Valmieras Ziņas

Kādēļ izvēlēties zāles pļāvēju – robotu? Galvenās priekšrocības

Mauriņa pļaušana ir viens no galvenajiem, taču nebūt ne vieglākajiem dārza uzdevumiem. Par laimi, tehnoloģijas attīstās, līdz ar to mauriņa pļaušanu iespējams uzticēt kādam citam – zāles pļāvējam robotam. Kādēļ izvēlēties tieši zāles pļāvēju robotu, nevis mehānisku zāles pļāvēju? Šajā rakstā esam apkopojuši zāles pļāvēja robota galvenās priekšrocības!

Zāles pļāvējs – robots nepieprasa iejaukšanos

Pēc tam, kad tiek pielāgoti zāles pļāvēja – robota uzstādījumi, no Jums nav nepieciešama itin nekāda iejaukšanās. Iejaukšanās nepieciešama vien tad, ja vēlaties mainīt sākotnējos uzstādījumus, taču Jums nav jāvelta laiks un pūles, lai mauriņš izskatītos lieliski.

Mauriņa kopšana ir laikietilpīgs process, savukārt zāles pļāvējs – robots visu paveic patstāvīgi. Dažus modeļus iespējams kontrolēt pat ar viedierīču palīdzību, līdz ar to nav jāpiepūlas pat tad, ja vēlaties mainīt, piemēram, pļaušanas grafiku vai mauriņa garumu. 

Zāles pļāvējs – robots padara mauriņu pievilcīgāku un veselīgāku

Zāles pļāvējs – robots veic vairākas funkcijas: pļauj, atbrīvo to no nezālēm un svešķermeņiem, līdzina un veic mēslošanu. Tas ir mulčēšanas pļāvējs, kas sagriež zāli smalkos gabaliņos, izkaisa to pa zālienu, tādējādi atgriežot barības vielas augsnē.

 Iegādājoties robotu, Jums vairs nebūs patstāvīgi jārūpējas par zālienu, jo tas ne tikai nopļaus un nolīdzinās, bet arī parūpēsies par to, lai zāliens ir veselīgs ilgtermiņā. Turklāt tas atmaksāsies arī finansiāli, jo nebūs nepieciešams iegādāties neskaitāmus zāliena kopšanas līdzekļus.

Tomēr ņemiet vērā, ka, ja mauriņā ir dažādi šķēršļi, tādi kā puķu dobes vai koki, nevainojamam izskatam nepietiks vien ar robotu – šādā gadījumā Jums varētu noderēt krūmgrieži trimmeri. Dažādi zāles pļāvēji un cita dārza tehnika pieejama 220.lv.

Zāles pļāvējs – robots ir drošāks

Mehāniskiem zāles pļāvējiem ir lieli, ātri asmeņi, kas var radīt dzīvībai bīstamas traumas, turklāt no šiem asmeņiem regulāri jānotīra zāles atlikumi. Zāles pļāvējs – robots izmanto sīkas lāpstiņas, kas ir pilnībā nosegtas zem pļāvēja pārsega. Robotam ir sensori – kad asmeņi tiek pacelti vai sasvērti, asmeņi automātiski apstājas.

Vēl viena no lielākajām priekšrocībām ir tā, ka zāles pļāvēju – robotu iespējams iedarbināt tikai ar noteiktu kodu, līdz ar to nepastāv nejaušu traumu risks, kā arī ziņkāres dēļ netiek apdraudēti bērni. 

Zāles pļāvējs – robots nodrošina vairāk brīvā laika

Zāliena uzturēšana aizņem daudz laika, savukārt vairums cilvēku ikdienā ir aizņemti, līdz ar to savu brīvo laiku labprātāk pavada laiku ar ģimeni un draugiem, nevis pļaujot mauriņu. Iegādājoties zāles pļāvēju – robotu, nepieciešams vien pielāgot uzstādījumus, un tas arī viss – robots ir gatavs darbam.

Zāles pļāvējs – robots nepieprasa sarežģītas apkopes

Zāles pļāvējs – robots ir jākopj ļoti reti, un šīs apkopes ir ļoti vienkāršas un lētas. Pamatā jārūpējas tikai par robota lāpstiņām: aptuveni reizi gadā jāveic to maiņa, aptuveni reizi mēnesī jāveic to tīrīšana.  Robotam nav eļļas vai filtru, kas vienas sezonas laikā būtu jāmaina vairākas reizes, līdz ar to apkopes iespējams veikt paša spēkiem. Vairāk laika jāvelta tikai sezonas beigās, kad ieteicams uzlādēt bateriju un notīrīt robotu.

Vienīgā nopietnā apkope saistīta ar robota bateriju. Baterija parasti ilgst aptuveni 500 uzlādes ciklu, līdz ar to baterijas maiņa atkarīga no tā, cik bieži plānots darbināt robotu. Arī baterijas nomaiņa ir pavisam vienkārša, jo gluži vienkārši jāatver lūka, kas nostiprināta ar vairākām skrūvēm. Lai arī jauna baterija nav lēts prieks, šie izdevumi atmaksājas, jo ikdienā nav nepieciešams iegādāties ne degvielu, ne eļļu.

Zāles pļāvējs – robots nerada zāles atlikumus

Kā jau iepriekš minējām, zāles pļāvējs – robots darbojas pēc smalcināšanas principa. Viena no lielākajām robota priekšrocībām ir tā, ka pēc pļaušanas nav jāsavāc zāles atlikumi – robots zāli sasmalcina tik sīki, ka tā nav redzama.

 Gada siltajā sezonā zāle tiek pļauta teju katru nedēļu, un vairumā gadījumu cilvēkiem trūkst vietas, kur noglabāt zāles atlikumus. Ar robota palīdzību no tā iespējams izvairīties!

Zāles pļāvējs – robots ir dabai draudzīgs

Salīdzinot ar elektriskajiem zāles pļāvējiem, kas tiek pieslēgti pie elektroenerģijas avota, un benzīna zāles pļāvējiem, kas izdala gāzu izmešus un kaitīgos toksīnus, zāles pļāvējs – robots ir daudz draudzīgāks dabai.

Zāles pļāvējs – robots darbojas ar litija jona baterijām, kas tiek uzlādētas, un, lai arī vēl joprojām tiek izmantota elektroenerģija, robotam nepieciešams pārsteidzoši maz enerģijas. Tā kā parasti kustības ir lēnas, un lāpstiņas ir ļoti mazas, robotam nepieciešami aptuveni 30 vati jaudas, kas ir mazāk nekā jebkurai mājas spuldzītei. 

Zāles pļāvējs robots ir lieliska inovācija, kas pamatīgi atvieglo dārza pienākumu veikšanu. 220.lv interneta veikals piedāvā plašu zāles pļāvēju izvēli – piedāvājumā arī zāles pļāvēji roboti. Ienāciet un iegādājieties labāko!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri