklim un lietotāju vajadzībām pilnībā pielāgotu palodzi, jo mākslīgais akmens veidojams jebkādā formā un izmērā, kā arī pieejamas neierobežotas dizaina un krāsu iespējas. Tas ir materiāls, kas tiešām pielāgojas lietotāja vajadzībām, tāpēc nav jābaidās izteikt savas vēlmes attiecībā uz interjeru logu zonā. Veiksmīgi iespējams realizēt arī nestandarta projektus un izgatavot tādas palodzes, kādas katalogos un interjera žurnālos varbūt neredzēsiet.

Mākslīgais akmens ir ar augstu fizisko un ķīmisko izturību

Mākslīgā akmens viena no galvenajām īpašībām ir tā ļoti augstā izturība gan pret fiziskiem bojājumiem un svaru, gan pret ķīmiskām vielām un šķidrumiem, jo šis materiāls ir blīvs un neporains, tas neļauj nekam iesūkties virsmā un radīt bojājumus vai mazināt kvalitāti. 

Palodzes ir tās virsmas, kas var gan stāvēt pavisam tukšas, gan būt pamatīgi noslogotas. Biežāk ir otrai variants, jo uz palodzes stāv daudz telpaugu, varbūt pat ierīkots neliels dārziņš, tur var atrasties vāzes, dažādi interjera priekšmeti. Nereti palodzes tiek izmantotas kā plaukti, liekot uz tām grāmatas un citas mantas. Tāpēc izturība ir ļoti nozīmīgs faktors, kas nosver svaru kausus par labu mākslīgā akmens palodzēm.

Vairs nekāda pelējuma uz palodzēm

Pelējums uz palodzes ir izplatīta problēma, ar ko cīnās ļoti daudzās mājās. Pelējums nav tikai kosmētisks defekts, bet gan drauds veselībai, tāpēc tas ir vēl viens nopietns iemesls, kāpēc aprīkot telpas ar mākslīgā akmens palodzēm, jo tās ir pilnībā pasargātas no pelējuma.

Palodzes virsma nemitīgi ir pakļauta mazākai vai lielākai mitruma ietekmei no telpaugiem un kondensāta. Pēc kāda laika tas var atstāt nevēlamas sekas, no kurām viena ir pelējums. Mākslīgais akmens ir tik blīvs un neporains materiāls, ka tajā neiesūcas nekādi šķidrumi, mitrums neietekmē tā kvalitāti, izskatu vai stiprību. 

Viegli kopjams un higiēnisks

Ņemot vērā, ka mākslīgais akmens ir blīvs, to neietekmē mitrums un tas ir izturīgs pret bojājumiem, šāda materiāla palodzes ir ļoti viegli kopt un uzturēt labā stāvoklī. Palodzi viegli var notīrīt ar jebkuru mājsaimniecības līdzekli, nodrošinot augstākos higiēnas standartus. Ja mājā palodžu ir daudz, tad viegla kopšana ir būtisks faktors. Protams, jāpiemin arī tas, ka šis materiāls ir silts un taustei patīkams, kas arī nav mazsvarīgi.

Mākslīgais akmens ir izvēle mūžam

Salīdzinot ar plastikāta palodzēm, protams, mākslīgā akmens palodzes izmaksās dārgāk, bet ilgtermiņā tas būs nozīmīgs ieguldījums gan mājokļa interjerā, gan funkcionalitātē, jo šādas palodzes uzticami kalpos vairākas desmitgades, nezaudējot ne savu labo izskatu, ne kvalitāti. 

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri