Valmieras Ziņas

Kādi spēļu monitori ir labākie?

Lasīšanas laiks: 6 min

Spēlēm kļūstot arvien reālistiskākām un to sižetiem aizraujošākiem, paplašinās arī datorspēļu fanu pulks. Ražotāji cenšas tikt līdzi augošam pieprasījumam un piedāvā arvien modernizētas iekārtas pilnvērtīgākai pieredzei spēļu vidē. Protams, galvenais atribūts ir pietiekami jaudīgs dators. Taču ne mazāk svarīga loma ir spēles vizuālajam atspoguļojumam, par kuru lielākā mērā atbild monitors. Ja vēlaties patiesi izbaudīt ražotāja izstrādāto spēles grafiku, jāizvēlas tieši spēļu monitors, kura tehniskie raksturlielumi atšķiras no parastā monitora. Iekārta ļaus burtiski „iegrimt” virtuālajā vidē un efektīvāk koncentrēties, kas savukārt ir pamats labākiem spēļu rezultātiem. Ja pašlaik esat sava pirmā vai jaunā datorspēļu monitora meklējumos, mēs pastāstīsim, modeļi ar kādiem tehniskajiem parametriem ir Jūsu ievērības cienīgi.

Spēlēm atbilstošā veiktspēja

Viens no svarīgākiem parametriem, kas atšķir spēļu monitoru no parastā, ir tā reakcijas ātrums (ms). Tas nosaka, cik ātri pikseļi var nomainīt savu nokrāsu. Vienkāršāk sakot, tas ir attēla atspoguļošanas ātrums ekrānā. Jo lielāks reakcijas ātrums, jo mazāk sastapsieties ar attēla izplūšanu vai citiem vizuāliem traucēkļiem. Ja parastajiem biroja monitoriem šis rādītājs var būt ap 25 ms, izvēloties spēļu iekārtu jāraugās, lai rādītājs nepārsniegtu 5 ms. Ideālā kārtā – tuvotos 1 ms.

Vēl viens tehniskais parametrs, kuru noteikti nevar ignorēt, ir kadru atjaunošanas biežums (Hz). No tā ir atkarīgs, cik kadru sekundē redzēsiet ekrānā. Jo vairāk hercu, jo efektīvāk monitors „tiks līdzi” spēles gaitai. Uzskata, ka gaming izklaidēm minimāls rādītājs ir 60-75 Hz, kura pietiek individuālām spēlēm. Taču šādu monitoru standartu izvēlas arvien retāk, dodot priekšroku 120-144 Hz. Pievērsiet uzmanību iekārtām tieši ar 144 Hz jaudu, kuras nodrošina kvalitatīvu, vienmērīgu atspoguļojumu dinamiskos un sacīkšu scenārijos, tiešsaistes spēlēs un pat var tikt pielāgotas 3D tehnoloģijai. Pozitīvi, ka šajā segmentā ir arī milzīga ekrāna diagonāles izvēle (par ieteicamiem monitora izmēriem sk. zemāk). Vēl augstākas frekvences monitora iegādi vērts apsvērt, ja Jums ir atbilstoši jaudīgs dators un esat gatavi samaksāt vairāk par ideālāku bildi.

Shutterstock

Citi vizualizāciju ietekmējošie lielumi

Liels ekrāna izmērs ir daudzu spēlētāju sapnis. Taču jāsaprot, ka diagonāles izvēlei jāpieiet apdomīgi. Pirmkārt, parametriem jāatbilst brīvajai vietai uz galda. Otrkārt, nevar aizmirst zelta likumu: jo lielāka diagonāle, jo augstākai jābūt izšķirtspējai. Šie raksturlielumi nav atdalāmi, ja rezultātā vēlaties redzēt kvalitatīvu, augsti detalizētu bildi.

Cenas-kvalitātes ziņā optimāli ir monitori ar 27’’ diagonāli un FHD izšķirtspēju (1920 x 1080). Asākam attēlam var izvēlēties tādus pašus izmērus un WQHD izšķirtspēju (2560 x 1440). Tiesa, tai atbilst vismaz vidējās klases datori. Ja vieta atļauj, var ņemt lielāku ekrānu, piem., 30-32 collu ar 2560 x 1440 izšķirtspēju. Savienojumā ar UHD 4K (3840 x 2160) tādu izmēru monitors priecēs ar ļoti reālistiskiem attēliem. Savukārt izšķirtspēja 2560 x 1080 nodrošinās geimeru iecienīto plato skata leņķi. Vēl lielākus monitorus vērts izvēlēties, ja plānojat spēlēt no attālumā, piemēram, iekārtojoties dīvānā. Lielie ekrāni veido teicamu kombināciju ar 4K izšķirtspēju.

Attiecībā uz skatu leņķi jeb tā saucamo malu attiecību var minēt: jo platāks tas ir, jo vieglāk pamanīt katru detaļu spēļu vidē, piem., no sāna tuvojošos pretiniekus. Standarta formāts ir 16:9. Pašlaik tiek piedāvāta arī 21:9 malu attiecība jeb „īpašs platleņķis”. Pieredzējuši geimeri atzīst, ka sajūtu līmenī šāds formāts sniedz visdziļāko iesaisti spēlē. Jāizvēlas vien spēles, kas atbalsta šo formātu.

Nevar nepieminēt arī tādus attēla raksturlielumus kā spilgtums un kontrasts. Dodiet priekšroku monitoriem ar spilgtumu ne mazāku par 250 cd/m2. Tāds rādītājs nodrošinās labi saskatāmu attēlu arī spilgtā dabiskajā vai mākslīgajā apgaismojumā. Spēlējot vakarā, varēsiet nogriezt spilgtumu. Kontrastam, lietpratēju uzskatā, jābūt ne mazākam par 1000:1. Tad attēls būs pietiekami skaidrs un acīm baudāms. Minimizēt atspulgus palīdzēs ekrāns ar matētu pārklājumu. Ja parasti spēlējat dienā vai spilgtā apgaismojumā, kas arī veido traucējošus atspulgus, tas būs īstais variants. Tiem, kas labprātāk spēlē vakaros, naktīs vai telpās, kur nav spilgtu gaismekļu, labāk dod priekšroku glancētam ekrānam. Tas padarīs bildi „sulīgāku”.

Kāpēc svarīgi zināt monitora matricas tipu?

Jo tas ir cieši saistīts ar augstākminētajiem rādītājiem – skata leņķi, kontrastu, reakcijas laiku un attēla kvalitāti kopumā. Ja nevēlaties aplūkot un novērtēt katru monitora raksturlielumu atsevišķi, var iet vienkāršāku ceļu – novērtēt tā matricas tipu. Pašlaik tirgū ir izplatītas IPS, VA un TN monitoru matricas. Ir arī OLED, kuru lietpratēji jau atzinīgi novērtējuši kā ideāli piemērotu spēlēm. Diemžēl šādu monitoru pagaidām nav daudz, un teicami raksturlielumi atspoguļojas ļoti augstā cenā. Tādēļ visbiežāk jāizšķiras starp TN, IPS vai VA. Un, ja meklējat sev labāko monitoru, – starp divām pēdējām matricām, jo pieredzējušus geimerus diez vai apmierinās TN zemais reakcijas ātrums, kontrasts un šaurais skata leņķis.

Kvalitatīvu attēla atspoguļošanu, dinamiskām spēlēm pietiekamu reakcijas ātrumu, stabilu kontrastu nodrošinās IPS matrica. Ne velti tieši šādi monitori pašlaik ir pieprasītākie, neraugoties uz salīdzinoši augstu cenu. Papildus priekšrocība – vieni no plašākajiem skatu leņķiem. Iekārtas ar VA matricu pēc raksturlielumiem ir zelta vidusceļš starp IPS un TN. VA tehnoloģija sniedz pietiekami plašu skatu leņķi un spilgtu kontrastu. Tiesa, ne tik veiksmīgi tiek galā ar ātrām spēlēm, jo reakcijas ātrums ir zemāks nekā IPS matricai. Ja Jūsu prioritāte ir individuālie projekti ar „sulīgu” grafiku – tas ir optimāls variants no veiktspējas un cenas viedokļa.

Vēl labākai attēla kvalitātei ražotāji piedāvā tādu jauninājumu kā monitoru adaptīvo sinhronizāciju ar NVIDIA videokartēm – G-Sync tehnoloģija, kā arī AMD kartēm – FreeSync. Monitori ar šo tehnoloģiju atbalstu novērš tādas problēmas kā strauja kadru maiņa, kuru izsauc neprecīza sinhronizācija starp videokarti un monitoru, kā arī attēla „pārrāvumu” spēlēs. Rezultāts ir patīkams – vienmērīga bilde bez jebkādiem uzmanību novērsošiem traucēkļiem.

Datorspēles ir aizrautīgs laika pavadīšanas veids. Taču tas prasa ievērojamus ieguldījumus. Ja meklējat iespēju ietaupīt, nezaudējot kvalitātē, apmeklējiet interneta veikalu 220.lv. Tieši te no vairākiem simtiem spēļu monitoru varēsiet izvēlēties savam budžetam un gaidām atbilstošāko variantu, tostarp no tādiem pasaules vadošajiem datortehnikas zīmoliem kā HP, Samsung, LG, Philips, Dell, Asus, Acer, Lenovo u.c. Iekārtu izmēru daudzveidība, paaugstināts reakcijas ātrums, uzlabots ekrāna spilgtums un kontrasts, G-Sync un Free Sync atbalsts, kā arī citi pilnveidotie tehniskie parametri apmierinās pat prasīgākos datorspēļu entuziastus. Ienāciet, novērtējiet un izvēlieties savu favorītu gariem un aizraujošiem spēļu vakariem!

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā uz nenoteiktu laiku (1 slodze - 40 stundas nedēļā) APKOPĒJU DIENESTA VIESNĪCĀ (turpmāk – Iestāde) (darba vietas adrese: Ausekļa iela 25B, Valmiera, Valmieras novads). Ja Tev ir vēlme: • uzkopt ar rokām Iestādes telpas; • uzkopt ar grīdas mazgāšanas mašīnu Iestādes koplietošanas telpas; • mazgāt grīdas, mazgāt logus un to rāmjus, palodzes, spoguļus, radiatoru virsmas, slaucīt putekļus; • veikt sanitāro mezglu un citu telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas prasībām un telpu uzkopšanas plānu; • papildināt personīgās higiēnas līdzekļu daudzumu koplietošanas tualetēs; • kopt iestādes telpaugus; • veikt telpu sagatavošanu un uzkopšanu īrnieku /viesu uzņemšanai dienesta viesnīcā; un ja Tev ir: • vispārējā vidējā vai pamatizglītība; • valsts valodas prasmes augstākā līmenī; • pozitīva, atbildīga un rūpīga attieksme pret darbu; • psiholoģiskā noturība, sadarbības prasmes un augsta saskarsmes kultūra. mēs piedāvājam: • atalgojumu 500 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • darbu radošā un pozitīvi noskaņotā kolektīvā; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 7. jūlijam plkst.12.00 personīgi (adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: personals@valmierasnovads.lv. Tālrunis informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 25B, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-07 Kontaktpersona: personals@valmierasnovads.lv, 64207148, 64207156 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Viestura vidusskola ar 1. septembri aicina darbā latviešu valodas un literatūras skolotāju Ja Jūs vēlaties: • pildīt skolotāja pienākumus, atbilstoši mācību priekšmeta Valsts izglītības standarta prasībām; • plānot un organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši skolas mērķiem un uzdevumiem; • veidot lietišķu sadarbību ar skolas darbiniekiem, izglītojamajiem, viņu vecākiem un citu institūciju darbiniekiem; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” prasībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • labas saskarsmes un komunikācijas prasmes, psiholoģiskā noturība; • precizitāte un atbildība darbā; mēs piedāvājam: • darba līgums uz nenoteiktu laiku pilnas slodzes darbam (30 stundas); • darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; • stabilu, sakārtotu darba vidi renovētā izglītības iestādē; • atalgojumu 919 EUR mēnesī par vienu pedagoģisko likmi pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vvv@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras Viestura vidusskolas kancelejā (adrese: Viestura aleja 3, Valmiera, Valmieras novads) ar norādi „Latviešu valodas skolotāja vakancei” līdz 2022.gada 15. jūlijam. Tālrunis papildu informācijai: 29286619 Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Viestura aleja 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15 Kontaktpersona: CV ar amata norādi sūtīt uz vvv@valmiera.edu.lv vai iesniegt pers., t.29286619

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” aicina darbā jaunatnes darbinieku/-ci uz nenoteiktu laiku. Ja Tu vēlies: • organizēt darbu ar jaunatni Kocēnu apvienībā; • sadarboties ar jaunatnes politikas īstenošanā iesaistītajām personām un institūcijām; • īstenot un koordinēt informatīvus un izglītojošus pasākumus; • konsultēt jauniešus par pasākumu un projektu izstrādi, īstenošanu, kā arī veicināt jauniešu personības attīstību; un Ja Tev ir : • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • labas angļu valodas zināšanas; • kompetences: vēlme strādāt radoši un piemīt pašiniciatīva; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; pozitīva un atbildīga attieksme pret darbu; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu, saskaņā ar valsts un pašvaldības izvirzītajām prioritātēm jaunatnes politikas jomā; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu pirms nodokļu nomaksas (atbilstoši 7.mēnešalgas grupai no 690 līdz 865 EUR); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos neteiktajam; • interesantu, radošu, dinamisku un atbildīgu darbu; • darba vietu Valmieras Jauniešu mājā; • radošu, atsaucīgu kolektīvu; • iespējas profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas. Par priekšrocību tiks uzskatīta: • pieredze jaunatnes politikas īstenošanā; • zināšanas un izpratne par jaunatnes lietām un tās reglamentējošiem dokumentiem; • augstākā izglītība sociālajās zinībās un apgūta jaunatnes darbinieka apmācību programma. Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz vinda@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda”, adrese: Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” jaunatnes darbinieka/-ces amatam”, līdz 2022.gada 8.jūlijam plkst. 13.00. Tālrunis papildu informācijai: 25663933. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: JAUNATNES DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-08 Kontaktpersona: Piet.vēstuli, CV, izgl.dok.kopiju ar amata norādi sūtīt uz vinda@valmiera.edu.lv, t.28304268.

Mūsu partneri